بهار امسال و در پنجمین سال فعالیت ویرگول، دومین راند جذب سرمایه را محقق کردند. دو شرکت صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین و سرمایه گذاری بهمن در مجموع مبلغ 40 میلیارد ریال بر روی پلتفرم ویرگول سرمایه‌گذاری کردند. این جذب سرمایه، برای ادامه مسیری است که تا اینجا همراه با شما پشت سر بگذارید.

در این پست مسیری که پشت سر گذاشتیم و راهی که پیش رو داریم را با خانواده ویرگول مرور می کنیم

«از راست به چپ» ابراهیم، ​​پیمان، احسان، علی، علی، میلاد و زهرا
«از راست به چپ» ابراهیم، ​​پیمان، احسان، علی، علی، میلاد و زهرا

هوش مصنوعی ابزاری کاربردی و حیاتی در ویرگول است که نیاز به یک میلیون و هشتصد هزار کاربر دارد و هفت میلیون بازدید کننده ماهیانه ویرگول را پاسخ می دهد.

ویرگول با وجود کاربران متعدد و ارزشمند، خیلی زود هدف پست‌های صرفا تبلیغاتی و با لینک‌سازی متعدد شد. اولین بار موتورهای هوشمند ویرگول به کمک ما آمد تا این هرزنامه‌ها را شناسایی کرده و با وزن دهی به چنین پست‌هایی، شانس گرفتن آنها را در صفحه اصلی کاربران ویرگول کاهش دهد. این سرویس که از قدیمی‌ترین سرویس‌های پایه هوش مصنوعی ماست، باعث افزایش کیفیت پست‌های پیشنهادی به کاربران می‌شود.

سرویس دوم طبقه‌بندی‌کننده پست‌ها بود (Post Classifier)، که با توجه به برنامه‌های روزانه برای پست‌های متنوعی که در زمینه‌های مختلف با موضوعات مختلف منتشر می‌شوند، ایجاد می‌شوند. را به آن‌ها نشان می‌دهد. از جمله این موضوعات می توانم به کتاب، نویسندگی، هوش مصنوعی، برنامه نویسی، هنر، خانواده، استارتآپ و… اشاره کرد.

جدیدترین گام مصنوعی مصنوعی که به صورت عمومی نیز در اختیار شما قرار می گیرد، سرویس دهنده پیشنهاد دهنده تگ ها است. بعد از نوشتن پست در ویرایشگر ویرگول، زمانی که وارد بخش انتشار پست شوید، تگ های مرتبط با متن به شما پیشنهاد می شود. وجود تگ روی پست‌ها، باعث می‌شود که بیشتر بخوانید و راحت‌تر در سرچ نمایش داده شوید.

بعلاوه این ابزار مصنوعی مصنوعی با استفاده از تگ‌هایی که دنبال می‌کنید، دسته‌بندی موضوعات مورد علاقه شما و همچنین پست‌هایی که پیش از این خوانده می‌شوند، به شکل بهتری از صفحه اصلی شما را به صورت شخصی و بر اساس ویژگی‌های خاص می‌سازید.

در انتها بخشی از نسلی که با وبلاگ‌هایی مانند پرشین‌بلاگ و بلاگفا، وبلاگ‌نویسی را آغاز کردند و سپس ویرگول را به عنوان میزبان نوشته‌های خود انتخاب کردند، حالا به سمت پادکست‌ها و محتوای فایل‌های صوتی پیدا کرده‌اند، ویرگول به عنوان خانه همیشگی وبلاگ نویسان در این زمینه هم همراه است. شماست. برای ایجاد تجربه‌های بهتر، مدتی که امکان انتشار فایل صوتی وجود دارد نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین به کمک سرویس جدید تبدیل صوتی به متنی (ASR) متن این فایل‌های صوتی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. قابلیت استفاده از تبدیل فایل صوتی به متنی در حال حاضر در اختیار تعداد محدودی از پادکسترهای بزرگ فارسی قرار دارد تا برای خدمت به همه شما، مهیا شود.

کتاب بر اشتراک‌گذاری‌ها، داستان‌ها، دانش‌ها و تجربه‌های کاربران ساخته شده است و در دل کسب‌وکارهای نو و پیشتاز حرف‌های خواندنی بسیاری وجود دارد. برای همین در بستر ویرگول خدمات مهیا می شود تا کسب و کارها بهتر باشد این نقش را ایفا کنند و در عین حال کسب و کارها می توانند خود را مانند افزایش آگاهی از برند، ساختن برند کارفرمایی، ساخت بهتر با کاربران خود و …. را ارزیابی کنند.

به‌طور کلی این خدمات را می‌توان در سه بخش کمپین‌های روابط عمومی، پرونده‌های مبتنی بر و کمپین‌های UGC دسته‌بندی کرد.

کمپینهای روابط عمومی

کمپین‌های روابط عمومی به کمک‌های ویرگول‌های مشابه، سفارشی سازی قالب، اختصاصی CTA، افزایش بازدید و … به اعضای سازمان کمک می‌کند تا هم‌صدا شوند و با تجربه‌ها و دانش‌هایی که در شغل خود کسب می‌کنند، معرف می‌شوند و سازمان خود را مروج می‌کنند.

فرقی ندارد که تیم فنی باشید و یا در بخش حقوقی کار کنید، تجربه‌های شما مسیر افراد زیادی را روشن خواهند کرد.

پرونده های فایل

در این بخش از نویسندگان مرتبط و آگاه به دعوت می‌کنیم تا با نگاهی موشکافانه درباره کسب‌وکارها، گزارش‌های سالانه، اتفاقات حیاتی و مهم آنها بنویسند. پرونده‌های بازتاب تصویر کسب‌وکارها از دریچه چشمان کاربران ویرگول است.

کمپین های UGC

کمپین های تولید کاربر محور یا همان UGC، بر همصدایی نویسندگان ویرگول ساخته شده است. موضوعات روز، اجتماعی و عمومی در کمپین‌های UGC به‌منظور نوشتن، هدف اصلی این کمپینی‌ها افزایش آگاهی افراد است که با همراهی‌ها می‌توانند به گام‌های مهم ختم تبدیل شوند.


در پایان…

مهم ترین دارایی پلتفرم ویرگول، حضور تک شماست و هر آنچه پیشتر عنوان شد، به راه و رسم اعتماد بود.

همه‌ی ما، تیم کوچک ویرگول، متوجه می‌شویم که کاربران ویرگول از آگاه‌ترین افراد جامعه هستند و در هر قدمی که برداشتیم رفتار و نظر شما تعیین کننده مسیر ما بوده است.

مسیری که پشت سر گذاشتیم ساده‌ نبوده، اما هر روز و هر چالش آن لذت بخش و آموزنده بوده است.

برای همین و برای ادامه این راه، بی‌صبرانه مشتاق خواندن نظرات شما هستیم.

ارادتمند همه شما،

تیم ویرگول

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!