طراحی ویلا در چالوس یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که می توانید با شرکت مهندسی معتبر بسپارید تا آن را انجام دهید. به ویژه در منطقه چالوس که به دلیل نزدیکی به تهران و آب و هوای خوبش، همیشه مکانی عالی برای ویلاسازی است. شما با چشمی که از ویلای خود دارید، این امکان را دارید که با آزادی عمل بیشتری یک ویلای خاص به فرد برای خود داشته باشید. تأمین بودجه لازم، شناخت نیازها و انتظارات خود، سپردن صفر تا صد ساخت ویلا به یک شرکت معتبر و بسیاری از موارد دیگر، همگی به مسیر موفقیت شما برای داشتن یک ویلای منحصر به فرد به کمک می‌توانند. در این بررسی به طور کامل در مورد طراحی و ساخت ویلا در چالوس صحبت می‌کنیم.

قبل از اینکه به مرحله طراحی بروید، باید از عوامل مهم در نظر بگیرید. عوامل زیر بر مفهوم طراحی موثر هستند:

 • زمین چقدر بزرگ است و چگونه با اندازه ویلایی که می خواهید مقایسه کنید؟
 • آیا سبک ویلا رویایی شما با محیط محلی و ساختمانهای موجود مطابقت دارد.
 • چقدر احتمال دارد طرح شما توسط مقامات برنامه ریزی محلی تایید شود؟
 • به طور واقعی بینانه چقدر بودجه داشت؟
 • از چه مصالح ساختمانی می‌توانم در ساخت ویلا استفاده کنم؟

درک واقعی از طراحی و ساخت به شما کمک می‌کند تا نیازهای خود را بررسی کنید.

به طراحان و سازندگان تیم نیاز دارند که انگیزه های شما را درک کنند و سوابق زیادی را در طراحی ویلا در چالوس داشته باشند. شرکت مهندسی طرحهای طرحی برای ویلا ایجاد کنند که در محدود کردن محدودیت‌های شما ساخته شود. از هزینه ساخت تا دریافت مجوز و شروع ساخت و ساز ویلا، شرکت مهندسی باید همه امور را در دست بگیرید.

انتخاب شرکت مهندسی برای موفقیت پروژه و اولویت‌هایتان امری حیاتی است. اگر پول مشکلی نیست و به دنبال یک زمین و طراحی خاص به فردی هستید، نگرش به جنبه عملی ساخت و ساز ممکن است عامل تعیین کننده باشد. سپس طراح شما باید این نگرانی‌ها را به اشتراک بگذارید و در هزینه‌ها با شما صحبت کنید.

تیم طراحی پرسیاه متشکل از متخصص ماهر است. از جمله مشاوران، معماران، مهندسان، پیمانکاران که شما را در طراحی و ساخت ویلا کمک می‌کنند. همیشه باید نمونه کارهای قبلی شرکت را ببینید. نگاه کنید که چگونه طرح‌ها توسعه یافته‌اند. از نحوه اجرای آن پروژه ها بپرسید. در صورت امکان با پیمانکار ساختمانی که پروژه قبلی انجام شده است صحبت کنید.

طراحی فقط به دنبال کشیدن یک ویلا جذاب نیست. یک شرکت مهندسی معتبر با تجربه باید بنیانگذار پروژه باشد. هر طرحی را دقیقاً بر اساس هزینه ساختی که می‌کنید، برنامه ریزی کنید. آنها هزینه قیمت و مصالح ساخت را محاسبه می کنند؟ آیا از آخرین هزینه های پروژه های محلی اطلاع دارند؟ آیا با پیمانکاران اصلی صحبت می‌کنند؟ بهترین شرکت‌های ویلاسازی می‌توانند بر اساس تجربی و دانش، ارزیابی‌هایی را در مورد هزینه‌های طراحی و ساخت ارائه دهندگان انجام دهند.

موضوع مهم انتخاب یک شرکت مهندسی خوب این است که رابطه با آنها چگونه است؟ آیا آنها به ایده های شما گوش می دهند؟ آیا آنها سلیقه، بینش و آشتیاق شما را به اشتراک می‌گذارند؟ برخی از طراحان احتمالاً دیدگاه بسیار قوی خود را در مورد ویلا خواهند داشت. در حالی که نمی‌توانم از شما انتظار داشته باشید که نظرات یکسانی در مورد هر جنبه از ویلاسازی داشته باشید، باید دیدگاهی مشابه با آنچه واقعاً یک ویلا عالی را می‌سازد را با تیم طراحان در میان بگذارید.

رابطه ایده آل شرکت مهندسی و شما یک همکاری واقعی است. زمانی که با طراحان ویلا صحبت می‌کنید، بسیار مهم است که آنها نمونه‌هایی از پروژه‌های خود را ارائه دهند. انواع سوالاتی که باید در پروژه های قبلی یک شرکت معتبر مهندسی بپرسید عبارتند از:

 • طرح طراحی چقدر طول کشید؟
 • آیا برنامه ریزی به راحتی انجام می شود؟
 • آیا در طول ساخت، اصلاحاتی در طرح صورت گرفت؟
 • آیا پروژه‌ها به موقع یا با هزینه بیشتر می‌شوند و اگر چنین است، چرا؟
 • هزینه های ساخت پروژه ها چقدر بوده اند؟

ایجاد یک خلاصه طراحی یک نقطه شروع نیاز برای پروژه ویلاسازی شماست. این به کار ایجاد یک رابطه کاری خوب با طراح کمک می‌کند. اول و مهمتر از همه، طراحان باید تصمیم بگیرند و محورهای اساسی ویلا را تعیین کنند.

موارد زیر باید در خلاصه طراحی شوند:

· بودجه پیشنهادی:چقدر می‌خواهید برای هزینه انجام دهید و حدودا چقدر است؟

· طرح توسعه:شامل یک نقشه سایت، عکسها و در حالت ایده آل، یک بررسی توپوگرافیک باشد. این به طراح یک نشانگر بصری از آنچه باید با آن کار کند می‌دهد. اندازه، شکل و زمین سایت شما تأثیر زیادی بر آنچه می‌توانید داشته باشید، خواهید داشت.

· برنامه ریزی: برنامه ریزی برای چه نوع ویلا با چه اندازه است؟ آیا سایت در یک منطقه خاص قرار دارد؟ آیا احتمال ایجاد محدودیت‌هایی در برنامه ریزی وجود دارند؟

تجربه ویلا رویایی شما در ذهنتان چگونه است؟ این افکار را به صورت خلاصه بیان کنید، برای طراحان مهم است که نیازهای شما را درک کنید. بخش پایانی خلاصه ممکن است سخت ترین احساس را داشته باشید. شما ایده‌های قوی در مورد اینکه می‌خواهید ویلا شما چه از نظر داخلی و چه از نظر بیرونی چگونه به نظر برسد، خواهد داشت. به یاد داشته باشید که طراحی شما همیشه باید کاربردی و متناسب با بودجه باشد.

ساخت ویلا تنها زمانی انجام می شود که به خوبی برنامه ریزی و اجرا شود. نکات زیر را پیشنهاد می‌کنیم که هنگام برنامه ریزی برای ساخت ویلا جدید باید آنها را در نظر بگیرید:

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که قبل از شروع برنامه ریزی، اهداف را تعیین کنید. این موارد شامل طراحی ویلا، چیدمان، و فضای داخلی و سایر موارد هستند. تمام جنبه‌های نیاز را در نظر داشته باشید و برای تعیین اهداف دستیابی خود جستجو کنید. اکثر سازندگان ویلا، چیدمان را مطابق با نیازهای اصلی شما طراحی می‌کنند.

اما بسیار مهم است که از خود بپرسید آیا در آینده به فضای بیشتری نیاز دارید یا خیر. برای یک خانواده در حال رشد، برنامه ریزی یک اتاق اضافی یا یک فضای سرگرمی همیشه عاقلانه بوده است. به این فکر کنید که آیا می‌خواهید بقیه عمر خود را در همان مکان بگذرانید یا خیر. پاسختان به این سوالات، شما را در طراحی و انتخاب ویلا مناسب راهنمایی می‌کند. این احتمال را می پذیرد که ممکن است روزی ویلا را بفروشد. بنابراین، با در نظر گرفتن فروش مجدد، سعی کنید ویژگی‌هایی را اضافه کنید که برای خرید بالقوه جذاب باشند.

هنگام انتخاب پلان‌های موجود یا ایجاد آنها، باید تصور کنید که چیدمان چگونه خواهد بود. این امر برای اینکه اتاق‌ها بعد از اضافه کردن وسایل به هم ریخته به نظر نرسند نیاز است. به خاطر داشته باشید که فضای مورد نیاز برای بیرون کشیدن صندلی یا کاناپه را در نظر بگیرید و به راحتی در اطراف حرکت کنید. این بیشتر در هنگام طراحی راهرو کاربرد دارد.

بودجه تعیین شده باید از لیست شما باشد. بودجه را تنظیم کنید و آن را به جزئیاتی از هزینه ساخت، مبلغ، مبالغ، مبلمان و حتی دکوراسیون ویلا تقسیم کنید. علاوه بر بودجه ثابت خود، مبلغی را برای هر احتمالی کنار بگذارد. توصیه می‌شود از برگه اکسل به عنوان ابزاری برای پرداخت هزینه و هزینه‌های خود در طول پروژه استفاده کنید.

اتاق خواب به طور ایده آل باید در گوشه ای باشد که دور از سروصدا قرار گیرد. اتاق خواب اصلی نباید در طراحی نزدیکی راه پله یا مکانی باشد که اعضای خانواده در هنگام خواب احتمال زیاد در آن رفت و آمد می‌کنند. همچنین نباید مشترکی با مناطق نشیمن مرکزی داشته باشد. اگر در ساختن یک ویلا چند طبقه، اتاق خواب و حمام را در هر طبقه برنامه ریزی کنید.

مطمئن شوید که اتاق خواب‌ها کاملاً دارای حریم خصوصی هستند و به راحتی از اتاق نشیمن قابل مشاهده نیستند. در حالی که باید اینها را به عنوان مهم در نظر بگیرید، اتاق‌هایی که ممکن است در نهایت کم استفاده شوند یا به ‌عنوان محل غذای چیزهای دور ریخته شده را حذف کنید. برنامه ریزی فضایی همچنین به معنای دادن فضای کافی برای حیوانات خانگی و کودکان است.

هنگام نصب کمدها و کابینت‌های توکار، فکر کنید که آیا آنها نیاز به چیزهایی دارند تا نیازهای شما را محاسبه کنند. اطمینان حاصل می‌شود که مکان‌های ذخیره شده برای میله‌های آویزان یک ‌نفره و دوبل دارند. امکاناتی مانند فضای کمد را برای مهمانانی که ممکن است به صورت دوره‌ای برای اقامت با شما بیایند در نظر بگیرید.

برای منطقه آشپزخانه، سازماندهی ذخیره سازی سفارشی را در کشوهای آشپزخانه بگنجانید. فضا را برای دسترسی آسان برای نگهداری وسایل پرکاربرد جدا کنید. یک سوئیچ در اتاق خواب اصلی است که تمام چراغ‌های بیرونی را کنترل می‌کند، می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌هایی باشد که ممکن است آن را داشته باشید. همچنین هر جا که لازم است، عایق صوتی را اضافه کنید.

برای هر موقعیتی که ممکن است در طول فرآیند ساخت و ساز ایجاد شود، آماده باشید. برنامه‌ریزی می‌کنید و اهداف خود را تعیین می‌کنند، اما این احتمال وجود دارد که با چالش‌های ظاهری روبرو شوید. از قبل خود را با یک پلن آماده کنید، در صورتی که طرح A جواب نداد. همچنین آرامش داشته باشید و سعی کنید با متخصصان و متخصصان خود مشکل را حل کنید.

برنامه ریزی در ابتدا برای کل ساخت نمی تواند بود. برنامه ریزی را انجام دهید و تا امکان برنامه ریزی داشته باشید. در طول کل مراحل ساخت و ساز با تصور می‌شود. هر زمان لازم باشد، برنامه ها و برنامه های جدید خود را در نظر بگیرید و به آنها اشاره کنید.

در ادامه چند نکته مهم وجود دارند:

 • محل اتصالات برق خود از چراغ ها، کلیدها و سایر پریزها را با توجه به قرار دادن مبلمان، کمد لباس و سایر وسایل تزئینی خود بررسی کنید.
 • یک فضای پارک امن برای حمل و نقل اختصاصی و همچنین فضایی برای وسایل نقلیه خود را ایجاد کنید.
 • هنگام برنامه ریزی برای شروع ساخت و ساز، شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. هرگز ساخت و ساز را در فصل بارانی شروع نکنید.
 • برای صرفه جویی در هزینه های آینده، چراغ های LED صرفه جویی در مصرف انرژی را انتخاب کنید.

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در پیمانکاری ساخت ویلا در چالوس و سایر مناطق کشور است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه ای و مجرب به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد رسید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانت نامه اجرای همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یک سال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه های لوکس از خدمات ویژه به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای سازمانی سازمانی خود و برای خوشبختی حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا در چالوس می‌تواند پروژه مورد نظر شما را کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود باشد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!