پس از آغاز همه‌گیری بیماری‌ها و اجباری شدن پروتکل‌هایی مانند فاصله اجتماعی، کاهش اجباری ساعات کاری، تعطیلی اجباری همه کارها به جز مشاغل خاص (مانند سوپرمارکت ها و نانوایی ها) و شرایط قرنطینه و همزمان با آن، مضاعف شدن مشکلات اقتصادی، باعث تعطیلی و ورشکستگی کسب و کارهای بسیاری نه تنها در ایران که در سراسر جهان شد.

در این میان اما، افراد دیگری با طراحی سایت و خدمات آنلاین نه تنها خود و کسب و کارشان را از ورشکستگی و نابودی نجات دادند، بلکه به رشد و سود بیشتر نسب به قبل از دست پیدا کردند.

از آنجایی که با تعطیلی کسب و کارها، نیازهای انسان به دسترسی به کالا و خدمات تعطیل نمی شود، پس باید روش ارائه خدمات و کالا را تغییر داد از روش های دیگری مانند ثبت سفارش پیامکی یا تلفنی نیز وجود دارد. کار بهترین راه حل برای تغییر روش ارائه خدمات و فروش کالاست.

هرگاه کسب و کاری، محصولات و خدمات را از طریق وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بفروشد، به این کسب و کار، کسب و کار آنلاین و به این نوع تجارت، تجارت الکترونیکی گفته می شود.

این که برای کسب و کار آنلاین از چه روشی باید استفاده کرد به نوع کار و خدمات نیاز دارد و گاهی اوقات هر سه روش مورد استفاده قرار می گیرد.

این که برای کسب و کار آنلاین از چه روشی باید استفاده کرد به نوع کار و خدمات نیاز دارد و گاهی اوقات هر سه روش مورد استفاده قرار می گیرد.

سریع ترین روش استفاده از اینستاگرام است. فقط کافیست یک اکانت در اینستاگرام (یا شبکه های اجتماعی دیگر) ایجاد و شروع به تولید محتوا و هشتگ گذاری کنید. البته از چالش های پیش رو در اینستاگرام می توان به دست رفتن و مسدود شدن اکانت توسط کاربران (ریپورت شدن) یا خود اینستاگرام اشاره کرد. خطر دیگری که کسب و کار اینستاگرامی را تهدید می کند، فلیتر شدن این شبکه اجتماعی است.

ارائه خدمات فقط در قالب اپلیکیشن می گنجد و پیاده سازی آن در سایت های امکان پذیر و یا منطقی نیست. مثلا ساخت بازی های موبایل با پرداخت درون برنامه ای. معمولا برنامه های اجرا شده در اپلیکیشن سریع تر هستند و نظر زیبایی های بصری، جذاب تر هستند. این روش به متخصصین بیشتر نیاز دارد و از سایر روش های آنلاین کسب و کار گران تر است.

با طراحی سایت برای خودتان، مالک کسب و کار و برند خودتان هستید و اصطلاحا ریش و قیچی در اختیار شماست. اینستاگرام که ممکن است یک شبکه اکانت شما مسدود شود و دیگر بازیابی نشود، ولی در وب سایت سایت از دست رفتن بسیار پایین تر است. طراحی سایت به نسبت اپلیکیشن بسیار به صرفه تر است. از طرفی روش هایی وجود دارد که می تواند از سایت ها خروجی اپلکیشن یا وب اپلیکیشن گرفت.

سایت طراحی سایت
سایت طراحی سایت

در ادامه به معرفی طراحی سایت و مقایسه آن با دیگر شبکه های پرداخت اجتماعی، با ما همراه شوید.

آنچه گفتیم طراحی سایت نسبت به امنیت امنیت بالاتری و مدیریت و مالکیت سایت، دارای اینستاگرام است، کاملاً در اختیار شماست. در واقع اینستاگرام هرگزی برای وب سایت نیست بلکه به عنوان یک مکمل و یک رسانه برای افزایش فروش و رشد سریعتر در کنار وب سایت باید وجود داشته باشد.

شما می توانید به نیازتان وب سایت را بسازید، تعداد نامحدودی نویسنده و مدیر برای وب سایت داشته باشید در حالی که در حال حاضر در اینستاگرام بهتر است صفحه یک ادمین داشته باشید و از یک موبایل اکانت مدیریت کنید. از طرف وب سایت شما می توانید درگاه پرداخت داشته باشید و خرید ها به صورت آنلاین انجام شود و سوابق و جزئیات، با دقت بالا ثبت شود )

برای راه اندازی فروشگاهتان لازم نیست یک مغازه در بهترین محل شهر، با بالاترین قیمت اجاره کنید و یا بخرید. لازم نیست برای یک انبار بزرگ داشته باشید و همه محصولات را در آنجا قرار دهید! برای راه اندازی کسب و کار آنلاین فقط به یک هاست و دامنه و یک وب سایت و در نهایت تصویر محصولات نیاز دارید!

اگر مغازه داشته باشید و در شلوغترین شهر باشید، تا 2 شب فروشگاهتان باز است و آن ناچار به تعطیلی مغازه هستید چرا که هم شما و همشهریان شما معمولاً در این زمان نیاز به مکان دارید و می خواهید این زمان را در خانه داشته باشید. باشید. اگر از اینستاگرام استفاده کنید، باید پاسخ کاربران را در دایرکت بدهید یا هر بار برای سفارش ها، شماره کارت را استوری کنید. اگر وب سایت داشته باشید، در شرایطی که شما در خواب هستید، مشتریان شما می توانید از منزل و از طریق وب سایت شما اقدام به ثبت سفارش کنید. اینطوری مشتریان شما را از دست نمی دهید.

طبق آماری که دیجیکالا در 5 ام مهر ماه 1399 منتشر کرد، این فروشگاه اینترنتی، رکورد 26 میلیون بازدیدکننده جدید در ماه را دارد که این بازدیدکنندگان روزانه 5.4 میلیون بازدید در دیجیکالا دارند. همه این افراار را به حضور در دیجیکالا مراجعه کنند!

در مثال واقعی بالا فروشگاه دیجیکالا یک فروشگاه با بازدید حضوری بود! چه تعداد فروشنده و خدمات صندوق دار و انباردار و حفاظتی و حفاظتی برای ارائه خدمات باید خدماتی را به مشتریان ارائه دهد؟

زمانی که شما یک کسب و کار غیر آنلاین هستید، جامعه شما محدود به همان محله یا نهایتا همان شهر است، در حالی که با راه اندازی سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو، می توانید از هرجایی مشتری داشته باشید. برای آن ها کالا ارسال کنید و خدماتتان را ارائه دهید. برای مثال یک مربی بدنسازی را در نظر بگیرید که با ارائه خدمات آنلاین می توانید برنامه های تمرینی و تغذیه را به افراد مختلف ارائه دهید و با رعایت اصول بازاریابی اینترنتی و سئو و بهینه سازی سایت به محبوبیت و شهرت بیشتر و در نهایت بیشتر برسد.

برای داشتن وب سایت امن و کارهای معتبر زیر را باید انجام دهید:

1- هاست و دامنه بخرید

هاست جایی است که اطلاعات سایت شما در آنجا ذخیره می شود ( مثل متن و تصاویر مقالات و محصولات، کدهای وب سایت، پایگاه داده و بقیه موارد). دامنه یا در واقع نام دامنه، آدرس سایت شما مثل google.com

برای خرید هاست و دامنه باید به سایت شرکت های هاستینگ سر بزنید.

2- نصب وردپرس و خرید قالب و طرح سایت

وردپرس محبوبترین نرم افزار ساخت وب سایت در دنیا و بیش از 35 درصد کل وب سایت ها با وردپرس ساخته می شود. وردپرس امن است و از زبان فارسی به صورت کامل پشیبانی می کند. علاوه بر آن قیمت سایت های ساخته شده با وردپرس یک سوم تا یک پنجم سایت های اختصاصی است.

محدودیتی در تعداد محصولات و مقالات و با استفاده از پنل مدیریت سایت، می توانید خودتان فروشگاه و وب سایت را مدیریت کنید. می توانید سایتتان را به پنل پیامکی نیز متصل کنید و از بانک های مختلف درگاه بگیرید.

3- دریافت مجوزهای الکترونیکی

برای گرفتن درگاه بانکی باید حتما گواهی اینماد را دریافت کنید که پس از راه‌اندازی سایت و بررسی استانداردهای اینماد در سایت این گواهی بین یک روز تا یک هفته و به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

4- سایت سئو و بهینه سازی

برای افزایش فروش و آمدن به صفحه اول گوگل باید بهینه سازی های لازم روی سایت شما انجام شود و طبق اصول سئوی گوگل، به تولید محتوا بپردازید.

با توجه به گفته‌ها، فرصت‌های زیادی برای راه‌اندازی و کار اینترنتی وجود دارد که با رعایت اصول آن می‌توان کسب کرد و کارتان را متحول کنید و به درآمد و سود بیشتری برسید.

منبع : سایت الین وب

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!