آیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع لیسانس قصد تحصیل در استرالیا را دارید؟ در این مقاله، گام‌های اصلی در فرآیند درخواست در مقطع کارشناسی ارشد و مواردی را که نباید فراموش کنید بررسی کنید.

ابتدا قصد داریم به یکی از گام‌های مهم و اساسی در فرآیند اپلای تحصیلی یعنی ترجمه و ارائه مدارک به دانشگاه یا سفارت کشور استرالیا بپردازیم. از آنجایی سفارت استرالیا تنها مدارکی است که توسط مترجم ناتی ترجمه و مهر شده است که می‌کند، بنابراین برای مهاجرت به این کشور باید مدارکتان به زبان انگلیسی و توسط مترجمین دارای مجوز موسسه ناتین‌آتی استرالیا ترجمه و مهر شوند. مهر ناتی به مترجمینی اعطا می شود که با گذراندن آزمون از سوی موسسه استرالیایی ناتی تایید شده است. به همین دلیل ترجمه با مهر ناتی نزد مقامات استرالیایی از اعتبار بیشتری برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ترجمه ناتی استرالیا ما مراجعه کنید و در صورت نیاز به ترجمه مدارک با مهر ناتی تا انتها ما را همراهی کنید.

تحقیقات خود را ۲۴ ماه قبل از شروع درخواست خود در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید، برخی از اسناد ممکن است نیاز به پست وجود داشته باشد. اینها همچنین به شما زمان می‌دهند تا در صورت نیاز، کلاس‌های پیش نیاز دوره خود را تکمیل کنید.

مدارک ورودی متفاوت است، اما اگر از کشوری که انگلیسی در آن زبان رسمی نیست، باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی امتیاز کسب کنید. فراموش کردن درج نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی در درخواست شما عواقب جدی حتی ممکن است درخواست شما رد شود.

آیا می‌دانید: دولت استرالیا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهد که به زبان انگلیسی خود را ارائه دهند. ممکن است این موارد با موارد مربوط به دوره شما متفاوت باشد، بنابراین از قبل در مورد آن تحقیق کنید.

شناخته شده ترین آزمون ها در آمریکا، آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) و سیستم بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) است. به طور معمول، دانشجویانی که برای دوره لیسانس درخواست می‌دهند به یکی از موارد زیر نیاز دارند:

· نمره آیلتز بین 6.0 تا 6.5

· تافل آزمون بر اینترنت، نمره کلی بین 60.0 تا 90.0

· امتیاز آکادمیک PTE در کل بین 50 تا 64 است

· امتیاز CAE بین 169 تا 176 به طور کلی، بدون نمره زیر 169

گاهی اوقات، دانشجویان می‌توانند با گذراندن دوره ELICOS (دوره‌های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور) قبل از پذیرش، شرایط پذیرش رای دهند.

۱۲ تا ۱۳ ماه به رسیدن به زمان پاسخ درخواست، آماده سازی برنامه های خود را شروع کنید. در ادامه اسناد مهم وجود دارد که باید داشته باشند:

· برای به دست آوردن کپی‌های تأیید شده از ریز نمرات تحصیلی، با دبیرستان خود تماس بگیرید. به یاد داشته باشید اگر رونوشت شما به زبان انگلیسی نیست، به خودتان زمان بدهید تا آن را ترجمه کنید.

· اگر دانشگاهی درخواست شما را تایید کرد، به خود زمان بدهید تا روی مقاله شخصی خود کار کنید.

· اگر دوره شما به نامه های معتبر نیاز دارد، معلمان یا کارفرمایان بازنشسته افراد خوبی برای این کار هستند.

· در صورت نیاز، نمونه کارهای خود را جمع آوری کنید. برنامه های طراحی، هنر، مهندسی نرم افزار و معماری ممکن است نمونه کارها را درخواست کنند.

· فراموش نکنید که اطلاعاتی مانند کپی از صفحه اول پاسپورت خود، اطلاعات تماس اضطراری را درج کنید.

· اگر برای کار یا مراقبت از خانواده خود مرخصی گرفته شود، ممکن است از اسناد فاصله تحصیلی خواسته شود. این ممکن است شامل یک معرفی نامه از کارفرما یا فیش حقوقی باشد.

· اگر نیاز به نوشتن آزمون ورودی دارید، تاریخ نگارش و ارسال آن را پیدا کنید.

هرگاه تصمیم بگیرید برای کدام برنامه‌ها درخواست می‌دهید، هر برنامه را با شرایط خاص بررسی کنید.

دانشجویان بین علاقه مند به تحصیل در استرالیا می توانند در طول سال درخواست دهنده باشند. اکثر موسسات دانشگاهی دو یا چند ترم در سال دارند و هر ترم دانشجوی جدید می پذیرند.

مهلت‌های درخواستی بسته به موسسه و دوره متفاوت است. دوره‌هایی که اکثراً می‌توانند ضرب‌های سریع‌تری دارند، در حالی که دوره‌های دیگری تا زمانی که کامل می‌شوند، می‌شوند. به طور کلی، مهلت نهایی تقریباً دو ماه قبل از شروع هر ترم تحصیلی است.

هنگام درخواست پذیرش در استرالیا، دانشجویان بین المللی باید ارزیابی موقت واقعی (GTE) را تکمیل کنند. این برای نشان دادن اینکه دانشجو برای تحصیل به استرالیا می‌آید و احتمالاً پس از فارغ‌التحصیلی به خانه بازمی‌گرداند، می‌شود.

دانش‌آموزان باید قبل از اینکه بتوانند پیشنهاد خود را بپذیرند، پرسشنامه GTE خود را تکمیل کنند. از موسسات پس از درخواست، لینک تکمیل پرسشنامه را برای دانشجویان ارسال می‌کنند و برخی دیگر را به عنوان یک پیشنهاد پذیرش مشروط ارسال می‌کنند.

دانش آموزان باید بیانیه هدف (SOP) را همراه با پرسشنامه GTE ارسال کنند. SOP شغلی، برنامه های تحصیلی و پیشینه دانشجویان را مشخص می کند. پس از ارسال پرسشنامه و SOP، موسسات دانشگاهی نیز می‌توانند دانشجو را برای مصاحبه دعوت کنند.

چهار یا پنج ماه به پایان کار، باید از مؤسساتی که برای آنها درخواست داده‌اید با خبر شوید. بهترین پیشنهاد را بپذیرید و ودیعه شهریه آن را پرداخت کنید.

سپس، شروع به برنامه ریزی زندگی دانشجویی خود کنید! مسکن، بیمه درمانی و ترتیبات سفر را تنظیم کنید. فراموش نکنید که در خارج از دانشگاه چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. یک ماه قبل از شروع کلاس‌ها، جزئیات را به خوبی بررسی کنید. به زودی، شما یک دانشجوی بین المللی در استرالیا هستید!

در سایت شما را معرفی می‌کنیم تا در هر زمان و مکان به آسانی بتوانید معتبرترین دارالترجمه ناتی را بیابید و از امکان ترجمه با مهر ناتی دارالترجمه مطلوب خود استفاده کنید. به این ترتیب اکنون می‌توانید به وبسایت رسمی آنلاین و انتخاب شهر و زبان مد نظر خود مراجعه کنید. پس از آن به صورت تلفنی و یا ارسال پیام در واتساپ سفارش ترجمه خود را با آن دارالترجمه هماهنگ کرده و یا در صورت امکان و فعال بودن سفارش ترجمه آنلاین به صورت اینترنتی ثبت سفارش می کنید. درخواستان عزیز می‌توانند مدارک مورد نیاز برای ترجمه را به صورت حضوری و یا با هماهنگی پشتیبانی دارالت از طریق پیک و پست به دارالترجمه و ترجمه آنها در زمان ارسال تحویل گرفته شود.

سایت رسمی آنلاین: www.rasmionline.com

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!