سلامام هستم، از تیم آکادمی کار و با یک کارشناسی دیگه، البته اینطوری بخونید ( کار+ شناسی ) در خدمتتون هستم و قرار با هم با شغل سمساری آشنا بشیم.

قبلاً در موردش گفته بودم که مجموعه کارشناسی برگرفته از اطلاعات سایت آکادمی کار در مورد مشاغل مختلف هستش و من قرار دادن هر شغلی مثل همین سمساری رو به صورت خلاصه و تو چند تا مقاله کوتاه براتون توضیح بدم.

اطلاعاتی که ممکن است برای ورود به این شغل کمک کند اما ( و اما ) مسلماً اگر برای ورود به این شغل جدی هستید می تونید به راهنمایی جامع راه اندازی سمساری در این سایت مراجعه کنید و اطلاعات کامل برای انتخاب،راه اندازی تا خرید دستگاه و تجهیزات و حتی درآمدزایی شغل سمساری رو دریافت کنید.

شغل سمساری یک شغل واسطه گری است و باید یک کالایی را از یک فرد خریدار و به فرد دیگری به فروش برسانند.

به‌طورکلی هر وسیله دست‌دومی که قابل استفاده باشد، قابل‌خرید و فروش نیز باشد و لوازم قدیمی و قدیمی این دسته از جزوه‌های می‌گیرند. مرسوم‌ترین شیوه برای خرید و فروش این وسایل از خدمات سمساری‌ها استفاده می‌شود.

اما این شغل با سایر کارها یک تفاوت اساسی دارد و آن قیمت کالاهایی است که ردوبدل می شود.

شاید به‌کار بردن واژه مدیریت برای کارهایی مانند سمساری کمی عجیب به نظر برسد، اما موضوع این است که این شغل نیازمند ظرافت‌های مدیریتی فراوان است که اگر رعایت شود، سخت‌سازی‌مان به شکلی پیش خواهد رفت. در نظر داشته باشید که شغلی مانند سمساری نیازمند فعالیت بدنی زیاد است.

وسایل چیدمان در یک مغازه سمساری نظمی ندارد و درنتیجه ممکن است یک مشتری کالایی را بپسندد که در زیر وسایل قرار دیگر باشد و باید آن را برای مشتری بیرون بیاورید. سختی این مهم نباید به‌هیچ‌عنوان بر گشاده‌رویی شما و رفتارتان با مراقبت از آن بگذرد.

ازآنجایی‌که اجناس داخل مغازه از وسایل اضافی خانواده‌ها تهیه می‌شود باید بدانید چه کالاهایی برای عموم مردم جذابیت دارد. اگر یک کالای رنگ و رو رفته را بخرید و به همان شکل داخل مغازه قرار دهید بدانید که صاحب اول و آخر آن خودتان هستید.

این فروشگاه نیازی به ویترین ندارد، اما نوع مغازه چیدمان بسیار مهم است. سعی کنید از پارتیشن های بلند و سقفی برای کالاهای خریداری شده استفاده کنید تا از فضایی که می توانید بهترین بهره را ببرید.

در شغل سمساری سود در خرید است نه فروش پس حتماً آیتم های خرید یک کالا مدنظر

محصولات را نباید آخرمت بسیار خریداری کنید، در این صورت یا صاحب اول و کالای خودتان هستید یا باید آن را با ضرر بفروشید.

سود در این شغل ثابت نیست و ممکن است روی یک محصول 20 هزار تومان و روی کالای دیگر 1 میلیون تومان سود کنید.

برای اینکه فعالیت راحت‌تری داشته باشید، بهتر است لوازم داخلی فروشگاه خود را تفکیک کنید. سعی کنید لوازم برقی کوچک را در یک سمت و خرده‌ریزه‌های دیگر را در طبقاتی که تعبیه‌شده قرار دهید تا به آن آسان‌تر دسترسی داشته باشید.

تفکیک محصولات کالای داخل مغازه باعث می شود تا ها توسط بهتر دیده شود.

مهم بودن موضوعی است که برخی از سمساران خیلی به آن توجه ندارند و این موضوع را جدی نمی‌گیرند. یک فروشگاه مرتب و پاکیزه می‌تواند شما را به انتخاب اول مشتریان تبدیل کند.

عده ای نیز به خاطرات گذشته و علاقه مندی ها به وسایل نقلیه، به دنبال محلی برای خرید لوازم خانگی دست و مورد نظر خود هستند تا با پرداخت بهایی کمتر از لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنند.

سمساری مناسب برای تبادل کالای شما است، در واقع سمساری محل امانت‌داری است که می‌توانید کالای خود را به آن بسپارید.

و از این روزها به دلایل گرانی و مسائل اقتصادی خانواده‌ها می‌توانند به‌منظور کاهش هزینه‌های جاری از وسایل دست‌دوم استفاده کنند که این موضوع نیاز به بازار سمساری را بیشتر و یک فرصت مناسب برای شما ایجاد می‌کند.

سعی کنید از این فرصت به دست‌دست‌آمده به بهترین شکل استفاده کنید و با بهترین شیوه این موقعیت را برای خود تبدیل به درآمد کنید.

اگر به دنبال شغل هستید و به خرید و فروش واسطه‌گری علاقه‌مند به راه‌اندازی شغل سمساری (امانت فروشی) مناسب خود شماست.

در ادامه توضیحات در مورد این شغل سراغ سوالات بعدی میریم .شما می تونید با کلیک بر روی هر کدام از این سوالات به صفحه مربوط به آن بروید.

سود سمساری و بازار کار آن (کلیک کنید)

سرمایه راه اندازی سمساری (کلیک کنید)

مزایا و معایب شغل سمساری (کلیک کنید)

همونطور که قبلا ذکر شده مطالب بالا برگرفته از سایت آکادمی کار است و برای دسترسی کامل به تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای راه اندازی سمساری می توانید از اینجا اقدام کنید.

و مجدداً که قبلاً گفته بودم و می دونید نقطه وب سایت آکادمی کار اینه که فقط شغل سمساری رو معرفی نمی کنه بلکه 0 تا 10 راه اندازی سمساری , از انتخاب راه اندازی و خرید دستگاه و تجهیزات و حتی راهنمای درآمدزایی رو در اختیارتون قرار می گیره. میده پس حتما برای اطلاعات کامل تر به این سایت مراجعه کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!