جیمز هاولز گفت: از سگ‌های رباتیک بوستون داینامیکس برای یافتن هارد دیسکی استفاده می‌شود که حاوی رمزعبور دسترسی به کیف‌پولی با 800 بیت‌کوین به ارزش نزدیک به 166 میلیون دلار بود. میان انبوهی از زبانه‌ها، به‌دنبال هارد دیسک هستید. این در واقع هدف مردی بریتانیایی است که به‌مدت یک‌ دهه به‌طورتصادفی به یکی از اولین میلیون‌ها رمزارز تبدیل شده است. اما با دخیل اشتباهی دیسک حاوی رمز کیف پول خود، ثروتی را ازدست داد. او اکنون طرحی برای یافتن هارد گم شده است: استفاده از سگهای رباتیک.

جیمز هاولزکارمند سابق فناوری اطلاعات، زمانی در خط‌مقدم دوره‌ای رونق ارزهای دیجیتال بود و می‌توانست اکنون مولتی‌میلیونر باشد. درحال‌حاضر، او مشغول جست‌وجوی محل دفن‌فروش‌ها نیوپورت بریتانیا است. جایی که ممکن است درایو گم‌شده‌ای را پیدا کند که رمزعبور کیف‌پول رمزارزی او است. می‌شود کیف‌پول وی حاوی 800 بیت‌کوین است که ارزش آن در لحظه‌ای نوشته شده است به 176 میلیون دلار می‌رسد. هاولز گفت هارد دیسک مدنظر را در سال ۲۰۱۳ به‌اشتباه به خاطر ریختن انداخت.

قیمت رمزارز حتی در انبارها تغییر کند، بیت‌کوین‌های هاولز با ارزش میلیون‌دلاری به‌سادگی روی بلوک‌چین گیر کرده‌اند و هیچ‌کس بدون رمزعبور نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. وی برای یافتن این هارد دست‌بردار تنها مشکلش نیست، نیاز به کندوکاو در میان کوهی از خاطرها است.

هاولز در مصاحبه‌های با بیزنس‌اینسایدر گفت که طرحی برای یافتن هارد حاوی بیت‌کوین‌های خود دارد. طرح تجاری ۱۱ میلیون دلاری تنظیم می‌کند که آن را برای جذب سرمایه‌گذاران و همکاری شورای شهر نیوپورت برای کمک به حفاری محل دفن زبانه‌ها می‌کند. پیشنهاد وی مستلزم حفر ۱۱۰ هزار نفر در مدت سه سال است. او طرحی ۶ میلیون دلاری نیز مدنظر دارد که اجرای آن ۱۸ ماه طول خواهد کشید.

ریچارد هامونیکی از طرفداران مشهور بیت‌کوین، اعلام کرده است که اگر هاولز طرح را با کمک دو سرمایه‌گذار اروپا به نام دولت محلی دریافت کنید هانسپیتر جابرگ و کارل وندبورن این شرکت مالی خواهد کرد.

عکس ای محل دفن هارد حاوی بیت کوین

در طرح هاولز، باغ‌ها با استفاده از نیروی انسانی و سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی هارد دیسک، در مرکز مرکزی در نزدیکی محل دفن آن‌ها خواهند شد. او حتی هشت متخصص درزمینه‌ی هوش مصنوعی، حفاری، مدیریت و استخراج کرده‌ها را به کار می‌برد تا هارد دیسک را میان انبوهی از باغ‌ها پیدا کند.

مقاله مرتبط:

به‌گزارش Gizmodo، ایده‌ی هاولز استفاده از سگ‌های رباتیک بوستون داینامیکس را نیز شامل می‌شود. کارمند سابق فناوری اطلاعات به خبرنگاران گفت این ربات‌ها می‌توانند برای بررسی زمین و جست‌وجوی هارد استفاده شوند. ربات‌های اسپات در زمان عرضه ۷۴۵۰۰ دلار قیمت دارند. اینسایدر گزارش داد هاولز قصد دارد یکی از این سگ‌های رباتی را ساتوشی و نام دیگری را حال بگذارد. برای یادآوری، ساتوشی شخص یا گروهی است که بیت‌کوین را اختراع کرده و حل می‌کند اولین تراکنش این رمزارز را دریافت کرده است.

هاولز در لینکدین، خود را به‌عنوان مدیر پروژه‌های درزمینه فناوری رمزنگاری و بلوک چین معرفی و اعلام می‌کند که از خرید و فروش بیت‌کوین به دست می‌آید. شورای شهر از زمانی‌که هاولز برای اولین بار با وضعیت اسفناک خود به آن‌ها مراجعه می‌کند، ارتباطی با وی وجود ندارد.

طبق گزارش‌ها، هاولز از سال 2014 با دولت شهر ولز تماس گرفته شد و استدلال می‌کرد که شاید هارد وی آسیب ببیند. اما دیسک داخلی آن احتمالاً هنوز سالم است. حتی او قول داد که ۲۵ درصد از رمزارزهای موجود در هارد دیسک خود را به دولت شهر بدهد و درعوض کند، آن‌ها به وی اجازه دهند میان انبوه زباله‌ها جست‌وجو کند.

شورای این شهر اعلام کرد هزینه‌های حفر میان‌ها احتمالاً به میلیون‌ها دلار خواهد رسید. یکی از سخنان دولت محلی با اشاره به خطرات زیست‌محیطی، به هاولز گفت باید در این زمینه آن‌ها را متقاعد کند تا با طرح وی همراهی کنند.

تصاویر زمینی و ماهواره‌های نشان می‌دهد محل دفن زباله‌ها با خاک و چمن پوشیده شده است. سازمان حفاظت از محیطزیست ایالات متحده نشان داد که احیای محل دفن زباله‌ها میسر است، احتمال دارد گازهای گلخانه‌ای مثل متان را آزاد کند یا مواد خطرناک را از خاک زیر بیرون آورد. دولت محلی در دهه گذشته بهسختی با هاولز طرح کرده است. اما کارمند سابق فناوری اطلاعات می‌گوید امیدوار است پیشنهاد جدید وی به ایده‌ای یا کمک کند. وی ادعا کرده است اگر پاسخ به این طرح منفی باشد، آن‌ها را به دادگاه کشاند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!