سایت The analyst به بررسی دیدار ایران و انگلستان پرداخته است.

طرفداری | فقط یک روز تا بازی ایران و انگلیس باقی مانده است. این دیدار روز دوشنبه 30 آبان راس ساعت 16:30 برگزار می شود. سایت The analyst به بررسی این دیدار پرداخته و نکاتی را ارائه داده است. در ادامه گزارش این سایت را می خوانیم:

بسیاری از مردم تصور می کنند بازی ایران و انگلیس یک بازی معمولی است. انگلیس در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر با بهترین تفاضل گل و کسب 39 امتیاز جواز حضور در قطر را کسب کرد. تیم گرت ساوت گیت با اعتماد به نفسی بالا برابر ایران قرار می گیرد و به دنبال کسب 3 امتیاز این دیدار است اما مانعی بزرگ بر سر راه آنان قرار دارد. 

ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی رقابت های جذابی را پشت سر گذاشت. از 10 بازی خود، در 8 دیدار برنده بود و فقط 4 گل دریافت کرد. همچنین ایران در آخرین رده بندی فیفا بالاتر از صربستان، مراکش و لهستان در رتبه بیستم قرار دارد. تغییر سرمربی ایران در فاصله دو ماه مانده به جام جهانی دور از انتظار بود. دراگان اسکوچیچ به شکل عجیبی برکنار شد و کارلوس کی روش که مصر را به فینال جام ملت های آفریقا رسانده بود، جایگزین او شد تا ایران را در جام جهانی 2022 قطر هدایت کند.

جام جهانی 2022 قطر، چهارمین تجربه سرمربیگری کارلوس کی روش در جام جهانی است و همچنین سومین دوره ای است که هدایت ایران در جام جهانی را بر عهده دارد.

ایران روز چهارشنبه در دیداری دوستانه برابر تونس با نتیجه 2 بر 0 شکست خورد اما کی روش احساس کرد با این دیدار تیمش برای بازی با انگلیس آماده تر می شود. کارلوس کی روش در خصوص این دیدار گفت:

نتیجه خوبی کسب نکردیم. ما دوست نداریم ببازیم، دوست نداریم گل بخوریم اما چیزهایی وجود دارد که باید اصلاح کنیم. ما چند موقعیت گلزنی را از دست دادیم اما آمادگی بالا برای دیدار با انگلیس مهم بود.

ایران یکی از 20 تیمی است که در جام جهانی 2014 و 2018 نیز حضور داشته است. ایران در هر دو دوره گذشته در مرحله گروهی موفق به گلزنی شده است اما با مجموع 47 شوت زده در دو دوره متوالی، آمار ضعیفی را نسبت به رقبای خود در مرحله گروهی داشته است.

گرمی هوا در قطر یک مشکل است اما اریک دایر بازیکن تیم انگلیس از این بابت نگران نیست. او روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:

نمی دانم گرمی هوا چه تاثیری خواهد داشت. جام جهانی معمولا در تابستان برگزار می شود. در روسیه هوا گرم بود البته من آنجا نبودم اما در طول یورو 2020 انگلیس گرم بود بنابراین فکر می کنم ما برای آن آماده هستیم و با حریفان خود در شرایط یکسانی بازی می کنیم. شرایط برای همه یکسان است.

انگلیس در دو تورنمنت مهم اخیر به مرحله نیمه نهایی رسیده است (جام جهانی 2018 و یورو 2020) و امیدوار است یک شروع قدرتمند را در استادیوم بین المللی خلیفه برابر ایران داشته باشد.

بازیکنی که نباید چشم از او برداشت / هری کین

کاپیتان انگلیس در روند موفق سه شیرها نقش مهمی را داشته است. هری کین کفش طلای جام جهانی 2018 را با 6 گل بدست آورد. کین 5 گل در مرحله گروهی زد و فقط یک گل در مرحله حذفی به ثمر رساند. 

بازیکنی که نباید چشم از او برداشت / مهدی طارمی

آمار می گوید سردار آزمون باید کسی باشد که ایران به گلزنی او امید دارد. آزمون تا به امروز 40 گل برای ایران به ثمر رسانده است و آمار او از سایر بازیکنان ایران بهتر است اما از زمان پیوستن او به بایرلورکوزن اوضاع فرق کرده و سردار آزمون از روزهای اوج خود فاصله گرفته است. او در 22 بازی برای بایرلورکوزن فقط 1 گل به ثمر رسانده است.

از طرفی اوضاع برای مهدی طارمی بسیار خوب پیش می رود. او در این فصل 19 بازی برای پورتو انجام داده و 13 گل به ثمر رسانده که 5 گل از آنها در لیگ قهرمانان اروپا ثبت شده است. به طور کلی مهدی طارمی 109 بازی در لیگ پرتغال انجام داده و 60 گل زده است. با وجود فقط 6 بازی در مرحله مقدماتی جام جهانی، هیچ بازیکنی از ایران تاثیرگزار تر از طارمی نبوده است. (4 گل و 2 پاس گل)

پیش بینی

ایران قوی تر از آن چیزی است که برخی فکر می کنند اما همچنان شانس انگلیس برای شکست دادن ایران بیشتر است. طبق پیش بینی ابر رایانه، سه شیرها 72.2 درصد برای شکست دادن ایران شانس دارند. شانس به تساوی رسیدن این دیدار 18.1 درصد است. اگر شاگردان کی روش موفق به شکست دادن انگلیس شوند، کار بزرگی را انجام داده اند زیرا شانس ایران برای شکست دادن سه شیرها 9.7 درصد است.

 

منبع