تصویر شاخص مقاله
تصویر شاخص مقاله

تلگرام از یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران و دنیا هست، دیگه هر کسی که توی تلگرام یه خورده فعال باشه، با ویژگی ربات تلگرام آشنا شده، اگه نمیدونید ربات تلگرام چیه پس پیشنهاد میکنم قبل از ادامه این مقاله این پست رو مطالعه کنید.

خب پس ، تلگرام یک فرصت برای کسب و کار های اینترنتی برای نمایش محصولاتشان به 40 میلیون مخاطب ایرانیه! اگر بیزینس من ما کمی دید بزرگ تری داشته باشد میتونه به مخاطبین غیر ایرانی هم نگاهی داشته باشه و با این حساب با 700 میلیون ( تا به این لحظه ) مخاطب رو به رو باشه . این یعنی چی ؟ یعنی شما فرصت فروش محصول تون رو به 700 میلیون نفر دارید! این عدد کمی نیست، اما معرفی محصول شما به این 700 میلیون نفر هم کار ساده ای نیست.

خب فعلا با دید محدود به مخاطب ایرانی توجه میکنیم و بحث میکنیم، یعنی 40 میلیون مخاطب ایرانی توی تلگرام، روزانه در حال چرخش توی کانال/گروه های مختلف هستند، پس ما میتوانیم محصول مد نظرمون رو به 40 میلیون ایرانی توی تلگرام معرفی کنیم. و بفروشیم ! خب اما چطوری؟ میخوای به تک تک شون پیام بفرستی ؟ یا میخوای با یه وام چند صد میلیونی توی تمام کانال/گروه های فارسی زبان تبلیغ کنی ؟ فکر میکنم مثل من تو هم گزینت هیچ کدوم باشه، پس باید به دنبال یک فکر جدید و مقرون بصرفه باشیم.

خوب به هر طریقی که می شود مثل تبلیغ و معرفی دستی و … تونستیم هزار مخاطب رو جذب کنیم، برای پشتیبانی و مشاوره به این 1000 مخاطب باید چند تا ادمین استفاده کنیم؟ یکی ؟ دو تا ؟ ده تا ؟ صد تا ؟ تعداد ادمین مهم نیست بازم مقرون بصرفه نیست …

خب به هر طریقی که پشتیبانی می شود و مشاوره رو اوکی می کنیم، بریم سراغ محصولات مون، چند تا محصول داریم و چند تا ممکنه در آینده اضافه کنیم؟ 10 تا ؟ صد تا ؟ خب تعداد زیادی میشه اینا هر به صورت دستی به مخاطب معرفی کنیم یا توی کانال بزاریم ؟ اگر توی کانال گذاشتیم انباری تموم شد چه کنیم؟ ریپلای بزنیم ؟ یا ادیت بزنیم پیام کانال رو ؟ اصلاً می توانید و موجودی انبار رو تشخیص بدیم؟

جواب تمام سوال های بالا خیر است .
پس با این حساب بیایم سراغ یک چیز هوشمند، اونم یک قابلیت خوب تلگرام به عنوان ربات، اما چطور ربات بسازیم و چطور محصولات مون رو اضافه کنیم؟
تلگرام به صورت پیش فرض امکان افزودن محصول یا دکمه یا اعمال تنظیمات برای ربات تون رو نداره و شما باید از طریق یک برنامه نویس و توسعه دهنده، ربات شخصی تون رو بسازید، یا زمان بزارید و خودتون دانش برنامه نویسی رو یادتون باشه که خوبه. کار بیشتر آسونی نیست .

خب احتملا الان سوال شما این باشه خب از کجا برنامه نویس و توسعه دهنده پیدا کنیم؟
خیلی راحت می توانید با یک چرخ توی تلگرام و گوگل برنامه نویس و توسعه دهنده های خوبی رو پیدا کنید، اما هزینه یک پروژه ربات فروشگاهی با امکانات کامل بسیار هنگفت خواهد بود و تازه شما باید آن برنامه نویس رو استفاده کنید یا قرارداد ببندید که در آینده ربات شما رو آپدیت بده و نواقص که احتملا پیش بیاد رو حل کنه ، با این وجود خیلی ها توی این مرحله ناامید میشن و فروش هوشمند توی تلگرام رو رها میکنن .

 • اما نا امیدی تمومه …! بات کاج یک مجموعه برنامه نویسی یک اسکریپت کامل ربات فروشگاهی تلگرام به نام تلینوپنل طراحی کرده است که امکانات فوق العاده ای دارد که در ادامه باهم دیگر برخی از این امکانات رو مشاهده می کنیم .
  1 – افزودن بی نهایت محصول و دسته بندی
  2 – فروش انواع محصولات (مجازی، دانلودی، فایل، فنی)
  3 – قابل اتصال به وبسرویس و دریافت وضعیت خودکار
  4 – مدیریت مالی منظم و ارائه مالی
  5 – پنل مدیریت پیشرفته با دادن بیش از 100 ویژگی مدیریتی
  6 – دارای 5 نوع قالب و چینش دلخواه برای منو اصلی ربات
  7 – هاست پرسرعت رایگان یک ماه
  8 – آپدیت های مکر و رایگان
  9 – پشتیبانی از درگاه های پرداخت مختلف
  10 – و کلی امکانات فوق العاده دیگر که بعد از خرید و نصب ربات مشاهده میکنید.

تلینوپنل یک اسکریپت با زبان برنامه نویسی PHP طراحی شده و از سرعت بالایی در پاسخ به برخورد دار است .

اگر توضیحات بیشتر درباره امکانات تلینوپنل میخوای پیشنهاد میکنم توی وبسایت خود بات کاج دربارش بخون:

https://botkaj.ir/product/%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8 %af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%8c-smm/

جمع بندی :
فروشگاهی اسکریپت با ارائه ویژگی های خاص به فرد و آپدیت مکرر و رایگان به شما در مسیر رشد کسب و کارتان کمک خواهد کرد، با این اسکریپت و ربات شخصی شما می توانید محصولاتتان را راحت تر به مشتریان عرضه و معرفی کنید، می توانید انباری تان را کنترل کنید و همچنین با هزینه مقرون بصرفه تری یک ربات فروشگاهی ساخته اید!

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!