خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

در نهایت پس از گمانه‌زنی‌ها و شایعات مختلف، اشتراک پولی یا پریمیوم تلگرام با هزینه ماهانه 4.99 دلار در سطح جهانی در دسترس قرار گرفت. کاربرانی که می‌خواهند از این سرویس اشتراکی استفاده کنند، برنامه تلگرام خود را به نسخه 8.8 آپدیت کنند و سپس به بخش برنامه‌ریزی و گزینه جدید Telegram Premium را انتخاب کنند. با دیجی رو همراه باشید.

سرویس اشتراکی و پریمیوم تلگرام چه ویژگی هایی دارد؟

تلگرام می‌گوید که سرویس اشتراکی جدید در عین حال که تمام هزینه‌های مربوط به ویژگی‌های جدید اضافه می‌شود به این بحش را می‌کند، به پشتیبانی از نسخه رایگان تلگرام نیز کمک خواهد کرد. اما اشتراک پولی تلگرام چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه به مرور تمام ویژگی‌های جدید و ویژه این سرویس می‌پردازیم:

خبری از تبلیغات نیست

 • در برخی از کشورها، پیام‌های تبلیغاتی تلگرام را در کانال‌های بزرگ و عمومی به نشان می‌دهند. این تبلیغات به بخشی از هزینه‌های عملیاتی تلگرام کمک می‌کنند، اما با توجه به پولی بودن سرویس پریمیوم، سایر تبلیغات خبری در آن نیست.

امکان آپلود فایل های 4 گیگابایتی

 • سرویس مشترکین پولی تلگرام می‌رساند فایل‌های با حجم 4 گیگابایت را در این پیام‌رسانی به اشتراک بگذارید که این حجم را برای یک ویدیوی 4 ساعته با وضوح 1080p یا فایل صوتی باکیفیت بالا با زمان پخش 18 روز (!) کافی خواهد بود. شایان ذکر است که کاربران نسخه رایگان تلگرام نیز می‌توانند فایل‌های 4 ایمیلی ارسال شده توسط کاربران پریمیوم را دانلود کنند.

دانلود سریعتر

 • نسخه مشترک پریمیوم تلگرام می‌تواند ویدیوها و فایل‌ها را با بالاترین سرعت ممکن دانلود کند. در واقع این دسته از کاربران قادر خواهند بود که در فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود خود با همان سرعتی که شبکه‌شان می‌تواند پشتیبانی کند، داشته باشد، آپلود شده باشد.

سرویس پولی و پریمیوم تلگرام

روابط کمتر

 • با سرویس پریمیوم تلگرام می‌توانم تا 1000 کانال را دنبال کرد، حداکثر 20 پوشه چت با 200 چت ایجاد کرد، یک حساب چهارم نیز اضافه کرد، 10 چت را در لیست اصلی پین کرد و 10 استیکر مورد علاقه را ذخیره کرد.
 • همچنین کاربران این سرویس می‌توانند بیوی طولانی‌تر بنویسید و یک لینک هم در آن قرار دهند. به علاوه، در پولی می‌توانم متن نسخه‌های طولانی را به عنوان کپشن در زیر ویدیوها و عکس‌ها نوشتم. تعداد گیفهای مورد پسند هم می‌تواند عدد 400 باشد. و در نهایت، کاربران پریمیوم می‌توانند دارای 20 لینک عمومی باشند.

تبدیل صدا به متن

 • در نسخه پریمیوم تلگرام می‌توانم پیام‌های صوتی را به متن تبدیل کرده و آن‌ها را بخوانم! قرار گرفتن کیفیت این نسخه‌ها از صدا به متن تبدیل می‌شود، با امتیازهایی که کاربران می‌توانند بهتر و بهتر شوند.

استیکرها و واکنش‌های خاص به فرد

 • در نسخه پریمیوم تلگرام ده‌ها استیکر به فرد با انیمیشن‌های تمام‌صفحه قابل استفاده هستند و کاربران می‌توانند آن‌ها را در هر کدام از چت‌های خود ارسال کنند. با ارسال این استیکرها تنها به نسخه پریمیوم محدود شده اما همه کاربران تلگرام می‌توانند آن‌ها را ببینند و از این حیث محدودیتی وجود ندارند. این مجموعه عظیم از استیکرها قرار است به صورت ماهانه توسط هنرمندان تلگرام آپدیت شود.
 • کاربران پولی تلگرام همچنین با دسترسی به بیش از 10 گزینه شکلک جدید، دست بازتری در واکنش سریع به پیام‌های دیگران خواهند داشت.

آیکنهای تلگرام

مدیریت چت‌ها

 • تلگرام پریمیوم شامل ابزارهای سازماندهی و مدیریت لیست چت‌ها می‌شود. به عنوان مثال، می‌توانم پوشه چت پیش فرض را تغییر دهم و به جای اینکه در هنگام باز کردن تلگرام همه چت‌ها باز شوند، یک پوشه به خصوص و یا پوشه‌های خوانده نشده، باز می‌شوند.
 • علاوه بر این، سرویس مشترک پولی می‌تواند در بخش حریم خصوصی و امنیت فعال به طور خودکار چت‌های جدید را بایگانی و بی‌صدا کند و به این ترتیب به سازمان دهی شلوغ‌ترین فهرست‌های چت نیز بسیار ساده تبدیل شود.

تصویر پروفایل متحرک

 • اگر امکان ارائه تصویر پروفایل متحرک برای همه کاربران تلگرام وجود دارد، اما ویدیوهای پروفایل کاربران پریمیوم در سراسر برنامه فعال خواهد بود و به عنوان مثال تصویر پروفایل آن‌ها حتی در داخل چت‌ها و لیست چت‌ها هم به صورت متحرک نمایش داده می‌شود.

نشان های پریمیوم

 • همه کاربران سرویس پریمیوم یک نشان ویژه پریمیوم دریافت می‌کنند که در کنار نام آن‌ها در لیست چت، سرصفحه‌های چت و لیست اعضا در گروه‌ها ظاهر می‌شوند. این نشان یک المان تزئینی می‌تواند باشد که مطمئناً نشان می‌دهد کاربر با پرداخت هزینه به پشتیبانی از کمک تلگرام می‌کند و عضوی از باشگاه پریمیوم می‌شود.

آیکنهای متفاوت برای برنامه

 • کاربران سرویس پولی تلگرام می‌توانند آیکن برنامه را نیز از بین گزینه‌هایی ارائه کنند که به این ترتیب، ظاهر آیکن تلگرام را با تصویر زمینه و گوشی خود هماهنگ‌تر کنند.

700 میلیون کاربر تلگرام

در خبری دیگر، تلگرام همچنین اعلام کرد که تعداد کاربران در سراسر جهان به بیش از 700 میلیون رسیده است. این شرکت به طور خاص به چنین کاری بسیار افتخار می‌کند، زیرا هرگز برای تبلیغ برنامه خود پولی پرداخت نشده و تنها به دهان به دهان متکی بوده است.

تلگرام همچنین با آخرین آپدیت خود از 100 بهبود و بهینه سازی را به اپلیکیشن های موبایل و دسکتاپ خود اضافه کرده است.

مستر بلیط