یکی از مشکلاتی که کسب‌و‌کارهای راه‌اندازی می‌کنند، عموما در جذب سرمایه و ثروت هستند. این افراد به منظور شروع کار و فعالیت به روش هایی مانند سرمایه گذاری جرسورانه رو می آورند. ولی باید از روش های مختلف سرمایه گذاری استفاده کند، از مزایا و معایب مخصوص به خود می تواند باشد، بنابراین مناسب است برای ورود به مدل های سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری جمعی درباره مزایا و معایب آن تحقیق و بررسی کنید. و مطمئن شوید.

اگر به دنبال راه حلی برای کسب منابع مالی برای کسب و کار خود هستید، لازم است با سرمایه گذاری جسورانه، مزایا و معایب آن آشنا باشید. در ادامه این مقاله همه اطلاعات لازم را در مورد این نوع سرمایه گذاری و نکات مثبت و منفی آن می خوانید.

سرمایه‌گذاری جسورانه، سرمایه‌گذاری اولیه یا سرمایه‌گذاری خصوصی هم نامیده می‌شود و سرمایه‌گذاری برای کسب‌وکارهایی استفاده می‌شود که می‌توان برای یافتن آن‌ها، بسیاری از آنها را پیدا کرد. برای مثال یکی از شرکتهای شناخته شده است، شرکت دستگاه‌های دیجیتال (DEC) نام دارد که در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. این شرکت از منابع مالی ممکن است که از جورج دوریو، شرکت سهامی سرمایه‌گذاری جسورانه تحقیق و توسعه آمریکا (ARDC) به دست‌دست‌آمده بود.

منابع مالی به‌دست‌آمده از سرمایه‌گذاری جسورانه اصولا برای شرکت‌هایی استفاده می‌شود که برای دریافت وام از بانک‌ها کارکرد کافی ندارند. شرکت های بیشتر کسب و کار فناوری محور برای شروع کار خود از سرمایه گذاری جسورانه استفاده کرده اند. در اکثر موارد، این شرکت باید به‌نحوی سود به دست آمده را با شرکتی که اقدام به سرمایه‌گذاری جسورانه کرده است به اشتراک بگذارد. برای این کار شرکت‌ها معمولاً سهام خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری می‌دهند.

به دست آوردن منابع مالی از طریق سهام مخاطره‌آمیز معمولا آسان نیست. در واقع درخواست بیشتر دارندگان کسب و کارها برای سرمایه گذاری جسورانه رد می شود. این درخواست فقط در صورت قبول می‌شود که کسب‌وکار درخواست‌کننده، طرح کسب‌وکاری باشد که به‌راحتی موفقیت و سود دهی در بالای شرکت را در یک بازه زمانی پنج‌ساله نشان دهد.

آنچه در ادامه می‌خوانید سرمایه‌گذاری جسورانه است. شرکتی که به کمک هزینه های مالی خود را از طریق سرمایه گذاری جسورانه دست آورد، در موارد بیشتر این خدمات را دریافت می کند:

خیلی از شرکت‌هایی که اقدام به سرمایه‌گذاری جسورانه می‌کنند در میان کار‌کنان خود مشاورانی هستند که متخصصان بازارهای خاص هستند. این امر به کسب‌وکارها کمک می‌کند، خیلی از مشکلاتی که شرکت‌های تازه‌تأسیس با آن‌ها وجود دارند، نمی‌شوند.

متأسفانه خیلی از کارآفرینان، مدیران تجاری ویژگی. از کسانی‌که اقدام به سرمایه‌گذاری جسورانه‌ها می‌کنند، همیشه بخشی از سهام تازه‌تأسیس‌ها هستند، احتمالاً در مدیریت شرکت‌ها شرکت می‌کنند و برای کسانی که در مدیریت تخصص ندارند، این خیلی ارزشمند است.

هنگامی که به دنبال ماهرترین افراد برای استخدام در کسب و کار خود می‌گردید، شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری جسورانه می‌کنند، معمولاً مشاورانی را در اختیار شما می‌گذارند که متخصصان استفاده می‌کنند. این امر به شرکت تازه‌تاسیس کمک می‌کند افراد مناسبی را به کار بگیرند.

شروع یک کسب و کار جدید مسائل مربوط به مسائل قانونی، پرداخت و مالیات به همراه دارد. معمولاً کسانی که اقدام به سرمایه گذاری جسورانه می کنند، این خدمات را ارائه می دهند، چرا که آنها به موفقیت شرکت وابسته هستند.

شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری جسورانه انجام می‌دهند، در ازای ارائه منابع تجاری به شرکت‌های تازه‌تأسیس معمولاً بخشی از سهام شرکت را برای خود برمی‌دارند. این شرکت معمولاً از موفقیت شرکت تازه‌تاسیس سود می‌برند. بسیاری از شرکت‌های تازه‌تاسیس که منابع مالی خود را از سرمایه‌گذاری جسورانه به دست آوردند و به غول‌های صنعت خود تبدیل می‌شوند.

به دست آوردن سرمایه‌های جسورانه معمولاً به این معنی است که باید چیزی را در عوض منابع مالی پرداخت کنید. شرکت‌های بیشتری که اقدام به سرمایه‌گذاری جسورانه می‌کنند باعث می‌شوند که به همراه آن سرمایه‌گذاری شوند. در واقع، این شرکت‌ها چیزهایی از شما می‌خواهند که ممکن است برایتان تعجب کند.

در اکثر موارد، شرکتی که اقدام به سرمایه گذاری جسورانه کرده است می‌خواهد یکی از اعضای تیم خود را وارد تیم مدیریتی کند. این موضوع معمولاً برای این است که موفقیت شرکت تازه‌تأسیس تضمین شود. گرچه این مشکل ممکن است مشکلاتی هم ایجاد کند.

خیلی از شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری جسورانه انجام می‌دهند از شرکت تازه‌تأسیس می‌خواهند در عوض منابع مالی بخشی از سهام خود را به آنها بدهند. این مقدار کم نیست و در برخی موارد ممکن است به ۶۰ درصد کل سهام برسد. این عمل به آن معنی است که کارفرما کنترل کسب و کار خود را در دست ندارد و در واقع شرکتی است که سرمایه گذاری جرسورانه را انجام می دهد.

وقتی شرکتی سرمایه‌گذار جسورانه را قبول می‌کند، معمولاً یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این است که باید تصمیم‌گیری در مورد شرکت خود را به شرکتی که سرمایه‌گذاری جسورانه می‌دهد ارائه کند. شرکت‌های سرمایه‌گذار (جسورانه) که بخشی از سهام شرکت‌ها را گرفته‌اند معمولاً می‌خواهند موقعیتی در «هیئت مدیره» داشته باشند. همه تصمیمات مهم در هیئت مدیره می‌شود و نماینده این شرکت می‌تواند تصمیمات شرکت نوپا را تغییر دهد.

پس از آماده سازی و ارائه طرح های کسب و کار، بیشتر شرکت ها متعهد می شوند که این برنامه را افشا کنند. اما در مورد شرکت‌هایی که اقدام به سرمایه‌گذاری جسورانه می‌کنند، این‌طور نیستند و همیشه هیچ‌وقت این توافق را امضا نمی‌کنند، چرا که این کار برای آنها ایجاد قانونی می‌کند. این موضوع ایده‌های تجاری کارفرما را به خطر می‌اندازد.

اگر کارفرما پس از بررسی طرح کسب و کار خود به این نتیجه برسد که برای شروع کسب و کار به 500 هزار دلار نیاز باشد، ممکن است این مبلغ را به دست بیاورد اما در واقع این اتفاق نمی افتد. شرکت‌های سرمایه‌گذار (جسورانه) اهداف اصلی و نقاط را تعیین می‌کنند و فقط وقتی به آنها رسیده‌اند، بقیه منابع مالی را آزاد می‌کنند. شرکت‌های سرمایه‌گذار (جسورانه) معمول منابع مالی را مرحله‌به‌مرحله و بسته به توسعه کسب‌وکار آزاد می‌کنند.

با توجه به موارد ذکر شده بسیار مهم است که همه‌ی توافق‌ها را به‌دقت بررسی کنیم و از یک وکیل نیز بخواهیم آنها را بررسی کنند.

استفاده از سرمایه گذاری جسورانه مضرات و معایب زیادی دارد. این نوع منابع مالی برای همه مناسب نیست. معمول‌هایی که پتانسیل‌های زیادی برای پیشرفت دارند، مثلاً تولیدکننده‌های وسایل الکترونیکی، سبزها و سایر شرکت‌های فناوری‌محور با سرمایه‌گذاری فناوری جسورانه بیشترین موفقیت را برای کسب می‌کنند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید از سرمایه‌گذاری جسورانه استفاده کنید، مطمئن شوید که همه مزایا و معایب آن را می‌دانید و در مورد آن کاملاً تحقیق کرده‌اید.

منبع : ممتاز سرمایه