خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

تتر از جمله استیبل کوین‌هایی است که بر اساس نقطه قیمت ثابت در هر زمان طراحی شده است. این رمز ارز به دلار دیجیتال مشهور است و قیمت تتر به ازای هر توکن، به ارزش ۱.۰۰ دلار آمریکا (USD) و با پشتوانه ۱.۰۰ دلار در ذخایر فیزیکی عمل می‌کند. تتر (USDT) روزانه توسط میلیون‌ها کاربر بلوک در چین، تراکنش در موارد مختلف و پوشش‌ها بدون نیاز به شخص ثالث، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تتر، انواع مختلف دارد و بر روی چند بلوک چین مانند Omni، ترون، اتریوم، EOS و غیره کار می‌کند. در این مقاله دید که سرعت تراکنش این رمزارز بر روی کدام بلوک چین بیشتر است. با ما همراه باشید.

تتر چیست؟

تتر با نماد اختصاری USDT، یک استیبل کوین است که به شکل فعال کار می‌کند تا ارزش خود را در طول مکانیزم پایدار بازار نگه دارد. با توجه به این ویژگی، توسط سرمایه‌گذارانی که قصد دارند از نوسانات ذاتی سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال دور باشند و در عین حال می‌خواهند ارزش خود را در بازار حفظ کنند. قیمت USDT با وثیقه فیات و توسط ارزهایی مانند AUD،CAD،USD یا حتی در ژاپن (JPY) پشتیبانی می‌شود.

تتر، به وجود آمد تا شکاف بین آرزوهای فیات و دارایی های بلوک چین را پر کند. این شبکه در عین حال شفافیت، ثبات و کارمزدهای پایین را به کاربران مشتاق خرید USDT می‌دهد. قیمت تتر در برابر آمریکا، با نسبت ۱:۱ پیوند خورده است. مطمئنا هیچ تضمینی از سوی Tether Ltd. برای هر گونه حق بازخرید یا مبادله Tether به USD وجود ندارد. در واقع نمی‌توان USDT را مستقیماً با آمریکا آمریکا (USD) از طریق شرکت Tether مبادله‌ کرد.

چگونه کار می‌کند و چه کاربردهایی دارد؟

هر تتر (USDT) منتشر شده، توسط دارایی به ارزش ۱ دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. توکن USDT ابتدا بر روی بلوک چین بیت کوین و از طریق پروتکل Omni Layer صادر می‌شود اما اکنون بر روی هر بلوک چینی که از آن پشتیبانی می‌کند، می‌شود. هنگام صدور هر واحد USDT می‌توان از آن مانند هر آرزو یا توکن دیگری در چین‌هایی که بر روی آن صادر می‌شود استفاده کرد. در حال حاضر شبکه تتر از بلوک چینهای بیت کوین، اتریوم، الگوراند (Algorand)، ترون (Tron)، ایاس (EOS) و امنی (Omni) می‌کند. سرعت تراکنش و میزان کارمزدها بر روی هر کدام از این بلوک چینها متفاوت است.

با توجه به پایداری قیمت تتر به پشتوانه ارزش دلار آمریکا، از آن برای خرید خدمات و کالاهای مختلف فروشگاهی استفاده می‌شود و می‌تواند مبادله با آرزوهای دیگر را داشته باشد. کاربران علاقه مند به خرید USDT هستند همچنین از این رمزارز برای وام دهی، خرید NFT و شرکت در ICOها استفاده می کنند. این آرزو هم اکنون در رتبه ۳ برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری و مبادله قرار دارد.

سرعت تراکنش تتر در کدام شبکه بلوکچین بیشتر است؟

مقایسه سرعت تراکنش USDT بر روی بلوک چین ها

به نقل از والکس، تتر یک کوین دارای بلوک چین نیست و از دیگر بلوک چین ها استفاده می کند. در این بخش ۳ بلوک چینی امنی (Omni)، اتریوم و ترون (Tron) که شبکه تتر از آنها پشتیبانی می‌کند را از نظر سرعت تراکنش می‌کنیم:

تتر امنی (USDT Omni)

تتر امنی در واقع همان تتر بیت کوین است که مشکلاتی مانند سرعت پایین تراکنش و ایمن نبودن و شلوغی شبکه را به آن نسبت می‌دهند. ضعیف‌ترین سرعت تراکنش مربوط به تتر امنی (USDT Omni) است و بلوک جدید در این بلوک چین بین ۱۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. بنابراین کاربران کمتر از USDT Omni استفاده می کنند.

تتر اتریوم (USDT ERC20)

تتر اتریوم در سال ۲۰۱۷ صادر شد و قصد جایگزینی و رفع مشکلات شبکه امنی بود. شبکه اتریوم برای علاقمندان ارزهای دیجیتال شناخته شده است و توکن‌های فعال بر روی آن دارای استاندارد ERC-20 هستند. تتر اتریوم (USDT ERC20) سرعت تراکنش بالاتری را می‌دهد. سرعت تراکنش در شبکه اتریوم بین ۵ یا ۱۰ دقیقه است.

تترترون (USDT TRC20)

پس از افزایش کارمزدهای تراکنش USDT در شبکه اتریوم، تتر شدن با استاندارد TRC-20 در شبکه ترون (Tron) با ارائه سرعت بالاتر تراکنش و کارمزد پایین‌تر ایجاد شد. علاوه بر این، شبکه ترون امکان ایردراپ (Airdrop) و اهدای جوایز و پرداخت هزینه نگهداری توکن های TRC-20 را می دهد. تتر ترون (USDT TRC20) بالاترین سرعت تراکنش را دارد و نهایتاً ۳ دقیقه طول می‌کشد.

بنابراین بر اساس سرعت تراکنش، سرمایه گذاران انتخاب و خرید تتر ترون را به بقیه بلوک چین ها می دهند. از نظر کارمزد تراکنش نیز شبکه ترون در وضعیت بهتری نسبت به اتریوم و امنی قرار دارد. به گونه‌ای که کارمزد USDT Tron چیزی حدود ۸۰ سنت است که در شبکه اتریوم این مقدار به ۳۰ دلار هم می‌رسد. در این بین باید به تتر ای او اس (EOS) اشاره کرد که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و ادعا می کند که کارمزد نقل و انتقالش را حذف کرده است.

خرید تتر؛ دوباره انتخابی جذاب

همان طور که گفته شد، توکن USDT یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های موجود در بازار کریپتوکارنسی است. این شبکه نقدینگی را برای تراکنش‌های ارزش میلیون‌ها دلار در روز می‌کند. در بازار نوسان ارزهای دیجیتال، قیمت تتر از ثبات بیشتر است و گزینه امن‌تری برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. شبکه تتر از شبکه‌های بلوک چین از می‌کند و به عنوان وسیله پرداخت برای کالا و خدمات مختلف و مبادله با دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. برای خرید تتر و اطلاع از قیمت به روز آن می توانید به صرافی ایرانی والکس مراجعه کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

منبع