یکی از فرصت های مطالعاتی بسیار خوب و به اصطلاح طلایی مطالعه کنکور برای دانش آموزانی است که می خواهند رقبای خود را پیشی بگیرند و یک شروع طوفانی داشته باشند فصل تابستان است در این زمان بیشتر دانش آموزان و داوطلبین فرصت هایی را که نمی توانند در نظر بگیرند. حرکت نمی کند اما دانش آموزانی که برنامه ریزی تابستان را به صورت دقیق و اصولی و با تعیین اهداف پیش می برند از رقبای خود جلو می افتند.

نتیجه برنامه ریزی برای تابستان برای داوطلبانی که میخواهند به رتبه دلخواه خود و رشته های خوب دانشگاه برسند نیاز و نیاز دارند.

اگر دانش آموزی هستید که به دنبال کسب بهترین رتبه در بهترین دانشگاه های کشور رمز موفقیت شما شروع به برنامه مطالعاتی کنکور است.

برنامه ریزی تابستان به شما کمک می کند تا فرصت مطالعاتی در تابستان را از دست ندهید یک شروع به موقع عالی داشته باشید پس اگر می خواهید در مورد نحوه برنامه ریزی برای تابستان اطلاعاتی به دست آورید و قبل از شروع پیشنهاد می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

برنامه ریزی تابستانی بهترین فرصت برای دانش آموزان است که در مورد دروس پایه و برخی از پایه های ضعیفی که دارند، این دانش آموزان برای اینکه فرصتی داشته باشند تا نقاط ضعف خود را بهتر کنند، برنامه ریزی برای تابستان را بهتر انجام دهند. دوره، دوره طلایی مطالعاتی کنکور برای دانشجویان است. و اگر نقاط ضعف خود را در این دوره جبران کنند با خیال راحت به سراغ دروس پایه در درس های سال بعد میروند و در سال دوازدهم نگرانی و دغدغه ای از بابت دروس پایه دهم و یازدهم ندارند.

اگر دانش‌آموزان بخواهند فرصتی داشته باشند که رقیبان خود را از تابستان شروع کنند، یک برنامه اصولی تابستانی را با توجه به سطح تحصیلی هر دانش‌آموز، می‌کنند. دانش آموز نوشته می شود که این کار به شکل اصولی از دست مشاوره کنکور بر می آید، بهتر است برای برنامه ریزی تابستان از مشاوره کنکور کمک بگیریم.

دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری می‌دانند که چقدر کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی را در ساعات بالا مطالعه می‌کنند اما در زمینه تست زنی ضعیف در کنکور سراسری موفق نمی‌شوند کنکور را امتحان کنند یک مدرسه آزمون ۴ ساعت کاملاً کاملاً تستی است و مهارت. تست زنی در آن ویژه ای دارد. علاوه بر این برای افرادی که برای برنامه‌های تابستانی می‌گویند باید بگوییم برنامه‌ریزی تابستانی بسیار مناسب است برای دانش‌آموزانی که مهارت‌های تست زن ضعیفی را دارند تا این فرصت را داشته باشند که این کار را انجام دهند و برای سال دوازدهم نیازی به این کار نداشته باشند. هستند.

برنامه ریزی که می توان از آن به عنوان یک برنامه ریزی خوب یاد کرد باید برنامه ای باشد که شما را با هدف تعیین شده خود انجام دهید و همچنین راه را برای شما هموار کند، برنامه ریزی برای تابستان نیز از این قاعده مستثنا نیست. پس از برنامه ریزی زمانی مفید می توانید شما را به مدت زمان تعیین شده در تابستان و تمام دروس پایه دهم یازدهم در آن برنامه گنجانده شود.

برنامه ریزی برای تابستان زمانی یک برنامه ریزی اصولی و درست است که متنوع باشد دانش آموز به جای اینکه برنامه ریزی پایه و افت شود را تا پایان ادامه دهد و کلیه دروسی که در دهم و یازدهم در برنامه هفتگی گنجانده می شوند.

همینطور بسیاری از دانش آموزان در دوره تابستان در کلاسهای فوق برنامه ثبت نام می کنند و در آزمون های آزمایشی شرکت های مختلف می کنند. برنامه ریزی برای تابستان باید این امر را مورد توجه قرار دهد که به گونه ای باشد که با کلاس های درس و آزمون های دانش آموز تداخل پیدا نکند.

در مبحث قبل در مورد مهارت تست زنی برای سطح کنکور صحبت می کنیم در این مقاله توضیح می دهم که یکی دیگر از مهمترین ویژگی های برنامه ریزی ورزش تمرین و تکرار تقویت مهارت زنی است چرا که هر چقدر برای کنکور آزمایشی انجام دهید. اما نتوانیم به خوبی تست کنیم در این آزمون می‌توانیم شکست بخوریم، به نوعی باعث مرور مطالب می‌شود و مطالبی که تازه آموخته شده اند را در ذهن دانش آموز تثبیت می‌کند.

برای برنامه ریزی تابستان بهتر است بیشتر توجه کنید را بر روی دروس سخت تر و نقاط ضعف خود قرار دهید تا خیالتان از بابت ایراداتی باشد که در سال دوازدهم را با آرامش خیال شروع کنید.

اگر دانش آموزی است که بسیار زیاد برای رتبه برتر شدن و رسیدن به رتبه های عالی و قبولی در دانشگاه های تاپ کشور را باید به شما که عجله کنید! زیرا برای اینکه بتوانید یک دانش آموز رتبه برتر شوید، باید از لحظه به لحظه فرصت های خود استفاده کنید، علی الخصوص فرصت تابستانی که از بهترین و مهم ترین زمان ها برای مطالعه کنکور پیشی گرفتن از رقیبان است.

برای برنامه ریزی باید توجه داشته باشید که دروس اختصاصی مناطق بسیار زیادی در کنکور داشته باشند و اهمیت داشته باشند در مقابل ضریب اهمیت دروس عمومی ۳ می باشد، پس باید وقت و سرمایه گذاری بیشتر برای این دروس داشته باشید. اما این به این معنی نیست که دروس عمومی را نادیده بگیرید اگر شما در دروس عمومی امتیازی را به دست آورید اما دروس عمومی ضعیف عمل کنید که می توانید رتبه برتر را بسیار کم کنید پس به این ترتیب بهتر است با یک مشاور مجرب و آگاه باشید تا برای برنامه ریزی تابستان یک برنامه تبدیل دقیق داشته باشید.

برنامه ریزی تابستان برای سطح قوی

اگر دانش آموز سطح قوی تحصیلی چیزی است که به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید و سکوی پرتاب شما را کسب کند مهارت های تست زنی است،علی الخصوص تست های زمان دار و آزمون ها که باعث می شود سرعت و دقت خود را در آن انجام دهید. تست زنی بالا ببرید و همینطور تحلیل پاسخ تست ها برای شما به مرور دروس کمک می کند.

برخی از دانش‌آموزان که در سطح تحصیلی قرار دارند گمان می‌کنند دیگر نیازی به مرور درس‌ها ندارند اما باید بگوییم عدم مرور مجدد و مطالعه دروس دهم و یازدهم باعث می‌شود از سطح خود افت کند در حالیکه با یک برنامه مطالعاتی ساده و مرور منظم. در تابستان می تواند بدون نگرانی به سال آینده فکر کند.

برنامه ریزی تابستان برای سطح متوسط

اگر شما دانش آموزی هستید که در سطح متوسط ​​تحصیلی قرار دارید به این معناست که شما تا حد زیادی دروس پایه را یاد گرفته اید و تنها کاری را انجام دهید که باید این کار را انجام دهید که بر این دروس مسلط شوید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. بهترین روش برای انجام این کار برای مهارت تست زن است، شما با حل تست های مختلف می توانید تسلط خود را بر روی افزایش دهید و همچنین مهارت تست زنی خود را تقویت کنید.

برنامه ریزی تابستان برای سطح ضعیف

دانش آموزان در دوران مدرسه دروس پایه دهم و یازدهم را به خوبی یاد نگرفتند و برای آنها تسلط کافی و لازم را ندارند اگر این دانش آموزان هستند که در سطح تحصیلی ضعیفی قرار دارند باید به شما توصیه کنید که ابتدا به تعیین سطح بپردازید. خود بپردازید و نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنید سپس در برنامه ریزی تابستان خود به ویژه برای نقاط ضعف خود قائل شوید.

همه دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند حدود 50 درصد از سوالات را از دروس پایه دهم و یازدهم طرح می‌کنند به همین دلیل این دو پایه در کنکور سراسری بسیاری را دارند چرا که تقریباً نیمی از سرنوشت کنکور ما را تعیین می‌کند. همین دلیل توصیه می شود دانش آموزانی که می خواهند برنامه ریزی برای تابستان خود داشته باشند را از دروس پایه آغاز کنند. همینطور باید بداند دروس اختصاصی پایه اهیت بسیار زیادی در کنکور دارد و لازم است وقتی و انرژی کافی برای آنها صرف شود.

بهترین روش برای مطالعه دروس دهم و یازدهم این است که دروس این دو پایه را به طور همزمان پیش ببرند که ابتدا دروس سال دهم را خوانده و پس از اتمام به دروس سال یازدهم بروید.

داشتن یک برنامه مطالعاتی اصولی و درست به شما کمک می کند تا از سردرگمی نجات پیدا کنید در واقع این کار نقشه را به شما نشان می دهد تا در ماراتون کنکور به خوبی عمل کنید.

برنامه ریزی برای تابستان به دانش آموزان کمک می کند از اتلاف جلوگیری و فرصت های طلایی خود را از دست ندهد به همین دلیل برای آشنایی بیشتر با برنامه ریزی تابستان چند نمونه از برنامه ریزی برای تابستان را به شما نشان می دهد:

نمونه برنامهریزیتابستانرشتهتجربی
نمونه برنامهریزیتابستانرشتهریاضی
📷نمونهبرنامهریزیتابستانرشتهانسانی

اگر دوست دارید برنامه ریزی تابستان خود را از رتبه های برتر کنکور بگیرید، حتما از مشاورین با تجربه و متخصص آکادمی دورخیز کمک بگیرید. روی کلمه مشاوره کنکور کلیک کنید یا با شماره 09101801700 تماس بگیرید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!