سامسونگ اخیراً اعتراف کرده است که مصرف کنندگان را در مورد گوشی های گلکسی در مقابل مقاومت در برابر آب گمراه کرده و اطلاعاتی که می‌کند، آن چیزهایی را که واقعاً حقیقت دارند منتشر می‌کنند، دارند. حتی سازمان نظارت بر مصرف کنندگان هم این شرکت را به همین دلیل به پرداخت جریمه ۱۴ میلیون دلایر برای انجام این کار محکوم می‌کند. قیمت گوشی سامسونگ به‌دلیل وجود چنین امکاناتی را می‌تواند بالا و پایین داشته باشد و همین باعث می‌شود که ضرر داشته باشد و زیان به زودی می‌شود. در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸، سامسونگ در فروشگاه‌ها، وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی خود، تبلیغات مبنی بر غوطه‌ور شدن گوشی‌های گلکسی در استخرها و آب اقیانوس بدون آسیب دیدگی منتشر می‌کنند.

اما سامسونگ استرالیا اکنون قانون اعتراف کرده است که مصرف کنندگان استرالیا را زیر پائین گذشته و اذعان دارد که در آب می‌تواند باعث شود که پورت شارژ شود و در صورتی که گوشی در حالت خیس شارژ باشد، از کار می‌افتد. جینا کاس، رئیس کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا می‌گوید: «ادعاهای سامسونگ در مقاومت برابر آب، یک نقطه فروش کلیدی برای این تلفن‌ها بوده است. بسیاری از مصرف کندگانی که گوشی گلکسی خریداری کرده است، ممکن است قبل از تصمیم گیری برای خرید یک گوشی جدید، در معرض این تبلیغات گمراه کننده قرار گیرد».

ما صدها شکایت از مصرف‌کنندگان را بررسی کردیم که گزارش داده‌اند، گوشی‌های گلکسی خود پس از قرار گرفتن در معرض آب با مشکلاتی مواجه می‌شوند و در بسیاری موارد، گزارش‌ها به این صورت است که گوشی گلکسی به‌طور کامل کار نمی‌کند. سامسونگ این ادعاهای مقاومت در برابر آب را در مورد گوشی‌های گلکسی اس ۸، اس ۸ پلاس، A7، A5، اس ۷ اج، اس ۷ و نوت ۸ مطرح کرده بود. بیش از 3.1 میلیون از این گوشی‌ها در استرالیا فروخته شده است. سازمان ACCC استرالیا را به‌دلیل اظهارات گمراه کننده در سال ۲۰۱۹ به دادگاه برده بود.

تبلیغاتی نشان می‌داد که گوشی‌های گلکسی تا عمق ۱.۵ متری به مدت ۳۰ دقیقه می‌توانند در برابر آب مقاوم باشند. قبل از راه‌اندازی سری گلکسی سامسونگ در استرالیا، تلاش‌ها هم در شرکت مادر سامسونگ الکترونیکی برای کاهش آسیب به پورت شارژ به دنبال قرار گرفتن در معرض خطر است. اما آمریکا استرالیا به هر حال، کمپین مارکت خود را به پیش برد. چرا که می‌دانست غوطه‌ور در استخر و آب دریا می‌شود باعث می‌شود شارژ یا کل گوشی انجام نشود و این کاملاً بر خلاف تبلیغ‌هایی است که سامسونگ در این کشور انجام می‌دهد.

کاس از سازمان ACCC گفت که ناظر رقابت ها به دنبال هر کسب و کاری است که ادعاهای گمراه کننده در مورد محصولات آن ها داشته باشد، ادامه خواهد داد. در مورد جریمه‌ها و دستورات ارسالی مشترک، اطلاعات ناظر رقابت رقابتی ارائه شده است. ACCC از مشتریانی که گوشی‌های گلکسی می‌خرند و پورت شارژ آن‌ها را می‌خرند، می‌خواهند با استرالیا تماس بگیرند. سامسونگ استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشکل خوردگی تنها زمانی به وجود می‌آید که کاربر سعی می‌کند گوشی هوشمند خود را در حالی که هنوز داخل پورت شارژ است، شارژ کند.

کاربران همچنین یک فلاش هشدار هم روی صفحه می‌بینند تا آن‌ها را از انجام این کار منصرف کند. مدل‌های گلکسی قبل از عرضه به‌طور قوی در برابر مقاومت در برابر آب مورد آزمایش قرار گرفتند. در این بیانیه آمده است: سامسونگ برای کار ACCC ارزش قائل است و با این جلسه به منظور محدود کردن اظهارات آن و پایان دادن به روند کاری همکاری می‌کند. اگر هر یک از کاربران گلکسی در نتیجه موارد تحت پوشش این پرونده با دستگاه خود مشکلی را داشته باشند، سامسونگ از این اتفاق احساس تاسف می‌کند.

گوشی‌های هوشمندی که اخیرا روانه بازار می‌شوند، معمولاً برای گواهی IP68 یک هدف 3.5 میلی‌متری را حذف کرده‌اند و کمک می‌کنند که گوشی در عمق 50 متری آب هم مقاومت داشته باشد. اینها روی قیمت گوشی شیائومی و قیمت گوشی سامسونگ هم در کنار برندهای دیگر تاثیر خواهند گذاشت و به دلیل، بسیار زیاد است. بسیاری از کاربران هنوز هم دارند که هدفشان 3.5 میلی‌متر از گوشی‌های کنار روند است، اما این تغییری است که همه گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده‌شده به ناچار خواهند شد.

گوشی‌های هوشمند امروزی از صفحه نمایش قدرتمندی که هم استفاده می‌کنند تا گوشی را در برابر ضربه و فشار مقاومت داشته باشند. این محافظ معمولی گوریلا گلس یا همان برندی مانند اپل بوده است، از محافظ اختصاصی خود در گوشی‌های آیفون استفاده می‌کند. به یاد داشته باشید که گوشی‌های هوشمند تنها به شوک می‌رسند و خلاصه نمی‌شوند و این گوشی‌ها در فضای داخلی داخلی هم تغییراتی دارند که می‌توانند این مقاومت را بسیار بیشتر از همیشه داشته باشند.

فروشگاه آنلاین مقداد آی تی به‌عنوان مرجعی برای بررسی قیمت گوشی سامسونگ در کنار برندهای دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد و قبل از خرید می‌توانید به سایت‌های ساخته شده و یک بررسی دقیق نسبت به مشخصات فنی گوشی و قیمت آن‌ها بپردازید. قیمت گوشی‌های شیائومی که معمولاً از سایر گوشی‌های پایین‌تر است، مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد و این افراد می‌توانند مشخصات فنی گوشی‌های بالارده را با قیمت پایین‌تر دریافت کنند. بیاد داشته باشید که شیائومی هم محصولات مخصوص پرچمدار و میانرده شده را در بازار داشته باشد و در رقابت موفق حضور داشته باشد.

برای خرید آیفون 13 پرو مکس در کنار سایر گوشی های این سری هم می توانید به فروشگاه مقداد مراجعه کنید. این سایت تمام تلاش خود را کرده است که نسخه‌های قبلی را در کنار گذشته و با صفحه نمایش و بهتر بودن، نظر مثبتی که از آن به دست آورده است. قیمت گوشی سامسونگ در سری A مناسب‌تر از سری پرچمدارها بوده است و اتفاقات فنی نزدیک به گوشی‌های گران قیمت را هم دارد. سامسونگ با این سری به رقابت با شیائومی پرداخته و اتفاقا ورود موفقی هم داشته است. می‌توانید همه این گوشی‌ها را از فروشگاه مقداد دریافت کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!