دانش آموزانی که برنامه دقیق و منظمی برای مسیر تحصیلی خود دارند و سرسختانه مطالعه می کنند، معمولا شرکت در آزمون تیزهوشان را به عنوان اولین هدف مهم تحصیلی خود قرار می دهند. بعد ازبرگزاری آزمون، نتایج مربوط به شرکت کنندگان در سایت اعلام نتایج، با نشانی azmoon.medu.ir در زمان مقرر اعلام می گردد و لازم است شرکت کنندگان علاقه مند به تحصیل در مدارس استعداد درخشان، با در اختیار داشتن رمز عبور همگام اقدام به دریافت و مشاهده نتیجه خود نمایند.

آنهایی که موفق به دریافت کارنامه شده اند، در صورتی که نسبت به نتیجه کسب شده معترض هستند و یا در مواردی نام خود را در میان اسامی قبولی ها مشاهده نمی کنند، می توانند از طریق همین سایت در خواست تجدید نظر خود را ثبت نموده و منتظر نتیجه بررسی ها بمانند. در ادامه با کمک اطلاعاتی که از ایران مشاوره کسب نموده ایم به معرفی سایت اعلام نتایج تیزهوشان می پردازیم.

مراحل ثبت نام تا مشاهده نتایج تیزهوشان در سامانه azmoon.medu.ir انجام می گیرد.

آن دسته از دانش آموزان سخت کوش و علاقه مند به شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان باید مراحل ثبت نام را از طریق سامانه azmoon.medu.ir به انجام برسانند و شانس خود را برای تحصیل در مدارس تیزهوش ها امتحان کنند. این سامانه علاوه بر نام نویسی امکانات دیگری را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که می توانند صفر تا صد آغاز ثبت نام تا مشاهده نتایج اعتراض به آزمون را در همین سایت به انجام برسانند.

 • ثبت نام آزمون تیزهوشان
 • بازیابی رمز عبور همگام
 • پرداخت هزینه ثبت نام آزمون
 • دریافت کارت ورود به جلسه
 • مشاهده نتایج آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان
 • ثبت اعتراض نسبت نتیجه
 • مشاهده نتیجه درخواست تجدید نظر
 • دریافت آخرین اطلاعیه های مربوط به آزمون تیزهوشان

برای ورورد به سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان شما باید کد ملی و رمز عبور همگام خود را در دسترس داشته باشید و درصورتی که رمز عبور همگام را فراموش کرده یا هنوز آن را دریافت نکرده اید هر چه زود تر اقدام به بازیابی آن نمایید. برای این کار می توانید به صورت حضوری به مدیر مدرسه خود مراجعه کرده و یا اقدامات لازم را به شکل اینترنتی به انجام برسانید.

رمز عبور همگام باید برای ورود به سامانه در دسترس باشد

در صورتی که تصمیم داشتید حضورا نزد مدیر مدرسه خود بروید، باید بدانید بازیابی رمز عبور شما را از طریق مراجعه به سامانه سیدا با آدرس sida.medu.ir انجام خواهند داد.

اما اگر قصد انجام این کار را شخصا به صورت اینترنتی داشتید، لازم است در زمان ورود به سامانه اعلام نتایج، بر روی گزینه “رمز ورود را نمی دانم” کلیک نموده تا با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از قبیل کدملی، سریال شناسنامه و شماره همراه، رمز عبور جدید برای شما فعال گردد.

همانطور که گفتیم دانش آموزانی که سرسختانه خود را برای شرکت در آزمون ششم به هفتم و یا نهم به دهم مدارس استعداد های درخشان آماده کرده بودند پس از شرکت در این امتحان مهم و در زمان اعلام نتایج، باید برای دیدن کارنامه، به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان با نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنند و مطابق با مراحلی که درادامه گفته می شود نتایج خود را دریافت نمایند.

1. به سامانه تیزهوشان با نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید و در صفحه پیش رو کد ملی و رمز عبور همگام خود را در کادر مربوطه وارد کنید.

2. در صفحه مقابل نقش خود و عنوان سازمان را انتخاب نمایید.

3. در این بخش اطلاعات شخصی و هویتی و “وضعبت قبولی” شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی این گزینه متوجه می شوید به مدارس تیزهوشان راه یافته اید یا نه! همچنین در قسمت “محل پذیرش” محل مدرسه قبولی شما نشان داده می شود.

درخواست تجدید نظر نسبت به نتیجه از طریق سامانه azmoon.medu.ir قابل ثبت و پیگیری است.

اگر بعد از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، درصد و رتبه کسب شده را در حد خود نمیدانید! و می خواهید هرچه زود تر حقتان را پس بگیرید، و یا حتی اسم خود را در میان قبولی ها مشاهده نکردید، نگران نباشید! شما می توانید درخواست اعتراض ثبت کنید و منتظر بررسی کارشناسان نسبت به تجدید نظر در رابطه با موارد خواسته شده بمانید. البته فراموش نکنید درخواست شما باید قابل قبول باشد و هر اعتراضی قابل پذیرش نیست.

برای این کار به شیوه زیر عمل کنید.

 • به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنید و در کادر های مربوطه کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید.
 • در صفحه پیش رو نقش دانش آموزی و نام سازمان خود را مشخص کنید.
 • پس از نمایش پورتال دانش آموزی، گزینه ” ثبت درخواست تجدید نظر استعداد درخشان ” را از قسمت “مدیریت” انتخاب نمایید.
 • فرمی که پیش روی شما قرار می گیرد که شما باید دلیل مربوط به اعتراض خود را مشخص نمایید.

در طی ثبت درخواست تجدید نظر نسبت به نتیجه، لازم است دلیل اعتراض را با توجه به مواردی که در فرم مربوطه قید شده است، مشخص نمایید. این دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

1. مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های صحیح – نزده – غلط مندرج در کارنامه

2. خطا در محاسبه نمره کل آزمون

3. مطابقت نداشتن اولویت های مندرج در کارنامه با اولویت های درج شده در کارت ورود به جلسه

4. اعمال نشدن ضابطه پذیرش مربوط به دوقلو ها

5. از پاسخ برگ سفید بی نام استفاده شده و جرو غایبین می باشم

6. در جلسه آزمون حضور داشتم اما جزو غایبین اعلام شده ام

برای اینکه متوجه “پذیرش” و یا “عدم پذیرش” اعتراض شوید لازم است پس از بررسی کارشناسان به بخش ” نتیجه اعتراض” همین سامانه مراجعه کنید و وضعیت در خواست را مشاهده کنید.

 • قبولی دانش آموزان دوره دوم متوسطه فقط در رشته انتخابی لحاظ می گردد و درصورت عدم پذیرش امکان اعلام قبولی در سایر رشته ها وجود ندارد.
 • همزمان با اعلام نتایج، نشانی مدارس تیزهوشان هم در سامانه مربوطه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد که برای ثبت نام حضوری به مدارس مراجعه کنند. در صورتی که تا زمان بازگشایی مدارس ثبت نام خود را به انجام نرسانند، انصراف خود را از مدارس تیزهوشان اعلام نموده اند.
 • در سال اول تحصیل در این مدارس امکان تغییر محص تحصیل وجود ندارد.
 • در زمان ثبت اولویت ها ، انتخاب های خود را دقیق انجام دهید تا مشکلی در ادامه روند ثبت نام به وجود نیاید.
 • برای انتقال ار شهری به شهر دیگر باید از شرایط آن کاملا مطلع باشید.

1. باید در یکی از مدارس شهرستان مبدا پذیرفته شده باشید.

2. امیتاز لازم برای قبولی در شهر مقصد را داشته باشید.

3. موافقت اداره کل آموزش و پرورش برای این جا به جایی لازم است.

در صورتی که دانش آموزان همزاد (دوقلو و یا چند قلو) در آزمون تیزهوشان شرکت کرده باشند و یکی از آن ها در این آزمون پذیرفته شود، قل یا قل های دیگر! می تواند با شرایط زیر از تسهیلات پذیزش همزادی (پذیرش مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده) استفاده کنند.

 • کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در اولویت های انتخابی همزاد غیر هم جنس ضروریست.
 • علاوه بر داشتنن اولویت های انتخابی یکسان کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده برای همزاد هم جنس ضروریست.
 • در صورت وجود شرایط لازم برای همزاد های هم جنس این امکان وجود دارد که قبولی فرد در مدرسه ای غیر از مدرسه همزاد خود صورت پذیرد.
 • الزامی در جهت یکسان بودن رشته انتخابی در دوره دوم متوسطه برای واجدین شرایط وجود ندارد.
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!