سئو چیست؟ اگر این سوال است که در ذهن شما ایجاد شده است، باید به شما بگویید که جای خوبی آمده اید. سئو (SEO)، هنر انسانیت است، یعنی شما می توانید هرچه بهتر یک محتوا را به مخاطب مورد نظر ارائه دهید تا از نظر گوگل و سایر موتورهای جستجو، شما بهترین ارائه دهنده در زمینه خود باشید. من در طی یک مطلب کوتاه سعی می کنم که از این جهان دیدگاه به شما بدهم!

سئو یکی از به روز ترین علم های دنیا
سئو یکی از به روز ترین علم های دنیا

مواردی که پیش تر توضیح دادم، سئو مجموعه اعمالی می باشد که یک متخصص سئو انجام می دهد تا مورد نظرش را در رتبه های برتر گوگل به نمایش بگذارد. سوالی که اینجا پیش می آید این است که این کار چه بوده است و ما چگونه می توانیم این کارها را به درستی انجام دهیم؟ برای پاسخ به این سوالات اول باید شما را به سه بخش اصلی سئو آشنا کنم.

ما سئوکاران به صورت اصولی این هنر را به سه دسته تقسیم بندی می کنیم. هر فرد ممکن است که در یک بخش خاص تخصص داشته باشد، اما با این حال لازم است که با بخش دیگری از آشنایی با هم داشته باشید، چرا که مهمترین عامل در موفقیت سئو هر سایت نقشی درست و موفقیت آمیز بین های مختلف سئو می باشد!

سه بخش اصلی سئو
سه بخش اصلی سئو

این بخش به طور مستقیم با تولید محتوا در ارتباط است. یک مجموعه جدید و به خودی خودش یکی از مهمترین نیازها برای موفقیت یک سایت می باشد. ON-PAGE SEO که برخی از آن با نام سئو مطالب یا مقالات هم یاد می کنند، اعمال می شود که یک متخصص سئو روی خود پیدا می کند تا از نظر موتورهای جستجو آن را برای خواننده و مخاطب مناسب کند.

این کارها و تغییرات در مطلب، موارد عجیب و غریب یا نمی توانند باشند، چرا که همه کارها شما برای این کار شما مورد استفاده قرار می گیرند. با یک مثال این موضوع را برای شما آسان تر انجام دهید: وقتی یک مطلب درباره یک فیلم سینمایی می خوانید انتظار دارید که تصاویری از آن فیلم را نیز مشاهده کنید. پس یک متخصص سئو این کار را انجام داده و تصویری زیبا و مرتبط با مطلب را در مقاله خود قرار می دهد.

بله شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد اما همین کار ساده است که شاید بنظر یک امر مشخص باشد که باعث می شود مطالب شما قوی تر و مطالب شما از نظری برای مخاطبان مناسب تر باشند!

بررسی ON_PAGE SEO این بخش از سئو بر مسائلی است که توسط مخاطب دیده نمی شود. ممکن است که برای شما هم اتفاق افتاده باشد، که شما در حال خواندن مطالبی باشید و از طریق لینکی از آن مطلب وارد یک سایت دیگر شوید و به مطالعه آن سایت پرداخته باشید. بدین معنا که سایت مرجع شما سایت دیگری به عنوان یک سایت مناسب با منبعی که شما معرفی کرده است!

لینک سازی یکی از اصولی در سئو می باشد که هم در بخش ON-PAGE و هم در OFF-PAGE به چشم می آید. در این مثال یک سایت، سایت دیگران را به شما پیشنهاد داده و باعث می شود که مخاطبان سایت دیگر نیز اضافه شوند. اصطلاحی که ما در سئو برای آن به کار بریم گزارش خبری می باشد.

برخی از این کارها را بر اساس ارتباطاتشان انجام می دهند و برخی دیگر را با هزینه پرداختی رپورتاژها از سایت های مختلف خریداری می کنند. این وظیفه برعهده یک متخصص سئو می باشد که سایت های مناسب برای گزارش را تشخیص داده و برای پیشرفت با این سایت ارتباط برقرار کرده و در هزینه یا موارد دیگر، بین سایت شما و سایت مرجع لینک سازی و ایجاد ارتباط ایجاد کند.

با سئو سایت خود را به اوج برسانید!
با سئو سایت خود را به اوج برسانید!

این بخش از سئو در پس زمینه هر سایتی اتفاق می افتد. یک سایت برای اینکه در این زمینه پیشرفت کند باید برخی از نیازهای کاربر را بدون اینکه متوجه شود متوجه می شود. برای مثال یکی از ویژگی های مهم که هر سایتی باید از آن بهره مند باشد، سرعت لود بالا می باشد. کاربران زیادی دارند که پس از اینکه چند منتظر لود شدن یک صفحه می باشند و این اتفاق نمی افتد از آن خارج می شوند.

به همین دلیل است که گوگل اعلام کرده است که سایت هایی را که از سرعت خوبی بهره مند هستند در رتبه های پایین تر به نمایش می گذارد. در این شرایط یک متخصص به صورت عملی و با بررسی ساختار سایت و ایجاد تغییر در بخش های مختلف یک سایت، سرعت آن را افزایش می دهد!

خیلی با خود فکر می‌کنند که می‌توانند از مواردی باشند که می‌توانند آن را در یک سایت به خطر انداخته، حتی توسط یک فرد بدون هیچ تخصصی انجام شود. این بزرگترین اشتباهی می باشد که هر مدیریت سایتی می تواند انجام دهد. سئو شاید در تئوری ساده بنظر برسد، اما یکی از پیچیده ترین و مهم ترین مشاغل دنیای امروزی ما با توجه به پیشرفت فضای مجازی می باشد.

تعداد زیادی از فروشگاه ها به یک فروشگاه آنلاین تبدیل شده اند، چرا که اینگونه به صرفه تر است و از طرفی دیگر مخاطبان خرید و فروش آنلاین نیز نسبت به سال های گذشته افزایش یافته اند. با توجه به شرایط زندگی انسان ها و افزایش رقابت های مجازی، داشتن یک متخصص به عنوان عضو در تیم سایت شما یکی از مهم ترین این کارها به شماره می آید!

با سئو خود را به جهانیان ارائه دهید!
با سئو خود را به جهانیان ارائه دهید!

سئو یکی از به روز ترین و مهم ترین علم های جهان می باشد که هر روز بیشتر را به سمت خود سوق می دهد. سئوال یکی از رکن های مهم برای پیشرفت در کار آنلاین می باشد، فرقی ندارد که شما یک سایت فروشگاهی، مجله خبری یا فقط یک بلاگ ساده باشید، اگر می خواهید که مجتوی جهانی را برای شما به نمایش گذاشته شود اصول سئو را دنبال کنید!

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!