ویدئو در بحث سئو و کسب کار عموما غالب است. در واقع، چهار کانال از شش کانال برتری که مصرف کنندگان جهانی برای تماشای ویدیو از آنها استفاده می کنند، کانال های اجتماعی هستند.

جایی که مردم فیلم ها را تماشا می کنند

و اینطور نیست که همه چیز در حال کند شدن است: نیکولا مندلسون، معاون EMEA فیس‌بوک پیش‌بینی می‌کند که محتوای آنها احتمالاً تا سال 2022 «تمام ویدیو» خواهد بود.بعلاوه، شرکت فناوری سیسکو گزارش می دهد که 82 درصد از کل ترافیک اینترنت مصرف کننده در سال جاری ویدیو خواهد بود.

همه اینها به چه معناست؟

به طور خلاصه، کسب و کارها باید برای سئوبازاریابی ویدیویی را به بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی کسب و کار خود تبدیل کنند، در غیر این صورت در معرض خطر عقب ماندن هستند.

پس از کجا شروع میکنی؟

در این مقاله، قدرت بازاریابی ویدئویی و انواع ویدئوهایی که می توانید برای رشد کسب و کار خود از آنها استفاده کنید را بررسی خواهیم کرد.سپس نحوه شروع بازاریابی ویدیویی را امروز به صورت گام به گام شرح خواهیم داد.

 • قدرت بازاریابی ویدئویی

وقتی صحبت از بازاریابی به میان می آید، وقتی مردم واقعاً می خواهند از شما بشنوند کمک می کند.ویدیوها نوع محتوای مورد علاقه مصرف کنندگان برای دیدن از یک برند در رسانه های اجتماعی هستند. مشتریان انتظار محتوای ویدیویی بیشتری دارند.این منطقی است – همانطور که مدیر مهندسی فیس بوک سرینیواس نارایانان گفت: “اگر یک عکس ارزش هزار کلمه را داشته باشد، یک ویدیو یک کتابخانه است.”

هیلا شیتریت ، معاون ارتباطات آنها با اشاره به مطالعه ای از پلتفرم تولید محتوای ویدیویی Slidely گفت: «با در نظر گرفتن 44 درصد از مردم هر روز پنج یا بیشتر ویدیو را به صورت آنلاین تماشا می کنند، ویدیوی اجتماعی یک فرصت بسیار ارزشمند برای مشاغل در تمام صنایع است.»

حالا به تبلیغات تلویزیونی فکر کنید.

تبلیغات تلویزیونی برای مردم پخش می‌شود، و به همین دلیل، به ندرت به افرادی که مجبور به تحمل آن‌ها هستند مربوط می‌شوند. منصفانه است که بگوییم اکثر مردم عموماً از تبلیغات تلویزیونی رضایت ندارند.با این حال، تکنیک‌های هدف‌گیری مدرن به ویدیوهای بازاریابی اجازه می‌دهد تا به مصرف‌کنندگان فردی بسیار مرتبط باشند.

نیس می‌افزاید: «تناسب محتوای ویدیویی برای مخاطبان هدف می‌تواند میزان ماندگاری شما را تا 35 درصد افزایش دهد. و از آنجایی که 71 درصد از مصرف‌کنندگان، ویدیوهای حمایت‌شده را مرتبط یا بسیار مرتبط می‌دانند، قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری در یک کمپین پولی را دارد تا اطمینان حاصل شود که ویدیوهای شما توسط چشم‌های مناسب دیده می‌شوند.»

ارتباط پادشاه است و بیایید کمی عمیق تر کاوش کنیم.

از آنجایی که بازاریابی ویدیویی نه تنها برای جلب توجه و سرگرمی خوب است، بلکه ابزار موثری است که می‌توانید از آن برای هدایت مصرف‌کنندگان از طریق قیف فروش خود استفاده کنید.به عنوان مثال، مطالعه ای توسط Eyeview Digital نشان داد که استفاده از ویدیو در صفحات فرود می تواند تبدیل ها را تا 80 درصد افزایش دهد.علاوه بر این، صرفاً ذکر کلمه “ویدئو” در موضوع ایمیل می تواند نرخ باز شدن را تا 19 درصد افزایش دهد.

قدرت بازاریابی ویدئویی به همین جا ختم نمی شود.

90 درصد از مصرف‌کنندگان گزارش دادند که ویدیو به آنها کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری برای خرید داشته باشند، در حالی که 64 درصد می‌گویند که دیدن یک ویدیو احتمال خرید را در آنها افزایش می‌دهد.به عبارت دیگر، بازاریابی ویدئویی نباید کاری باشد که کسب و کارها گهگاه برای افزایش آگاهی از برند انجام می دهند.در عوض، ویدئوها باید برای اهداف متعدد در هر مرحله از سفر مشتری استفاده شوند.بعلاوه، همه چیزهایی را که برای شروع نیاز دارید در اختیار دارید.زیرا طبق تحقیقاتHubSpot، مصرف‌کنندگان در واقع ویدیوی با کیفیت پایین‌تر و «معتبر» را به ویدیوی باکیفیت که غیراصیل و ساختگی به نظر می‌رسد ترجیح می‌دهند.به بیان ساده، بینندگان اصالت خام را به کیفیت تولید نرم ترجیح می دهند.این بدان معناست که برای شروع بازاریابی ویدئویی به بودجه هنگفت یا یک استودیوی تولید ویدیو نیاز ندارید. به خصوص اگر در نظر داشته باشید که اکنون می‌توانید با کیفیت بالا HD و 4K در گوشی‌های هوشمند فیلم‌برداری کنید.به طور خلاصه، ویدیوها یک رسانه جذاب و قدرتمند هستند که برای مشاغل با هر اندازه ای قابل دسترسی است.

13 نوع بازاریابی ویدئویی

قبل از شروع ساختن ویدیو، می‌توانید انواع ویدیوهایی را که می‌توانید برای رشد کسب‌وکار خود استفاده کنید، بدانید.در اینجا 13 نوع از بازاریابی ویدئویی را که باید در نظر بگیرید آورده شده است.

1. ویدیوهای برند

ویدئوهای برند اغلب به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر ایجاد می شوند.این ویدیوها اغلب به عنوان تبلیغات در رسانه های اجتماعی برای ایجاد آگاهی از برند و افزایش ترافیک استفاده می شوند.آنها معمولاً هدفشان انتقال شخصیت، فرهنگ، مأموریت و چشم انداز یا محصولات و خدمات برند است.در اینجا نمونه ای از کامیون های ولوو با حضور ژان کلود ون دام آورده شده است. این ویدیو شخصیت برند را به نمایش می گذارد و در عین حال “پایداری و دقت فرمان دینامیک ولوو” را نشان می دهد.

2. فیلم های توضیح دهنده

ویدیوهای توضیح دهنده برای توضیح نحوه عملکرد محصول شما و اینکه چگونه مخاطبان هدف شما می توانند از آن بهره ببرند استفاده می شود.این ویدیو ازDollar Shave Club توجه را به خود جلب می کند و بینندگان را سرگرم می کند و در عین حال مزایای استفاده از محصولات و خدمات آنها را توضیح می دهد.

3. فیلم رویداد

آیا کسب و کار شما تا به حال رویدادی برگزار می کند یا در آن شرکت می کند؟ شاید شما ممکن است در یک کنفرانس صنعتی یا رویداد شبکه شرکت کنید؟ویدیوهای رویداد راهی عالی برای کسب و کارها برای مستندسازی تجربیات خود و تولید ویدیویی از نکات برجسته است.

4. ویدئوهای زنده

همه شبکه‌های اجتماعی بزرگ به کاربران اجازه می‌دهند ویدیوی زنده را پخش کنند – خواه YouTube، Instagram، Twitter یا Facebook Live باشد.پخش زنده برای مخاطبان رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهد بینندگان را در زمان واقعی جذب کنید. همچنین یک فرصت خلاقانه منحصر به فرد را فراهم می کند که به برندها امکان می دهد مصاحبه ها، ارائه ها، رویدادها و موارد دیگر را تبلیغ کنند.بازاریابی ویدیویی زنده همچنین نرخ تعامل بالاتری را جذب می کند. در واقع، بینندگان تا 8.1 برابر بیشتر از ویدیوهای درخواستی برای تماشای ویدیوی زنده صرف می کنند.

5. ناپدید شدن ویدیوها

اسنپ ​​چت پیشگام فرمت ویدیویی در حال ناپدید شدن بود، اما امروزه استوری های فیس بوک و استوری های اینستاگرام نیز وجود دارند.ویدیوهای ناپدید می‌شوند می‌توانند مقدار زیادی فوریت را به شما اضافه کنند، که به جلب توجه مخاطبان هدف شما کمک می‌کند.به‌علاوه، این قالب به برندها الهام می‌بخشد تا با ایده‌های محتوایStory خود خلاق شوند.

6. ویدئوهای آموزشی یا نحوه کار

ویدیوهای آموزشی “چگونه” می توانند بسیار محبوب باشند.از این فرمت بازاریابی ویدیویی برای آموزش به مخاطب هدف خود چیزی که می خواهند بدانند استفاده کنید.برندها اغلب از این ویدیوها استفاده می کنند تا به مشتریان بیاموزند که چگونه از محصول خود بیشترین بهره را ببرند یا یک رابطه قابل اعتماد با مشتریان بالقوه ایجاد کنند.

7. ویدئوهای نمایشی

ویدئوهای نمایشی همه چیز در مورد نمایش محصول شما هستند.در حالی که ویدیوهای توضیح دهنده با معرفی برند شما در بالای قیف فروش قرار می گیرند، ویدیوهای نمایشی عمیق تر می شوند.هدف آنها برجسته کردن تمام مزایای کلیدی محصول یا خدمات شما است و اغلب شامل یک تماس برای اقدام برای تشویق بینندگان به خرید است.

8. مصاحبه تخصصی

مصاحبه با کارشناسان و اینفلوئنسرها روشی فوق العاده برای ارائه ارزش واقعی به مخاطبان است.علاوه بر این، این نوع بازاریابی ویدئویی راهی عالی برای قرار دادن خود به عنوان یک مرجع در مرکز جایگاه شما است. همچنین با استفاده از قدرت اثبات اجتماعی به ایجاد اعتماد در بازار هدف شما کمک می کند .

9. پیام های شخصی

هنگام رسیدگی به درخواست های خدمات مشتری یا درخواست های مشتریان بالقوه، برندهای هوشمند از ویدئو استفاده می کنند.این پیام‌های شخصی‌شده بسیار تأثیرگذارتر از پاسخ‌های ایمیل استاندارد هستند و می‌توانند به بهبود اعتماد و وفاداری در بین مخاطبان رسانه‌های اجتماعی شما کمک کنند.

10. مطالعه موردی و ویدئوهای گواهی مشتری

مطالعات موردی یا ویدیوهای گواهینامه راهی عالی برای افزایش اثبات اجتماعی و تأثیرگذاری بر بازار هدف شما برای حرکت بیشتر در قیف فروش است.مشتریان هدف شما باید بدانند که محصول شما راه حل مناسبی برای نیازهای آنهاست. این نوع بازاریابی ویدئویی می‌تواند به نمایش محصولات شما و همچنین ایجاد اعتماد کمک کند.

11. فیلم های متحرک

انیمیشن آزادی خلاقیت کامل را می دهد. به همین دلیل، می تواند قالب مناسبی برای توضیح مفاهیم دشوار یا انتزاعی باشد.علاوه بر این، انیمیشن ها می توانند بسیار چشم نواز و سرگرم کننده باشند. به علاوه، با سازندگان انیمیشن مانند Animaker ، هر کسی می‌تواند انیمیشن‌هایی با کیفیت بالا ایجاد کند.

12. ویدئوهای واقعیت افزوده (AR).

واقعیت افزوده نامی است که به ویدیوها یا تصاویری داده می شود که در آن یک لایه دیجیتال به هر چیزی که در حال مشاهده هستید اضافه می شود.این فناوری توسط بازی ویدیویی پوکمون گو رایج شد .اگرچه واقعیت افزوده هنوز در مراحل اولیه توسعه است، هنوز پتانسیل های زیادی وجود دارد که برندها می توانند در کمپین های بازاریابی خود از آنها استفاده کنند.برای شروع کار با واقعیت افزوده، Shopify AR خرید در واقعیت افزوده را برای مشاغل کوچک به واقعیت تبدیل می‌کند.

13. واقعیت مجازی (VR) و ویدئوهای 360 درجه

ویدیوهای واقعیت مجازی و 360 درجه روز به روز محبوب تر می شوند.کاربران می توانند این ویدیوها را از طریق دستگاه هایی مانند Oculus Rift ، Google Cardboard یا به سادگی با استفاده از انگشت یا ماوس روی دستگاه خود مشاهده کنند.می توان گفت، این ویدئوها در حال حاضر به عنوان یک تازگی دیده می شوند. با این حال، با توسعه فناوری، آنها مطمئناً به بخش جدایی ناپذیرتر و تعاملی بازاریابی ویدیویی تبدیل خواهند شد.

چگونه امروز بازاریابی ویدئویی را شروع کنیم

اکنون که ایده ای در مورد انواع ویدیوهایی دارید که می توانید برای رشد کسب و کار خود از آنها استفاده کنید، بیایید مراحلی را که می توانید برای شروع بازاریابی ویدیویی انجام دهید، طی کنیم.

مرحله 1: مخاطب هدف خود را انتخاب کنید

قبل از اینکه بتوانید یک ویدیوی موثر ایجاد کنید، باید بدانید که آن را برای چه کسی ایجاد می کنید.بنابراین مطمئن شوید که مخاطب هدف خود را به وضوح تعریف کنید .به این ترتیب، می‌توانید قالب، پیام و محتوای ویدیو را مطابق با نیازها و ترجیحات بینندگان خود تنظیم کنید.به عنوان مثال، تصویر زیر شامل سه ویدیو از کانال یوتیوب ما است. هر کدام یک مخاطب هدف مشخص دارند:

کسانی که در مورد seo نمی دانند اما علاقه مند به یادگیری آموزش سئو چیست.

افرادی که در مورد seo می دانند و می خواهند یاد بگیرند که چگونه سئوکار شوند.

کسانی که می دانند seo چیست و برای راه اندازی کمک می خواهند.

مخاطبان هدف بازاریابی ویدئویی

مرحله 2: آنچه را که برای رسیدن به آن تلاش می کنید مشخص کنید

هدف ویدیوی شما چیست؟آیا در تلاش برای افزایش آگاهی از برند هستید؟ افزایش فروش؟ شاید می خواهید مردم در لیست پستی شما ثبت نام کنند؟هر چه که هست، مشخص باشد که در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستید.هر تصمیمی که در مورد ویدیوی خود می گیرید باید از طریق لنز هدف نهایی شما فیلتر شود.

مرحله 3: بودجه بازاریابی ویدیویی خود را برنامه ریزی کنید

قبل از شروع خلاقیت در ویدیوی خود، ارزش دارد که به بودجه و منابعی که در دسترس دارید نگاه کنید.آیا می توانید یک فیلمبردار یا تدوینگر حرفه ای بخرید؟ آیا پولی برای اجاره تجهیزات یا استودیو، هزینه های سفر یا هزینه های تبلیغات ویدیویی کنار گذاشته اید؟ یا قصد دارید ویدیو را با گوشی هوشمند خود فیلمبرداری کنید؟محدودیت های فیزیکی و فرصت های خود را روشن کنید.

مرحله 4: یک نوع ویدیو را انتخاب کنید و یک ایده بازاریابی ویدیویی ارائه دهید

اکنون که مخاطبان هدف و هدف بازاریابی ویدیویی خود را شناسایی کرده اید، زمان آن رسیده که خلاقیت به خرج دهید.فرمت ویدیویی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با هدف شما مطابقت دارد.به عنوان مثال، اگر به دنبال افزایش فروش برای فروش فلش 24 ساعته هستید، از استوری های فیس بوک یا استوری اینستاگرام استفاده کنید تا یک لایه فوریت اضافی به کمپین خود اضافه کنید.در برخی موارد، بهتر است ویدیوی خود را استوری بورد یا اسکریپت کنید تا مطمئن شوید که آنطور که انتظار داشتید از آب در می آید. برای ویدیوهای زنده، داستان‌ها یا وبلاگ‌های ویدیویی شخصی، چند نکته را یادداشت کنید تا مطمئن شوید که حوزه‌های کلیدی را پوشش می‌دهید.

مرحله 5: تصمیم بگیرید که کجا ویدیو خود را منتشر کنید

اگر یک ویدیوی استاندارد می‌سازید، باید تصمیم بگیرید که کجا آن را به صورت آنلاین منتشر کنید تا بتوانید مطمئن شوید که ویدیوی خود را با پلتفرم انتشار مطابقت دهید.به عنوان مثال، ویدئوهای پروفایل اینستاگرام نمی توانند بیشتر از 60 ثانیه باشند.

پلتفرمی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به مخاطبان هدف و اهداف بازاریابی ویدیویی شما بستگی دارد.بهتر است با در نظر گرفتن یک کانال شروع کنید و سپس همیشه می توانید ویدیوی خود را برای کانال های دیگر در آینده تغییر دهید.

مرحله 6: چالش های خلاقانه را شناسایی و حل کنید

اکنون که می‌توانید نحوه شکل‌گیری ویدیوتان را تجسم کنید، سعی کنید در مورد چالش‌های خلاقانه احتمالی که ممکن است ظاهر شوند، طوفان فکری کنید.برای مثال، اگر خودتان ویدیو را ویرایش می کنید، شاید مهارت های ویرایش شما هنوز خیلی حرفه ای نباشد. در این مثال، ممکن است بهترین کار این باشد که به یک یا دو زاویه دوربین ساده پایبند باشید و برای جذاب نگه داشتن ویدیو به برش های پرش تکیه کنید.

مرحله 7: تصمیم بگیرید که چگونه موفقیت ویدیوی خود را اندازه گیری کنید

این مرحله بسیار مهم است.بدون شناسایی یک روش مؤثر برای ردیابی موفقیت ویدیوی خود، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید به طور عینی تأثیر آن یا راه هایی را که می توانید تلاش های بازاریابی ویدیویی آینده را بهبود بخشید، درک کنید.یک بار دیگر به اهداف خود فکر کنید.اگر هدف شما ایجاد آگاهی از برند است، بازدیدها، لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها معیار دقیقی برای موفقیت ویدیوی شما هستند.به عنوان مثال، شما همچنین می توانید نظارت کنید که بیننده معمولی چه مقدار از ویدیوی شما را تماشا می کند و دقیقاً در کجا توجه افراد متزلزل می شود.

مرحله 8: ویدیوی خود را بسازید!

اکنون که به درستی آماده شده اید، وقت آن است که ویدیوی خود را بسازید.اگر از گوشی هوشمند استفاده می‌کنید، حتماً از سه پایه یا چوب سلفی استفاده کنید تا از لرزش عکس جلوگیری کنید.همچنین، بهترین شیوه های نورپردازی را در نظر داشته باشید.در حالت ایده‌آل، می‌خواهید از یک تنظیم روشنایی ساده مانند « نور سه نقطه‌ای » استفاده کنید.

 • نور کلیدی: منبع اصلی روشنایی.
 • نور پس زمینه: عمق و تفکیک سوژه و پس زمینه را فراهم می کند.
 • پر نور: سایه ها را از بین می برد.
 • نورپردازی سه نقطه ای

اگر شک دارید، از نور ملایم و طبیعی زیاد استفاده کنید و از سایه های سخت اجتناب کنید.

مرحله 9: ویدیوی خود را ویرایش کنید

هنگامی که فیلم ویدیویی خود را ضبط کردید ، نوبت به ویرایش می رسد.اگر تازه شروع به کار کرده اید، برنامه های رایگان ویرایش ویدیو مانندMovie Creator برای Windows یا iMovie برای Mac را بررسی کنید. از طرف دیگر، اگر در حال ساخت گوشی هوشمند هستید، از یکی از بسیاری از برنامه‌های ویرایش ویدیوی تلفن همراه رایگان موجود استفاده کنید.فیلم خود را اجرا کنید و آن را به بهترین کلیپ ها محدود کنید.در نهایت، مگر اینکه به‌ویژه برند باشد، از انتقال‌های کلیشه‌ای یا افکت‌ها اجتناب کنید و به پرش‌های ساده پایبند باشید.

مرحله 10: ویدیوی خود را با پیروی از بهترین روش های SEO منتشر کنید

اگر هشتگ‌ها ، عنوان، کلمات کلیدی و توضیحات ویدیوی خود را بهینه نکنید، در معرض دید رایگان قرار نخواهید گرفت.بنابراین وقتی ویدیوی خود را منتشر می کنید، استفاده از بهترین شیوه های سئو را فراموش نکنید .از عنوانی چشم نواز استفاده کنید، هشتگ های مرتبط را در آن قرار دهید، و توضیحات دقیقی همراه با کلمات کلیدی بنویسید.سپس، ویدیوی خود را در یکی از بهترین زمان‌ها برای ارسال در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنید.

مرحله 11: ویدیوی خود را تبلیغ کنید

در نهایت، مطمئن شوید که ویدیوی خود را در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود و هر بخش ایمیل مربوطه تبلیغ می‌کنید.همچنین می‌توانید با پاسخ دادن سریع به نظرات و ترغیب بینندگان به لایک کردن و اشتراک‌گذاری پست، تعامل ویدیویی خود را افزایش دهید.

خلاصه: بازاریابی ویدئویی برای مشاغل در سال 2022

در اینجا خلاصه ای از بازاریابی ویدیویی برای مشاغل در سال 2022 آمده است:

 1. بازار هدف خود و آنچه را که امیدوارید به دست آورید مشخص کنید.
 2. بودجه خود را برنامه ریزی کنید و هر چالشی را از قبل شناسایی کنید.
 3. نوع ویدیو و پلت فرم انتشار خود را انتخاب کنید.
 4. ایده تاثیرگذار را طوفان فکر کنید.
 5. چالش های خلاق را شناسایی و حل کنید.
 6. یک شاخص کلیدی عملکرد را برای سنجش موفقیت ویدیوی خود انتخاب کنید.
 7. ویدیوی خود را بسازید و به یاد داشته باشید که عکس های خود را تثبیت کنید و مطمئن شوید که به خوبی روشن می شوند.
 8. ویدیوی خود را به بهترین کلیپ ها ویرایش کنید.
 9. ویدئوی خود را در زمان های اوج با استفاده از بهترین شیوه های سئو منتشر کنید.
 10. ویدیوی خود را در کانال های آنلاین خود تبلیغ کنید و برای افزایش تعامل به نظرات پاسخ دهید.
 11. هنگامی که کمپین بازاریابی ویدیویی خود را منتشر کردید، به صورت دوره ای برای ارزیابی عملکرد آن بازگردید.
 12. همچنین، به دنبال راه هایی باشید که می توانستید آن را بهبود ببخشید و این را در هنگام ایجاد ویدیوی بعدی خود در نظر بگیرید.

در نهایت، نگران نباشید!

به یاد داشته باشید، بینندگان در واقع ویدیوهای خام و معتبر را به ویدیوهایی که به صورت حرفه ای نمایش داده شده اند ترجیح می دهند.

منبع: شهرام طاهری

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!