همیشه قرار نیست از اول کار شروع به خرج کردن کنی! شما خیلی وقتا بیشتر مسیر رو باید رایگان زحمت بکشی تا به جاهای خوبی برسی. مثل همین حالا که می‌خوام اول با روش‌های کاملا رایگان تو رو به نقاط خوبی برسونم. اگر دلت می خواهد به فالوورهای بی‌نهایت و بسیاری برسی پس بیا با من همراه باش که واست خوبی آوردم.

وقتی قراره خودتو معرفی کنی چیکار میکنی؟ چطوری خودتو معرفی میکنی؟ مطمئنا کاری میکنی که کامل و واضح است بشن اسمت چیه و چیکاره‌ای. درسته؟ خب خدا خیرت بده! توو اینستاگرام هم باید پروفایلت رو همینقدر مشخص و ساده بسازی. اما پروفایل شما شامل چیا میشه؟

 • بایوگرافی: تصویر، اسم کسب و کار، نوع فعالیت و توضیحاتی درباره فعالیت
 • تصویر کاور پست‌ها: اینا ویترین پیجته و هر کسی دفعه اول با این صحنه صفحه اول ممکن است! پس جذاب و حرفه ای باشه.

بالا بری پایین بیای، تولید محتوای داخل اینستاگرام هم حرف اول رو میزنه. در غیراینصورت اصن موفق نیستی چون چیزی برای گفتن ارائه نکرد و مخاطب نمیدونه دقیقاً از تو چی یاد بگیره! متوجه چی میگم که؟ اکنون این محصول باید چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • ترجمه و جذاب
 • پرسشی که مخاطب و دنبالشه
 • بهینه و جذاب و سرگرم کننده
 • ابزار با کاور و عنوان جذاب
 • کاملاً مرتبط با حوزه کاری خودتون
 • خیلی چیزها (یعنی نه خیلی که طرف دربره نه خیلی ناقص و کوتاه که معلوم نشه چی به چیه)
 • هشتگ گذاری درست و اصولی

درسته که داخل اینستاگرام جزء واجباته اما بذار خیالت رو راحت کنم! اگر محتوایت داخل اینستاگرام خوب و اصولی و به قول امروزیا خفن باشه، همینطوری share و save میشه و درنهایت راه خودشو به سمت اکسپلور پیدا میکنه. پستی هم که بره اکسپلور حتما فالوور و لایک و کامنت زیاد واستون میاره.

کی میگه رقیب بده؟ کی میگه باید رقبا رو دور کنیم از خودمون؟ لطفا این افکارو بریز دور! اینجا رقبا، رفیق‌های شما هستن و مرتب و منظم باید باهاشون در بین باشید. حالا اینه چه جوریه؟

 • براشون کامنت بذارید (کامنت درست حسابی که نشونه از تخصص شما باشه) یعنی یک کامنت کاملا تخصصی
 • لایک کنید
 • پست‌های عالی رقبا رو توی استوری‌هاتون به اشتراک بگذارید تا اونا هم کم کم یخشون وا بشه و همینکارو بکنن.
 • با همکاراتون لایو دونفر بگذارید تا مخاطبین شما ببینن و ترغیب بشن.

با این دو موردی که گفتم حجت رو تموم کردما! با همینا اگر درست رفتار کنید با افزایش فالوور اصولی مقابله میشی، کلی لایک و کامنت میگیری و تازه میتوانید با تنوع دادن محتواها یا تولید محتوا برحسب سوالات و مشکلات کاربران، اونا رو وفادار کنید! اونا از تو و خدمات استفاده میکنن به راحتی.

یکی از راه‌های افزایش فالوور اصولی اینستاگرام، استفاده و بکار بردن درست هشتگ‌هاست. در واقع هشتگ امکان ردیابی پست‌های شما رو میده. پس باید درست و مرتبط انتخاب شود. اصول شما باید از هشتگ‌هایی که تعداد بالایی به خودشون اختصاص داده استفاده کنید. از طرفی باید هشتگهای حوزه خودتون رو فالو کنید و با اونها هم داشته باشید. پست‌هایی که داخل هشتگ‌های مرتبط هستند دقیقاً همکارن هستند و باید باهاشون نقش کردند.

بعد از پست‌گذاری باید با هشتگ‌های جدید همیشه انجام دهیم و در حالت عادی همیشه باید تایمی را بگذاریم و با تاپ هشتگ‌ها بتوانیم. اینطوری انگار بروز و در دسترسیم و همیشه درحال حاضر!

نمیدونین مسابقه چقدر میتونه درست باشه! بشدت تاثیرگذاره! مخصوصا زمانی که شما برای مسابقات جایزه میکنید! مسابقه خلاقانه و هوشمندانه باشه و از طرفی جایزه جذابی باید باشه. با توجه به خدمات و محصولات می توانید یک جایزه در نظر بگیرید تا افراد ترغیب به شرکت بشن. اینطوری همه فالوورهای شما به دوستانشان میگن، کلی فالوور اینطوری جذب می‌کنید!

یکی دیگر از موارد مهم در افزایش فالوور اصولی اینستاگرام، تحلیله! چیزی که خیلیامون ازش گریزونیم. میترسیم انجامش بدیم! آخه واقعا چرا؟ بخدا تا تحلیل انجام نشه هیجی پیش نمیره. نحوه عملکرد و اینکه مخاطب چه برخورد و رفتاری روی پست‌ها و استوری‌هاتون باشد، به شما کمک می‌کند. می توانید فعالیت کنید و بالاتری را جذب کنید از آن خودتون کنید.

پست‌های وایرال یا ویروسی، در واقع به مسائل ترند روز می‌پردازند! شما می توانید مسائل ترند را دنبال کنید و به موضوع خودتون ربطش بدید. به شدت تاثیرگذار و مخاطب جذب می‌کنید. اما خود تاکید می کنم که حتما باید به موضوعتون ربطش بدید و بیربط اصلا!!!!

یک ابزار فوق‌العاده و رایگان اینستاگرام که اگر درست و اصولی باهاش ​​کار کنید، با افزایش فالوور اصولی اینستاگرام میشید. اما باید توو این روش خیلی حرفه ای رفتار کنید! یعنی کامنت‌های باارزش زیر پست همکارانتون بذارید. کامنتی که تخصص شما رو بخوبی نشون میده و باعث گرفتن بازخوردهای زیادی میشه.

توی استوری ها از سوالاتی که استفاده کنید. هر چقدر بتونین ذهن مخاطب خودتون رو به چالش بکشید، نتیجه بی‌نظیر خواهد بود و خیلی رو جذب می‌کنید. پس سوالات چالشی بپرسید.

با توجه به سرمایه‌های که باید انتخاب کنید چگونه و کجا تبلیغات انجام دهید! ولی باید پیجت کاملا بی‌نقص و درست باشه‌ها! یعنی محتواهای اصولی و استاندارد باشن. جوری که هرکسی تبلیغاتت رو دید حال کنه بیاد توو پیجت و فالوورت بشه. بلاگرها، اینفلوئنسرها و برخی پیج‌ها تبلیغات می‌پذیرند و شما می‌تونین بهشون اعتماد کنین.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!