برنامه برنامه نویسی به یکی از کارهای پرطرفدار تبدیل شده است. علت این محبوبیت است که تقریباً هر کسی بدون هیچ پیشنیازی و از صفر می‌تواند به آن دست یابد کسب درآمد از برنامه نویسی فکر کند. پس فرقی نمی‌کند که صرفاً به‌دنبال کار پاره‌وقت هستید یا می‌خواهید شغل تمام‌وقت در حوزه فناوری داشته باشید. کسب درآمد از برنامه نویسی مستلزم سخت کوشی است و اگر به اندازه کافی متعهد باشید، می‌توانید در زمان نسبتاً کوتاهی برنامه نویسی را بیاموزید و در آن حرفه‌ای شوید و درآمد بیشتری از آن کسب کنید.

این مقاله جامعی است که شما را در چگونگی برنامه‌نویسی و اندازه‌گیری یک شغل در حوزه علوم رایانه و فناوری و از همه مهم‌تر، راهنمایی می‌کند. کسب درآمد از برنامه نویسی راهنمایی می کند.

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

واقعاً فناوری به یکی از عناصر اساسی در دنیای واقعی تبدیل شده است و شاهد پیشرفت آن در زندگی خود هستید. این موضوع باعث می‌شود که زمینه‌های زیادی وجود داشته باشد که می‌توان به برنامه‌نویسان در آن فعالیت‌ها و به‌اصطلاح بیکار نمانید پرداخت. درحقیق باور باور کلی درمورد اشباع‌شدن برنامه نویسی، حوزه‌های کاری گوناگون برای کسب درآمد از برنامه‌نویسی وجود دارد که روزبه‌روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. پس با انتخاب برنامه نویسی، می‌توان شغلی آینده را تضمین کرد.

جالب است بدانید که با برنامه نویسی، مجموعه‌ای از مهارت‌های کاربردی را نیز به دست آورد. برنامه نویسی کمک می‌کند تا بتوان با مشکلات راه‌حل‌های موجود را شناسایی کرد و آن‌ها را در مرحله‌بندی و درنهایت حل کنید. این تفکر باعث می‌شود تا اعتماد به‌نفستان بیشتر شود و ذهن فعال‌تری داشته باشید. کسب این ویژگی‌ها در هر کسب و کار مفید است.

درآمد برنامه نویسی چقدر است؟

خیلی در رابطه با حقوق برنامه نویس در سال 1401 میپرسند پس بیایید درمورد اینکه چقدر می توانید از برنامه نویسی درآمد داشته باشید، صحبت کنیم تا بتوانیم وارد عمل شوید. درآمد حاصل از برنامه نویسی به عوامل مختلف حوزه کاری و میزان سابقه کار و مکان جغرافیایی دارد. برای مثال، اگر به‌عنوان توسعه‌دهنده نوپا می‌شوید، باید توجه داشت که بدون کار در سال‌های اول درآمد نسبتاً کمی داشت. اما این کسب با مهارت و درآمد سال‌های بعدی جبران خواهد شد.

به‌طور‌کلی، برنامه نویسی نسبت به بسیاری از دارایی‌های دارای درآمد بهتری است. حدود 100 هزار دلار درآمد دارد. در ایران، این میزان از حداقل ۵ میلیون شروع و به بیش از ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد. گفتیم که این مبلغ به شرایط بهتر و بهتر است که برای دیدن میزان درآمد در کشور به سایت‌های کاریابی سر بزنید و میزان درآمد و میزان درآمد هر بخش را بررسی کنید.

چه زمانی برای برنامه نویسی مناسب است؟

بسیار از پیشرفته آموزش برنامه نویسی را از سنین پایین شروع می‌کنند و آن را جزوه برنامه درسی کودکان و نوجوانان قرار می‌دهند. اما یکی از برنامه های نویسی این است که در هر سنی می توانید آن را یاد بگیرید و به آن نیاز داشته باشید. چه دانشجویی، چه کارمند معمولی و چه خانه‌دار، برنامه نویسی به شما کمک می‌کند تا حال خوبی داشته باشید.

با برنامه نویسی فرصت کسب درآمد دلاری شما می توانید کسب کنید و کار را بهبود بخشید. مثلاً برای خود وب سایت اینترنتی طراحی و مشتریان بیشتر جذب کنید. حتی اگر در سنین میانسالی قرار بگیرید، با برنامه‌نویسی می‌توانید ذهن خود را فعال نگه دارید. اگر بهانه‌هایی مانند برنامه نویسی برای من دیر است یا کسب درآمد از برنامه نویسی برای ممکن نیست را کنار بگذارید و دست به کار شوید.

بهترین منبع برنامه نویسی چیست؟

برای کسب درآمد از برنامه نویسی باید ابتدا در کدنویسی و مبانی پایه آن حرفه ای شوید. دوره های زیادی برای برنامه نویسی وجود دارد و برای افراد تازه کار بسیار مهم است. وب سایت آموزش برنامه نویسی سون لرن یکی از بهترین منابعی است که می توان در آن آموزش های زیادی در زمینه برنامه های مختلف نویسی مانند طراحی وب و موبایل و زبان های مصنوعی و زبان های برنامه نویسی مانند پایتون، جاوا، جاوااسکریپت و پی اچ پی (PHP) پیدا کرد.

سون لرن دوره‌های جامعی را در نظر گرفته است تا شما را در هر زمینه دلخواه برنامه نویسی، از صفر تا صد، آماده و به بازار کار معرفی کند. همچنین برای آشنایی بیشتر با مطالب دوره و کاربرد آن در صنعت، وبینارهای مفید با افراد موفق آن حوزه می‌کند و برای هر دوره یک انجمن فعال دانشجویان باید پاسخ‌های خود را راحت‌تر پیدا کنید. علاوه بر آن، مقالات آموزشی بسیار مفید در بخش وبلاگ وجود دارد که مطالعه آن‌ها باعث می‌شود که از مسیر خود خارج نشوید.

شروع برنامه نویسی چگونه است؟

گام بعدی در تحصیل و کسب درآمد از برنامه نویسی انتخاب حوزه است. افراد زیادی بعد از یک زمینه از برنامه نویسی متوجه می‌شوند که به آن علاقه ندارند. چهبسا گروهی از آن‌ها بعد از تغییر حوزه و زبان‌های بی‌شمار به این نتیجه می‌رسند که برای برنامه نویسی مناسب می‌شود. پس وجود یک دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی در این جا بسیار مفید و کاربردی است.

دوره الفبای برنامه نویسی سون لرن دوره مقدماتی و بسیار کم‌هزینه‌ای است که ضمن آموزش مباحث اولیه برنامه نویسی، به شما در حوزه برنامه نویسی هم کمک می‌کند. با گذراندن این دوره می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی مانند تغییرات، شرط‌ها، حلقه‌ها و ورودی‌ها وخروجی‌ها را یادداشت کرد. با مشاهده این آموزش‌ها، تصمیم‌گیری آسان‌تر می‌گیرید که اصلاً چقدر برنامه نویسی برای شما مناسب است و با توجه‌به هدفتان بهتر است که در چه زمینه‌ای از آن به فعالیت‌هایی بپردازید.

آموزش مهارت‌های محور، پشتیبانی فنی و رفع اشکالات توسط من متخصص، ارزیابی فنی و… همگی از انتخابی هستند که دوره الفبای برنامه نویسی سون لرن توصیه می‌شود. این دوره برای گروه های زیر بسیار مفید و کاربردی است:

 • کسانی که در برنامه نویسی تجربه می کنند.

 • افرادی که در انتخاب حوزه برنامه نویسی مرد هستند.

 • کسانی که به برنامه‌نویسی و فرصت‌های آن علاقه‌مند هستند هستند.

 • کسانی که به مهاجرت فکر می کنند.

 • کسانی که به‌تازگی وارد رشته علوم و مهندسی کامپیوتر شده‌اند.

 • کسانی که به داشتن مهارت پول ساز و به روز فکر می کنند.

برای شرکت در دوره الفبای برنامه نویسی با کد تخفیف ۵۰ درصد اول 50 به مبلغ ۵۰ هزار تومان همین‌حالا اینجا کلیک کنید کنید.

روشهای کسب درآمد از برنامه نویسی چیست؟

تا به اینجا فواید برنامه نویسی، میزان درآمد آن، منابع و میزان نتایج برنامه نویسی را بررسی کرد. حال می‌خواهیم درمورد راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی صحبت کنیم. به‌طورکلی، فارغ از زبان‌های برنامه نویسی کسب درآمد در این حوزه از شش روش امکان پذیر است:

 • استخدام در شرکت ها، سازمان ها و استارتاپ ها

 • فریلنسری و کار در منزل

 • تدریس یا تولید فیلمهای آموزشی

 • ایده پردازی

 • انجام پروژه های دانشجویی

 • برنامه نویسی و فروش اپلیکیشن های موبایل

هریک از راههای بالا، مزایا و معایبی است که قبل از انتخاب آنها باید به آن توجه کنید. ممکن است در کسب درآمد از برنامه نویسی، تنها به یک روش محدود نشوید و بسته به هدف و زمان آزاد خود، درمورد آن تصمیم گیری کنید. مقاله ۲۰ روش طلایی کسب درآمد برنامه نویسی به تمام نکات موردنیاز اشاره کرده و هر روش به‌طورکامل توضیح داده شده است.

کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

محبوب ترین زمینه های برنامه نویسی کدام است؟

قبل از هرچیزی، دقت کنید که اگر برنامه نویسی را دوست نداشته باشید، در ازمدت ناموفق خواهید بود و هم از آن کسب درآمد می کنید. اگر به برنامه نویسی مربوط به تبلیغات، کسب درآمد از آن را فراموش کنید؛ اما اگر به برنامه نویسی علاقه‌مند باشید و کنجکاوید تا بدانید کدام زمینه برای کسب درآمد از نویسندگان مناسب است، با ما همراه باشید. درادامه، چند حوزه پرطرفدار برنامه نویسی را به شما معرفی می‌کنیم.

کسب درآمد از برنامه نویسی جاوااسکریپت

شاید جالب باشد که جاوااسکریپت یکی از محبوب‌ترین و در‌عین‌حال‌های پردرآمدترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا باشد. رابط کاربری پیشرفته، برنامه‌های وب سمت سرور، اپلیکیشن‌های موبایل، برنامه‌های دسکتاپ، توسعه فریمورک‌های جدید یا بهبود آن‌ها، آموزش برنامه‌نویسی جاوااسکریپت و شرکت در مسابقات همگی از راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی جاوا اسکریپت به شمار می‌روند. با استفاده از این زبان برنامه نویسی، می‌توان در شرکت‌های مختلف استخدام و پروژه‌های بزرگ و کوچک فریلنسری و ایده‌های خود را به بهترین نحو پیاده‌سازی کرد.

کسب درآمد از وردپرس

حتی اگر با زبان دیگری برنامه نویسی می‌کنید، به‌راحتی و در مدت زمان کوتاهی می‌توانید وردپرس را بیاموزید. برای کسب درآمد از وردپرس، لازم نیست نابغه باشید. وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوای (CMS) است و راه‌های زیادی برای کسب درآمد از برنامه نویسی با آن وجود دارد. توسعه‌ی قالب و افزونه‌های وردپرس، تولید، ایجاد وب‌سایت وردپرسی شخصی و… را می‌توان بیاموزید و در کار خود حرفه‌ای شوید. چراکه فرصت‌های زیادی برای درآمدزایی هنگفت از وردپرس دارید. بسیاری از متخصصان وردپرس، پس از انجام پروژه و کسب مهارت کافی در این زمینه، به کسب درآمد دلاری از وردپرس می‌پردازند.

کسب درآمد از برنامه نویسی PHP

زبان PHP زبانی محبوب بین توسعه‌دهندگان است؛ زیرا برای این زبان بسیار است. روشهای کسب درآمد از PHP فراوان است. حتی وردپرس که در بالا درمورد آن صحبت می شود، با PHP نوشته شده است. آموزش PHP، توسعه وب سایت، شرکت در مسابقات PHP، فریلنسری، وبلاگ نویسی، توسعه اسکریپت برای فریمورک های PHP، توسعه قالب افزونه ها، توسعه سیستم مدیریت محتوا و… از راه های کسب درآمد از برنامه نویسی PHP هستند. بنابراین، PHP توسعه یافته‌ها به‌شرط حرفه‌ای‌بودن، هیچ‌گاه بیکار نمی‌مانند.

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

ازآنجاکه ساخت برنامه های اندروید به مهارت های زیادی نیاز دارد، کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید نیازمند توجه و حوصله و پشتکار فراوان است. مجموعه برنامه های اندروید پرطرفدار مسیری پر فراز ونشیب و طولانی را طی کرده و تا به موقعیت کنونی رسیده است. پس باید بدانید برنامه نویسی اندروید درمقایسه‌با برنامه نویسی برای سایر پلتفرم‌ها، زمان بیشتری طول خواهد کشید. ساخت اپلیکیشن و فروش آن در مارکت‌ها، نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای، پرداخت درون‌برنامه‌های اندروید، آموزش برنامه نویسی اندروید به دیگران، فریلنسری و انجام پروژه و استفاده از برنامه‌نویس اندروید، همگی جزوه راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید هستند.

کسب درآمد از داده‌کاوی با پایتون

داده‌کاوی علمی است که به‌کمک تحلیل داده‌های الگوهای پرتکرار را از آن‌ها استخراج می‌کند و در حل مسائل دیگر به کار می‌برد. پایتون روبه‌رشدترین زبان حال‌حاضر دنیا است و در بسیاری از حوزه‌ها، مخصوصاً مصنوعی حرف اول را می‌زند. پس در این بخش راه‌های کسب درآمد از کاوی با پایتون را معرفی می‌کنیم. برخی از پرتقاضاترین و پردرآمدترین زمینه های داده شده کاوی با پایتون عبارت اند از:

 • متن‌کاوی، تصویرکاوی (پردازش تصویر)، ویدئوکاوی (پردازش ویدئو) و پردازش صوت

 • تحلیل داده های کسب و کار

 • مسیریابی هوشمند و تشخیص مسیر

 • پردازش های حجیم و جریان داده ها

 • تخصصی و پایه و علوم اجتماعی و آمارهای دولتی

 • تحلیل بورس و داده های اقتصادی

 • تحلیل داده های بازی ها

کسب درآمد از بازی سازی

کسب درآمد از بازی سازی

هر فرد می‌تواند با کمی جستجو در صنعت بازی‌سازی وارد شود و به‌خصوص اگر برنامه نویسی نیز آموخته شود، برای موفقیت خواهد داشت. از تبلیغات درون بازی، استفاده از پرداخت درون‌برنامه‌ای (Freemium)، فروش بازی، فروش اشتراک بازی، فروش محصولات مرتبط با بازی، آموزش بازی‌سازی و درآمد مستقیم از بازی از راه‌های کسب درآمد از بازی‌سازی است.

هریک از این راه‌ها بسته به نوع بازی و هدف بازی‌ساز باید به کار گرفته شود. اگر بازی‌ساز با بهترین شیوه‌های درآمدزایی از بازی خود آشنا نباشد، به بن‌بست خواهد رسید. بسیاری با تصور یک‌شبه پولدارشدن، وارد این حرفه می‌شوند و به‌دلیل نادرست از مراحل کار و استفاده از شیوه‌های نادرست کسب درآمد از بازی‌سازی، پس از مدتی با شکست می‌شوند.

جمع بندی

در این مقاله، درباره فوایدی و کسب درآمد از برنامه نویسی صحبت کردیم. زمینه‌های علمی در حوزه برنامه‌های نویسی وجود دارند که بسیاری از آن‌ها پولساز هستند. هدف و انتخاب مسیر درست، مهم‌ترین نکته‌ای است که برای کسب درآمد از برنامه نویسی به آن توجه شود. بی‌توجهی به این دو نکته باعث می‌شود تا نتوانید از برنامه نویسی لذت ببرید و درآمد مدنظرتان را کسب کنید. درصورتی‌که درمورد کسب درآمد از برنامه نویسی سؤال و نظر یا تجربه‌ای هستید، می‌توانید آن را در بخش نظرات ما و سایر کاربران درمیان بگذارید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!