کمونز ویلسون همیشه فردی مبتکر بوده است. او از هفتمین شروع به کار کرد و از آن زمان تا به حال هرگز نشد. او کارش را با فروش روزنامه، مجله و ذرت بوداده شروع کرد. در سال 1930 هفده سال برای اولین بار تصمیم گرفت در ازای دریافت دستمزد کار کند و این بود که برای یک واسطه و دلال پنبه شروع کار کرد. او قیمت های فروش را روی تابلو می نوشت و هفته ای 12 دلار پول می گرفت.

لینک مقاله ویژگی رهبران موفق

بعد از شغل دفترداری برایش پیدا شد، که حقوقش هفته ای 35 دلار بود. ویلسون درخواست آن کار شد و به استخدام در آمد. اما وقتی حقوقش را گرفت، همان 12 دلار بود. او درخواست اضافه حقوق کرد و این درخواست پذیرفته شد و یک هفته بعد 3 دلار بیشتر دریافت کرد. وقتی از کار بخواهید که چرا مانند سایر دفترداران 35 دلار حقوق نمی گیرد، در جوابش گفت که شرکت به یک هفده ساله این مبلغ را نمی پردازد. ویلسون از کارش استعفا داد و این آخرین باری بود که طی 75 سال حقوق گرفت.

ویلسون بعد از آن در زمینه های تولید کار شد. او آنقدر پول پس اندازه کرد که برای مادرش خانه ای بسازد. در این زمان بود که فهمیدم خانه سازی اطلاعات فراوانی دارد. از این رو، در ممفیس شروع به کار کرد و در دوره ی رونق پس از جنگ ثروت کلانی به هم زد.

لینک جلسات کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار

ابتکار عمل ویلسون برای او پولی فراوانی به ارمغان آورد. اما این موفقیت آنقدرها نبود که دنیا را تکان بدهد و یا بهتر بگویم تا سال 1951 چنین اتفاقی نیفتاد. در سال 1951 ویلسون برای گذراندن تعطیلات با خانواده اش به واشنگتن دی سی رفت. بعد از سال های 1920 در کشور هتل های متعددی ساخته شده بودند. درباره آنها مکان جالبی برای خانواده ها بودند. دوباره به طور ساعتی اتاق اجاره می دادند. مشکل اینجا بود که مسافرین نمی‌کند کدام گیرشان می آید.

ویلسون درباره ی آن دوران چنین می گویند: هرگز نمی توانید سر از چه جور جایی درمی آورید.

قبل از آنها به شدت کثیف و فقیرانه بودند. همه ی بچه های آن ها را افراد کاتای می گیرند و باعث می شوند که به رگ غیرت اسلندی من برخورد کنند. هتل شبی 4 تا 6 دلار برای هر اتاق پول می گیرند و سوای آن در ازای هر بچه هم 2 دلار مطالبه می کنند.

لینک مقاله کوچینگ رهبری

چند نفر شکایت می کنند و بعد موضوع را به دست فراموشی می سپردند. اما ویلسون که همیشه فرد مبتکر بود، تصمیم گرفت در این خصوص کاری انجام دهد. او به زنش گفت: بهتر است به شهرمان برگردیم و مجموعه ای از هتل های زنجیره ای بسازیم. می خواهم هتل هایی بسازم که مردم به آن اعتماد کنند. هدف او ساختن 400 هتل بود. این ایده فقط باعث خنده ی همسرش شد.

وقتی ویلسون به ممفیس بازگشت فرد را برای طراحی اولین هتلش استفاده کرد. او می خواست هتلی تمیز، ساده و قابل پیش بینی داشته باشد. می خواست همه آن چیزهایی را که او و خانواده اش در هنگام سفر از آن محروم می ماندند، می خرید _ چیزهایی مثل تلویزیون برای همه اتاق ها، استخر و غیره. سال بعد او اولین هتل خود را در یکی از حومه های ممفیس دایر کرد و اسم این هتل را هالیدی این.

لینک جلسات کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار

بنای جهارصد هتل کمی بیش از آنچه ویلسون تصور کده بود، وقت گرفت. او تا سال 1959 یکصد هتل را راه اندازی کند. تا سال 1964 شماره هتل های او به پانصد رسید. در سال 1968، او هزاران هتل ساخته شد. در سال 1972، در هر 72 ساعت یک هتل هالیدی این در دنیا افتتاح شد. تا سال 1979 روند رشد هتل های زنجیره ای هالیدی این همچنان رو به افزایش بود که ویلسون به دلیل حمله قلبی از رهبری شرکت کناره گرفت.

ویلسون می گوید: وقتی جوان بود از حد گرسنه بودم _ باید کاری کردم، که بیش از حد امرار معاش بکنم. وقتی بعد از حمله قلبی بازنشسته شدم، به خانه رفتم تا گل های رز را ببویم، این حدود یک ماه طول کشید. به ندرت اتفاق می افتد که یک مبتکر دست از کار بکشد.

در 21 اصل بی چون و چرای رهبری، رهبری، رهبران مسئول هستند که پیوندی با پیروان خود می سازند اما این زمینه تنها نیست که رهبران باید در آن از خود ابتکار به خرج دهند. آنها باید به مترصد تبدیل شوند و باید آن را آماده کنند.

لینک جلسات کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار

اما رهبران از چه ویژگی هایی دارند که به پیشبرد امور کمک می کنند؟

به نظرم دست کم این چهار ویژگی مهم است

1/ می دانم که چه می خواهم

2/ خود را وادار به عمل می کنند

3/ به گزارش های بیشتر می روند

4/ اشتباهات بیشتر می کنند

منبع کتاب صفت های بایسته یک رهبر اثر جان مکسول

اطلاعات بیشتر در مورد کوچینگ رهبران و توسعه کسب و کارها

آدرس وب سایت: https://moshirian.com/

آدرس لینکدین:https://www.linkedin.com/in/moshirian/

آدرس اینستاگرام: [email protected]