در صورتی که تازه کار کنید برای رفتار در محیط کار باید انتظار یک منحنی شیب دار را داشته باشید. این جمله معنی می دهد که در ابتدای کار ممکن است صرفاً نظر از جستجوی فراوان، در نتیجه بسیاری از نتایج حاصل شود. دیدگاه تان بهترین سرمایه شماست. محل کار را به صورت مجموعه ای از افراد از جمله رئیس تان در نظر بگیرید که قصد برانگیختن تحسین آن را دارید.

به جای اینکه فردی بد اخلاق باشد که شب گذشته به اندازه کافی نخوابیده باشد، به بهترین شکل بر سر کار حاضر شوید. مراقب سلامت خود باشید زیرا شما برای انجام یک شغل حقوق دریافت کرده اید و رئیس تان نتایج مطلوب را از شما انتظار دارد. از خدمات دفاتر گرفته شده تا رستوران ها، هر شغلی نیازمندی منحصر به فرد از مهارت ارتباط با مردم و تجربه است.

شنیدن، و سپس خودکفایی را هدف قرار دهید. برای رفتار در محیط کار را بیاموزید و کار خود را به خوبی انجام دهید نمی توانید از دیگران کمک کنید.

بر روی کار خود سرمایه گذاری کنید: حتی در مواردی که شغل شما رده پایینی داشته اید یا تنها دستمزد کار می کنید، به کار خود افتخار کرده اید و بر روی آن کار می کنید.

پس از آموزش به عنوان یک تازه وارد، بر روی بهبود مهارت های افزایش کار کرده و به صورت منظم نکات جدید یاد بگیرید. برای تبدیل شدن به یک کارمند با ارزش کارمندی باشید که آگاهانه جهت بهبود سازمان یا شرکت، اطلاعات خود را با دیگران در میان می گذارد.

همه سازمان ها و شرکت ها مشتریان خود را دارند که این مشتریان را بیشتر افراد، کسب و کار های دیگر یا مشتریان داخلی می دانند. در پایین نمونه هایی از این موارد بیان شده است:

افراد جامعه که به صورت حضوری یا تلفنی یک کالا یا خدمت را درخواست می کنند.

کسب و کارهایی که انجام یک فرآیند یا تولید یک کالا را از شرکت شما استفاده می کنند.

گاهی اوقات ممکن است خود، مدیر یا یک واحد از شرکت باشد.

نیازهای همیشه در اولویت بوده و شغل ها نیز به همین نیازها به وجود آمده اند.

از جمله بهترین رفتار در محیط کار قابل اتکا و اعتماد بودن است. همیشه در زمان مناسب بر سر کار حاضر شوید. در صورتی که تازه کار هستید، جهت آمادگی سعی کنید 10 تا 15 دقیقه زودتر به محل کار برسید. در صورتی که به صورت شیفتی در یک صنعت خدمات کار می کنید، آماده کسب فرصت ها هستید. این کار به نقش خود در سازمان کمک می کند.

به یاد داشته باشید که شما بخشی از یک سیستم بزرگ تر هستید. زمانی که کاری به شما محول می شود را سر موقع و با نهایت خود انجام دهید. در صورت مشکل بودن کار کمک می کنید یا به رئیس خود اطلاع دهید که به زمان بیشتری نیاز دارید.

به دیگران نشان دهید که آماده کار و مشتاق هستید که باید به خوبی انجام دهید. با این حال، باید واقع گرا باشد و از دادن وعده های بیش از حد توان تحت تأثیر قرار دادن دیگران باشد.

نکته قبلی ذکر شده و قابل ذکر است تا دیگران به شما تکیه کنند. به جای اینکه همیشه ساعت را چک کرده و آماده انجام کارها باشید، وظایف و محیط کار را با دیدگاهی مثبت اندیش ببینید.

زمانی که همکاران یا سرپرستان یک وظیفه را توضیح می دهند یا درباره کسب و کار صحبت می کنند، با نوت برداری یا تکان دادن سر توجه به صحبت هایشان به آن ها نشان می دهد. در صورت عدم وجود یک موضوع از مخاطب خود به شما تا آن را شفاف کند. برای دریافت مطلب را به مخاطب خود نشان دهید آن را تکرار کنید.

همه افراد اشتباه می کنند بنابراین هنگام اشتباه کردن مسئولیت آن را برعهده گرفته اند و از آن بیاموزید. صداقت بهتر از پوشاندن حقیقت یا امیدواری برای متوجه نشدن دیگران است. سعی کنید که حتی در صورت وجود مشکلات در محیط کار، هر خطا را تنها یک بار مرتکب شوید. وقتی رئیسی را به شما می‌گوید خوب گوش می‌دهد و آن را به خاطر بسپارید تا نیاز به مطالب دوباره نباشد و این از جمله حرفه‌ای‌ترین رفتارها در محیط کار است.

این گفته معناست که تصویر بزرگتری از کار خود را در نظر گرفته و نیازهای آینده را پیش بینی کنید. این کار ممکن است زمان بر باشد. حتی در صورتی که فرد استعداد و مهارت های فوق العاده ای داشته باشد باید فرآیندهای شرکت یا سازمان خود را فرا بگیرد.

افراد باید از بایدها و نبایدهای محیط کاری جدید خود آگاه شوند و بدانند چگونه در محیط کار باید رفتار کنند. برخی از مشاغل نیازمند مشاهده و مشاهده هستند. در این باید به دنبال راهی برای نشان دادن موارد مورد علاقه خود بود. در موارد دیگر ممکن است قبل از کمک به دیگران نیاز به دریافت اجازه از آن ها باشد.

همیشه پس از انجام وظایف، محیط کار خود را تمیز کنید. به دنبال راه هایی باشید تا محیط کارتان ایمن و منظم باشید.

فرد تیم گرا کسی است که به جای وظیفه و کار خود را به نتیجه کلی تیم و گروه خود فکر می کند. برای مثال، فرد تیم گرا در محیط یک کافه کسی است که از رفع نیاز مشتریان مطمئن است و جهت دستیابی به جمع آوری به دیگران نیز کمک می کند.

تیم گرا بودن یعنی فرد به گونه‌ای کار را انجام دهد که نیازمند کار یا کمک دیگران نباشد. این عبارت همچنین به معنای ایجاد یک محیط کاری است، ایمان و خلاق نیز می‌باشد.

در صورت امکان، جهت انجام وظایف برنامه ریزی کنید. نوت برداری کرده یا یک لیست را در کنار خود داشته باشید. طبق گفته انجمن اینترنتی اقتصاد جهانی، نوشتن سوالات عملی و عمومی در مورد نحوه دستیابی به موفقیت در شغل خود می تواند مناسب باشد.

نظم کارمندان و مجیط کار همیشه از مدیران اصلی کسب و کار بوده است. برقرار کردن سیستمی که در عین احترام گذاشتن به حقوق فردی کارمند، این نظم را حفظ کند و در عین حال زمان بر نباشد و نیاز به بوروکراسی اداری نداشته باشد، آرزوی بسیاری از مدیران باشد.

بهبود نظم کارمندان با سامانه حضور و غیاب آنلاین

به جای صحبت کردن یا اتلاف وقت بر روی انجام وظایف خود را انجام دهید. در صورت نیاز به بحث، آن را مختصر و مشخص انجام دهید. همیشه با همکاران و مخصوصا رئیس خود محترمانه رفتار کنید و اصول ارتباط بین مدیر و کارمند را بیاموزید.

  • مشکلات و بحث ها را زود هنگام حل کنید
  • امکان دارد از همه افراد محیط کار خوشتان نیاید و این موضوع مشکلی ندارد.
  • در صورت مشکل داشتن با یک همکار، با رئیس خود یا یک فرد قابل اعتماد صحبت کنید.
  • مشکلات را قبل از بزرگ تر شدن حل کنید.

سامانه حضور و غیاب آنلاین دینگ

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!