قوانین مربوط به کار ممکن است از نظر قانونی مورد نیاز باشد، در حالی که قوانین مختلف اختیاری محل کار باید در نظر گرفته شود. قوانین محل کار در تصویری که با دقت انتخاب می شوند می توانند از تجارت شما محافظت کنند و شما را در حفظ محیط کاری منظم و کمک کنند.

مدیریت کارکنان در محل کار شما به طور خودکار مستلزم این است که حتی کوچکترین جزئیات قوانین کار را تنظیم می کند. قوانین کار از تجارت شما و کارمندان شما محافظت می کنند و اگر به درستی اجرا شوند، محیط کار بهتری را برای همه ایجاد و حفظ می کنند.

برای کارهای کوچک، بیشتر قوانین کار اختیاری هستند.

در زمینه هایی که توسط قانون تنظیم می شوند، شما چاره ای جز این که با قوانین قوانین اداره کار مطابقت داشته باشید.

داشتن قوانین رسمی کار در کسب و کار شما، حتی اگر مجبور نباشید، ایده خوبی است، زیرا می توانید از کارها در برابر احتمال احتمالی محافظت کنید و کیفیت بالای زندگی کاری را برای کمک به شما حفظ کنید. همچنین می‌توان مطمئن شد که شما تنها در کاری که انجام می‌دهید، در رفتار خود و سایر زمینه‌های روابط شغلی، انتظارات شما را از شما می‌دانید. اگر قوانین با دقت انجام شوند، به وضوح به کسب و کار مربوط می شود و به طور معمول اجرا می شوند، می توانند به شما در مدیریت بهتر محل و کارمندان خود کمک کنند.

جدا از قوانین و خط مشی های مورد نیاز، این اختیار را دارد که قوانین را برای مدیریت خود انتخاب کند. پس از مراقبت از سیاست های مورد نیاز، می توان از بسیاری از قوانینی که اختیار دارند و در اکثر موارد ایده های خوبی نیز استفاده کرد، انتخاب می شود.

کارفرمایان می توانند مجموعه ای ساده از قوانین کاری را انتخاب کنند که از رفتارهای پذیرفته شده و ممنوع تشکیل شود، انتخاب شوند، ممکن است تصمیم بگیرند که قوانین و سیاست های کاری بسیار موثر در ارتباط با رفتارهای خاص باشد.

از کارفرمایان می دهند برخی قوانین را تا آنجا که ممکن است کلی نگه دارند. مزیت این روش این است که در اجرای قوانین می تواند کارفرما باشد. می توانید یک کتاب ساده یک یا دو صفحه ای تهیه کنید که به هر فرد هنگام استفاده از موارد زیر پوشش می دهد:

قوانین ایمنی که باید رعایت شود

سیاست عدم حضور و تأخیر (گزارش تعداد روزهای مجاز و روزهای تعطیل شخصی)

نحوه ثبت زمان کارکرده (به عنوان مثال، با استفاده از ساعت زمان)

زمان ناهار و استراحت

سیاست اضافه کاری

قوانین لباس یا قوانین ظاهر شخصی

قوانین مربوط به استفاده یا آسیب به اموال کارفرما

قوانین مربوط به محرمانه داشتن اطلاعات حساس کارفرما و مشتریان

قوانین مربوط به استفاده از اینترنت و تلفن های همراه

از صاحبان مشاغل کوچک می‌توان به مواردی اشاره کرد که باید بیشتر را در سایر موضوعات رایج در محل کار مانند درخواست یا فروش در محل کار و فعالیت‌های سیاسی و غیرحضوری کارکنان درج کنند.

قواعدی منطقی بوده است و به وضوح به عملکرد ایمن و کارآمد کسب و کار مربوط می شود، معمولاً بهترین هستند. به طور کلی، لازم نیست بگوییم مواردی مانند عدم یا عدم تمکین ممنوع است زیرا انتظار می رود این موارد را بدانند، اما شما بهترین داور در مورد آنچه در محل کار شما وجود دارد وجود دارد. بنابراین در صورت امکان می توان یک قانون مکتوب را برای حل چنین مسائلی ایجاد کرد.

همچنین ممکن است توضیح دهید که چرا قوانین خاص را برای شمول انتخاب شده اید و در صورت ظاهری به پذیرش پذیری، می توانید یک عبارت را مانند «هر کارمندی که درگیر این رفتارها می شود مشمول انضباطی از جمله توبیخ، اخطاریا اخراج» خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که یک خط مشی کتبی را برای ارسال یا توزیع کنید. اما در غیاب این الزامات، می‌توان کار خود را به شیوه‌ای تعیین کرد که فکر می‌کنید بهتر است به شما منتقل شود، چه به صورت کتبی، شفاهی، ارتباطات الکترونیکی، یا موارد دیگر.

قوانین کار می تواند در هنگام اخراج تنبیه باشد. یکی از قوی‌ترین قوانینی که می‌توان آن را از تجارت شما محافظت کرد، زیرا داشتن آن را می‌توان از آن در برابر قانون و حمایت مالی محافظت کرد و به آن‌ها آزادی بیشتری در مدیریت داد. و انضباط باید بدهد. شواهدی از قوانین و سیاست های کاری موجود، غالباً توسط کارفرمایان در مواردی مطرح می شود که ادعاهای مربوط به مسائلی مانند اخراج اشتباه یا ادعای تبعیض را مطرح می کنند.

برخی از کارفرمایان با تعداد بسیار کمی از تصمیم گیرندگانی که تنها آن‌ها قوانینی را که طبق قانون لازم است داشته باشند. چرا؟ زیرا نداشتن قوانین کاری در مورد یک فعالیت معین به شما آزادی بیشتری می دهد تا هر موقعیتی را بر اساس شرایط خاص خود اداره کنید. فقط شما می توانید قضاوت کنید که در این مورد چه راهی را باید انجام دهید.

وقتی کارمندی را برکنار می‌کنید، می‌دانید و عملکرد شما درست و قابل دفاع باشد. در چنین شرایطی، اگر قوانین کار را انجام دهند که به کارمندان خود اعلام شود، به وضوح بیان می کند که مفید خواهد بود. سپس، کارمندی که یک کار را زیر پا می گذارد، این کار را با این علم انجام می دهد که رفتار غیرقابل قبول است و چنین رفتاری ممکن است به فسخ قرارداد شود.

اگر می توان یک سیاست انضباطی را در نظر گرفت، می توان آن را انتخاب کرد که کدام یک از جرایم مستلزم هشدار و تهدید هستند.

یکی دیگر از قوانین شفاف کاری است که به شما اطمینان می دهد که شما می توانید آن را درک کنید که چه رفتاری قابل قبول است و چه چیزی نیست. تعریف واضحی از آنچه مورد نیاز است و پیامدهای عدم رعایت آن، پاسخگویی به قوانین کار را برای شما آسان می کند.

در قوانین، به نیازها و شرایط کارکنان خود حساس باشید. در اجرای قوانین خود، همیشه منسجم و منصف باشید. به این ترتیب، زمانی که تنبیه باید انجام شود، شما قابل دفاع خواهید بود.

قوانین کار می تواند به شما کمک کند تا فضایی را تنظیم کنید و در آن کار کنید و در آن به عنوان عاملی که در آن کار می کند کار کنید.

قوانین کار می تواند به بهبود کیفیت زندگی کمک کند مانند:

ایجاد فضایی که در آن با افراد با احترام رفتار شود.

به اطمینان از اینکه باید به شیوه ای حرفه ای و ایمن کمک کنند.

ارتباطات ارتباطات باز بین شما و خود شما.

مطمئن از برخورد عادلانه با همه مراقب و رعایت قوانین یکسان.

با این، از آنجا که رابطه بین قوانین کار کیفیت زندگی یک رابطه مهم است، اگر قوانین کار غیر معقول، نامناسب یا غیر قابل اجرا باشند، می توانند به روحیه آسیب ببینند.

از قوانین محدود کننده محدودیت کنید.

قوانین بسیار محدود کننده می توانند مشکل ساز باشند. آن‌ها تنها می‌توانند سختی‌های غیر ضروری را ایجاد کنند، بلکه می‌توانند شما را نسبت به احساسات و نیازهای بیمار بی‌دلیل و بی‌نظیر جلوه دهد، حتی اگر اینطور نباشد. در اینجا هیچ برنده ای وجود ندارد. کارفرما یک کارمند خوب را از دست داد و کارمند یک شغل خوب را از دست می دهد. الان کارفرما باید زمان و پول بیشتر را مصرفی کارمند کند.

در نتیجه، بهتر است قبل از استفاده از هر کارمندی آن را از قوانین موجود در ساخت و از آن درخواست کنید تا از این قوانین پیروی کنند.

در این مقاله از سری مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ محمدرضا سلطانی، می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی به قوانین بیشتر بین کارفرما و کارمند مسلط شوید. با ما در ارتباط باشید تا بتوانید از جمله کارفرمایان خبر و مسائل در امور شوید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!