بیت‌کوین و ارز دیجیتال کلماتی که این روزها دارند بیشتر و بیشتر شنیده می‌شوند و این موج به سرعت بیشتر می‌شود که خودش را سوار کند، سیستمی که به نظر میاد آینده اقتصاد باشه و پول‌های فیات رو کنار بزنه.

تا به الان خیلی این سیستم را وارد می کند که از جمله اونها می شود به ربات های ترید (+دستیار های ترید) اشاره کرد، استفاده از آن را ببندید که از این ربات ها می توانید میتونن مارو بالا بکشید یا اینکه زمین بزنید.

با چاقو هم میشه آشپزی کرد هم آدم کشت

الان همه با بیت‌کوین و آرزوهای دیجیتال آشنا هستن ولی اگه نمیدونید، ویکی پدیا میگه که:

بیت کوین (به انگلیسی: Bitcoin) () یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌توان بدون نیاز به وسیله، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود.[۴] تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری شده، می‌شود و در یک دفتر کل عمومی‌شده به نام بلوک‌چین ثبت و ضبط می‌شود. این رمزارز در سال ۲۰۰۸ توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد.[۵] استفاده از این آرزو در سال ۲۰۰۹[۶] پس از انتشار نرم افزار متن باز آن آغاز شد.

در فرآیند رمزارز، به فرد استخراج کننده (ماینر) از بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خریداری کرد. به دلیل استفاده از تراکنش های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی در مصرف (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته برخی از سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان از بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند، اما برخی از آن‌ها به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. آژانس اطلاعاتی هشدارهایی برای سرمایه گذاری در مورد بیت کوین صادر کرده است.[۷][۸][۹] در سپتامبر ۲۰۲۱، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان درخواست قانونی پذیرفت و اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.[۱۰]

کلمه بیت کوین در یک برگ سفید منتشر شده در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ تعریف شد.[۳][۱۱] که ترکیبی از بیت و سکه است.[۱۲] هیچ واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (بیت کوین) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه های و بیت کوین (بیت کوین) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند.[۱۳] روزنامه وال‌استریت جورنال،[۱۴] و فرهنگ انگلیسی آکسفورد[۱۲] از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

ارزش بیت کوین از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱.  ارزش یک بیت کوین از مقدار ۷۸۹ دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۶ به حدود ۵۷ هزار دلار در فوریه ۲۰۲۱ رسیده است.
ارزش بیت کوین از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱. ارزش یک بیت کوین از مقدار ۷۸۹ دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۶ به حدود ۵۷ هزار دلار در فوریه ۲۰۲۱ رسیده است.

بازاری که قبل از ارز دیجیتال وجود دارد و دارد

بازار فارکس : بزرگترین بازار مالی جهان

فارکس(FOREX) بازار دو طرف برای ارزهای خارجی، بازیگران این بازار بانک‌ها، مؤسسه یک فارکس به اندازه‌های زیاد هستند که مث ارز دیجیتال پامپ و دامپ نمیشن و خیلی کمتری دارند. برای مفهوم رو میدونن)

حالا این بانک‌ها و مؤسسات مالی بزرگ برای تشخیص دقیق خودشون از ربات‌ها استفاده می‌کنن، یعنی یه سری بات هستن که طبق الگوریتم و استراتژی که بهشون داده شده با سرمایه این مؤسسات وارد میشن و حتما برا مفیدشون بوده که هنوز دارن ازشون استفاده کنن.

بیشتر این ربات‌ها از سبک‌های کلاسیک ترید استفاده می‌کنند و قوانین ساده‌ای دارن، به عنوان مثال:

سطح حمایت و مقاومت

ترند لاین ها

شکست‌ها

فازهای مارکت

…..

همونطور که میدونید برای ترید سبکهای مختلف وجود داره که هر تریدر شرایط و روحیه خودش یه مورد رو انتخاب میکنه از جمله اونها میشه به موارد زیر اشاره کرد:

ترید روزانه (روزانه)

روندی (روند)

نوسانگیر

و اسکلپر (اسکالپر)

سبکی که بانک‌ها از اون استفاده میکنن و ربات‌های خودشونو طبق اون پیاده سازی کردن ترید اسکلپه

ترید اسکپ یعنی تایم فریم های پایین مثل 5.1 دقیقه و تایم های زیر 1 دقیقه

این ربات‌ها طبق استراتژی‌هایی هستند که قبل از آن در روز تعداد بالای ترید (+1000) با سودهای کم انجام می‌شوند و جمع‌آوری این سودهاست که برای بانک‌ها سود می‌کند.

برای درک بهتر کار بانک‌ها پیشنهاد می‌کنم حتما این مستند را ببینید:

مستند کدهای وال استریت
مستند کدهای وال استریت

کد وال استریت

حالا میخوام در مورد تجربه شخصی که با ربات ها و دستیارهای ترید داشتم بگم، من دوساله دارم که روی بات های ترید کار میکنم و تو این دو سال تحقیقات زیادی انجام دادم و تونستم مفاهیم زیادی رو فهمیدم.

اولا که شما را به دو صورت می توانید از بات ها استفاده کنید : 1 – دستیار 2 – تریدر ، دستیار ترید میاد به شما یه سیگنال ، نشونه یه آرزو که شما مناسبیه رو معرفی میکنه و می تونید بعد از بررسی نهایی (و سریع) تصمیم بگیرید. که وارد اون بشید یا نه

دسته دوم ربات‌هایی که یک ویژگی اضافه بر پیشین دارن، یعنی قابلیت ترید

بعد از اینکه آیا مناسب توسط ربات شناسایی شد بخش دوم که تریدر هست میاد و طبق قوانین مدیریت سرمایه‌ای که بهش گفته می‌شود آن کد را وارد کنید، حدضرر و حد سود رو مشخص می‌کند و میره برای بررسی آرزوهای بعدی.

من اوایل که کار روی این بات‌ها رو شروع کنم هیچی نمیدونستم و از تریدهم چیزی خاص نمیدونستم.

میفهمیدم که RSI دوتا منطقه اشباع داره برای خرید و فروش، بعد از نمیفهمیدم که میتونم از یه سری سایت API بگیرم و داده های اندیکاتورا رو بگیرم

تریدینگ ویو یه بخشی داشت که میومدهای اندیکاتورا توی چندتا تایم فریم رو به ما میداد، منم گفتم همین خوبه اومدم یه. اسکراپر که بیاد این دیتاها رو بخونه و اگه یه آرزو تو منطقه اشباع خرید/ فروش بود به من اعلام کنه

اینو ساختم تا چن وقت هم خوب کار میکرد ولی بعدش کلا خراب شد و فهمیدم اندیکاتور فایده نداره …

سری بعد اومدم روی پرایساکشن کار کردم و چندتا ربات ساختم و تست زدم

اینا بهتر بودن و نتایج خوبی داشتن که منم اومدم گفتم بیام بخش تریدو هم به اینا اضافه کنم

برای اینکار از صرافی کوکوین یه ایپی‌ای گرفتم(بخش فیوچرز) بعدش وصلش کردم به رباتی که طبق پرایس اکشن کار میکرد.

منم اومدم یه سرمایه کمی گذاشتم روی این بات دو هفته روی کار بود و سود خوبی هم داد بعدش یکم ضرر داد(هنوز نسبت به سرمایه اولیه توی سود بود) ، اینطوری که اومدم بخش تریدو غیر فعال کردم و دیدم رو بردم روی بخشی اولیه. که بهتری بده

این درست شد و نتایج قابل قبولی داشت (داره) و تصمیم گرفتم که ازشون به عنوان دستیار استفاده کنم که نتیجه خوبیم داره.

پیشنهاد می کنم اگر میخواید از ربات ها استفاده کنید یا از خودتون بسازیدش یا قوانین مستقیم با برنامه ها در ارتباط باشید که شرایط شرایط و شما را بسازید یا شخصی سازی کنه.

ربات تجارت پایتون
ربات تجارت پایتون

برای ساختن ربات من از زبان پایتون استفاده از سرعت خوبی داره و کتابخونه های زیادی هم داره که تو این مسیر به شما کمک میکنن، برای صرافیم فعلا میتونید از کوکوین استفاده کنید

با:

تلگرام : آشیخیانی

اینستاگرام : آشیخیانی

پست الکترونیک : [email protected]

موفق باشید

화이팅 ….