فرض کنید به مهمانی یکی از اعضای فامیل رفته‌اید حتی در این مهمانی هم شما می‌توانید ببینید که تقریباً کل فامیل در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستند و اکسپلور را بالا پایین می‌کنند. حالا منظور بنده از این حرفها چه بود؟ می‌خواستم به اینستاگرام در جامعه و بین مردم اشاره کنم و در مواردی که می‌دانند، افراد زیادی از اینستاگرام استفاده می‌کنند و در اینستاگرام تأثیر زیادی در زندگی امروزی مردم دارند. اکنون بسیاری از افراد از اینستاگرام استفاده می‌کنند که این فضا به تولید کننده‌های بیشتری نیاز دارد. یعنی با حضور این حجم از جمعیت در اینستاگرام باید پیج‌های زیادی در این فضا فعالیت کنند. این موضوع باعث شد تا افراد زیادی به تولید محتوا در اینستاگرام بپردازند.

یعنی هر فردی که قصد دارد محتوایی را در اینستاگرام تولید کند را انجام دهد رقبای زیادی دارد و این رقبا معمولاً علاقه‌مند به رقابت منصفه نیستند و جناب شیطان نیز حتی در اینستاگرام هم دوست دارند مردم را به جان بیندازد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که منظور از رقابت نامنصفانه در اینستاگرام چیست؟ در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که خیلی از مردم برای اینکه پیج شما را از بین ببرند و مخاطبان را به سمت خود جذاب کنند، حاضرند برای غیر فعال کردن پیج شما هزینه کنند. یکی از رایج‌ترین روش‌های نابود کردن پیج دیگران در اینستاگرام، ریپورت اینستاگرام است و شما می‌توانید با خرید ربات ریپورت اینستاگرام تمام زحمت‌های شما را کمتر از یک روز نابود کنند.

حالا در این جنگ تن به تن ما باید کار کنیم تا از پیج خودمان محافظت کنیم؟ این سوال و درخواست کاربران از ما برای نوشتن مقاله‌ای برای ضد ریپورت کردن پیج اینستاگرام باعث شد تا دست به کیبورد بزنیم و مقاله‌ای را برای کمک به شما بنویسید تا به راحتی به رفع ریپورت اینستاگرام بپردازید. پس با ما در این مقاله از انتشارات اینبو در ویرگول همراه باشید تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید:)

شبکه‌هایی که می‌دانند در یک شبکه اجتماعی ممکن است هر نوعی از آن منتشر شود. این محتواها آزار دهنده هستند و یا ممکن است که +18 در اینستاگرام منتشر شود. زمانی که شرکت متا (فیسبوک سابق) اینستاگرام را خرید و مارک زاکربرگ به صاحب اصلی اینستاگرام تبدیل شد، کاربران جدید و بسیاری در اینستاگرام عضو شدند و تعداد محتوایی که روزانه در اینستاگرام منتشر می‌شد به شدت افزایش یافت. از این محتواها آزار بودند و کاربران اینستاگرام از شرکت فیسبوک به دلیل این محتواهای بد گله بودند و اعتراضات زیادی به شرکت فیسبوک رسید. به همین دلیل برنامه نویسان اینستاگرام دست به کار شد و قابلیت را به اینستاگرام اضافه کرد تا کاربران محتوایی را که نامناسب را گزارش می کنند و از آن پشتیبانی می کنند محتوای آن را بررسی می کنند و در تصاویری که گزارش صحت داشت و محتوای نامناسب بود، گروه پشتیبانی می کرد. آن محتوا و پست را پاک می‌کرد. هنوز هم این قابلیت وجود دارد و شما می‌توانید مانند تصویر زیر یک پست را گزارش کنید و یا به اصطلاح ریپورت (گزارش) کنید.

برای اینکه در اینستاگرام ریپورت نشوید و همچنین به دست رقبایتان بپردازید، بهتر است قوانین اینستاگرام را به طور کامل بدانید و منتشر کنید که قوانین خلاف قوانین اینستاگرام باشد. در ادامه مقاله با این قوانین به طور کامل آشنا می‌شوید و اگر به توضیحات کاملتری نیاز دارید می‌توانید به این لینک و قوانین اینستاگرام را به انگلیسی بخوانید و با آنها بهتر آشنا شوید.

اولین قانونی است که شما باید در هنگام انتشار پست و کامنت آن را در نظر بگیرید که چه تبلیغاتی را در اینستاگرام منتشر کنید. اگر کامنت تبلیغاتی انبوه در زیر تنها یک پست قرار دهید، اینستاگرام ممکن است که دست به کار شوید و پیج شما را برای مدتی دی اکتیو کند. اگر هم این کار را برای زمان بیشتر ادامه دهید ممکن است که شما جریمه سنگینی از طرف اینستاگرام دریافت کنید.

این موضوع علاوه بر اینکه قوانین غیرقانونی اینستاگرام باعث می شود تا مخاطبانتان از شما لذت نبرند. اصول شبکه‌های اجتماعی نیز برای تفریح ​​و لذت ساخته شده‌اند و اگر یکی از مخاطبان شما فقط و فقط تبلیغ می‌شود، مسلما شما را حتی آنفالو کرد و در واقع ممکن است شما را بلاک کند تا پست‌های دیگری را به چشمشان نخورد. پس هیچ وقت در اینستاگرام زیادی قرار ندهید، تا نه مخاطبتان اذیت شود و نه اینکه توسط اینستاگرام ریپورت شوید. در ضمن نباید به هیچ وجه در اینستاگرام افراد زیادی را فالو کنید و محدودیتی را برای فالو کردن افراد برای خود قرار دهید.

دومین نکته‌ای که باید در این مورد بررسی کنید، این است که شما نباید به هیچ وجه من الوجوه در شبکه‌های اجتماعی وانمود کنید که فرد دیگری هستید. اگر نمی توانید یک مثال ساده برایتان بزنم: مثلاً شما پیجی را در اینستاگرام ایجاد کنید و به جای اینکه از اسم و مشخصات خود برای ساخت پیج استفاده کنید، پیج را با مشخصات یک سلبریتی می سازید. شما با انجام این کار، وانمود می کنید که فرد دیگری هستید و این کار را به طور کامل خلاف قوانین اینستاگرام می کنید. پس نباید عکس فرد دیگری را برای پروفایل پیج خود قرار دهید و یا وانمود کنید که فرد دیگری هستید و نام و مشخصات خود را در پیج قرار دهید.

نام‌ناسب و غیر اخلاقی نیز نوع دیگری از محتوا است که باعث می‌شود شما گزارش دهید و از خارج خارج شود. شما نباید +18 را در اینستاگرام منتشر کنید زیرا کودکان نیز از اینستاگرام استفاده می کنند و شما با انتشار مبتذل باعث ایجاد آزار و اذیت آنها می شوید و خود را در اینستاگرام با +18 و غیر اخلاقی بیشتر از هر چیزی که مشکلی دارد و به نوعی خط قرمز دارد. اینستاگرام است. حتی اگر یک استوری ساده با مستهجن و +18 امکان پذیر باشد که شما کمتر از یک روز پاک شود. حتی گاهی دیده شده است که چون در یک لایو خاص +18 مشاهده شده است و صاحب پیج در این لایو نامناسبی را منتشر کرده، پیجشان بسته شده است.

چهارمین قانونی که بررسی می‌کنیم مربوط به قانون کپی رایت است. احتمالاً شما هم از این موضوع اطلاع دارید که کشور اروپایی و آمریکایی مانند کشور ما ایران و کپی رایت در خارج از ایران بسیار زیاد است و قانون را رعایت نمی کند قوانین کپی رایت در اروپا و آمریکا جرم می‌شود و حتی ممکن است به خاطر عدم وجود آن باشد. توجه به این موضوع دادگاهی شوید. اینستاگرام هم از آنجایی که یک شرکت آمریکایی است و از قوانین این کشور می‌کند، قوانین سختگیرانه‌ای درباره کپی رایت دارد. یعنی شما نمی‌توانید از دیگران در یوتیوب یا خود اینستاگرام تولید کنید و آن را به نام خود در پیج منتشر کنید و از این راه برای جذب فالوور داشته باشید. پس حتما از ابزاری استفاده کنید که مشکل کپی رایت نداشته باشید تا مشکل نشوید و رقبا نتواند پیج شما را نابود کند.

حالا رسیدیم به بخش اصلی و تنها مقاله. اگر همه قوانین اینستاگرام را رعایت کنید ولی رقبا از شما باهوش‌تر بودند و با دسیسه چینی و یا استفاده از ربات ریپورت اینستاگرام شما راپورت کرده و شکست می‌دهند، باید چه کاری انجام دهید تا باتلاق نابودی پیجتان فرار کنید؟ در ادامه به مرحله به مرحله این روش‌ها خدمت شما توضیح داد.

اولین روش و رایج ترین روشی که در این زمینه وجود دارد این است که، وقتی توسط دیگران ریپورت شدید یا یک ربات ریپورتر اینستاگرام پیج شما راپورت کرد و پیج شما از طرف اینستاگرام جریمه شد، دست به دامن خود اینستاگرام شوید و از طریق پیام به شما پشتیبانی اینستاگرام موضوع را شرح دهید و درخواست کنید تا پیج شما بازگردانی شود. فقط کافیست که از طریق دایرکت اینستاگرام به پیج پشتیبانی از اینستاگرام پیام دهید تا در کمتر از چند روز به شما پاسخ دهید.

فقط به این موضوع توجه کنید که پیام خود را به زبان انگلیسی و محترمانه بنویسید. ممکن است انگلیسی شما خوب نباشد اما می توانید از ابزارهایی مانند google translate استفاده کنید تا متنی انگلیسی بنویسید و به پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید. روش‌های دیگری نیز وجود دارد تا به پشتیبانی اینستاگرام پیام دهید. یکی از این روش‌های ارتباطی ایمیل اینستاگرام است که می‌توانید با ارسال ایمیل به آدرس ایمیل اینستاگرام به رفع ریپورت پیج خود بپردازید.

شاید پیدا کردن دایرکت پشتیبانی اینستاگرام برای شما سخت باشد و نتوانید پیج پشتیبانی را پیدا کنید. اما این موضوع را حل می‌کند و ما برای اینکه شما را راحت‌ترین شکل ممکن است می‌توانید با پشتیبانی اینستا پیوند “ارتباط با ما” اینستاگرام را در اختیار شما قرار دهید. برای رفتن به این بخش کافیست تا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پشتیبانی اینستاگرام

افراد زیادی از روشی که بالاترین آن را توضیح می دهد برای رفع ریپورت از اینستاگرام استفاده می کنند اما شما می توانید یک کار ساده دیگر را انجام دهید. می‌توان به جای پیام دادن به پشتیبانی و گرفتن کمک از بخش ساپورت اینستاگرام فقط با شماره و ایمیل خود را عوض کرد و به احتمال زیاد رفع ریپورت خواهد شد. برای اینکه بتوانید شماره و ایمیل خود را عوض کنید فقط کافیست تا به بخش ویرایش پروفایل مراجعه کنید و از طریق تماس شماره و ایمیل دیگری را برای پیج خود ثبت کنید. برای عوض کردن شماره از طریق صفحه‌ای که پایین‌تر عکس آن را برای شما قرار دهید، تغییر شماره و ایمیل کنید.

آخرین روش به این موضوع بستگی دارد که فالوورهای شما چقدر به پیج شما علاقه مند هستند و پیج شما در بین آنها چقدر محبوبیت دارد. در این روش باید از فالوورهایتان کمک بگیرید تا پیج خود را نجات دهید. شما از فالوورهای خود بخواهید تا در زیر یکی از پست‌هایتان برای شما کامنت بگذارید و در ضمن این کامنت که فالوورهای شما برای شما قرار می‌گیرند باید کامنت انگلیسی باشد تا پیج شما رفع ریپورت شود. با انجام این کار متوجه می‌شود که کاربران برای شما کامنت می‌گذارند و می‌کنند و شما را محبوب می‌کنند و پیجی می‌کنند که شما این کار را نمی‌کنید و شما یک اینفلوئنسر و تولید کننده محتوا هستید. بدین ترتیب به اینستاگرام ثابت می‌شود که پیج شما محتوای مناسبی دارد و شما مستحق ریپورت نیستید و می‌توانید رفع ریپورت شوید.

شاید هم شما جزوی از آن‌ها باشید که دوست دارید تا پی‌هایی که نامناسبی را دارند راپورت کنید. برای انجام این کار شما به تنهایی نمی‌توانید پیجی را ببندید که آزار دهنده‌ها را ببندید و برای اینکه بتوانید آن پیج را از بین ببرید از ربات ریپورت اینستاگرام یا به عبارتی از ربات ریپورتر اینستاگرام استفاده کنید. این کار بر خلاف قوانین اینستاست و شما باید به صورت غیرمجاز و با استفاده از روشهای هکینگ این کار را انجام دهید. برای این منظور یک برنامه نویس هندی کدی را نوشته است که با استفاده از آن شما می‌توانید هر پیجی که در نظر می‌گیرید راپورت کنید و آنها را ببندید.

برای اینکه از برنامه‌هایی که بالاترین برنامه‌ها را به شما معرفی کنید، باید یک برنامه را با کدنویسی آشنا کنید. در هر ما لینک گیتهاب برنامه نویسی را معرفی می کنیم که می توانید از کدهای این برنامه استفاده کنید:

ربات ریپورتر اینستاگرام

ربات اینستاگرام یا ربات ریپورت شکن اینستاگرام کلماتی است که زیاد در گوگل سرچ می‌شود و بیشتر از افراد این کلمات را جستجو می‌کنند و به همین ترتیب کلاهبرداران فرصتی را پیدا می‌کنند تا درآمد زیادی را از راه فروش یک ربات الکی و بدون کاربرد کسب کنند. آنها اسم این ربات‌ها را ربات ریپورت شکن اینستاگرام یا ربات اینستاگرام ضد ریپورت می‌نامند ولی در حقیقت همچنین چیزی وجود ندارد که جلوی ریپورت در اینستاگرام را بگیرید و شما فقط باید قوانین را رعایت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از انتشارات اینبو در ویرگول به شما روش‌هایی را معرفی می‌کنیم تا جلوی گزارش شدن و نابودی پیج خود را تا زحمت‌هایی بخرید که در مسیر تولید محتوا برای پیجتان کشیده‌شده، نابود شوند. شما چه نظری درباره مقاله ما دارید؟ آیا سوالی در هنگام مطالعه مقاله برای شما پیش آمد؟ حتما نظرات خود را از طریق بخش نظرات به گوش ما برسانید. خوشحال میشویم صحبتی با شما داشته باشید:)اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!