اگر دوست دارید که دکوراسیون شما خاص، شیک و امروزی باشد در خرید مبل دقت کنید. حتما نام مبل ال را شنیده اید.

مبلمان انواع مختلفی دارند که ویژگی های هر کدام متفاوت است و برای یک سبکی از دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

در مطلب راهنمای خرید مبل ال میخواهیم به تمام سوالات شما که حتما هنگام خرید و سفارش این مبل، با آن می‌شوید و همچنین نحوه دکوراسیون آن را توضیح دهید تا این مطلب را دنبال کنید.

مبل البخرم یا مبل معمولی؟ مبل سکشنال چیست؟ مبل ال چیست؟ مبل ال همان مبل بخش بندی شده است؟ اینها از سوالات تکراری و گیج کننده ممکن است هنگام خرید یک مبل یا اسپرت به ذهنمان برسد. که با توجه به نقش مبل در دکوراسیون منزل شما، بهتر است قبل از انتخاب و خرید مبلمان مدنظرتان به آن پاسخ دهید.

مبل مناسب برای اتاق پذیرایی، بیشتر سلیقه‌ها است و هر کسی باید با توجه به سلیقه خود، نوع مبلمان مناسب را برای خانه انتخاب کند، اما عواملی مانند نوع خانه و فضای کوچک یا بزرگ نیز در این تصمیم گیری تاثیرگذار نیستند.

با گذشت زمان و پیشرفت حوزه طراحی مد و دکوراسیون در دنیا، به گونه‌ای از مدل‌های مبلمان در می‌خوریم که به صورت یک تکه و کامل تولید نمی‌شوند. اما این مدل ها در کارگاه های تولیدی مبلمان به صورت می سازند و در نهایت در اتاق پذیرایی شما، نشیمن های جدا از هم تولید می کنند که به هم متصل می شوند که زیبا و دلخواه شما را به خود می گیرند. این مدل مبل ها اصطلاحا به مبل های سکشنال یا بخش بندی شده معروف هستند. که از معروف ترین مدل های مبل سکشنال در ایران، مبلمان ال هستند.

مبل به مبلی گفته می‌شود که نشیمن آن را به صورت حرف (L) انگلیسی در کنار هم قرار می‌گیرند. مبل های ال به گونه ای و ساخته می شوند که طراحی بیشتری را برای نشستن در اختیار شما قرار دهند.

مبلمان در ایران به دسته مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل یا همان طبقه بندی می شود که در این بین مبلمان ال، یک دسته از مبلمان در صنعت مبلمان، یک ویژگی و مزیت در چیدمان دکوراسیون منزل را به حساب می آورد و می توان هر مدل مبلی را. به صورت (L) شکل تولید کرد .

در کل مبل فرانسوی، به همان شکل مبل الاست؛ منتهی ظاهری استیل یا کلاسیک به خود گرفته است. مبلمان معمولی که ظاهری اسپرت و مدرن دارند، مبلمان فرانسوی با ظاهر استیل و کلاسیک خود، ترکیبی از دکوراسیون شیک و اسپرتی را به نمایش می‌گذارند.

مبل ال کُنج فرانسوی نیز همان مبل ال فرانسوی است که در چیدمان دکوراسیون ممکن است در کنج یا اتاق پذیرایی قرار گیرد.

در راهنمای خرید مبل از مهمترین مزیت مبلمان عین ال شکل این است که در این که بسیار جادار هستند، فضای کمی از اتاق نشیمن را به خود اختصاص می‌دهند. حتی با مبلمان ال، می‌توان از قسمت های کنج و پرت اتاق پذیرایی خود استفاده کرد. شاید به همین دلیل باشد که استفاده کنید و چیدمان مبل را در خانه‌های کوچک توصیه کنید. شما می‌توانید با توجه به اتاق رنگ نشیمن، هماهنگ‌ترین رنگ آن را خریداری کنید. در این صورت منزل شما تبدیل به یک خانه مدرن و شیک می شود.

نکاتی که باید در انتخاب مبل ال شکل توجه داشته باشید این است که فضای نشیمن شما مناسب نوع مبل باشد! یعنی اتاق پذیرایی شما دارای کنج باشد تا مبل را در آن قسمت قرار دهید.

در حال حاضر مبل‌های موجود در آرای سوفا دارای اندازه‌ها و امکانات هستند که می‌توانید با استفاده از این خرید خود را راحت‌تر انجام دهید و مبلمانی مناسب سایز اتاق نشیمن خود را بخرید. قبل از هر کاری شما باید فضای اتاق نشیمن خود را بسنجید. یعنی ابتدا طول و عرض و ارتفاع اتاق خود را اندازه گیری کنید، سپس برای سفارش و خرید مبل اقدام کنید.

در راهنمای خرید مبل ال شکل چیدمان مبل در کنج، فضای دنج و راحت را در خانه می‌آورد و به خوبی آن را از سایر قسمت‌های خانه جدا می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا از فضای خانه به صورت کامل استفاده شود. چرا که در حالت معمولی نمی‌توانم از گوشهای خانه به خوبی استفاده کنم. مگر اینکه با استفاده از گلدان قسمت های کنج اتاق را پر کنید. اما اگر مبلمان ال شکل را در آن قسمت بچینید؛ از گوشه ها و فضای پرت خانه نیز به خوبی استفاده کرده است.

از میان تمام مبل‌های موجود در بازار، مبلمان بیشتر مورد توجه افرادی هستند که اتاق نشیمن کوچکی دارند. این مبلمان علاوه بر راحتی، و زیبایی به فرد، به اندازه مناسبی برای استفاده در خانه های کوچک نیز می باشد.

حالت های موجود برای چیدمان مبل ال در خانه های کوچک وجود دارد. که با جابجایی در ضلع های مبل، می توانم تغییر چشم گیری را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. در بخشی از این مبلها، قسمت کوچک یا ضلع کوچکتر (L) به کاناپه اصلی می شود، در برخی از مدلهای دیگر این قسمت قابل جداسازی و تبدیل به مبلی مجزا را دارد و مدلی دیگر از مبلمان به شکلی که به این صورت است. کاناپه با یک میز در قسمتی که به هم متصل می‌شوند.

میزان چوب به کار در مبلمان ال شکل به نسبت مبل های دیگر بسیار کمتر است. با این حال باز هم باید به جنس چوب مبل و کیفیت آن دقت کرد. مبل ال مانند مبل سلطنتی و کلاسیک دارای دسته ها و تاج چوبی و منبت کاری شده نیستند. در نتیجه میزان استفاده از چوب زیاد نیست. اما با تمام این تفاسیر، موضوع استحکام کلاف فارغ از نوع مبل، باید در تمامی مدل های مبلمان مورد توجه قرار گیرد.

بهترین پارچه مبل و به طور کلی برای مبلمان راحتی، پارچه های مخمل هستند. پارچه مبلی از جنس مخمل، حس نرمی و لطافت فوق‌العاده را در هنگام نشستن برروی مبل به ما می‌دهد و همیشه جزء پارچه‌های محبوب در بین مبل انتخاب می‌شود. در گذشته پارچه ملي قيمت بسيار بالا داشت اما با كمك به تكنولوژي اين نوع پارچه ها با قيمت معقول تري توليد و در دسترس مردم قرار ميگيرند.

از طرفی توجه داشته باشید که پارچه مخمل را برای مبل های ال شکل انتخاب کنید، حس اسپرت و مدرن‌تری را به دکوراسیون اتاق نشیمن شما می‌بخشید. که از پارچه مبلی مخمل در بازار می توانم به:

  • پارچه مبلی مازراتی
  • پارچه مبلی پورشه
  • پارچه مبلی جاسمین

هنگام خرید مبل ال شکل باید به جنس نشیمن دقت کنید. این اشتباه را نمی کند که اگر یک مبل است پس از نشیمن خوبی نرم می شود. برای نشیمن مبل بیشتر از اسفنج می‌شود و هرچه تراکم این اسفنج بالاتر است، کیفیت اسفنج بهتر است. برای تشکچه ها حداقل از اسفنج ۳۰ کیلویی به بالا و برای دسته ها و تکیه ها از حداقل اسفنج ۲۵ کیلویی به بالا استفاده می شود. اما شاید براتون جالب باشد که آرا سوفا تشک تمام مبل های خودش را از تشک های کاملا طبی یورتان استفاده می کند. خاصیت تشک طبی یورتان این است که با ارگونومی بدن هماهنگ است و هیچ کونه آسیبی به ستون مهره ها یا گردن در هنگام خوابیدن و به اصطلاح لم دادن روی آن برای ما ایجاد نمی کند.

برای خرید مبل تختخواب شو آرا سوفا باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

برای خرید انواع مبل تختخواب شو برند آرا سوفا شما می توانید همه روزه به هر دو شعبه ما یعنی شعبه مرکزی ما در کرج، گوهردشت و شعبه تهران، سعادت آباد مراجعه کنید.

در غیر این صورت می توانید به سایت ما به نشانی www.arasofa.com مراجعه کنید و به راحتی با نصف قیمت مبل مورد علاقه خود را خریداری کنید.

همچنین می توانید برای خرید از طریق واتساپ هم اقدام کنید که شماره های پاسخگویی را در زیر برایتان قرار داده ایم.

سعادت آباد: ۰۹۱۰۵۲۴۹۳۶۴

گوهردشت: ۰۹۳۸۹۰۹۵۱۵۱

برای مطالعه کامل این مطلب و همچنین دیدن فیلم باز و بسته کردن مبل تختخواب شو آرا سوفا می توانید از لینک زیر اقدام کنید.

https://b2n.ir/u24281

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!