سرچ در اکسپلور اینستاگرام
سرچ در اکسپلور اینستاگرام

اینستاگرام در مدت کوتاه رشد دارد و اکنون بیش از 500 میلیون کاربر دارد. موفقیت در اینستاگرام تنها با ایجاد حساب کاربری و راهاندازی فروشگاه آنلاین امکان پذیر نیست. با وجود بسیاری از برندهای مشهور در این پلتفرم شما باید ترفندهای تمایز پیجتان را کشف کنید. در واقع باید سعی کنید در مدت کوتاهی پیج و آن را مشاهده کنید و فالوورهای زیادی جذب کنید.

یکی از راه‌های افزایش دسترسی کاربران به پست، ورود به اکسپلور است. حال اگر نحوه کار کردن با اکسپلور اینستاگرام را نمی‌دانید، ما در این مقاله به بررسی چند راه برای ورود به اکسپلور می‌پردازیم.

https://soodaro.com/

صفحه اکسپلور اینستاگرام، بخشی از اینستاگرام است که شامل مجموعه‌های عکس‌ها، ویدئوها، ریلز و استوری‌های عمومی است. هوش مصنوعی اینستاگرام با آنالیز رفتار کاربران مانند لایک کردن، سلیقه آنها را تشخیص می‌دهد. در واقع چیدمان پست‌ها در این صفحه اینستاگرام بر اساس سلیقه کاربر با سایر افراد متفاوت است. بنابراین صفحه اکسپلور اینستاگرام راهی است برای پیدا کردن افرادی که آنها را فالو نکردند. صفحه اکسپلور اینستاگرام را می‌توان با ضربه زدن بر ذره‌بین پایین صفحه بیابید.

دلایلی که گفتیم ورود به اکسپلور خیلی از کاربران است. حال در این مقاله سعی کردیم 4 راه مهم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام آموزش ببینیم، اما راه‌های زیادی برای ورود به این صفحه وجود دارد. اگر می‌توانید به صورت تخصصی راه‌های به اکسپلور آشنا شوید، مقاله زیر را حتما مطالعه کنید.

https://soodaro.com/blog/ways-to-go-to-explore-instagram

زمانی که پست شما در اینستاگرام آپلود می شود، برای بهتر دیده شدن آن یک ساعت زمان دارید. یکی از بهترین ترفندها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام، تجزیه و تحلیل رفتار کاربران است. شما در زمانی که اکثر کاربران آنلاین هستند باید پست شوند. سپس پست شما را در قسمت فید اینستاگرام برای کاربران نمایش می‌دهند که می‌توانند بیشتر پست‌ها را دنبال کنند.

شما به قسمت insight در اینستاگرام بروید و با کلیک بر روی گزینه مخاطب می‌توانید زمان فعالیت‌های مخاطبان پیج را ببینید. در مرحله بعد با تجزیه و تحلیل داده های بدست آمده، زمان مناسب برای پست گذاشتن را تعیین می کنید.

با طراحی هایلایت های کاربردی، مخاطب تعداد زیادی را برای مشاهده محتوای پیج شما اختصاص می دهد. در نتیجه شانس ورود به اکسپلور نیز افزایش می‌یابد. شما باید طریقه ساخت هایلایت حرفه ای برای افزایش فالوور را به خوبی آموزش دیده باشید. مقاله ساخت هایلایت حرفه ای را زیر دقیق و با توضیح داده شده است.

https://soodaro.com/blog/making-instagram-highlights

هشتگ و اکسپلور دو عامل رشد پیج، اما بسیاری از افرادی هستند که از هشتگ راه برای ورود به اکسپلور استفاده نمی کنند. شما باید هشتگ‌های مناسب با پیج اینستاگرام را پیدا کنید تا این صفحه را نیز فالوور کنید. برای مثال اگر دارای پیج طلا و جواهرات هستید از هشتگهای طلا، انگشتر و جواهرات استفاده کنید. هرگز از هشتگهایی که صرفاً مورد علاقه شما هستند و مرتبط با پیج کاری شما هستند، استفاده نکنید.

استفاده درست از هشتگ ها
استفاده درست از هشتگ ها

بسیاری از پیج‌ها برای افزایش جذب فالوور، محتوای زرد تولید می‌کنند. دقت کنید که تعداد فالوور شما را در این مقدار بالا برود اما فالوور هدف کسب نمی‌کنید. شما می‌توانید محتوایی را تولید کنید که طبق علایق کاربر باشد. حال ممکن است از خودتان بپرسید موضوعات مورد علاقه فالوورهای من چیست؟

https://soodaro.com/blog/content-writing-on-instagram

اگر به قسمت insight اینستاگرام مراجعه کنید، در قسمت پست به میزان مخاطبی که مخاطب با هر پست آشنا می‌شوید است. در نتیجه می‌توانید تولید کنید که بیشترین را به همراه دارد. طبق الگوریتم اینستاگرام این پست‌ها شانس بسیار بالایی برای ورود به اکسپلور دارند.

شاید جالب توجه شود پست‌های این بخش در پیج اینستاگرام شما مسیر ورود کاربران به پیج هموار می‌شوند. اگر شما بلاگر حوزه آشپزی نیستید اکسپلور پیج شما برای محتوای غیرمرتبط با آشپزی مانند موسیقی و سرگرمی باشد. شما اکسپلور پیجتان را پاکسازی کنید یعنی تنها محتوای مرتبط با حوزه آشپزی در این صفحه باشد.

برای اینکار روی پست مورد نظر کلیک کنید و گزینه علاقه مند نیستید را انتخاب کنید. سپس پست مورد نظر و پست‌های مشابه آن از صفحه شما حذف خواهد شد. برای بازدهی بهتر است دوستان و پیج‌های مرتبط با حوزه کاری خود را نیز فالو کنید و حتما پست‌های آنها را لایک کنید.

حذف پست های غیرمرتبط با پیج
حذف پست های غیرمرتبط با پیج

اکسپلور بهترین راه برای مخاطب مخاطب واقعی است. اگر دارای پیج کسب و کار هستید، این راه فرصت بزرگی برای افزایش مشتری در اینستاگرام است. بنابراین نحوه ورود به این صفحه بر تمامی پیچ‌های کسب‌وکار واجب است. امیدواریم پس از خواندن این مقاله علاوه بر ورود به اکسپلور جذب فالوور بالا نیز داشته باشید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!