پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی همدان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی همدان بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون از میان قبولان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در رشته/گرایش‌های مهندسی سیستم‌های انرژی- انرژی فناوری به صورت بدون آزمون دانشجوی دکتری تخصصی می پذیرد.

دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان
دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان

– بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی درخواست نگذشته باشد. (حداکثر تاریخ فارغ‌التحصیلی ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ قابل بررسی است) یا باید تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ دانش‌آموخته شود.

– داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و معدل کل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، برای کلیه رشته‌ها الزامی است.

عبارت: در خصوص اختصاصی که دارای امتیاز کمتر از ۱۶ و یا حداقل کارشناسی ارشد کمتر از ۱۷ نفر است، همتراز قوانین طبق قوانین پورتال سنجش اعمال می‌شود و می‌تواند با احتساب همترازی در پورتال سنجش قابل قبول نباشد، متقاضیان نمی توانند و امکان بازپرداخت و ثبت نام و میزان همتراز قبل از فعال شدن پورتال سازمان سنجش دانشگاه وجود ندارد.

– کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه بر اساس جدول ارزشیابی الزامی است.

– کلیه پذیرفته شدگان نهایی ملزم هستند قبل از آزمون جامع دکتری، گواهی کسب حداقل نمره 5 آزمون MSRT یا معادل آن را در سایر آزمون‌ها مطابق جدول 4 آیین‌نامه ارائه می‌کند. پذیرش آن دسته از داوطلبانی که در زمان تعیین موفق به ارائه مدرک فوق الذکر نشوند، لغو خواهد شد.

– آزمون‌های زبان معتبر به شرح ذیل است. داوطلبان توجه داشته باشند که گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است.

MSRT (MCHE) – IELTS –TOEFL (PBT) -TOEFL (IBT) -TOEFL (CBT) -TOLIMO

– پذیرش واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی کاملاً مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد (از جمله مهندسی شیمی، مهندسی سیستم‌های قدرت، مهندسی برق و…) به تشخیص و تایید دانشگاه تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است.

– دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، غیر دولتی- غیرانتفاعی، علمی-کاربردی، فرهنگیان، پردیس‌های بین‌المللی، پردیس خودگردان، دوره‌های الکترونیکی (مجازی)، نیمه‌حضوری و پژوهشی، پذیرش مشمول بدون آزمون نخواهند بود. دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌ها و شیوه‌های ذکر شده از ارسال مدارک یا پرداخت وجه جداً خودداری نمی‌توانند.

– دانش‌آموختگان اتباع خارجی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین‌نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری هستند.

– تغییر رشته و محل تحصیل برای دانشجویانی که از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شوند، امکان پذیر نیست، پس از تایید وضعیت قطعی پذیرش، امکان تغییر رشته و دانشگاه برای آنان میسر نخواهد بود.

– افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می‌توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده کنند.

– تنها به مدارک ارائه شده (ارسال شده) و تایید، امتیاز بندهای مورد نظر داده خواهد شد. همچنین به همراه داشتن اصل مدارک اعلام شده فوق در زمان مصاحبه الزامی است.

– منظور از مقاله مرتبط با پایان نامه مقاله، این است که نام استاد راهنما، مشاور و دانشجو یا استاد راهنما و دانشجو در مقاله ذکر شده باشد و علاوه بر این بر اساس روش تحقیق و مبانی نظری، از نظر موضوعی و محتوایی نیز با پایان نامه در ارتباط باشد. همچنین مقاله با ذکر آدرس دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد، منتشر شده است.

– نمایه های معتبر بین‌المللی، شامل ISI، Scopus و ISC می‌باشد. نشریاتی که دارای ISC هستند، لازم است دارای اعتبار علمی پژوهشی از بررسی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باشند.

– نشریه‌ای که مقالاتی را در آن‌ها منتشر کرد، نباید در لیست سیاه (فهرست سیاه) اعلام شود از معاونت پژوهش و فناوری وجود داشته باشد.

– از مقالات پذیرش چاپ، دو مورد قابل امتیازدهی است.

– در صورت داشتن مستندات مجری یا همکار طرحهای پژوهشی مدارک را ارسال کنید.

– پذیرش پس از کسب در مقطع دکتری فقط تا پایان نیم‌سال اول سال تحصیلی 1402-1401 فرصتی است که مقالات خود را که دارای گواهینامه پذیرش هستند، به چاپ می‌رساند و اصل آن را ارائه می‌دهد، در غیر این صورت ممکن است وی را قبول کند. .

– جشنواره‌های برگزیدگان‌های علمی معتبر بین‌المللی و المپیادهای علمی دانشجویی گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول شرح ذیل ارائه می‌کند:

– برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه کند.

– گواهی ثبت اختراع باید تأییدیه سازمان پژوهش علمی و صنعتی ایران باشد.

– برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه کند.

– باید یکی از اساتید واجد شرایط و دارای ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به عنوان استاد راهنمای دانشجو، بین اعضای هیئت علمی گروه آموزشی، در کمیته علمی مصاحبه کننده، نیاز است.

– از آنجایی که در دوره دکتری به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی لازم است. هنگام مصاحبه، اولیه سازمان و نهاد دولتی یا غیردولتی متبوع خود بر صدور مأموریت چهارساله و قابل تمدید تا پنج سال یا درخواست با استعفا یا مرخصی بدون حقوق را در صورت پذیرفته شدن، ارائه دهنده و هنگام ثبت نام، ارائه حکم ماموریت، استعفا، مرخصی. بدون حقوق یا سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، الزامی است.

– پذیرفته شده نهایی بدون آزمون به صورت رایگان (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) بوده و دارای کلیه مقرارت و آیین نامه های تحصیل در دوره دکتری دانشگاه می باشد. در صورتی که پذیرفته‌شدگان پس از ثبت نام، از ادامه تحصیل انصراف دهندگان، یا به هر دلیل قادر به پایان دوره تحصیلی نشوند ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان بر اساس تعرفه‌های تصویب دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود و مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می‌شوند.

گروه پس از ارزیابی علمی ارزیابی مدارک و انجام مصاحبه از افراد واجد شرایط، لیست پذیرش را به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی کرده و پس از تصویب نهایی، پذیرفته‌شدگان علمی جهت انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می‌شوند.

– در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، مصاحبه و تحصیل در دانشگاه حتی زمان فارغ‌التحصیلی، مشخص می‌شود که متقاضی واجد یکی از شرایط عمومی یا اختصاصی نبوده است، پذیرش وی از ثبت نام یا ادامه تحصیل ممنوع و مطابق با آن است. قانون با وی رفتار خواهد کرد و عواقب آن خواهد شد.

– پذیرش داوطلبان برای ارسال فرم گزینش ایشان به هیئت گزینش دانشجو، منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور است.

– پس از اعلام و تایید پذیرش علمی از طریق پورتال سازمان سنجش آموزش کشور، فرم تایید صلاحیت عمومی از پذیرفته شده اولیه دریافت و به هیئت مرکزی گزینش ارسال خواهد شد.

– ثبت نام قطعی از پذیرفته شدگان علمی منوط به تایید صلاحیت عمومی ایشان از سوی هیئت مرکزی گزینش دانشجو است.

– بدیهی است، پرداخت هزینه ثبت نام، ارسال مدارک، پذیرش مدارک، دعوت و شرکت در مصاحبه و اعلام نتایج اولیه هیچ‌گونه حقی برای ایجاد داوطلب نخواهد کرد.

۱- مبلغ یک میلیون ریال (۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) به شماره حساب دانشگاه واریز شود. رسید پرداخت اینترنتی را چاپ و به همراه مدارک ارسال می کنید.

۲- لازم است کلیه مدارک مالی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ با پست پیشتاز به نشانی دانشگاه ارسال شود.

۳- روی پاکت قید شود:

(اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اینجانب …………… پذیرش بدون آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در رشته ……….. گرایش ……….. هستم).

فرصت حداکثر وصول مدارک در دانشگاه صنعتی همدان: ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

۱- مدارک و وجه ثبت نام، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. به داوطلبان توصیه اکید می‌شود قبل از تکمیل درخواست و واریز وجه ثبت نام این آگهی و آیین‌نامه‌های مربوطه را به دقت مطالعه کرد و در تصویری که شرایط برای دعوت به مصاحبه را دارند، مبادرت به ثبت نام می کنند.

۲- مدارکی که بدون پرینت پرداخت می شود بررسی نخواهند شد، بنابراین باید حتماً فیش واریزی را ارسال کند و کپی آن را نزد خود نگه دارد.

۳- به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت ارسال شده باشد، اثر داده شود.

5- کلیه مواد آیین نامه از وضوح کافی به زمان مراجعه یا تماس تلفنی به منظور بررسی مجدد و همچنین در خصوص مصاحبه، نتایج و … جدا خودداری شود.

۱- کپی شناسنامه و کارت ملی (در صورت دعوت به مصاحبه، همراه اصل شناسنامه و کارت ملی در جلسه مصاحبه الزامی است)

۲- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدارکی مبنی بر عدم منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر وضعیت نظام وظیفه (برای آقایان).

۳- اصل فیش واریزی

۴- الف) استفاده نامه ثبتنام (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۱- الف)

ب) نامه ثبت نام (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۱- ب)

5- تکمیلی صفحه اول فرم مشخصات فردی، سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان پذیرش بدون آزمون دکتری (فرم شماره ۲)

تذکر ۱: الصاق یک قطعه عکس که داوطلب بر روی فرم مشخصات فردی است.

۶- فرم حضور تمام وقت (فرم شماره ۳)

۷- الف) گواهی معدل بدون احتساب نمره پایان نامه، تاریخ فراغت از تحصیل و پایان نامه (ویژه) دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۴- الف)

فرم بایستی دارای مهر، تاریخ و شماره ثبت دبیرخانه باشد.

ب) تایید معدل بدون احتساب نمره پایان نامه (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۴- ب)

فرم بایستی دارای مهر، تاریخ و شماره ثبت دبیرخانه باشد.

۸- تصویر گواهی یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی

۹- تصویر گواهی یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد

۱۰- فرم دفاع از پایان نامه (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۵)

11- فرم نقد فهرست مقالات مستخرج از پایان نامه، توسط استاد راهنما (فرم شماره 6)

۱۲- دو مورد توصیه‌نامه (فرم شماره ۷)

تذکر: توصیه نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد الزامی می‌باشد. توصیه‌نامه دیگر بایستی توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد تکمیل شده باشد. پیشنهاد می شود پیشنهادنامه در فرم مورد تایید دانشگاه (فرم شماره) تنظیم شود.

۱۳- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی

۱۴- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد

۱۵- تصویر صفحه ارزشیابی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

۱۶- تصویر پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

۱۷- تصویر صفحه اول پروپوزال (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)

تذکر: در صورت دعوت به مصاحبه به همراه داشتن یک نسخه از پایان نامه برای دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد و یک نسخه از پروپوزال برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در جلسه مصاحبه، الزامی است.

۱۸- ارائه یک نسخه از هر کدام از سوابق آموزشی و علمی-پژوهشی

تذکر ۱: گواهی پذیرش قطعی و بدون قید و شرط (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ) برای مقالات چاپ نشده متقاضی الزامی است (نسخه کامل مقاله ضمیمه و گواهی پذیرش به آن الصاق شود).

تذکر ۲‌ ارائه گواهی گواهی درجه علمی -ترویجی، علمی-پژوهشی، ISC، ISI، مجلات داخلی و خارجی که مقالاتی در آن چاپ شده یا پذیرش قطعی گرفته شده الزامی است.

تذکر مهم: از ارسال مدارک دیگری که در اینجا ذکر نشده، جدا خودداری شود.

منبع: دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان