فراخوان پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه سیستان و بلوچستان در نظر دارد بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون دانشجوی دکتری پذیرش دریافت کند.

  • ارائه درخواست و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.
  • پذیرش به منزله پذیرش قطعی نیست و صرفاً منوط بر وجود ظرفیت قانونی پذیرش با آزمون در دوره دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان می‌باشد. از این رو توصیه می‌شود که با تمام تلاش و همت در کنکور دکتری شرکت کنید و سعی کنید از طریق دوره‌های دکتری شوید.
  • پذیرش نهایی منوط به تصویب سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.
  • دانشجویانی که در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و بعد از آن فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.
دکتری بدون کنکور دانشگاه سیستان و بلوچستان
دکتری بدون کنکور دانشگاه سیستان و بلوچستان

الف) شرایط لازم برای ارائه درخواست:

۱- معدل کل یا معدل کلتراز شده مقطع کارشناسی، حداقل شانزده باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی، کمتر از شانزدهم باشد، معیار همترازی، آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد. اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل پذیرش در پرتال سازمان سنجش سنجش به رشته محل باشد، نزدیکترین ضرایب همترازی محل گرایش متقاضی یا دانشگاه تحصیل وی، ملاک عمل خواهد بود. شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۲- معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی ارشد، بدون احتساب نمره پایان نامه، حداقل هفده باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی ارشد درخواست بدون احتساب نمره پایان نامه، کمتر از هفده باشد، میزان همترازی، آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد. اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل پذیرش در پرتال سازمان سنجش سنجش به رشته محل باشد، نزدیکترین ضرایب همترازی محل گرایش متقاضی یا دانشگاه تحصیل وی، ملاک عمل خواهد بود. شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۳- بیش از دو سال از تاریخ دانش آموزی کارشناسی ارشد پذیرش نگذشته باشد.

4- کاربرد، صرفا دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی سراسر کشور باشد.

5- دانشجویان نیمسال چهارم، مشروط به اینکه: اولا. تمام واحدهای دوره (غیر از پایان نامه) را تا تاریخ مصاحبه گذرانده باشند و ثانیا؛ استاد راهنمای وی کتبا تائید کند که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می‌گردد و ثالثا؛ سایر شرایط علمی مندرج در قانون را داشته باشند، می‌توانند پذیرش بدون آزمون بوده و پرونده ارسال کنند.

۶- کسب حد نصاب لازم از آزمون زبان انگلیسی، در جلسه مصاحبه الزامی نیست. ولی پذیرفته شده متعهد می شود که قبل از آزمون جامع دوره دکتری، حد نصاب مصرح در قانون را اخذ و به دانشگاه اعلام کند.

۷- به مستندات علمی تا روز مصاحبه، امتیاز تعلق می‌گیرد.

۸- کسب حداقل ۵/۵ امتیاز و تویی مربوط به آیین نامه الزامی است.

۹- مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال، بابت بررسی مدارک دریافت می‌شود. این وجه، هیچ شرایطی مسترد ندارد.

۱۰- پذیرفته شده نهایی، به صورت مشروط ثبت نام می‌شود و به تحصیل می‌گردد.

۱۱- ثبت نام قطعی از پذیرفته شده نهایی، منوط به تایید صلاحیت علمی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم و صلاحیت عمومی توسط گزینش دانشجو است.

۱۲- پذیرفته شده نهایی نهایی تابع کلیه ضوابط و مقررات آموزشی و پژوهشی جاری دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده و هیچ تفاوتی با سایر دانشجویان دوره دکتری دانشگاه ندارند.

۱۳- دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت تمام وقت است و نمی‌تواند در یکسال اول تحصیل، درخواست مرخصی تحصیلی را بپذیرد.

۱۴- تغییر رشته و گرایش و انتقال در مقطع دکتری ممنوع است.

۱۵- هر درخواست فقط می‌تواند در یک رشته گرایش پذیرش پذیرش دکتری بدون آزمون باشد.

۱۶- امتیاز دهی صرفاً بر اساس ردیف‌های جداول زیر صورت می‌گیرد و گروه مصاحبه‌کننده به هیچ وجه نمی‌تواند جایگزین دیگری ایجاد کند.

17- به تشخیص گروه های آموزشی دانشگاه و پس از انجام مصاحبه، امکان پذیر نیست واجد شرایط تشخیص داده شود. بنابراین دعوت به مصاحبه، هیچ حقی برای دعوت شدن ایجاد نمی‌کند.

18- هر وقت و در هر شرایطی که خلاف یا پنهان کاری در مدارک ارائه شده درخواست مشاهده شود، از دانشگاه اخراج شده و مطابق با قوانین بایستی پاسخگوی مطالبات دانشگاه و سایر مراجع ذیصلاح نیز باشد. وظیفه نظام وظیفه مرد بر مشکل مشکل است.

مدارک لازم جهت ارسال به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه جهت معرفی نامه در جلسه مصاحبه دریافت شرح زیر می باشند:

۱- مدرک رسمی که بیانگر معدل کارشناسی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF یا JPEG است).

۲- مدرکی رسمی که بیانگر، معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF یا JPEG است).

۳- ارسال کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی پشت و رو از کارت ملی الزامی است. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF یا JPEG است)

۴- تکمیل و امضای فرم درخواست پذیرش (فرم الف یا ب) (فرمت بارگذاری پذیرش پذیرش: PDF یا JPEG است)

۵- یک قطعه عکس جدید ۳*۴ (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: JPEG)

۶- فیش واریزی (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: JPEG)

۷- فرم توانمندی (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: JPEG)

۸- فرم نظرسنجی (فرمت بارگذاری مورد پذیرش: JPEG)

۹- فرم روضه و مستندات آن (فرمت بارگذاری مورد پذیرش: PDF)

۱۰- فرم توصیه نامه (فرمت بارگذاری مورد پذیرش: PDF یا JPEG است)

۱۱- فرمت یا فرمت نامه (فرمت بارگذاری مورد پذیرش: PDF JPEG است)

۱۲- لیست لیست (فرمت گذاری بار شده مورد پذیرش: PDF)

تذکر: دارندگان معدل کارشناسی کمتر از ۱۴ و کارشناسی ارشد کمتر از ۱۵ به هیچ وجه مدرک نفرستند.

عشق افراد بایستی از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ لغایت ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ مدارک خود را از طریق درگاه تعبیه شده ارسال می‌کند.

توضیحات: از طریق وب سایت دانشگاه به آدرس https://www.usb.ac.ir/bto به صفحه گروه استعدادهای درخشان مراجعه کنید و پس از مراجعه به پوشه «پذیرش بدون آزمون دکتری» به منوی «اطلاعیه‌های مهم» مراجعه کنید. پس از مطالعه کامل فراخوان در این منو، اقدام به ثبت نام و تشکیل پرونده از طریق درگاه تعبیه شده در این محل می شود.

به منظور ثبت نام و تشکیل پرونده شما بایستی مطابق با لیست موجود در منوی «اطلاعات مهم» مدارک را کامل (فرم‌ها کاملاً به صورت تایپ‌شده تکمیل می‌شود) و آن‌ها را به صورت یک فایل زیپ شده، به حجم ۱۵ مبادلات و با عنوان می‌دهید. دانشجو (نام و نام خانوادگی به صورت لاتین) آماده کرده و در قسمت انتخاب فایل بارگذاری و ارسال را انتخاب کنید و سپس اطلاعات خود را ثبت کنید.

تذکر ۱: لازم است کلیه فیلدهای (نام، نام خانوادگی، کد ملی، رشته تحصیلی و ارسال فایل موجود در ثبت نام و تشکیل پرونده را به دقت کامل انجام دهید.

تذکر ۲: لازم به ذکر است در کنار رشته تحصیلی دانشجویان سایر دانشگاه ها، نام دانشگاه محل تحصیل کارشناسی خود را ذکر کنید.

تذکر بسیار مهم ۳: لازم به ذکر همه فرم‌ها بایستی به صورت تایپ شده و به هیچ وجه دست‌نویس نباشد. پس از تایپ موارد مندرج جهت امضا و یا اثر انگشت یا هر دو، فایل تایپ شده را پرینت کنید، سپس امضا کنید و فایل پی دی اف عکس را بارگذاری کنید.

همه مدارک زیر و سایر مستندات لازم در جلسه مصاحبه ارائه می شود:

۱- اصل فیش واریزی به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال نزد بانک ملی بابت پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۱۴۰۱

** این مبلغ بدون هیچ شرایطی برگشت نمی‌شود.

2- ريز نمرات كارشناسي (در صورتي كه پرينت دانشگاه رسمي را در تصميم گيري رسمي، كافي است از سيستم گلستان پرينت غير از و تمام صفحات آن را امضا كرده و ارسال كنيد) و مدرکي كه طول سنوات تحصيل و معدل كارشناسي شما را بيان كند. باشد.

3- ریز نمرات کارشناسی ارشد (در صورتی که پرینت دانشگاه رسمی را در اختیار تشخیص، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیر گرفته و تمام صفحات آن را امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی که بیانگر طول سنوات تحصیلی، معدل کارشناسی باشد. ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی باشد.

۴- کپی تمام صفحات چاپ شده یا پذیرفته شده برای چاپ

۵- نامه رسمی مبنی بر پذیرش قطعی چاپ از مجله نظر، صرفاً برای مقالاتی که هنوز چاپ نشده اند.

۶- کپی کامل سایر مدارک و مستندات پژوهشی انجام شده و خاتمه یافته (در صورت وجود)

۷- کپی گواهی زبان آزمون‌های معتبر (در صورت وجود)

۸- تدریس کپی سوابق (در صورت وجود)

9- توصیه از استاد راهنمای کارشناسی ارشد (در فرمت فرم ج که در ادامه آمده است)

۱۰- اصل پایان نامه کارشناسی ارشد برای دانش آموزان

۱۱- مستنداتی که بیانگر موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان نیمسال چهارم کارشناسی ارشد باشد.

۱۲- کپی صفحه اول (عنوان فارسی)، صورتجلسه دفاع (صفحه امضاء)، چکیده فارسی، چکیده انگلیسی و صفحه آخر عنوان لاتین) پایان نامه کارشناسی ارشد.

۱۳- یک توصیه از یکی از اساتید دوره کارشناسی ارشد (در فرمت فرم ج)

۱۴- کپی کارنامه کنکور دکتری ۱۴۰۰ (ارسال این مدرک الزامی نیست ولی در پذیرش شما اثر مثبت دارد)

15- در صورتی که دانش آموخته کارشناسی یا کارشناسی ارشد رتبه اول تا سوم باشد، بهتر است گواهی ارائه شود.

۱- دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیر انتفاعی، علمی کاربردی و پردیس‌های بین الملل (خودگردان) مجاز به شرکت در این فراخوان هستند. عمومی.

۲- پذیرش دانشجویان غیر ایرانی، انتقال ایرانی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران انتخاب کرده‌اند، از طریق این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۳- مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام نکنند، بررسی نخواهند شد.

۴- وجه پرداختی بابت بررسی درخواست درخواست بوده و در صورت قطعی مدارک، عدم پذیرش و غیره مسترد نخواهد شد.

5- درخواست صرفاً در اولویتی بررسی می‌شود که در فرم درخواست اینترنتی و در زمان ثبت نام، انتخاب شده است.

تذکر: حتی در صورت‌عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته‌های مرتبط، به هیچ عنوان امکان بررسی در سایر گرایش‌ها وجود ندارد. در انتخاب رشته گرایش‌ها و اولویت‌های آن‌ها دقت کنید.

6- در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و به تحصیل مشخص شود که فراخوان پذیرش از طریق این مدارک را ندارد یا مغایرتی بین مدارک وجود داشته باشد، مجوز ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری از می‌شود و مطابق با مقررات با. وی رفتار خواهد کرد.

۷- شرکت در این فراخوان، حقی برای ایجاد ایجاد نمی‌کند. به توصیه به توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت کنید.

پس از بررسی مدارک اولیه و اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه، از طریق صفحه استعدادهای درخشان، به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

اعلام نتایج: زمان اعلام نتایج و اسامی پذیرفته شدگان اولیه (پذیرش اولیه دانشگاه) طبق اطلاعیه‌های آتی از طریق وبسایت دانشگاه به آدرس و اطلاع‌رسانی خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال اطلاع‌رسانی از طرق دیگر ندارد. از تماس تلفنی و مراجعه حضوری اکیدا خودداری می کنید. در صورت لزوم سوالات شما از طریق ایمیل داده می‌شود.

رشته گرایش های مورد پذیرش دکتری بدون استعدادهای درخشان جهت پذیرش مهر ۱۴۰۱ در دانشگاه سیستان و بلوچستان به شرح زیر می باشند:

منبع: دکتری بدون آزمون 1401 دانشگاه سیستان و بلوچستان