اطلاعیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه زابل برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه زابل در دیگر رسالت مبنی بر گسترش دوره های تحصیلی خود تکمیلی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ آیین نامه دکتری بدون آزمون بر طبق موارد مندرج در این اطلاعیه در رشته های ذیل از بین داوطلبان واجد شرایط دانشجویی دکتری می پذیرد.

دکتری بدون کنکور دانشگاه زابل
دکتری بدون کنکور دانشگاه زابل

فهرست رشته های دارای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان برای مقطع دکتری تخصصی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ دانشگاه زابل به شرح زیر می باشند:

عنوان ردیف رشته رشته 1 بیماری شناسی گیاهی 9 علوم دامی – تغذیه دام 2 حشره شناسی کشاورزی 10 علوم دامی – ژنتیک و اصلاح دام و طیور 3 اگرواکولوژی 11 علوم دامی – تغذیه طیور 4 بیوتکنولوژی کشاورزی 12 مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی- کامپوزیت های لیگنوسلولزی 5 آگروتکنولوژی – فیزیولوژی گیاهان زراعی 13 اقتصاد کشاورزی – اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست 6 آگرو تکنولوژی – اکولوژی گیاهان زراعی 14 اقتصاد کشاورزی- سیاست و توسعه کشاورزی 7 ژنتیک و به نژادی گیاهی 15 اقتصاد کشاورزی – اقتصاد تولید و مدیریت واحدهای کشاورزی 8 علوم و مهندسی آب – آبیاری و زهکشی 16 اقتصاد کشاورزی – بازاریابی محصولات کشاورزی

مهلت ثبت نام اولیه از طریق ارسال اسکن مدارک و ارسال پستی اصل مدارک از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ لغایت ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ می باشد.

لازم به ذکر است پذیرش نهایی درخواست بررسی بررسی اصل مدارک و سوابق تحصیلی صورت می گیرد و مدارک ناقص و یا ارسال شده از تاریخ مورد بررسی و ارزیابی قرار نمی گیرد. بدیهی است تشکیل پرونده هیچ حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیچ حقی جهت داوطلب مقصور نمی باشد.

شرایط متقاضیان ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون با استفاده از تسهیلات آئین نامه برگزیدگان دانشگاه علمی زابل در نیمسال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به شرح زیر هستند:

1- پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- دارا بودن صلاحیت عمومی

3- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

1- داشتن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های مورد نیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رشته و گرایش تحصیلی در دوره دکتری.

ثبت ۱: دارندگان مدرک معادل شرکت در آزمون را ندارند.

ثبت ۲: نیمسال دانشجویان آخر به شرط این که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ از پایان نامه خود دفاع کنند نیز می توانند با ارائه گواهی (فرم شماره ۲) در این آزمون شرکت کنند.

۲- در زمان نباید بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گذشته باشد.

٣- پذیرش در دوره دکتری تمام وقت و پذیرفته شدگان مشمول کلیه مقررات آموزشی وزارت متبوع و جاری در دانشگاه زابل می باشند. مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرفته شدگان نهایی ملزم به سپردن تحصیل تمام وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل دوره دکتری خواهد بود. ممکن است داوطلب نباید به موسسه دیگری خدمت داشته باشد یا در استفاده از محل دیگری باشد.

ثبت ۳: داوطلبان شاغل در سازمان ها و دستگاه های دولتی در صورت قبولی در آزمون باید در بالاترین مقام مسئول سازمان را جهت ادامه تحصیل خود ارائه دهد.

۴- داشتن یکی از شرایط آئین نامه جدید ارائه شده به برگزیدگان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

1. داشتن نمره کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و بالاتر از کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد

2. نمره پایان نامه با درجه عالی و خیلی خوب.

٣. هزینه از زمان فراغت از تحصیل بیش از 2 سال گذشته باشد.

۴. پذیرش شامل دوره های غیرانتفاعی – غیردولتی، دانشگاه پیام نور، پردیس های خودگردان و بین المللی و دانشگاه آزاد اسلامی نمی شود.

۵. کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان (MCHE و یا معادل آن در سایر آزمون ها) قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری تصویب وزارت)

۶. پذیرش افراد مشمول این آیین نامه صرفا در همان رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد امکان پذیر است.

۷. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در موقعیت مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

1- مقالات ارائه شده بر اساس جدول شماره 1 مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مستخرج از پایان نامه باشد.

ثبت ۱: دانشجو پس از اخذ پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصتی دارد که مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ برساند و اصل آن را در غیر این صورت قبولی وی ارائه کند.

ثبت ۲: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد.

۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- جشنواره برگزیدگان علمی معتبر (خورازمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه کنید.

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه کند.

5- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن نفر اول باشد و یا نام وی را بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیئت علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده، مسئول. کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نمی گیرد.

۱- ۲۰ ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

۲- مجتمع مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد.

۱- دانش‌آموزان دانشگاه تا ۲ سال پس از تحصیل می‌توانند از فراغت پذیرش برای ورود به دوره دکتری دریافت شوند، متقاضیان بدون توجه به زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها دو سال بیشتر نگذشته باشند. باشد.

۲- دانشجویان نیم سال، باید تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ از پایان پایان خود دفاع کنند، می‌توانند با رعایت شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت کنند.

3- دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر دولتی انتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون ورود آزمون به دوره دکتری نمی شوند.

۴- درخواست باید در هنگام ارائه درخواست پذیرش و یا حد اکثر تا زمان آزمون جامع دوره دکتری نصاب لازم از یکی از آزمون های زبان مطابق با جدول شماره ۴ انتخاب شود. گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است.

MSRT (MCHE) – آیلتس – تافل (PBT) – تافل (IBT) – تافل (CBT) – TOLIMO

۵- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد.

۶- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی موفق به کسب امتیازات لازم خواهند شد.

۷- سنوات تحصیلی قابل قبول برای امتیاز دهی، مطابق با جدول شماره ۲، در مقطع کار شناسی ۸ نیم سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۴ نیمسال است.

ثبت ۱: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازات لازم را با بند ۸ و جدول شماره ۹ مطابقت دارد. ۲ اخذ خواهند نمود.

۸- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

۹- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

10- مدارک داوطلبان و وجه دریافتی، به هیچ عنوان مسترد نمی‌شود، می‌خواهد به درخواست داوطلبان توصیه شود، با دقت لازم آگهی را مطالعه و فقط در صورت داشتن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام می‌کنند.

۱۱- ارائه یک نسخه از پایان نامه و همچنین نسخه اصلی کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۱۲- دانشگاه در رد یا قبول داوطلبی از اختیارات لازم بوده و ملزم به تکمیل دوره دکتری خود نخواهد بود.

۱۳- با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در خانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام وزارت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب بدونید. .

۱۴- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده کنند.

۱- درخواستان برای انجام ارزیابی و مصاحبه تخصصی به گروه های مربوط به ارجاع داده می شود. متقاضیان می بایست در خصوص زمان، مکان و نحوه انجام مصاحبه با گروه شی خود در ارتباط با شند. عواقب از بی توجهی به این موضوع متوجه شخص دانشجو بود.

۲- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱، ۲ و ۳ کسب، پذیرش پذیرش دانشگاه قرار خواهند گرفت و اسامی آنها به سازمان سنجش ارسال خواهد شد. ضمنا با توجه به اینکه داوطلبین می بایست حداقل ۷ امتیاز مربوط به بند ۱ جدول شماره ۱ را انتخاب کنید، توصیه می کنید حداقل دو مقاله علمی پژوهشی یا ISI جهت ارائه در زمان مصاحبه باشد.

٣- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان مشخصا پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیئت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

با توجه به راه‌اندازی سامانه پست الکترونیکی استعدادهای درخشان دانشگاه در جهت واحد پاسخ، ثبت نام و عدم نیاز به مراجعات حضوری متقاضیان، مقتضی است که محترم واجد شرایط استفاده از دانشجویان بدون آزمون دکتری تخصصی، کلیه مدارک درخواستی است. را جهت ثبت نام به صورت اسکن شده به سامانه پست الکترونیکی [email protected] و همچنین اصل مدارک و فرم های تکمیل شده را تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ به آدرس دانشگاه زابل ارسال می کنند.

۱- تصویر نامه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

۲- تصویر ریز نمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

3- تصویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و کارت پایان خدمت

۴- مقالات تصویری چاپ شده

۵- تصویر تاییدیه پذیرش قطعی مقالات در حال چاپ

۶- تصویر گواهی دال بر احراز حد نصاب یکی از آزمون های زبان مطابق با جدول شماره ۴

۷- تصویر نسخه تکمیل و امضا شده فرم شماره ۱ و در صورت لزوم فرم شماره ۲

۸- تصویر دو فقره توصیه نامه که در داخل پاکت های سربسته بوده و ممهور شده باشد

۹- قطعه تصویر ۴*۳

۱۰- تصویر صفحه پایان نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد

۱۱- مدارک تصویری مربوط به سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و فعالیت های فوق برنامه و افتخارات علمی (از گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهی مدرک تحصیلی، گواهی مسابقات علمی بین المللی معتبر و کسب مقام در جشنواره خوارزمی)

۱۲- تصویر به بانکی به مبلغ دو میلیون ریال (۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال) رسید. (دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه زابل می بایست پنجاه درصد مبلغ فوق الذکر را معادل یک میلیون ریال (۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال ) پرداخت کنید).

نکته: اصل مدارک فوق بصورت پستی ارسال گردد.

توضیحات: در ارسال اسکن مدارک از طریق پست الکترونیک، لازم است کلیه مدارک اسکن شده در قالب یک فایل فشرده و بنام شخص دانشجو ایمیل شود. در صورت ارسال تکی و ناقص مدارک، عدم بررسی پرونده بر شخص دانشجو خواهد بود.

منبع: دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل 1401