از عمده ترین مشکلاتی که اکثر فریلنسرها با آن مواجه هستند، تسویه حساب می کنند و هزینه کارفرماست را دریافت می کنند. امکان راه‌اندازی وب‌سایت و اتصال درگاه پرداخت به وب‌سایت شخصی برای فریلنسر مقدور وجود دارد، مشکل تسویه‌حساب با کارفرما ممکن است مصائب دیگری نیز برای فریلنسر به همراه داشته باشند. در واقع برای دریافت حق‌الزحمه‌ای پروژه خود، روش کارت به کارت‌های جایگزین درگاه پرداخت اینترنتی می‌کند، ممکن است در مواردی مانند ارسال شماره کارت، واریز کارفرما، بررسی فیش واریزی، تایید شود که اطمینان تراکنش، اطلاع‌رسانی به کارفرما برای تایید هزینه‌ها. و مسائلی از این دست، زمان زیادی را به کار می اندازند که این امر به خودی خود مانع از درآمدزایی فریلنسر شود، به این دلیل است که در فریلنسینگ زمان یک عامل بسیار مهم می شود، بنابراین حدالامکان می بایست این زمان به حداقل برسد تا فریلنسر. بهترین بهره برداری از زمان مطلوب و پردازش سفارش کارفرما را در اختیار داشته باشید.

علاوه بر این، در هر کاری، هر فروش، یا هر پروژه‌ای که شخص یا سازمانی به عنوان کارفرما یا سفارش می‌دهد، به صورت شخصی می‌شود، این پرداخت است که فرآیندی را هدایت می‌کند، بنابراین با توجه به این که یک چالش را به دو طرف می‌دهیم، هم می‌شود. کارفرما، هم برای فریلنسر است، هر چه روند مطلوب‌تری داشته باشد، بیش‌تر نیز به همراه خواهد داشت.

با این اوصاف درگاه پرداخت بهترین راه حل برای دادوستدهای امروزی می شود. برای دریافت درگاه پرداختی که از امنیت بالایی داشته باشید و با قابلیت‌های هوشمندسازی مانند سوئیچینگ، برای افزایش تراکنش‌های موفق، نیاز به نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشید.

این ممکن است برای شما مطرح شود که افرادی برای کسانی که وب سایت دارند، فریلنسرهایی هستند که امکان ایجاد سایت را ندارند، چگونه می‌توانند. درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشند! پاسخ بسیار ساده است، با استفاده از روشی که در ادامه به آن پرداخته‌ایم، شما می‌توانید بدون وب سایت، از درگاه پرداخت اینترنتی برای تسویه‌حساب با کارفرمایان خود استفاده کنید، قبل از پرداخت به جزییات این موضوع، باعث درآمدزایی بیش تر و توسعه فردی فریلنسرها می شود، با ما همراه شوید.

شاید ساده‌ترین تعریف فریلنسر (Freelancer) را بتوان اینگونه عنوان کرد. به کسی که بدون هیچ‌گونه سازمانی، مهارت‌های تخصصی خود را در اختیار سازمان‌ها یا شرکت‌های مختلف و در قالب پروژه قرار می‌دهد فریلنسر یا آزادکار گفته می‌شود. یک فریلنسر موفق می‌شود از مجموعه‌ای از مهارت‌ها برخوردار باشد که فن‌آوری و نحوه عملکرد با کارفرما، از مهم‌ترین آن‌ها به شماره می‌رود. به عنوان یک فریلنسر حتماً می‌دانید که می‌دانید که یک شغل جدایی‌ناپذیر شماست، تنها کافیست با اصول اولیه آن آشنایی داشته باشید تا اثربخشی آن را در پیشبرد اهدافتان در هر پروژه مشاهده کنید.

وقتی افراد با افراد دیگر، تحت تأثیر رفتارها، لهجه‌ها، الگوهای رفتاری، حالات چهره و زبان بدنی قرار می‌گیرند. نشان می‌دهد که سعی می‌کنند الگوهای رفتاری را در مقابل را در نظر بگیرند، نه تنها بررسی‌کنندگان بهتری هستند، بلکه دامنه ارتباط خوبی را برای خود ثابت می‌کنند که در نهایت روابط را می‌دهند. به صورت کلی، ارائه دهندگانی که رفتار در مقابل را تقلید می‌کنند، نتایج بهتری کسب می‌کنند و در نتیجه بهتری دارند. هنگام مذاکره با کارفرما از روش لنگراندازی ذهن (Anchoring Effect) استفاده کنید. موارد، اولین انتخابی که در مقابل کارفرما یا مشتری خود انجام می‌دهند، تأثیر عمده‌ای بر انتخاب نهایی طرف مقابل دارد. اگر در حال حاضر بر روی پروژه ای هستید، همان ابتدا بالاترین قیمت پیشنهادی خود را می خواهید. می‌توان مطمئن بود که در پایان پیشنهاد پیشنهادی شما را کاهش می‌دهد، بنابراین اگر همان ابتدا قیمت بالا را می‌دهید، بهتر است پیشنهادی را پایین بیاورید و سپس برای افزایش یا کاهش قیمت پیشنهادی خود پیشنهاد کنید.

با استفاده از روش‌های پرداخت آنلاین همگام با آخرین فناوری‌های فناوری مالی، می‌توان به صورت خودکار به زمان‌های مختلف کار را بدون نیاز و انرژی مدیریت کرد. برای این کار می‌توانید از خدمات درگاه پرداخت زرین ‌پال (پرداخت‌یار رسمی بانک مرکزی) بهره‌مند شوید. زرین ‌پال خدمات و محصولات بیشماری است که هر یک در نوع خود، یک راه حل سودمند برای حذف مخفیانه در مسیر درآمدزایی افراد مستقل و کارآفرینی می‌شوند. زرین لینک یکی از محصولاتی است که زرین پول برای کسب درآمد مستقل و کارهای کوچک و غیر حقوقی امکان استفاده از لینک اختصاصی برای اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی را دارد، به ویژه برای کسانی که می توانند مانند شرکت های پولی را راه اندازی کنند. به چند مجوزها دسترسی داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر شما یک طراح گرافیک آزاد هستید، می‌توانید یک لینک ایجاد کنید و اطلاعاتی را که می‌خواهید انجام دهید، انجام دهید و هزینه پروژه را نیز درج کنید. در این صورت، پس از توافق با پروژه های مشتری که در دست دارید، فقط باید یک لینک ساده، حق الزحمه پروژه خود را برای پرداخت توسط کارفرما ارسال کنید. استفاده از لینک پرداخت سریع، علاوه بر این که به شما کمک می‌کند تا پرداخت‌ها و تراکنش‌های خود را به راحتی مدیریت کنید و بررسی کنید و تعداد زیادی را برای حسابرسی امور پرداختی خود از دست ندهید، شهرت حرفه ای شما را افزایش دهید. همچنین با زرین لینک می‌توانید از کارفرما بخواهید در هر ساعت از شبانه روز با کلیک بر روی لینک ارسال شما مبلغ توافق را پرداخت کنید که در این حالت نیازی نیست برای مراجعه به کارفرما به شعب بانکی در ساعت‌های اداری روز، منتظر بمانید، با زرین لینک می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز، حق الزحمه‌ای پروژه‌ای را خودتان دریافت کنید و با خیال آسوده برای شروع برنامه‌ریزی داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما یک فریلنسر هستید، حتی اگر در کار خود بهترین باشید و با کارفرمای سفارش‌دهنده هم به توافق رسیده باشید، بهتر است هزینه‌های پروژه را برای زمان دیگری موکول کنید، به این دلیل که در این بین ممکن است کارفرما باشد. دستور پروژه انصراف دهد یا به هر دلیلی آن را به دیگری بدهید، بنابراین اگر می‌خواهم یک فریلنسر باشید که پول در می‌آورد و موفق می‌شود، باید برای هر لحظه زمانی که خود ارزش قائل شوید.

اگر می‌خواهید برای هر پروژه‌ای که به شما اجازه می‌دهد لینک اختصاصی داشته باشید و با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی هزینه‌های پروژه را از خریدار مشتری یا کارفرمای خود دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنید از پنل زرین پال برای این کار استفاده کنید. تنها کافیست مراحل اولیه ثبت نام در زرین پال را تکمیل کنید و پس از وارد کردن اطلاعات اولیه، مانند نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، کد ملی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از منوی سمت راست پنل زرین انجام دهید. پال خود، روی محصولات کلیک کنید و پروژه یا فعالیت خود را به عنوان محصول جدید تعریف کنید. سپس مبلغ آن پروژه را ثبت کنید و اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید. در واقع با هر محصولی که می‌سازید یک پروژه ساخته می‌شود و برای هر پروژه یک لینک ایجاد می‌کند. پس از ساخت پروژه یا محصول، لینک آن به صورت خودکار ایجاد می‌شود. سپس می‌توانید لینک را کپی کرده و از طریق کانال‌های پیام‌رسان یا رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، لینک‌های زرین را برای کارفرمای خود ارسال کنید.

مطمئن باشید که برای ثبت نام در زرین‌پال و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای ارسال به کارفرما، به شماره شبای حساب بانکی خود، برای تسویه‌حساب با زرین‌پال نیاز دارید. اگر به شبای خود دسترسی دسترسی داشته باشید، در صفحه دریافت شماره شبای بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانید به شماره شبای تمام بانک‌ها دسترسی داشته باشید. دریافت شماره شبا بانک مورد نظر خود اقدام کنید.

با استفاده از لینک زرین می‌توان یک لینک پرداخت به نام خود ایجاد کرد و هر لینک را با توجه به پروژه‌ای که به شما اختصاص داده شده است، مشخص کنید و سپس برای کارفرمای خود ارسال کنید. یکی از مزایای دریافت هزینه‌های پروژه فریلنسینگ با استفاده از زرین لینک این است که باعث می‌شود پروژه تسریع واریزی دستمزد توسط کارفرما می‌شود و در پروژه‌هایی که بیش از سقف کارت به کارت‌های هزینه دارند، نباید منتظر افتتاح شعبه بانک باشید.

در هر تراکنشی که با زرین پال می‌گیرد، کاربر می‌تواند انتخاب کند که کارمزد تراکنش از کدام یک از طرف‌های کسر شود، به عنوان مثال می‌توانید در پنل کاربری خود، لینک بسازید و هنگام تکمیل مشخصات پروژه خود، انتخاب کنید که شخص پرداخت‌کننده کارمزد باشد. چه کسی باشد شما یا کارفرمای شما. گرچه این ویژگی یک قابلیت بسیار مهم برای کاربرانی است که می‌شوند، اما در صورتی که شما پرداخت‌کننده کارمزد باشید، هیچ‌گونه ضرری متوجه شما نمی‌شود، به این دلیل که نسبت به پرداخت هزینه‌ها، زرین پالک کم‌کارمزدترین درگاه اینترنتی می‌شود و کمترین مبلغ را به عنوان پرداخت می‌کند. تعرفه‌های کارمزدهای خود در پرداخت‌های مرتبط به درگاه پرداخت اینترنتی کسر می‌کند.

منبع: دیجیاتو

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!