درگاه بانکی برای وردپرس
درگاه بانکی برای وردپرس

در این مقاله به صورت جامع به درگاه بانکی وردپرس پرداخت، به گونه‌هایی که می‌توانید بر اساس نیاز و بستری که درگاه بانکی مناسب با وردپرس خود را انتخاب کنید، بتوانید. در ابتدا توضیح مختصری در مورد درگاه پرداخت می‌دهیم تا شما با چیستی و فرآیند دریافت درگاه بانکی در ایران بیشتر آشنا شوید، سپس افزونه‌های وردپرس که نیاز به درگاه بانکی برای فروش آنلاین دارند را معرفی می‌کنند، تا شما شرایط خود را به بهترین شکل در بانکی ارائه دهند. وردپرس را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است به دلیل تنوع در فروش آنلاین در وردپرس، افزونه مجزا و کامل که با همه افزونه ها هماهنگ باشد وجود ندارد و همین خاطر باید باتوجه به نیاز خود درگاه بانکی را انتخاب کنید.

خلاصه ای از مراحل درگاه بانکی وردپرس

 1. سایت شما از چه بستری استفاده می‌کند، طبیعتا به این آموزش‌های رسیده از وردپرس استفاده می‌کنید.
 2. از چه افزونه هایی برای ارائه خدمات و فروش آنلاین محصولات خود استفاده می کنید؟ افزونه ووکامرس، فروش فایل، عضویت و….
 3. بررسی شرکتهای ارائه دهنده درگاه بانکی و انتخاب شرکتی که افزونه درگاه پرداخت به سیستم فروش وردپرس شما را دارد. کارمزد، پشتیبانی در بررسی بعدی خود قرار دهید.
 4. ثبت نام، ارائه مدارک، احراز هویت و درخواست درگاه بانکی از شرکت انتخابی
 5. دانلود و نصب افزونه درگاه پرداخت هزینه با سیستم فروش شما در وردپرس
 6. پیکربندی و تنظیم افزونه درگاه بانکی اطلاعات دریافتی
 7. تست و انجام مراحل درگاه بانکی وردپرس

برای تشریح بهتر و دقیق تر روند راه اندازی درگاه بانکی وردپرس، ابتدا باید درباره خود درگاه پرداخت و نحوه کارکرد آن توضیح بدهیم. درگاه پرداخت در واقع یک نرم افزار مالی است که نقش واسطه را میان مدیران، وب سایت شما و پردازشگر اصلی ایفا می کند. بنابراین شما در سایت وردپرسی خود باید درگاه بانکی را به سرور پردازشگر وصل کنید.

با نصب درگاه بانکی در وردپرس، انجام تراکنش های مالی توسط انواع کارت های بانکی در وب سایت شما امکان پذیر خواهد بود. شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت مبلغ اندکی را بابت کارمزد از هر تراکنش کسر خواهد کرد، اما در عین حال و در این اندک مبلغ کارمزد، برنامه و اتصال امنی را در اختیار کاربران سایت وردپرسی شما قرار خواهد داد.

درگاه بانکی خدمات مالی نوینی است که برای رشد و توسعه تجارت الکترونیکی در اختیار صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار می‌گیرد. این سرویس مالی، در شکل‌های مختلف مانند درگاه و یا لینک پرداخت ارائه می‌شود. به هر ترتیب درگاه پرداخت اینترنتی، یک روش نوین برای انجام تراکنش‌های مالی به‌شمار می‌رود که در بستر اینترنت و بیش‌تر در زمینه خریدهای غیرحضوری مورد استفاده کاربران است. بدون استفاده از شما محصولات و خدمات خود را از طریق ورد، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های پرس اختصاصی و… به فروش می‌رسانند، شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه بانکی، با ارائه مدارک و هویت احراز، درگاه پرداخت اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ایران دو نوع درگاه پرداخت، مستقیم و واسط وجود دارد، که درگاه پرداخت مستقیم توسط شرکت های اصلی به نام psp ارائه می شود و درگاه پرداخت واسط توسط شرکت های پرداخت به عنوان رایان پی در اختیار پذیرندگان قرار می گیرد، بیشترین تقاوت این دو نوع درگاه پرداخت در ایران است. کارمزد و خدماتی است که می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله “تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و واسط” مراجعه کنید.

حال ممکن است سوال در ذهن شما ایجاد شود که کدام درگاه بانکی برای وردپرس مناسب تر است، به دلیل اینکه شرکت های پرداخت خدمات بهتری ارائه می دهند بنابراین سعی کرده اید، درگاه پرداخت اینترنتی برای تخت وردپرس را شفاف تر و راحت تر در اختیار کاربران خود قرار دهند و به همین دلیل هستند. دلیل پیشنهاد ما به سایت وردپرسی استفاده از درگاه بانکی واسط است.

برای دریافت درگاه بانکی، شما باید مراحل دریافت و احراز هویت را انجام دهید تا اطلاعات را در اختیار شما قرار دهید، کمتر از یک کاری روز برای شما ایجاد کنید و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن سایت وردپرسی خود را به شبکه پرداخت متصل کنید. کنید. اگر در شرایط و نحوه دریافت درگاه پرداخت در ذهن خود سوال کنید می خواهید مقاله را دریافت کنید درگاه پرداخت را پیشنهاد می‌کنیم.

حال بیاید وردپرس را بررسی کنیم و نیازهایی که برای داشتن درگاه پرداخت در این تخت را داریم کندوکاو کنیم. همان طور که می‌دانید، وردپرس با افزونه‌هایی که به آن اضافه می‌شود، امکانات و ویژگی‌های زیادی در خود جای داده است، محبوب‌ترین و بهترین افزونه برای فروشگاهی کردن وردپرس نیز افزونه ووکامرس است. وسایل کاربردی که نیاز شما را برای فروش آنلاین دارند. ساخت، نصب و راه‌اندازی درگاه پرداخت اینترنتی وردپرس به نحوه هدف گذاری و روش استفاده شما خواهد پرداخت. در ادامه برخی از پلاگین‌های معروف را شرح می‌دهیم تا بتوانید سیستم فروش خود را از چه‌هایی استفاده کنید.

ووکامرس محبوترین افزونه فروشگاه‌ساز وردپرس است، با این افزونه سایت وردپرسی شما به یک فروشگاه کامل برای فروش محصولات کیفی و مجازی تبدیل می‌شود، از آن جایی که این افزونه بسیار کاربردی دارد، بیشتر شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه، افزونه درگاه پرداخت خود را برای ووکامرس می‌کند. توسعه داده شده و با نصب افزونه درگاه پرداخت آن به راحتی سیستم فروش آنلاین شما به شبکه ارتباط متصل خواهد شد. آموزش قدم به قدم نصب افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را مطالعه کنید.

اگر کسب و کاری دارید که فقط به فروش فایل‌های آنلاین و محصولات دانلودی مانند فایل‌های آموزشی، طراحی گرافیکی و… می‌پردازید، به احتمال زیاد در بستر وردپرس از پلاگین edd استفاده می‌کنید. این پلاگین نیز یک افزونه عالی برای فروش فایل دیجیتال است که امکان اتصال به درگاه پرداخت را دارد. شما اگر از این افزونه برای فروش آنلاین خود استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که شرکت درگاه پرداخت، افزونه پرداخت آن را توسعه دهد و در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بعد از دریافت درگاه پرداخت به راحتی سایت وردپرسی خود را به شبکه پرداخت متصل کنید.

این پلاگین برای کسب و کارهای کاربردی دارد که با عضو شدن افراد به آنها امکانات و دسترسی متفاوتی را ارائه می دهند، به طور مثال در سایت محتوای آموزشی تعداد زیادی ویدیو و متن می خواهید و می خواهید با دریافت پول امکان دسترسی به ویدیو یا مقالات را به کنید. کاربران اکانت را تهیه می کنند که ارائه می دهند، افزونه عضویت و مدیریت دسترسی Paid Memberships Pro با قابلیت اتصال به درگاه پرداخت، سایت کسب و کار شما را به یک سامانه فروش اکانت با پرداخت آنلاین تبدیل خواهد کرد.

اگر شما از این افزونه برای فروش اکانت و عضویت استفاده کنید، می‌توانید در پرداختی را انتخاب کنید که علاوه بر پرداخت آن را به راحتی به سایت وردپرسی خود در سایت آنلاین مهجز کنید. در غیر این صورت نیاز به روشهای دیگر یا API درگاه پرداخت مد نظر را پیاده سازی کنید.

برخی از خدمات شما دارای ویژگی‌های خاصی هستند و ویژگی‌ها خدمات و محصولات تغییر می‌کنند، به عنوان مثال شما فروش آنلاین برای اجاره ماشین، اجاره ملک، مشاوره آنلاین، طراحی دکوراسیون و .. را ارائه می‌دهید که شرایط تغییر قیمت متفاوت است. کرد، این افزونه به کمک شما می‌آید تا تخمینی از قیمت با شرایط تضمین را فراهم کنید، همچین این افزونه را می‌توانید به درگاه پرداخت برای فروش آنلاین شما انجام دهید و بعد از پرداخت سفارش مشتری ثبت شود. اگر چنین خدماتی را می‌دهید سعی کنید شرکتی را برای درگاه پرداخت خود انتخاب کنید که علاوه بر پرداخت این پلاگین را داشته باشید.

کاربرد اصلی این افزونه، ایجاد فرمی است که کاربران سایت از طریق آن با شما در ارتباط باشند، هر چه در تماس باشند می‌خواهند در اختیار شما قرار دهند، با توجه به اینکه این افزونه قابلیت اتصال به درگاه پرداخت را دارد. دارد، شما می‌توانید فرم‌های دریافت سفارش طراحی کنید و بعد از ثبت و پرداخت آنلاین آن، خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. از ویژگی های این فرم ساز، ایجاد فرم ساده، نمونه فرم های آماده و شورت کد اشاره کرد. با نصب افزونه پرداخت پلاگین فرم تماس 7 این فرم به درگاه پرداخت متصل می شود و المان پرداخت به فرم تماس برای طراحی فرم اضافه می شود.

از دیگر کاربردهای این فرم ساز می‌توان به پرداخت مبلغ دلخواه در وردپرس هم اشاره کرد، یعنی شما می‌توانید از طریق فرم پرداخت مبلغی به عنوان خمیت مالی و هدیه به شما پرداخت کنید. پس از این افزونه برای فروش آنلاین خود از شرکتی استفاده کنید که دارای افزونه پرداخت می‌باشد برای دریافت درگاه پرداخت انتخاب کنید.

ترکیب فرم ساز، این پلاگین نیز برای طراحی فرم و ثبت اطلاعات در وردپرس استفاده می‌شود و حرفه‌ای دیگر از تماس است، امکان کپچا، آپلود فایل، کد کد، طراحی مرحله‌ای و پیچیده را در سایت وردپرس شما می‌دهد، فرم قبلی را ارائه می‌کند. افزونه‌های معرفی‌شده، فرم گرویتی نیز به درگاه پرداخت می‌شود و شما با این ابزار می‌توانید انواع فرم‌های دلخواه خود را ایجاد کنید و بعد از دریافت و دریافت خدمات آنلاین خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید. پس در انتخاب درگاه پرداخت که فرم افزونه پرداخت گرویتی باید دقت کنید.

این افزونه برای مدیریت امتیازدهی و کیف پول دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال شما بعد از ثبت کاربر به عنوان اعتبار یا پولی برای خریدهای بعدی آن را می‌دهید، یا می‌خواهید این تخفیف را در کیف پول دیجیتال کاربر ارائه دهید. برای خریدهای بعدی ارائه دهید. این افزونه کمک می‌کند تا بهتری برای امتیاز دهی به مشتریان خود داشته باشید تا از سایت شما افزایش پیدا کند.

حال می‌خواهید از طریق درگاه پردخت نیز کاربران کیف پول خود را شارژ کنند که درگاه به میدان می‌آید. افزونه اعتبار من myCRED قابلیت اتصال به درگاه پرداخت را دارد و با نصب افزونه پرداخت شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت و تنظیم آن به راحتی به شبکه پرداخت و امکان شارژ کیف پول به صورت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

این پلاگین تخصصی برای فروش اشتراک ایجاد شده است، که امکان محدودیت و تعریف پلان‌های مختلف مانند طلایی و نقره‌ای را در سایت وردپرسی شما فراهم می‌کند. اشتراک ویژه نیاز به پرداخت است، و با اتصال این افزونه به درگاه پرداخت، می‌توان مشارکتی را برای ارائه و فروش آنلاین خود ارائه داد.

برخی از خدمات مانند رستوران‌ها، رزو اقامت‌گاه‌ها، روز دندانپزشکی و… نیاز به تعیین زمان و رزو قبل دارند، علاوه بر این، بوکلی برای رزو آنلاین می‌آید تا سایت پرس شما را به سرعت به این امکانات مهجز کند، این افزونه نیز از درگاه پرداخت پشتیبانی می‌کند. می‌کند و نیاز است افزونه پرداخت مربوط به ورژن بوکلی را نصب کنید تا از درگاه پرداخت تهیه پشتیبانی کند. بوکلی به اضافه کردن افزونه های دیگر برای اتصال آن به درگاه نیاز به فعالیت های تخصصی بیشتر است.

در صورت کسب و کار اینترنتی شما به فروش آنلاین ویدیو آموزشی، دوره‌های آموزشی می‌پردازد به احتمال زیاد از افزونه لرن پرس در وردپرس خود استفاده می‌کنید، این پلاگین هم به درگاه پرداخت اینترنتی وردپرس متصل می‌شود تا بتوان از طریق آن فروش آنلاین دوره‌های آموزشی خود را ارائه داد. دهید.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، برای اینکه تشخیص دهید از کدام شرکت استفاده می‌کنید، باید سیستم فروش آنلاین را از کدام یک از وردپرس استفاده کنید. اگر تخصص کافی برای تشخیص آن یک راه حل ساده استفاده از سایت wappalyzer.com است که با عضویت و وارد کردن دامنه سایت در آن اطلاعات دقیق از سایت و افزونه های مورد استفاده در اختیار شما قرار می گیرد.

 • در ابتدا مشتری پس از بازدید از وب سایت وردپرسی شما، از میان محصولات و خدمات موجود در سایت گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید.
 • سپس برای تکمیل خرید خود به قسمت تسویه یا پرداخت نهایی وارد می‌شود و روش پرداخت مطلوب را انتخاب می‌کند.
 • آنگاه درگاه پرداخت اینترنتی وردپرس سایت، به ارائه خدمات ارائه می شود.
 • در این مرحله مشتری کارت بانکی و پرداخت خود را در باکس‌های درگاه اینترنتی وارد می‌کند.
 • سپس درگاه پرداخت طی یک پروسه امن، به سرور اصلی منتقل می‌کند.
 • پس از پرداخت آن سرور با سرور کارت بانکی مشتری ارتباط برقرار می‌کند و در نهایت پرداخت را مجاز می‌شمارد.
 • در صورت اعلام مجاز بودن عملیات، تراکنش با موفقیت انجام می‌شود.
 • در نهایت نیز وب سایت وردپرسی تکمیل‌پرداخت را به مشتری اعلام می‌کند.

منبع : هر آنچه از درگاه پرداخت اینترنتی وردپرس باید بدانید!

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!