به طور کلی به دو روش حضوری و غیرحضوری شما می‌توانید از بانک‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنید. در روش حضوری پذیرنده به یکی از شعب بانکی که درخواست می‌کند و درگاه پرداخت اینترنتی را تکمیل می‌کند. اما در روش حضوری، پذیرنده باید به سایت رسمی بانکی تبدیل شود و در بخش بانکداری الکترونیکی اقدام به درخواست درگاه پرداخت کند. در ادامه با ذکر مراحل مختلف، روش غیرحضوری درگاه پرداخت از بانک را شرح می دهد.

اگر می‌خواهید سریع و با کمترین مدارک درگاه پرداخت تهیه کنید، می‌توانید درگاه پرداخت واسط را از شرکت رایان پی درخواست کنید.

درخواست درگاه پرداخت رایان پی

۱. سایت درگاه پرداخت الکترونیکی بانک

برای درخواست درگاه در گام اول به آدرس https://ipg.bsi.ir مراجعه کنید، مانند تصویر فرم درخواست را مشاهده کنید. همانطور که مشخص شده است برای اعتبارسنجی از شما شماره حساب، تاریخ تولد، کد ملی را دریافت کنید، بنابراین برای دریافت درگاه پرداخت بانکی نیاز دارید تا در این بانک دارای حساب بانکی باشید.

۲. اطلاعات حساب بانکی

بعد از وارد کردن اطلاعات صحیح شما وارد فرم بعدی تصویر زیر می‌شوید. در این فرم اطلاعات شخصی شما مانند نام و نام خانوادگی، شماره حساب و کد شعبه نمایش داده می شود که شما با بررسی اطلاعات را تایید می کنید.

۳. تایید اطلاعات حساب بانکی

با توجه به اطلاعات، شما به فرم اصلی درخواست درگاه پرداخت اینترنتی بانک خطر هدایت می‌شوید، در این فرمت به شرح زیر وجود دارد که بهتر است از این فرمت استفاده کنید تا فرآیند درخواست شما سریع‌تر انجام شود.

طبق الزامات شاپرک می باید :
۱. کدپستی و شماره تلفن ثابت با آدرس محل فعالیت همخوانی داشته باشید.
۲. آدرس محل فعالیت فعالیت با آدرس درج شده در نماد اعتماد الکترونیکی یکسان باشد.
۳. نام فروشگاه به زبان فارسی باشد. (انگلیسی نباشد)
۴. کدملی با تاریخ تولد مطابقت داشته باشد.
۵. مشخص شود وب سایت و پست الکترونیکی آدرس و نماینده فنی صحیح ثبت شود.

۱. در صورت درخواست درگاه پرداخت اینترنتی نوع پروژه عادی انتخاب شود.
۲. در مواردی که درخواست درگاه پرداخت اینترنتی مربوط به پروژه های انجام شده در بانک قابل دسترسی ایران می باشد.

۴. اطلاعات مربوط به سایت :

1. هر آدرس IP دارای 4 بخش می باشد که هر بخش با نقطه از هم جدا می شود.
2. هر بخش از آدرس IP می تواند عددی مابین 0 تا 255 داشته باشد.
۳. نمونه: ۱۹۲.۱۶۸.۴۳.۱۵۴
4. با استفاده از + تعداد ردیف جهت درج آدرس IP افزایش می یابد.

۵. اطلاعات مربوط به نشانی کسب و کار شما :

۱. در بخش نشانی باید آدرس اعلامی به مرکز اینماد درج شود.
۲. لطفا قبل از ثبت آدرس با استفاده از راهنما نحوه صحیح ثبت آدرس را مطالعه فرمائید.
۳. جهت ثبت آدرس، هر بخش از آدرس را به صورت مجزا در یک ردیف ثبت نمائید.
۴. استفاده از پیشوند ۱ در کلیه بخش های آدرس اجباری نمی باشد.
۵. با استفاده از + تعداد ردیف ها جهت درج آدرس افزایش می یابد

۶. وارد کردن مشخصات مسئول فنی سایت

در این شما باید به مسئول فرم فنی سایت پیاده سازی و هماهنگی با بانک اطلاعات شناسایی قرار دهید. به عنوان مثال نیاز است api درگاه پرداخت در سایت خود باید پیاده سازی را در این صورت مستندات در اختیار تصمیم گیری سایت تا باید با شبکه بانکی متصل باشد.

۷. ثبت اطلاعات و دریافت کدرهگیری

بعد از اینکه درخواست شما بررسی و تایید شد، جزییات درگاه پرداخت اینترنتی که شامل شماره پایانی، نام کاربری و می‌باشد را برای شما ارسال می‌کنید و یا این که از شما خواسته می‌شود قراردادی را برای گرفتن درگاه پرداخت، در دو نسخه چاپ و امضا کنید. کنید در نهایت قرارداد را به آدرس پستی شرکت مزبور ارسال می کنید.

توجه داشته باشید که برخی شرکت‌ها فرصتی یک ماهه برای ارسال قرارداد به پذیرنده‌ها می‌دهند که در این مدت باید اقدام به پر کردن فرم قرارداد و امضای تمام صفحات در دفتر ثبت اسناد رسمی کرده و در نهایت قرارداد را در دو نسخه برای شرکت ارسال کنید. اگر در طول این مدت یک ماه قرارداد را ارسال کنید به حالت معلق در آمده و امکان استفاده از آن را نمی خواهید داشته باشید.

پس از طی مراحل ذکر شده و ارائه درگاه پرداخت، اکنون باید بر اساس مستنداتی که در مورد هر درگاه پرداخت اینترنتی وجود دارد، اقدام به برنامه نویسی برای استفاده از درگاه کنید. اما در این میان اگر از سایت پرسی استفاده می‌کنید، می‌توانید از این درگاه‌ها به صورت رایگان استفاده کنید. گاهی اوقات نیاز است که افزونه مورد نطر را برای نصب و فعال سازی درگاه بانکی در وب سایت خود خریداری کنید.

منبع و اطلاعات بیشتر : دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانک خطر

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!