در SoundCloud کاربران عادی و موزیسین‌های بسیاری از افراد ایرانی حضور دارند و به اشتراک فایل‌های صوتی مانند موسیقی، پادکست و … می‌پردازند. اگر به‌دنبال مرجعی هستید که هر آهنگی که فکرش را می‌کند در آن وجود داشته باشد، SoundCloud بهترین گزینه برای شما خواهد بود. همانقدر که یوتیوب در زمینه‌ی ویدیوهای محبوب و بزرگ است، SoundCloud نیز چنین جایگاهی را در بین فایل‌های صوتی دارد. به‌طوری‌که نسخه اندرویدی آن بیش از صد میلیون دانلود در پلی‌استور گوگل کسب کرده است. SoundCloud نیز سیاستی مانند یوتیوب در پیش گرفته شده است. به این معنا که می‌توانید فایل‌های صوتی را دانلود کنید و فقط می‌توانید به آن‌ها گوش دهید.

در ادامه، روش‌های رایگان دانلود موزیک‌های پلتفرم سندکلاد را به‌شما معرفی می‌کند.

دانلود از SoundCloud در تلگرام

جلسات ربات‌های مختلف با کارکردهای بسیار جالب در تلگرام وجود دارند که از بسیاری از آن‌ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارند و کاملاً رایگان هستند. یکی از ربات‌های کاربردی این پیام‌رسان scdlbot نام دارد که برای دانلود مستقیم موزیک‌های ساندکلاد طراحی شده است. کار با این ربات بسیار آسان بوده و نیاز به انجام مراحل مختلف ندارد.

ربات دانلود مستقیم از ساندکلاد در تلگرام

برای دانلود موزیک مورد نظر خود از سندکلاد، ابتدا باید عضو ربات scdlbot شوید. بدین‌منظور ابتدا نام این ربات را در بخش جستجوی تلگرام وارد کنید یا با کلیک روی این پیوند به‌طور مستقیم وارد آن شوید. روی دکمه شروع کلیک کنید تا فعال شود.

مقاله مرتبط:

اکنون باید لینک موزیک موردنظرتان را از پلتفرم ساندکلاد کپی کرده و آن را بدون هیچ تغییری به‌صورت یک پیام برای ربات scdlbot ارسال کنید. پس از چندثانیه، لینک دانلود و لینک پخش موزیک مورد نظر دردسترس شما قرار خواهد گرفت.

البته scdlbot امکانات دیگری هم دارد به‌عنوان مثال با تایپ دستور لینک + لینک‌ها/ و جایگزین کردن لینک موردنظر در سندکلاد با عبارت لینک‌ها، می‌توانید پیوند مستقیمی را برای دانلود موزیک مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با دستور dl + Links/ و جایگزین کردن لینک سندکلاد موزیک موردنظر، آن را روی تلگرام دریافت کنید.

یکی دیگر از مزیت های ربات scdlbot در تلگرام این است که می توانید آن را برای دانلود از یوتیوب و Bandcamp نیز استفاده کنید. روش کارکرد این ربات برای دانلود یوتیوب و Bandcamp نیز مشابه روش دانلود از ساندکلاد است و بدین‌منظور فقط باید لینک ویدیو موردنظر را برای ربات ارسال کنید.

دانلود از SoundCloud با سایت SoundCloudMP3

سایت دانلود رایگان از ساند کلاد

اگر به هردلیلی بهترین روش استفاده از تلگرام برای دانلود موزیک های سندکلاد، و دردسترس ترین روش، از وب سایت هایی است که دقیقاً برای این کار طراحی شده است. یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه SoundCloudMP3 است.

با مراجعه به وب سایت SoundCloudMP3، بدون نیاز به ثبت نام و به طور کاملاً رایگان می توانید لینک موزیک موردنظر خود را از ساندکلاد کپی کرده و در باکس صفحه اصلی SoundCloudMP3 قرار دهید. فرآیند تولید لینک دانلود مستقیم موزیک مورد نظر شما فقط چند ثانیه طول خواهد کشید و پس از آن با کلیک روی دکمه روی دانلود فایل می‌توانید Mp3 آن را دانلود کنید.

از مزیت‌های SoundCloudMP3 این امکان را دارد که SoundCloud را با مدت‌زمان حداکثر ۲ ساعت به‌شما ارائه دهد. علاوه بر این، فایل‌ها با نهایت کیفیت ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرند و بنابراین نیاز به کاهش کیفیت فایل‌های دانلودی دارید. از همه مهمتر، استفاده از این سرویس مورد نیاز برای دانلود هیچ برنامه ای یا ابزاری که اضافه نمی شود، همان طور که بدون اشاره کاملاً رایگان و نیاز به ثبت نام می توانید از خدمات آن بهره مند شوید.

ازآنجاکه SoundCloudMP3 یک وب سایت است، می‌توانید از رایانه‌های ویندوزی، مک، لینوکس یا گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS استفاده کنید.

دانلود از SoundCloud با سایت SCloudDownloader

سایت ScloudDownloader برای دانلود از ساند کلاد

ScloudDownloader وب سایت دیگری است که سرویس مشابه فوق العاده ارائه می دهد و می توانید با استفاده از آن موزیک های منتشر شده در پلتفرم ساندکلاد را دانلود کنید.

برای استفاده از ScloudDownloader ابتدا لینک موزیک مورد نظرتان را از SoundCloud کپی و در باکس صفحه اصلی وارد کنید. سپس با کلیک روی دکمه‌ی دانلود، تبدیل لینک آغاز خواهد شد و درنهایت فایل موردنظر برای دانلود مستقیم دردسترس شما قرار خواهد گرفت.

استفاده از ScloudDownloader کاملاً رایگان است و یکی از مزیت‌های این سرویس، امکان دانلود فهرست‌های پخش ساندکلاد به‌طور یک‌جا است. برای استفاده از این ویژگی در بالای سایت روی Playlist و سپس آدرس لیست پخش کننده مورد نظر را در باکس مربوطه وارد کنید تا لینک دانلود همه آهنگ های موجود در آن، به طور مستقیم یکجا دراختیار شما قرار گیرد.

ازآنجاکه ScloudDownloader نیز یک وب سایت است، می‌توانید از رایانه‌های ویندوزی، مک، لینوکس یا گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS استفاده کنید.

این مطلب ابتدا در مرداد ۱۳۹۵ توسط حمیدرضا مالکی نوشته شده و مجتبی بوالحسنی در تاریخ ۱۰ آبان ۱۴۰۱ آن را به‌روزرسانی کرده است.

منبع