محققان دانشگاه کوئینز بلفاست بودجه‌ی موردنیاز برای انجام تحقیقات را از مؤسسه‌های خیریه‌ای سرطان سینه دریافت کردند.

دکتر نیام باکلی و پروفسور هلن مک کارتیاز اعضای دانشکده داروسازی دانشگاه کوئینز بلفاست، می‌گویند که خیریه سرطان سینه در حال حاضر بودجه‌ای معادل ۲۷۸ هزار دلار دراختیار آن‌ها قرار داده است تا با درمان p53 بروند مقابله کنید. این نوع تولید در مقادیر فراوان در حدود ۹۰ درصد از تومورهای سرطان سینه‌ای سه‌گانه-منفی (TNBC) پیدا می‌شود.

دانش قصد دارند از mRNA برای هدف‌قراردادن سلول‌های سرطان سینه‌ای دارای حجم زیاد p53 است. شرکت‌های فایزر و مدرن‌های مشابه در تولید واکسن‌ها در پیش گرفته‌اند و از mRNA استفاده می‌کنند.

حدود 15 درصد از سرطان‌های سینه در دسته‌های سرطان‌های سه‌گانه-منفی قرار می‌گیرند، اما در حال حاضر هدف درمان‌های کمی برای مقابله با این نوع سرطان وجود دارد. احتمال بازگشت یا گسترش سرطان سینه‌ای سه‌گانه-منفی در سال‌های اول پس از درمان موفقیت‌آمیز، از سایر انواع سرطان سینه است.

دکتر باکلی می‌گوید: «این کمک‌ها از سوی مؤسسه‌های سرطان سینه در حال حاضر به ما امکان می‌دهد به مسیرهای تحقیقاتی نویدبخشی برویم که توسط علم نوآورانه‌های مربوط به واکسن برجسته‌شده‌اند و با استفاده از روش‌های تازه‌به‌دنبال درمان‌هایی جدید برای سرطان سینه بگردیم».

سایت ‌تک‌دیلی می‌نویسد باید بفهمد که به‌منظور پاسخ مناسب برای بدن فرد بیمار باید چه موادی را به واکسن اضافه کند. این موضوع مربوط به آن است که از ویروس ها یا سلول هایی که به هدف های قراردادنش می پردازند. درراببا واکسن طه، پژوهشگر اسپایک را هدف قرار دادند.

دانشگاه کوئینز بلفاست به‌دنبال هدف‌قراردادن پرورش p53 هستند که می‌توانند جهش کنند و باعث ایجاد سرطان سینه‌ای سه‌گانه منفی یا تعداد زیادی از تومورهای دیگر شوند. پرورش p53 غالبا در هر سلول سرطانی به مقدار زیاد می‌شود و به همین دلیل است که فکر می‌کنند این هدف را به‌حساب می‌آورند.

دکتر باکلی می‌گوید: «ما امیدواریم یک واکسن mRNA را تولید می‌کند که به سیستم ایمنی بدن برای شناسایی، شکار و از بین بردن سلول‌های سرطانی دارای جهش p53 کمک کند. این کار در نهایت یک گزینه درمانی جدید و مهم را در دسترس بیماران قرار می دهد.»

پیش از آغاز دنیاگیری تا ویروس، محققان فناوری واکسیناسیون با هدف پیدا کردن درمان‌های جدید سرطان استفاده کردند. پژوهشگران بااین‌حال اکنون می‌دانند درباره نحوه کارگیری mRNA به شکلی متمرکزتر دارند. یکی دیگر از تولید DNA واکسن‌ها با این روش این است که mRNA را می‌توان سریع‌تر از بدن را ترک کرد.

معلم جهشیافته‌ای p53 در کمترین نیمی از تمام انواع سرطان‌ها در مقدار غیرمعمول می‌توان یافت و به همین دلیل احتمال می‌دهد که تحقیقات جدید دانشگاه کوئینز بلفاست قابل مطالعه‌تر باشد. شاید در نهایت موفق موفق شوند روش‌های درمانی برای انواع سرطان سینه یا حتی سایر سرطان‌ها پیدا کنند. در حال حاضر تعداد زیادی از زمینه‌های پروژه تحقیقاتی ارائه شده است و به همین دلیل تحقیقاتی تحقیقاتی جدید تحقیقاتی بسیار زیاد به‌دنبال خواهد بود.

وقتی دنیاگیری شروع به سرطان سینه کرد اکنون اعلام کرد نسبت به تأثیرات این اتفاق روی اقدام برای حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی نگران است، بااین‌حال به‌لطف حیرت‌انگیز حامیان سرطان سینه در حال حاضر، این مؤسسه خیریه در سال جاری میلادی بودجه‌ای ۱۱ پروژه کندی تحقیقات جدید را می‌کند. .

مقالات مرتبط:

دکتر سایمون وینسنتمدیر تحقیقات مؤسسه‌ای سرطان سینه اکنون می‌گوید: «دنیاگیری یک وضعیت اضطراری ویرانگر جهانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند بر روی افراد مبتلا به سرطان و حتی افرادی که از قبل تحت درمان بودند، تأثیر بگذارد. بااین‌حال همین دنیاگیری به اتفاقی انقلابی یعنی تولید واکسن کوید ۱۹ منتهی شد. این‌که اکنون می‌توانیم از علم و اکسن‌های صنعت برای گسترش روش‌های درمانی این نوع استفاده کنیم، از سرطان سینه استفاده کنیم، هیجان انگیز است.»

دکتر وینسنت می‌گوید هر سال حدوداً ۸ هزار زن بریتانیایی مبتلا به سرطان سینه‌ای سه‌گانه-منفی می‌شوند و به همین دلیل مهم است که روش‌های جدید و موثر برای درمان این بیماری مرگبار پیدا می‌کند.

جید تاونسند که دو فرزند دارد و تا قبل از رسیدن به سال 31 سال، دو بار به سرطان سینه‌ای سه‌گانه منفی مبتلا می‌شود و سپس درمان می‌شود، از پزشکان خدمات سلامت ملی بریتانیا که او را درمان می‌کنند اما می‌گوید شیمی‌درمانی روند بسیار طاقت‌فرسا و مشکلی دارد. است: «گذراندن شیمی‌درمانی در حین بزرگ کردن دو کودک کوچک در دوران همه‌گیری، واقعاً وحشتناک بود. بااین‌حال بسیار خوش‌شانس بودم که درمان موفقیت‌آمیزی اسپری کردم. اگر این تحقیقات جدید به روش درمانی تازه‌ای منتهی می‌شود، اتفاق می‌افتد، زیرا زنان کمتر می‌توانند شیمی‌درمانی سختی را انجام دهند.»

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!