ماکان آریا پارسا مدیر و مشاور و کار بین الملل معتقد است که خرید کسب و کار در ترکیه شامل فرصت های بسیار است. این کشور در برخی از شهرها از جمله استانبول، عظیم، آنکارا و غیره، جمعیت های بیش از 3 میلیون را دارد. این باعث می شود تا شما می توانید با خرید کسب و کار در ترکیه که به آن اصطلاح دویر نیز گفته می شود و یا خرید فرانچایز، اقدام به کسب درآمد در جریان خود می کنید و همچنین از مزایای آن در استفاده از اقامت استفاده می کنید.

یکی از راه های رسیدن به اقامت کوتاه مدت (که ما تا 2 سال هستند)، خرید کسب و کار در ترکیه و نیز املاک است که باید پس از انجام این کار، درخواست خود را در اداره مدیریت مهاجرت استانی (e-ikamet.goc.gov.tr) ثبت کنید. ترکیه همیشه به عنوان یکی از جذابیت های ایرانیان، روسیه و عراق بوده است. اقتصاد پایدار و وضعیت با ثبات سیاسی، از جمله مهم ترین نکاتی است که سرمایه گذاران در زمینه ورود به این کشور به آن توجه می کنند.

مهاجرت به منظور سرمایه گذاری همیشه روشی بسیار پرهزینه بوده است، اما ممکن است عوام باشد که سرمایه گذاری در یک کشور همیشه مستلزم شروع صفر است، در حالی که امکان خرید شرکت ها و پروژه ها و پروژه های آماده وجود دارد. در واقع مزیت خرید کسب و کار در ترکیه این است که شما از این موضوع استفاده می کنید که به این عرصه تبدیل شده و جلوتر هستید. در واقع این کار باعث صرفه جوئی در وقت و هزینه شما می شود.

از جمله کاربران این کار در خرید کسب و کار در ترکیه و یا شرکت ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

· شخص دیگری قبل از شروع یک تجارت همه چیز را پرداخت می کند. راه اندازی یک شرکت، یافتن و اجاره منابع، استفاده از کارمندان و موارد دیگر.

· به دست آوردن سهم بازار و داشتن یک پایگاه مشتری خاص.

· کسب و کار در حال حاضر دارای برنامه های حسابداری، خط مشی ها و رویه های عملیاتی است.

· ثبت شرکت در ترکیه و رشد کسب و کار شما در این کشور ماه ها طول می کشد، در حالی که از روز اول خرید یک شرکت یا کسب و کار فعال و آماده کسب درآمد دارید.

· با مشکلات راه‌اندازی خرید تجهیزات، تعمیرات، تزئینات و غیره ممکن است.

اگر شما هم در این مورد علاقه مند به خرید و کار در ترکیه هستید، می توانید بهترین کسب و کارها و کارهایی را که می توانید برای خرید این کالاها در نظر بگیرید را انتخاب کنید که عبارتند از:

· خودروسازی: یکی از مواردی که می توان در لیست بهترین بیزینس در ترکیه به آن اشاره کرد، خدمات خودرویی است که در زمینه ها وجود دارند. بیش از یک چهارم جمعیت این کشور دارای خودرو هستند. سرمایه گذاری در مجموعه خدمات خودرویی که قطعات یدکی با کیفیت تولید می کند، و تعمیرات آن را ارائه می دهد و غیره، می تواند بسیار مناسب باشد.

· نساجی: ترکیه در بین منطقه، رتبه خوبی در تولید محصولات نساجی از جمله پوشاک دارد. این کشور کارخانه‌های متعددی دارد که کالاها، مواد شیمیایی و محصولات تولیدی خام تولید می‌کنند. این صنعت نساجی وظیفه منسوجات در اروپا را بر عهده دارد. از این رو کارخانجات نساجی همیشه به دنبال سرمایه گذار هستند. زیرا بازده سرمایه گذاری بسیار بالایی دارد. بنابراین شما می توانید در این زمینه نیز بهترین بیزینس در ترکیه را بیابید.

اگر بخواهیم برخی دیگر از بهترین فرصت ها و بهترین بیزینس ها در ترکیه را نیز نام ببریم، باید گفت:

· شرکت تولید نمک

· آژانس گردشگری

· خدمات نظافتی که بهترین بیزینس در ترکیه به ویژه در شهرهای شلوغ است

· شرکت های ساخت و ساز ساختمانی

· تولید تجهیزات پزشکی

· تجارت مواد غذایی

· خدمات بازسازی

ابتدا لازم است بدانید که به جای خرید کسب و کار در ترکیه، شما می توانید از طریق فرانچایز نیز خرید کنید. فرانچایز یک مدل سرمایه گذاری است که معمولاً مورد استقبال قرار می گیرد. در این حالت شما می توانید با خرید فرانچایز در ترکیه، یک شعبه را که دارای فرانچایز یا حق امتیاز خاصی است تهیه کنید. این نوع حق امتیازها را می توان در دو نوع خلاصه کرد که عبارتند از:

· نوع اول داشتن حق استفاده و کار با نام و برند و

· نوع دوم داشتن حق فروش یا توزیع محصول برند است.

در هر صورت، باید در نظر داشته باشید که نمایندگی یک برند فقط به معنای فروش محصولات آن شرکت است، بلکه باید از روش ثابتی برای فروش، بازاریابی و ارائه خدمات استفاده کنید. خرید فرنچایز در ترکیه به شما این امکان را می دهد که کسب و کار خود را راه اندازی کنید. سپس با نام تجاری شخص دیگری از کسب درآمد استفاده کنید. این کار باید قراردادی بین صاحب برند و سرمایه گذار به مبلغ توافق انجام شود. فرصت های خرید در خرید فرانچایز وجود دارد که می توان به رستوران ها، کافه ها، بهداشت و زیبایی، آموزش، سرگرمی و تفریح ​​و تجارت محصولات مختلف مانند پوشاک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و غیره اشاره کرد.

روند خرید یک فرانچایز به جای خرید کسب و کار در ترکیه به شرح زیر می باشد:

· مرحله اولین اخذ امتیاز تجاری، تاسیس و ثبت شرکت در ترکیه می باشد. بهتر است از انجام این کار، به دنبال بهترین بیزینس در ترکیه در آن شهر باشید.

· برای اخذ امتیاز تجاری مراحل معمول ثبت شرکت در ترکیه به صورت قانونی انجام می شود.

· سپس قرارداد حق امتیاز با مالک تجاری برای به دست آوردن حقوق و امضای حقوق بین شرکت و خریدار می کند.

· پس از امضای این قرارداد، سرمایه گذار باید در متن قرارداد را رعایت کند، در مقابل، فرانچایز موظف است برند و آموزش های لازم را به کار و کل مدیریت ارائه دهد.

روش خرید فرانچایز در ترکیه

ایده فرانسه در سراسر ترکیه بسیار زیاد است. شما می پردازید کمتری را در خصوص خرید کسب و کار در ترکیه از این طریق می توانید. در مورد فرانچایز در ازمیر می توان گفت فرصت های وجود دارد که از جمله آنها عبارتند از:

· پارتی حیوانات: مراکزی برای اوقات فراغت کودکان هستند که شما می توانید با هزینه ای در حدود 12500 دلار به آن وارد شوید.

· صندوق های پستی: شما می توانید با سرمایه گذاری 100 هزار دلاری، در زمینه ارائه یک شرکت پستی در این منطقه اقدام کنید.

· مراکز خدمات غذایی: موارد زیادی در زمینه ارائه دهنده مواد غذایی وجود دارد. از جمله دیلک که یک کافه و رستوران است. شما می توانید برای خرید این فرانچایز در حدود 150 هزار دلار سرمایه اولیه را وارد کنید.

· کافی شاپ ها: همچنین می توانید در زمینه راه اندازی کافی شاپ ها در این شهر پرجمعیت با بیش از 4.3 میلیون نفر اقدام کنید. در این حالت در حدود 50 هزار یورو نیاز دارد. این نوع فرانچایز با این هزینه معقول می تواند Robot şef را انجام دهد.

در حالت کلی، در حدود 1850 حق امتیاز در کشور ترکیه وجود دارد که مردم نیز از آنها استقبال می کنند. این نوع فرانچایزه ها در شهرهای بزرگی از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر و بورسا و غیره فرصت های بیشتری دارند.

این مطلب ادامه دارد … .

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!