اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور دارای لامپ را دارید سایر مشخصات آن را نیز در نظر بگیرید. مقایسه پروژه‌های دارای لامپ با پروژکتورهای LED یا پروژه‌های لیزری نشان می‌دهد که هر کدام از نظر ویژگی‌هایی مانند قیمت، کیفیت تصویر و نقاط قوت‌شان با هم تفاوت‌هایی که دارند و هر کدام در کاربردهای بهتر عمل خواهند کرد. بنابراین برای تصمیم گیری در خصوص اینکه در نهایت کدام یک مناسب تر باید نیازهای خود را در نظر بگیرید.

برای مقایسه انواع پروژکتورها به ادامه مطلب یا برای اطلاعات بیشتر در مورد ویدئو پروژکتورهای Maxell کلیک کنید.انواع از پروژکتورها وجود دارد – LED، لیزری و دارای لامپ. آیا کنجکاو تفاوت بین این سه نوع را دارد، از آن ویدئو پروژکتورهای دارای لامپ و بدون لامپ را می دانید؟ این مقاله به عنوان یک مقایسه کامل بین پروژکتورهای LED، پروژکتورهای لیزری و پروژکتورهای دارای لامپ عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد سرمایه گذاری در یک ویدئو پروژکتور دارای لامپ یا بدون لامپ بگیرید.

پروژه ها برای نمایش تصویر به منبع نور نیاز دارند. از آن‌ها از ال ای دی، برخی دیگر از لیزر و برخی دیگر از لامپ استفاده می‌کنند. ویدئو پروژکتور دارای لامپ، قدیمی ترین و در عین حال ارزان ترین نوع هستند که دارای لامپ های حاوی جیوه می‌باشند. از سوی دیگر، پروژکتورهای LED و لیزری بسیار مدرن‌تر بوده و علاوه بر این، بر این دوست‌دار محیط زیست هستند.

در این پست قصد مقایسه کوتاه و مختصری در این دو نوع پروژه داشته باشیم. وقتی صحبت از مقایسه این دو مدل به میان می‌آید، 7 ویژگی اصلی در خصوص سه منبع نوری است که در پروژه‌های بدون لامپ و دارای لامپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، یعنی LED، لیزر و لامپ، تفاوت ایجاد می‌کند. تمام عمر لامپ، هزینه، و روشنایی، ویژگی های واضحی هستند که باید در نظر گرفته شوند، مشتریان واقعاً باهوش هنگام جستجوی برای خریدهای آگاهانه، به دنبال جزییات ذهنی خواهند بود. اینجاست که فاکتورهای دیگر مانند کیفیت رنگ، زمان روشن شدن، وجود افکت رنگین کمان و نویز دستگاه وارد عمل می شوند.

بسیاری از کاربران ممکن است بخواهند جدیدترین نسخه این نوع محصولات را بخرند، اما کاربرانی هستند که دوست دارند محصولات موجود آن‌ها را بدون نیاز به تعویض، به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل است که طول عمر منبع نور پروژه بسیار مهم است – شما نمی خواهید پول خود را روی دستگاهی سرمایه گذاری کنید که در مدت کوتاهی خراب شود. موفق، در دنیای پروژه‌ها، حتی کوتاه‌ترین طول عمر ذکر شده برای منابع مختلف نور، بیش از یک سال استفاده مداوم را برای شما همراه خواهد داشت.

با توجه به مشخصات فعلی، پروژکتورهای دارای لامپ، لیزری و LED به ترتیب دارای طول عمر 10K، 20K و 30K ساعت هستند که تقریباً معادل 14، 28 و 42 ماه استفاده مداوم است. توجه داشته باشید که این طول عمر نشان دهنده مدت زمان استفاده نه مدت زمانی است که دستگاه خریداری شده است. به عنوان مثال، اگر 42 ماه است که یک پروژه LED خریداری می کند، دلیلی وجود ندارد که به طور مستقیم از کار بیفتد. درعوض، اگر از پروژکتور LED خود فقط به مدت 6 ساعت در روز استفاده کنید، منبع نور آن می‌تواند حدود 7000 روز یا 19.2 سال فعال بماند.

پول دنیا را می‌چرخاند و نباید همه آن را در یک جا خرج کرد. به همین دلیل است که هزینه خرید هر محصول از جمله ویدئو پروژکتور، به نسبت درآمد افراد، بسیار است. بدیهی است که هر کسی می‌خواهد بهترین دستگاه را با پرداخت پول نقدی که به سختی به دست آورده، بخرد، نه اینکه یک‌باره آن را به باد بدهد. این روند کاملاً در دستگاه های پروژکتور نیز صدق می کند، تفاوتی ندارد، ویدئو پروژکتور از نوع LED، لیزری یا دارای لامپ باشد، در هر صورت، مصرف کنندگان به دانستن TCO یا کل هزینه مالکیت یک محصول مورد نظر هستند. این مفهوم فراتر از قیمت فروش اولیه و تعمیرات و تعویض‌های بالقوه است که ممکن است در طول عمر محصول مورد نیاز را نیز در بر می‌گیرند. نظر گرفته می‌شوند، در حالی که پروژکتورهای LED و لیزری به ترتیب مقرون به صرفه و نسبتاً گران هستند.

معمولاً در هر محصول، اشکالاتی رخ می دهد. گاهی اوقات این اشکالات باعث سرگرمی می شوند، گاهی اوقات آزاردهنده یا ناتوان کننده هستند. بررسی پروژه ها از این اشکالات مستثنی و به شکل افکت رنگین کمان در میآیند. برای درک این افکت، ابتدا باید بدانید که هر نوع پروژکتوری، چگونه رنگ تولید می کند. پروژکتورهای دارای لامپ و پروژکتورهای لیزری از فیلترهای رنگی یا چرخه های رنگی استفاده می کنند تا نورتابیده شده را در صورت نیاز تغییر دهند. در این دستگاه‌ها، گاهی اوقات ممکن است لحظه‌ای وجود داشته باشد که چرخه رنگ خیلی کند شود و در نتیجه تصویر با رنگ‌های ناخواسته آغشته شود. این اثر همان افکت رنگین کمان است. اگر امکان مشاهده افکت رنگین کمان در پروژه های دارای لامپ و لیزری وجود دارد اما پروژکتورهای LED این چرخه را دارد که به دلیل وجود دوه رنگ است که در صورت نیاز می توان از طریق آن ها افکت های رنگی کمان را قبل از اینکه روی پرده نمایش داده شود، فیلتر کرد. . از سوی دیگر، از آنجایی که پروژکتورهای LED نیازی به چرخه رنگ ندارند، زیرا رنگ ها به صورت بومی تولید می کنند، امکان نمایش افکت رنگین کمان در آن ها وجود ندارد.

اگر نمی توانید محتوای تصویری را روشن و واضح ببینید، یک دستگاه نمایش چه فایده ای دارد؟ شاید خیلی به روشنایی مهم ندهید، یک صفحه نمایش از اهمیت حیاتی است و عاملی است که ممکن است تصمیمات بزرگی برای خرید نهایی آن وجود داشته باشد. به این فکر کنید که اگر به مانیتور یا صفحه نمایش نگاه کنید که به سختی بتوانید آن را تشخیص دهید، آیا آن را می‌خرید؟ پاسخ احتمالاً یک «نه» قاطعانه است. وقتی صحبت از پروژه‌ها می‌شود، روشنایی از طریق لومن‌های موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) سنجیده می‌شود. در خصوص لومن، هر چه بیشتر باشد، روشنایی نیز بیشتر است. ویدئو پروژکتور دارای لامپ بیش از 2000 لومن ANSI می‌باشد، در حالی که پروژه‌های لیزری بیش از 3500 لومن را از طریق ماژول‌های قابل اتصال به پرده نمایش بزرگ‌هایی که قابلیت تغییر سایز نیز دارند، می‌دهند. از سوی دیگر، ژکتورهای LED نسبت به لحاظ روشنایی عملکرد خوبی و تعداد لومن آن‌ها پرو را به 2000 می رساند. اما در پروژکتورهای LED، این به صورت اسمی در نظر گرفته می‌شود. در واقع یک پروژه LED با نمایش تصویری با کیفیت بالاتر این عدد را جبران می‌کند که به لطف اشباع رنگ بهبود یافته و راندمان نوری است که به پروژکتورهای LED اجازه می‌دهد تا کیفیت تصویر بالاتری نسبت به آنچه انتطار می‌رود، داشته باشند.

به کار بردن این کلمات کلیدی در صنعت ویدئو پروژکتور توسط مصرف کاملاً رایج هستند. اما موضوع این است که تکنولوژی 4K، سطحی از وضوح است که ابزار OLED برای انتشار نور – نشان دهنده مصرف کننده معمولی ممکن است فکر کند که اینها یکسان و هر دو دهنده عملکرد روی یک دستگاه هستند. این سردرگمی در خصوص کیفیت رنگ نیز وجود دارد که در واقع مفهومی مجزا از وضوح و انتشار نور است که توسط ویژگی های رنگی (کالر گاموت) و اشباع رنگ (سچوریشن) مشخص می شود. چشم انسان قابل شناسایی است – که طبق استاندارد، توسط تمام محصولات صوتی و تصویری نمایش داده می شود. علاوه بر این، اشباع رنگ در دستگاه‌های صوتی و تصویری، شدت رنگ‌های موجود در آن را نشان می‌دهد. وقتی صحبت از پروژه‌ها به میان می‌آید، هر نوع – LED، لیزری و دارای لامپ – از استاندارد رنگی مشابه استفاده می‌شود، Rec. 709. با این حال، پروژکتورهای LED با ارائه اشباع رنگ فراتر از 125 درصد از حد معمول، یک قدم جلوتر از بقیه قرار می گیرند.

ما می‌دانیم که شما می‌خواهید دستگاهتان همان لحظه‌ای باشد که باید روشن شود. لذت، انجام فوری هر کاری، یک درخواست طبیعی است و دلیل ظهور فلش مموری و دیگر پیشرفت‌های «فوری» است که در سال‌های متداول رایج شده‌اند. به روزهای مدرسه خود فکر کنید، زمانی که یک یا دو دقیقه زمان می‌برد تا یک دستگاه پروژکتور به درستی راه‌اندازی شود. این زمان، وقت تلف‌شده‌ای بود که به لطف پیشرفت‌های احتمالی دیگر تکرار نشد. ساخت انواع پروژه ها در زمان و سرعت روشن شدن متفاوت است. از یک طرف، انواع LED و لیزر، یا پروژکتورهای بدون لامپ، قادر به ارائه قابلیت روشن/خاموش فوری هستند. از سوی دیگر، پروژکتورهای دارای لامپ چنین قابلیتی ندارند. در عوض، آن‌ها دقیقاً همان حالتی را که از مدرسه به خاطر می‌آورد را ارائه می‌دهند – مدت زمان گرم کردن و سرد کردن را بیان می‌کنند، که می‌توانند تا دو دقیقه قبل و بعد از مصرف طولانی بکشند.

محبوب‌ترین کالاهای فناوری، در عصر حاضر، آن‌هایی هستند که با شعار «هرچه کوچکتر، بهتر» مطابقت داشته باشند. با این حال، کارایی فوق العاده ای ندارد، زیرا کیفیت قطعات در ساخت آن‌ها نیز مهم است. به این فکر کنید: شما می‌توانید یک محصول کوچک و با طراحی خوب داشته باشید، اما اگر قطعات داخلی آن باکیفیت نباشد، پول شما را می‌رود. به عنوان مثال صداهایی که برخی از محصولات هنگام استفاده می‌توانند یکی از ویژگی‌هایی را تولید کنند که می‌توان از آن استفاده کرد. به همین دلیل است که اندازه و صدای دستگاه هر دو فاکتورهای مهم هستند که هنگام خرید ویدئو پروژکتور باید در نظر گرفته شوند.

وقتی نوبت به تصمیم گیری برای خرید یک مدل پروژکتور دارای لامپ یا بدون لامپ می‌رسد، در نهایت، انتخاب نهایی به خود دارد. با این حال، ما تمام تلاش خود را انجام دادیم تا حقایق را در اختیار داشته باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

منبع: وب سایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

آدرس اینستاگرام نوآوران: [email protected]اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!