به همین دلیل آموزش خرید بیت کوین نسبت به سایر رمز ارزها بیشتر مهم است. چراکه قیمت بیت کوین بر قیمت تمامی کوین های دیگر تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله قصد داریم تا آموزش خرید بیت کوین بیت کوین به صورت صحیح و قانونی را شرح دهیم.

مهم‌ترین موضوعی که در حوزه ارزهای دیجیتال، کریپتو کارنسی و آموزش خرید بیت کوین بیت کوین باید به آن توجه کنید، نرخ و قیمت بیت کوین است. چراکه نوسانات این آرزو بسیار بالاست و شما باید در واقع صحیح آن را خریداری کنید. تریدر ها (Trader) و هولدر (دارنده) بسیار زیادی بوده اند که بیت کوین را حوالی قیمت 60000 دلار کرده و به امید فروش بیت کوین به قیمت 10000 دلار بوده است. رویای آن‌ها تا این لحظه به واقعیت تبدیل شود و قیمت بیت کوین بیت کوین در زمان نگارش این متن در حدود 23000 دلار است! به همین دلیل این موضوع که چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است نیاز به دانش و تجربه کافی دارد.

ما در این مطلب با عنوان آموزش خرید بیت کوینفقط مراحل شروع حساب در صرافی‌های قانونی، ساخت کیف پول ارز دیجیتال (کیف پول) و مواردی از این قبیل را خدمت شما گرامی می‌دهیم. نحوه خرید و فروش بیت کوین برای کسب درآمد و سود بیشتر (نوسان‌گیری)، موضوع اصلی این مقاله آموزشی نخواهد بود.

آموزش خرید بیت کوین به صورت قدم به قدم

به‌طور کلی می‌توانم خرید بیت کوین را شامل ۴ بخش دانستم. هر کدام از این موارد شامل بخش‌های دیگر و نکات ریز و درشتی است که باید به آن توجه کرد.

  • نحوه ساخت کیف پول و والت ارز دیجیتال (کیف پول)
  • ثبت نام و احراز هویت در صرافی های معتبر ایرانی
  • نحوه شارژ صرافی با حساب نقدی یا رمز ارزی
  • نحوه انتقال بیت کوین از صرافی به کیف پول شخصی

    تالار بورس

مرحله اول، آموزش ساخت کیف پول (کیف پول) برای بیت کوین

اولین نکته ای که به شما در آموزش خرید بیت کوین باید گفت، نحوه ساخت کیف پول ارزهای دیجیتال است. کیف پول‌های ارز دیجیتال به ۲ نوع تقسیم می‌شوند و هریک از این موارد نیاز به آموزش اختصاصی دارد و ما فقط در اینجا به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

کیف پول های نرم افزاری

کیف پول‌های نرم‌افزاری در سیستم‌های نرم‌افزاری مانند اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی هستند که ارزهای دیجیتال شما را نگه‌داری می‌کنند. از معروف‌ترین کیف پول‌های حال حاضر می‌توانم به تراست ولت (Trust Wallet)، اتمیک (Atomic Wallet) و کیف پول بلوک‌چین Blockchain Wallet اشاره کرد.

کیف پولهای سختافزاری

کیف پولهای سختافزاری بیت کوین و ارزهای دیجیتال، سیستمی سختافزاری دارند و در واقع در آن به صورت امن در یک قطعه سختافزاری ذخیره میشوند که بسیار امن هستند. در واقع تا زمانی که هرکسی به قطعات سختافزاری دسترسی نداشته باشد به هیچ عنوان نمی‌تواند بیت کوین‌های شما را کند کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار امن‌تر و مطمئن‌تر به نظر می‌رسند، اما کیف پول‌های نرم‌افزاری معتبر نیز وجود دارد که در حال حاضر در سراسر دنیا مورد استفاده تریدرها و هولدرهای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرند. در صورتی که می‌خواهید بیت کوین خود را برای مدت بسیار طولانی (برای مثال ۱ سال) پیشنهاد دهید از کیف پول سخت‌افزاری استفاده کنید، اما اگر موضوعات امنیتی را رعایت کنید، کامپیوتر یا گوشی شما همیشه به روز باشید و یا از ویروس اورجینال استفاده کنید. برنامه‌های ناشناس را روی دستگاه‌های خود نصب نکنید، می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری نیز استفاده کنید.

تالار بورس

مرحله دوم آموزش خرید بیت کوین، ثبت نام در صرافی

در دومین مرحله از آموزش خرید بیت کوین باید گفت که شما پس از ساخت کیف پول (Wallet) نیاز به خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال دارید. در حال حاضر علاوه بر صرافی ارزهای دیجیتال خارجی مانند صرافی کوکوین (کوکوین)، صرافی کوینکس (Coinex)، صرافی های معتبر ایرانی نیز به صورت قانونی و امن در حال فعالیت در حوزه خرید بیت کوین بیت کوین هستند که توصیه می کنیم از صرافی های قانونی ایرانی استفاده کنیم. چرا که شما از خطر تحریم ها کاملاً در امان هستید و با خیال آسوده‌تر بیت کوین، تتر (Tether) و سایر کوین ها و توکن های خود را می‌کنید.

صرافی‌های ایرانی ارزهای دیجیتال (Crypto Exchange) قوانین خاص خود را برای ثبت نام دارند. آموزش نحوه ثبت نام در صرافی ها با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی می‌توانم بگویم که همه آن‌ها پس از ثبت نام اولیه و وارد کردن نام کاربری و پسورد، برای ادامه فعالیت‌ها، نیاز به احراز هویت به عنوان احراز کارت ملی یاپورت، تلفن ثابت یا همراه و سایر موارد دارید. که این موضوع نیاز به آموزش دقیق و دقیق دارد.

مرحله سوم، شارژ صرافی

سومین بخش از آموزش خرید بیت کوین مربوط به شارژ صرافی است. شما عموما به دو طریق می‌توانید حساب صرافی خود را شارژ کنید. یا به صورت ارز ارزی و دلاری یا به صورت ارزی یکی از ارزهای دیجیتال پایه و استیبل کوین ها (Stablecoin). مراحل دقیق این مورد را باید در آموزش های صرافی ها مطالعه کنید.

مرحله چهارم، خرید و انتقال ارز دیجیتال

پس از آن کیف پول خود را آماده کرد و ثبت نام و هویت در صرافی نظر را انجام داد، نوبت خرید بیت کوین یا سایر ارزها و انتقال آن به کیف پول است. شما می توانید بیت کوین (Bitcoin) را خودتان بخرید و در صرافی نگه دارید. که این مورد را به شما توصیه نمی‌کنیم. ازآنجاکه صرافی های ارز دیجیتال (صرافی ارز دیجیتال) ممکن است درمعرض تحریم و هک باشند، بهتر است از خرید آن را به کیف پول شخصی خود منتقل کنید. زیبایی ارزهای دیجیتال به‌خاطر است که کیف پول‌های غیرمجاز آن وجود دارد. یعنی هیچ فردی جز شما به دارایی شما دسترسی ندارد. ولی وقتی آنرا در صرافی نگاه‌داری کنیم، دوباره شبیه به سیستم‌های مالی دیگر، مثل بانک، کارگزاری بورس و… می‌شود، یعنی مثلاً افراد دیگری قدرت باز و بسته کردن حساب شما را دارند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردم آموزش خرید بیت کوین را به شما عزیزان به‌طور خلاصه عرض کنیم. لطفاً توجه داشته باشید که این آموزش صرفاً جهت آشنایی کلی با نحوه خرید بیت کوین است و نکات بسیار زیادی که برای ارزیابی این نکات و روش‌ها می‌توانید در دوره آموزشی آنلاین دیجیتال تالاربورس شرکت کنید. نرخ کارمزد صرافی ها (Fees by Cryptocurrency Exchange)، تفاوت قیمت صرافی ها (صرافی ها) مهم خرید اسپات (Spot) و فیوچرز (futures) از مواردی است که نیاز به آموزش خرید بیت کوین به صورت جامع و مفصل دارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!