با وجود گسترش خرید اینترنتی، ممکن است از مسافران بلیط بلیط هواپیما یا قطار را اینترنتی خریداری کنید، به همین دلیل در ادامه راهنمای گام به گام خرید آنلاین انواع بلیط را بررسی کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما و نسبت به اتوبوس اتوبوس پیچیده تر است، زیرا برای خرید این بلیط ها بالاتر بوده و در زمان کوتاه تر، بلیط های آن به فروش می رسد. معمولاً برای خرید بلیط هواپیما باید بیشتر به خرج دهید، زیرا در صورتی که اطلاعات مسافرین را اشتباه وارد کنید، برای اصلاح یا کنسل آن باید جریمه پرداخت کنید.

خرید بلیط آنلاین قطار در کوتاه ترین زمان

به منظور خرید بلیط قطار از سایت رسپینا ابتدا وارد صفحه اصلی شوید و در قسمت بالای صفحه روی آیکن قطار کلیک کنید. در این مرحله صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید مبدا و مقصد و تاریخ حرکت را وارد کنید. از امکانات سایت رسپینا امکان رزرو بلیط قطار به هتل همراه است که می‌توانید در این صفحه انتخاب کنید. پس از وارد کردن مشخصات وارد صفحه لیست قطارها می شوید.

در صفحه ایجاد شده می‌توانید لیست قطارهایی را که به مقصد مورد نظر می‌روند به همراه ساعت حرکت، زمان رسیدن و امکانات قطار را مشاهده کنید. برای جستجوی بهتر بلیط قطار مورد نظر می توانید از فیلترهای موجود در سمت راست یا بالای صفحه استفاده کنید. با استفاده از این فیلترها می‌توانم از بلیط ها را قیمت، زمان حرکت، نوع شرکت ریلی استفاده کنم.

پس از انتخاب تعداد و بلیط قطار مورد نظر وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعات را وارد کنید. به منظور خرید بلیط قطار باید علاوه بر وارد کردن اطلاعات صحیح، کارت شتاب که رمز دوم را در اختیار داشته باشید. از امکانات دیگر سایت رسپینا برای رزرو بلیط قطار، امکان کسر از مسافری که باید قبل از ثبت نام کرده و حساب کابری خود را شارژ کنید.

رسپینا 24

نحوه خرید بلیط هواپیما داخلی از سایت رسپینا

برای خرید بلیط هواپیما از سایت رسپینا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1- ابتدا وارد صفحه اصلی شده و سپس در قسمت بالای صفحه، با کلیک بر روی بلیط هواپیما، وارد صفحه پرواز می شوید.

2- در این قسمت کادری نمایان می‌شود که باید در آن مبدا، مقصد، زمان رفت و در صورت دلخواه زمان برگشت را وارد کنید.

از خرید بلیط هواپیما از سایت رسپینا، امکان رزرو هتل به همراه پرواز است که با انتخاب آن در این صفحه می‌توانید هتل را نیز انتخاب کنید. در این صفحه اطلاعات مفید در رابطه با نحوه خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط بلیط هواپیما از رسپینا، اطلاعات کامل در مورد ایرلاینها و امکانات موجود در سایت رسپینا ارائه شده است.

بهترین پرواز را از رسپینا رزرو کنید

3- پس از اینکه روی گزینه انتخاب کلیک کنید وارد صفحه لیست پروازها می شود. در این صفحه می‌توانید آخرین پروازهای همان روز را با مشخصات کامل زمان حرکت، نوع ایران و زمان رسیدن مشاهده کنید.

همچنین فیلترهای موجود در این صفحه وجود دارد که می‌توان با توجه به هدف خود، نوع پرواز دلخواه را مشاهده کرد. این فیلترها شامل تقویم پروازی، نوع کلاس پروازی، زمان پرواز، نوع ایرلاین و نوع بلیط است. در قسمت بالای صفحه می‌توانید با استفاده از تقویم پروازی، کمترین قیمت بلیط را در روزهای دیگر مشاهده کنید و بدون نیاز به جستجوی بیشتر، ارزان‌ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید. همچنین در پایین نوار تقویم پروازی فیلتر زمان پرواز، موقعیت و قیمت وجود دارد که بلیط ها را بر این اساس می‌توان مرتب کرد.

یکی از امکانات ویژه وب سایت رسپینا برای خرید بلیط هواپیما با قیمت پایین تر، سرویسی تحت عنوان خبرم کن است. این امکان ویژه به صورت زنگوله ای در سمت راست صفحه لیست پروازها قابل مشاهده است. با انتخاب این گزینه، پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید کاهش قیمت را انتخاب کنید و شماره تلفن خود را نیز وارد کنید. از کاهش قیمت بلیط هواپیما، پیامکی مبنی بر ارزان شدن بلیط هواپیما از سوی رسپینا برای شما ارسال می شود.

بلیط هواپیما داخلی را با کمترین قیمت رزرو کنید

4- پس از انتخاب بلیط هواپیما وارد صفحه بعدی می شوید که باید لیست افراد و مشخصات آن را به همراه کد ملی وارد کنید که در ادامه وارد صفحه پرداخت می شوید.

در ادامه امکانات ویژه وب سایت رسپینا، در این صفحه سرویس چند بخرم وجود دارد. با استفاده از این سرویس می‌توانید از بلیط هواپیما مورد نظر برای تاریخ تعیین شده با نرخ دلخواه انتخاب کنید. در صورتی که بلیط هواپیما به قیمت مورد نظر شما رسید، بلیط به صورت خودکار برای شما رزرو می‌شود. البته لازم است نسبت به شارژ حساب کاربری اقدام کرده باشید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما خارجی از رسپینا

برای خرید بلیط هواپیما، کافی است مراحل زیر را به صورت خارجی انجام دهید تا وارد صفحه پرداخت شوید. با خرید بلیط هواپیما خارجی از رسپینا نیازی به پرداخت وجه به صورت دلار ارز.

1- ابتدا وارد سایت رسپینا شده و پس از انتخاب بلیط هواپیما آیکن وارد صفحه پرواز شوید.

2- در این صفحه، با انتخاب گزینه پرواز خارجی مبدا و مقصد و تاریخ حرکت خود را وارد کنید. علاوه بر این می‌توانید نوع کلاس پروازی و تعداد مسافران را نیز در این صفحه مشخص کنید.

در صفحه پرواز خارجی اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه خرید بلیط هواپیما خارجی و اخرین شرایط و قوانین مربوط به معاملات مختلف درج شده است. همچنین در صورتی که برای سفر به کشور خارجی نیاز به ویزا داشته باشید، می‌توانید اطلاعات بیشتری را با روش‌های رسپینا تماس بگیرید.

3- پس از کلیک روی جستجوی وارد صفحه لیست پرواز می شوید، که می توانید آخرین پروازها را مشاهده کنید.

4- با انتخاب هر یک از فیلترهای درج شده در سمت راست یا بالای صفحه، می‌توانید پرواز دلخواه خود را انتخاب کنید.

5- با انتخاب یکی از ایرلاین ها از قسمت نوع ایرلاین، تنها پروازهای آن شرکت برای نمایش داده می شود.

6- با استفاده از فیلتر تعداد توقف، می‌توانید پروازهایی را بدون توقف یا 1 و 2 توقف داشته باشید.

7- با انتخاب یکی از پروازها، وارد صفحه بعدی می شوید که باید اطلاعات همراه، و کد ملی به شماره پاسپورت را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

8 – پس از انتخاب گزینه ثبت، وارد صفحه پرداخت می شوید و می توانید بهای بلیط را با کارت شتاب خود و به صورت ریالی پرداخت کنید.

رسپینا 24

راهنمای گام به گام خرید بلیط اتوبوس از رسپینا

برای خرید ارزان و ارزان اتوبوس از شهرهای ایران می‌توانید به رسپینا اعتماد کنید. بدین منظور کافی است وارد صفحه اصلی رسپینا شوید و در ادامه مراحل زیر را طی کنید:

1- در صفحه اصلی رسپینا روی گزینه بلیط اتوبوس کلیک کنید.

2- در صفحه اتوبوس اتوبوس، مبدا، مقصد و زمان سفر را مشخص کنید تا وارد صفحه لیست اتوبوس ها شوید.

3- در این صفحه می‌توانید لیست اتوبوس‌ها را بر اساس ساعت حرکت و ترمینال مبدا و مقصد مشاهده کنید.

4- ازطریق فیلتر نوع اتوبوس، می‌توانید اتوبوس معمولی یا وی پی را خریداری کنید.

5- از قسمت پایانی مبدا و پایانه مقصد، قادر است اتوبوس هایی را که به پایانه مورد نظر شما می‌روند را مشاهده کنید.

6- پس از انتخاب بلیط مورد نظر، وارد صفحه بعدی می شوید که در آن اطلاعات مسافر را به دقت وارد کنید. در نهایت با ثبت اطلاعات وارد صفحه پرداخت می شوید.

پشتیبانی 24 ساعت توسط کارشناسان رسپینا

یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب سایت مناسب خرید بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس یا رزرو هتل، پشتیبانی 24 ساعته بلیط است. سوالات رسپینا به صورت تمام وقت در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگوی سوالات سوالات هستند. همچنین در صورتی که بلیط هواپیما داخلی یا خارجی شما با حتی 1 دقیقه تأخیر روبه رو شود، اطلاعات رسپینا را در اسرع وقت به شما اطلاع‌رسانی می‌کند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!