داستانی که مستحضر بود، در نوشته قبلی من در رابطه با فضای اینستاگرام مطلبی نوشتم و پیشنهادی دادم تا اگر بخواهید می توانید از این فضای کماکان دور بشویید و یا حتی اگر می خواهید به این فضا برسید،چراغ راهتان شوم… اما الان بشنوید از توییتر و ماجراهای من و توییتر:

از این پرنده آبی برایتان تعریف کنم..بنده سال 2018 بود که پیشنهاد یکی از دوستانم توییتر را نصب کردم و در پاسخ سوالم ابتدایی که پرسیدم:چگونه است؟ گفت:توش مینویسن..و من قانع شدم..دوماهی فقط مطالب را میخواندم و بنظرم ادم های حسابی فقط در توییتر فعالیت میکنند و من کمی میترسیدم چیزی بنویسم تا قول قول«ایگنور» شوم.چندماهی گذشت و من به فعالیتهای بیام خودم با 13 فالور ادامه دادم..اما همین گونه پیش نرفت..اتفاقات جالبی افتاد که میخواهم در تیترهایی به صورت منظم برایتان توضیح دهم:

کسانی که مدت هرچند کوتاهی در توییتر فعالیت کرده اند،این گفته ها را بهتر درک میکنند!

در هر فضا و شبکه ی اجتماعی ای، که شما تازه وازد میشوید،اصطلاحاتی هست که از آن بی خبر اما توییتر دیگر فراتر از اینها هست و شما برای مدتی باید به همراه توییتر گوگل را هم باز کنید و پیش نویس «فلان چیز» یعنی چه. » را همیشه داشته اید..یادم می آید وقتی اولین بار شنیدم کسی به کسی میگوید «اکلیلی شدم» فکر کردم واقعاً در قوطی اکلیل، سهوا رویش باز شده و تمام زندگی اش برق برقی شده است..مورد داشته ام میخواستم ترفندهای پاک کردن اکلیل. را به او اموزش دهم..نتیجه گیری:انها سخت صحبت می کنند.

مورد دیگری که باعث شد من برای همیشه،از این فضا دور شوم،همین بود..کاربران تازه به دوران رسیده و بعضی اوقات از قدیم به دوران رسیده،عقاید عجیبی دارند..تا وقتی مانند آنها باشی و نظراتشان را تایید کنی،تماما شما را دنبال کنند و همراهتان هستند و قربان صدقه تان میروند..اما کافی است،یکبار،به اندازه ی سر سوزنی با اینها مخالفت داشته باشید..چشمتان روز بد نبیند..انفالو بلاک کردن تنها لطفی است که در حقتان می کنند..انقدر. با همکارانشان،تو را کوت*می کنند و شخصیتی را می سازند که تا مدت ها در انزوا میمانی و فقط میگویید:حق با شماست..یادم می آید در پی هشتگ هایی که در پی اتفاق آشنا می شوند،بنده ترسیدم و چندتایی از هشتگ. هایم را پاک کردم و با بلوک شدنم توسط اطرافیانم بد شدم..و حتی همان موقع،کاربرانی نوشتند اگر کسی را در تایملاین ببیند که غیر این هشتگ،توییتی میزنند،انها را بلوک می کنند..نتیجه گیری:باید مثل آنها شوید،در غیر این صورت راه سختی در این پرنده در پیش دارید.

کوت:عملی است که توییت شما را توییت میکنند و درباره اش نظر میدهند.

اصولا فضایی دارد که وقتی مدتی در آن باشد، نه تنها روحیه نمی‌گیرید بیشتر و روز به روز از دیروز به این نتیجه می‌رسید که شما چقدر بدبخت هستید. اند و از این ویران اباد رفته اند..جدا از این،نظرات دیگری هم راجع به بدبختی هایمان دارند..یادم می آید زمانی که در گذشته بود،کار توییت گذاشته بود که:امادگی از دست دادن عزیزانتان را داشته باشید..و. به گفته ایشون من یک هفته تمام خودم را در اتاق حبس کرده بودم و با اهنگ های اقای ابی گره میکردم..نتیجه گیری:پا گذاشتن در فضای توییتر مساوی است با مرور بدبختی هایتان..

مهم ترین مطلب این قسمت..این قسمت بیشتر شبیه کل فضای اینستاگرام هست..شوعاف از بلیط هوایپیمای مهاجرتشان گرفته تا گربه شان..از همه چیز و همه چیز..یعنی همچین چیزی است که به همان اندازه بدبخت هستند و به یاداوری می کنند. ،به همان اندازه با شوعاف هایشان ،بیشتر به تضعیف روحیه ی ما کمک می کنند..البته در این بین افراد هستند که به شوافرها حمله می کنند و تخریبشان می کنند اما آنها هم در نهایت شوافر می شوند..نتیجه گیری:اگر چیزی برای شواف کردن دارید،پا در پرنده آبی بگذارید.

این اپشن هم در همان زمانی که من در توییتر فعالیت میکردم، باب شده بود. او کیست..دیده شده طرف در این راه،از فضولی جان به جان افرین تسلیم کرده است.از سخنان زشت و فایل های بی شرمانه که در ناشناس ارسال می شود برایتان نگویم..و از اعتراف های کراشانه خودم هم برایتان نمیگویم..نتیجه گیری:اگر پا در پرند گذاشتن،لینک ناشناس نگذارید.

به این جمله گوش بسپارید«این پسره خیلی خوبهههههههه»..تعریف شما از این جمله ای که در تایملاین ظاهر می شود چیست؟خب انسان خوب !ما توییتر نریختیم که نظر تو را درباره این پسره بشنویم..تازه اصلا معلوم نیست تو با چه کسی کار داری..و امثال این محتواها..تک و توک بین همچین محتواهایی،محتوای قاصرنویس ها را هم میبینند که میدم درباره آن ها چیزی نگویم..نتیجه گیری:اگر توییتر ریختید،روزمره نویسی چون برای کسی جذاب نیست..

انواع میوه جات و سیفیجات را در توییتر مشاهده می کند..از پرتقال و سیب و هویج گرفته تا شلغم و پیاز و چغندر..همچین اسم های عجیبی دارند..آیا اسم دیگر چشه؟نتیجه گیری:می توانید غذاهای ایتالیایی شوید.

انها فقط دنبال فیو گرفتن هستند و به هر قیمتی شده اند،این موقعیت را کسب می کنند..یادم می آید آن زمان هرکاری میکردند(وقتی میگویم هرکاری دیگر متوجه شوید)تا چند تا ریتویییت و فیو بیشتر میگیرند..واقعا عاب و بود که ملت بود. را اسکل میکردند با انواعی از اسکرین چت های فیک و ناله های فیک و همه چیز فیک..نتیجه گیری:در توییتر به هیچکس اعتماد نکنید..

فیو:همان لایک

انها فکر می کنند چون جایی در اختیارشان قرار گرفته تا بنویسند، می توانند تمام ارزش ها و استانداردهای دیگران را له کنند و عقب مونده بودن به آن ها بزنند..مثال بارزش را فکر کنم حدس زدید..بله همان ارتباط ها..همان به ظاهر. روشن فکرها هنوز نمیدانند همه نباید مثل هم فکر کنند ..

تمام مطلب فقط این ها نیست..از ادم هایی که در توییتر فک می کنند حق قلم را به دست می گیرند و ادم هایی که فقط محتوای بی پوچ برای همسن و سال هایشان می گذارند و ادم هایی که می خواهند بزرگ شوند و افکار پوسیده ای مثل تبعیض جنسیتی و ادمایی دارند. مخالفت با انواع تایپ ها نداریم..کل فضای توییتر در همین خلاصه می شود..انسان های روشن فکری که فقط برای قبول شدن در جامعه مجازی،حرف هایی را می زنند که بعضی از ته دل قبول نمی کنند و فقط می خواهند مورد قبول آنهایی که دوستشان دارند. دارند،قرار میگیرند..نمیدانم..از این فضا خسته شده بودم..از این که ظاهر میکردم و با انها مخالفت میکردم که فقط فالور جمع کنم..اما من هیچ وقت حرفهایشان را قبول نکردم..

توجه کنید انسان هم در این فضا پیدا میشود.

به هرحال همه چیزهایی که دلم می خواست بگویم اینها بود..شاید فکر کنید خیلیش کردم ولیتاثیرش آن چنان روی روحیه تان است که ممکن است جبران ناپذیر باشد ..پس دنبال دردسر برای خودتان نگردید..ارامش شما ارزشش را از گشت و گذار کردن. در این فضا و با این ویژگی ها،بسیار بسیار بالاست..

“یاعلی