برخی از مردم بیشتر از دیگران شیر می‌نوشند. علاوه بر این برای داشتن نوشیدنی شیر، تحمل لاکتوز نیز به این امر کمک می کند. مطالعه جدیدی نشان می‌دهد اروپاییان باستان ممکن است به‌علت قحطی‌ و شیوع‌ مکرر بیماری توانایی هضم شیر را به دست آورده باشند.

پژوهشگران در تاریخ ۲۷ ژوئیه در مجله Nature گزارش دادند که اروپایی‌ها از حدود ۹ هزار سال پیش، زمانی که لبنیات‌سازی برای اولین بار به گوشه‌های جنوب شرقی این قره رسید، به نوشیدن شیر روی آوردند. بااین‌حال چند هزار سال طول کشید تا تعداد زیادی از اروپایی‌ها ژنی را به دست آوردند که لاکتوز یعنی قند موجود در شیر را هضم می‌کند.

پژوهشگران مطالعه جدید می‌گویند اکتشافات آن‌ها (براساس نمونه‌های باقی‌مانده از صدها منطقه باستان‌شناسی و اطلاعات DNA)، این ایده غالباً زیر سوال می‌رود که مصرف شیر را به این دلیل افزایش می‌دهد که بیشتر تغذیه‌ای و سلامتی آن را تحمل کند.

افرادی که نمی‌توانند لاکتوز را هضم کنند، با مصرف شیر اسهال، گاز شکم، نفخ و گرفتگی روده می‌شوند. ریچارد اورشد و همکارانش می‌گویند این واکنش‌های ناراحت‌کننده آنقدر خفیف بودند که نمی‌توانستند به‌تنهایی باعث کاهش تحمل لاکتوز شوند. اما در طول قحطی‌های مکرر و مبتلا به بیماری، اسهال ناشی از لاکتوز در جامعه‌ای که کشاورزان به آن‌ها دچار سوء‌تغذیه می‌شوند، به وضعیت مرگباری تبدیل می‌شوند و این تهدیدهای مکرر به‌عنوان عامل محرک تحمل لاکتوز عمل می‌کند.

الیور کریگدانشمند باستان شناسی زیستی از دانشگاه یورک انگلستان میگوید گزارش داد که مصرف شیر را به عنوان زندگی می کند که باعث ایجاد ویژگی تحمل لاغری می شود. کریگ که در مطالعه جدید شرکت نداشت، می‌افزاید، پژوهش‌های بیشتر برای تعیین این نیاز است که قحطی‌ها یا دوره‌های بیماری‌های عفونی تا چه حد ممکن است بر روی هضم شیر توسط اروپاییان باستان تأثیرگذار باشد.

پژوهشگران همچنین باید در نظر داشته باشند که پنیر و سایر محصولات لبنی کم‌لاکتوز از حدود ۷۴۰۰ سال پیش در اروپا رواج پیدا کردند. کerیگ meی‌گwیd eگn غذahahahwer گstrdhe ddddstrs قarara ق amشخص amیnahah ک کdhnahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahndhnahnah

تیم اورشد با تجزیه و تحلیل داده‌های منتشر شده از باقی‌مانده‌های حیوانی که از بیش از 1000 تکه سفال در حدود 550 منطقه باستانی‌شناسی استخراج شده بود، تعداد زیادی از مصرف شیر در اروپا از 900 تا 500 سال پیش بررسی شد. در آغاز آن بازه زمانی، کشاورزان مهاجر لبنیات‌ را به شبه‌جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا وارد می‌کنند و ساکنان این منطقه از نوشیدن شیر استقبال می‌کنند. مصرف شیر در طول زمان در نقاط مختلف قره اروپا بود. پس از حدود ۷۵۰۰ سال پیش، مصرف نسبتاً بالای شیر در غرب فرانسه، شمال اروپا، و جزایر بریتانیا مشاهده می‌شد. فعالیت لبنیات‌سازی در مرکز اروپا رواج کمتری داشت.

مقالات مرتبط:

تیم اورشد همچنین با استفاده از DNA باستانی منتشر شده از حدود ۱۸۰۰ اروپایی و آسیایی، ظهور و گسترش ژن اصلی مسئولیت تحمل لاکتوز را دنبال کردند. قدیمی‌ترین شواهد اروپایی مبنی‌بر وجود یک واریانت ژنی در بزرگسالان که مسئول فعالیت‌های لاکتاز هستند (آنزیمی که با تجزیه تحلیل لاکتوز باعث تحمل لاکتوز می‌شود) به حدود ۶۶ سال پیش بازمی‌گردد. اما پژوهشگران دریافتند که این ویژگی که «ماندگاری لاکتاز» نامیده می‌شود، تا حدود ۳۰۰۰ سال پیش در اروپا شایع نبود.

طبق گزارش پژوهشگران، پیش از آن زمان، افزایش سطح لاکتاز با کاهش جمعیتی مرتبط با قحطی در برخی از مناطق مربوط به آن بود. بین ۸ هزار تا ۴ هزار سال پیش، در مناطق کشاورزی کاوش‌شده در سراسر اروپا، میزان کاهش دوره‌های جمعیتی دیده می‌شود که تحت‌تأثیر قرار گرفته است. نتایج تراکم سکونتگاه‌ها که معیاری از میزان نزدیکی مردم به هم است، معمولاً در زمان‌های ماندگاری لاکتاز، کاهش پیدا می‌کند. دانشمندان حدس می‌زنند، آسیب‌های منتقل می‌شوند از حیواناتی مانند سالمونلا تراکم سکونتگاه‌ها را کاهش می‌دهند، زیرا ساکنانی که قادر به هضم لاکتوز نبودند، مرگ‌ومیر بیشتر می‌شوند. گروه اورشد حدس می‌زند که در آن دوره‌های سوء‌تغذیه و بیماری، ماندگاری لاکتاز دسترسی به مواد مغذی به‌شدت موردنیاز موجود در شیر را افزایش داد.

اما ران پینهاسی، باستان شناس دانشگاه وین متقاعد نشده است که تئوری قحطی و بیماری درست باشد. او می‌گوید اسهال بیشتر در کودکان دچار سوء‌تغذیه می‌شود. او این سوال را مطرح می‌کند که آیا این امر باعث مرگ می‌شود. به‌گفته‌ی او، پیشنهادی حاضری پژوهشگران، توضیحی درباره نحوه گسترش ماندگاری لاکتاز ارائه نمی‌دهد.

در سایر نقاط جهان و به محل زندگی که به همان اندازه ناشناخته است، مصرف شیر مصرفی باعث افزایش تحمل لاکتوز نمی شود. برای مثال، تحمل لاکتوز در میان گله‌داران آسیای مرکزی که شیر مصرف می‌کنند، می‌شود، اما نشان‌های زیستی تحمل لاکتوز در شکارچی‌گردآورندگان هادزا در آفریقای شرقی که شیر نمی‌نوشند، مشاهده می‌شود.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!