فهرست مطالب

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

تکنولوژی در چند دهه اخیر چشم‌گیری داشته و مسیر پر پیچ و خمی را طی کرده است. زمانی که برای اولین بار دستگاه فکس اختراع می شود به ارسال سریع اطلاعات به ویژه برای کسب و کارها تبدیل می شود. جالب است که دستگاه فکس را به عنوان یک روش بسیار سریع برای انتقال اطلاعات برای فواصل طولانی استفاده می‌شود. در مقاله امروز دیجی رو قصد داریم با هم در چگونگی تغییر صنعت فکس در چند سال اخیر صحبت کنیم. به عنوان مثال آیا می‌دانستید در سال 1982 دستگاه فکس 6 دقیقه‌ای 20 هزا دلار قیمت داشت؟! برای دانستن حقایق بیشتر در مورد فکس با ما در ادامه همراه شوید.

اولین دستگاه فکس به 180 سال پیش برمی گردد

مخترع اسکاتلندی به نام الکساندر بین (Alexander Bain) در سال 1843 اولین فکس خود را ارسال کرد. او فکس را از طریق سیم تلگرام برای همکار خود در انگلستان فرستاد. این اتفاق نشانگر آغاز عصر برای قراری ارتباط در دنیای مدرن بود که به صورت الکترونیکی با استفاده از خطوط تلفن رخ داد.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 2
الکساندر بینترع دستگاه فکس

شرکت زیراکس دستگاه فکس مدرن امروزی را ساخت

شرکت AT&T در اوایل دهه 1900 با ارسال یک عکس از فناوری فکس را با استفاده از سیم توسعه می دهد. بعد از این اتفاق شرکت رادیویی آمریکا (RCA) با موفقیت به صورت بی‌سیم در سرتاسر اقیانوس اطلس فکس ارسال کند. سال‌ها بعد از اولین فکس تجاری مدرن توسط شرکت زیرکس تولید و ساخته شد.

اولین فکس رنگی 80 سال پیش ارسال شد

دانشمند آمریکایی به نام هربرت ای ایوس (Herbert E. Ives) در سال 1942 اولین فکس رنگی را در جهان ارسال کند. این دانشمندهای بسیاری از جمله ارسال فکس رنگی در دنیا داشت که به خاطر آن به شهرت رسید. اختراع فکس رنگی توسط او در نهایت به ساخت برنامه‌های تلویزیونی تبدیل می‌شود. می‌گفت که به خاطر این دانشمند آمریکایی ما امروز تلویزیون‌های رنگی داریم.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 1
تصویری از Herbert E. Ives مخترع فکس رنگی

فکس یکی از قدیمی ترین روش های ارتباط الکترونیکی است

فکس یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ارتباط الکترونیکی بوده است که همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از کسب و کارها به فکس تکیه کرده و چراکه یکی از امن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ارسال و دریافت فایل‌های حاوی اطلاعات حساس است.

کشور ژاپن اولین پذیرنده دستگاه فکس است

ژاپن یکی از اولین پذیرنده دستگاه فکس در دوران اوج اقتصادی در دهه 1980 بود. دستگاه فکس بیش از ماشین‌های ظرف‌شویی خودکار استقابل قرار گرفته و به جزء اصلی از هر خانواده تبدیل می‌شود. این کشور روی تولیدتان جهانی فکس تسلط پیدا کرده و 90 درصد از میلیون‌ها دستگاه فکس را تولید می‌کند.

فکس سه بعدی در اوایل قرن بیست و یکم رواج پیدا کرد

در اوایل قرن بیست و یکم دستگاه فکس سه بعدی داده‌های بعدی را اسکن و ارسال کند. این پروژه تحت عنوان پروژه میکل آنژ نام گرفت که تصاویر سه بعدی از آثار میکل آنژ را به همراه سایر آثار هنری تاریخی را اسکن کند.

در اوایل قرن بیست و یکم اینترنت جایگزین دستگاه فکس شد

با پیشرفت تکنولوژی هر اختراع در نهایت با یک اختراع پیشرفته‌تر، بهتر و ایمن‌تر جایگزین می‌شود. دهه اول قرن بیست و یک شاهد افزایش تصاعدی در عملکردهای مرتبط با اینترنت بودیم که مهم‌ترین آن‌ها جایگزینی دستگاه فکس معمولی بود. ارتباط با فکس به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد چرا که ارتباطات اینترنتی جاگزین شده بودند.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس ۷

iFax اولین فکس از طریق موبایل را در اپ استور راه‌اندازی کند

iFax در سال 2008 یکی از پیشگامان فکس آنلاین بود و اولین اپلیکیشن خود را برای کاربران موبایل راه‌اندازی کرد. کاربران دستگاه‌های اپل حالا می‌توانند با اسکن اسناد و تصویر با یک اپ گوشی به ارسال و دریافت فکس بپردازند. از آن تا به حال ارسال فکس با زمان تغییرات زیاد شده است.

ارسال فکس از ارسال ایمیل ایمن تر است

از فکس‌های چند وقت به عنوان یک روش امن ارتباطی یاد می‌شود زیرا دستگاه‌های فکس بسیار سخت‌تر از یک حساب ایمیل است. همچنین به خاطر احتمال پایینی که فکس در گم کردن پیام‌ها و یا مسدود شدن آن توسط فیلترهای اسپم بسیار قابل اطمینان است.

با استفاده از خدمات فکس آنلاین می توان در زمان کم و با هزینه کمتر در هزینه های خود صرفه جویی کرد.

از اپلیکیشن فکس به این معناست که شما کاغذ هدر نخواهید داد. شما می‌توانید فکس را از هرجایی به صورت الکترونیکی ارسال و دریافت کنید و همین امر باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه خواهد شد. که دستگاه‌های فکس در بازار موجود هستند اما هزینه استفاده از تجهیزات فکس شخصی قیمتی حدود 100 تا 200 دلار خواهد داشت. این دستگاه‌های فکس با کیفیت مناسب دفتر تا 500 دلار و بیشتر نیز برایتان هزینه‌بر است.

با فکس آنلاین اسناد خود را مرتب نگه دارید

با استفاده از اپلیکیشن‌های فکس، می‌توانید به راحتی به تمام مدارک و فگس‌های ارسالی دسترسی پیدا کنید و در یک محیط ذخیره‌شده تا هر زمانی که به آن‌ها نیاز دارید به سرعت دسترسی داشته باشید، می‌توانید به این فایل‌ها دسترسی پیدا کنید. سرویس‌های فکس آنلاین از فضای ذخیره‌سازی ابری پشتیبانی می‌کنند و به همین دلیل هم به کاربران این امکان را می‌دهند تا بدون هیچ دغدغه‌ای این اطلاعات را در فضای ابری ذخیره‌سازی کنند.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 6

ارسال فکس از طریق مغزها همچنان امکان پذیر است

اگر برای یک بار از فکس استفاده کنید، می‌توانید به مراکزی که در اطراف منزلتان وجود دارد، بپردازید و در زمینه خدمات فکس فعالیت می‌کنید. هزینه ارسال خدمات فکس محلی هزینه بسیار پایینی دارد. اما باید توجه داشته باشید که در صورت ارسال یک گواهی بین‌المللی این هزینه افزایش پیدا خواهد کرد.

مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا همچنان به فکس تکیه می‌کند

ارسال اطلاعات سلامت بیمار (PHI) یکی از بخش‌های مهم متخصصین و مراقبت‌های بهداشتی است. مدیریت این فایل های PHI بسیار حائز اهمیت است زیرا همه باید از قوانین HIPAA در این حوزه پیروی کنند. به همین دلیل هم برای اشتراک‌گذاری و ارسال PHI همچنان فکس یا داده می‌شود.

با سیستم پخش فکس می‌توانید برای گیرنده فکس ارسال کنید

شما می‌توانید به یک دستگاه فکس اسناد را برای چندین گیرنده به صورت همزمان ارسال کنید. این امکان برای سرویس‌های فکس آنلاین نیز وجود دارد و شما می‌توانید یک فکس تکی را برای دریافت گوشی از طریق کامپیوتر هوشمند خود ارسال کنید.

فکس آنلاینی به استفاده از خط تلفن نیاز دارد

غالب سرویس‌های فکس آنلاین به کاربران خود یک شماره فکس اختصاصی روی حساب‌هایشان می‌دهد. این روش بسیار راحت‌تر از استفاده از روش‌های سنتی برای ارسال فکس است زیرا به تلفن نیازی در دشت نصب می‌شود.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 5

مردم در ایالات متحده آمریکا بیش از 4 ساعت از استفاده از گوشی هایشان می کنند

بر اساس آمار، گفته می‌شود که استفاده از گوشی موبایل را به صورت روزانه و به غیر از صحبت کردن در طول سالهای بعدی افزایش چشمگیری داشته باشد. اکنون در سال 2021 ساعت استفاده از موبایل به 4 ساعت و 23 دقیقه رسیده است و پیش بینی می‌شود این مقدار تا سال 2023 به 4 ساعت و 35 دقیقه نیز برسد.

فکس مبنی بر فضای ابری رشد خود را ادامه خواهد داد

بازار جهانی برای خدمات فکس به دلیل افزایش سیستم‌های ارتباطی و همکاری‌های مبتنی بر فضای ابری در حال افزایش و رو به رشد است. زا فکس در استفاده از مشاغل بزرگ در سرتاسر مناطق مختلف ایالات متحده آمریکا مصرف چشمگیری داشته است. صنعت خدمات فکس آمریکای شمالی پردرآمدترین صنعت بوده است که در سال 2021 49.70 درصد از درآمد را به خود اختصاص داده است.

فکس آنلاین ردیابی جابه‌جایی‌ها را بهبود بخشیده است

فکس آنلاین بر پایه فضای ابری می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد که یک نسخه دیجیتالی از فکس‌های خود را در حساب‌های ذخیره‌سازی آنلاین خود نگه دارند. آن‌ها همچنین تحویل‌هایشان را ارسال می‌کنند تا شما بتوانید هر فکس خود را ردیابی کنید. به طور کلی می‌توانم بگویم که روند آنلاین فکس را برای همه کسب‌وکارها و کارها به شیوه قدیمی و سنتی آسان‌تر کرده است.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 4

راهاندازی فکس آنلاین روی گوشی بسیار ساده است

استفاده از اپلیکیشن فکس روی موبایل بسیار ساده بوده و شما تنها به یک کامپیوتر یا موبایل به همراه اینترنت نیاز دارید. کاربران می‌توانند اپلیکیشن فکس را نصب کنند و از آن برای ارسال و دریافت فکس استفاده کنند.

استفاده از برنامه های فکس به کاربران این اجازه را می دهد تا اسناد خود را به صورت الکترونیکی امضا کنند

ویژگی امضای الکترونیکی موجود در برنامه های فکس به کاربران این امکان را می دهد که تا فکس های خود را از طریق گوشی موبایل و یا دستگاه های دیگر امضا کنند و سپس آن ها را با فکس کنند. با این قابلیت دیگر نیازی به امضای سند آن‌ها نیست.

به کمک اپلیکیشن های فکس می توانید به سرعت فکس ها را ارسال و دریافت کنید

در حال حاضر اپلیکیشنهایی که در حوزه فکس فعالیت می‌کنند بسیار زیاد هستند و می‌توانید از آن‌ها برای ارسال و دریافت فکس با سرعت زیاد استفاده کنید.

فکس از بین نرفته است

ارزش بازار خدمات فکس در سرتاسر جهان در سال 2021 به مقدار 2.92 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می شود که این مقدار ارزش تا سال 2027 با نرخ رشد سالانه 11.03 درصد به 5.47 میلیارد نیز خواهد رسید. فناوری‌های نو ظهور مانند اینترنت 5G، اینترنت اشیا و کامپیوترهای ابری به رشد بازار فکس کمک خواهند کرد.

حقیقت جالب و خواندنی در مورد فکس 3

فکس در سال 2022 از ماشین های فکس سنتی به اپلیکیشن های فکس موبایل رسیده است

در حال حاضر سرویس‌های فکس آنلاین به قدری قابل‌متفاوت و کاربردی برای کاربران ارائه می‌دهد که از روش سنتی خیلی استفاده می‌شود به نظر نمی‌رسد. این سرویس‌ها مقرون به صرفه هستند چراکه می‌توانید بدون نیاز به دستگاه‌های فکس، بدون نیاز به کاغذ، جوهر یا تونر هر اسناد و مدارکی که می‌خواهید را برای دریافت مورد نظر خود ارسال کنید. علاوه بر این به خط تلفنی که نیازی نیست.

سرویس‌های فکس آنلاین از آنجایی که امنیتشان با تکنولوژی رمزگذاری شده، دریافت می‌شود هنگام ارسال و ذخیره فکس دیگر نیازی به اطلاعاتی که نمی‌خواهید داشته باشید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!