رویدادها چندین هولناکی علیه من در فضای مجازی مطرح شده‌است. در زمان انتشار مدارکم در روزهای آتی می‌شود، تا امروز امکان شفاف‌سازی در این پرونده‌سازی با انگیزه‌های سیاسی و تسویه‌حساب شخصی را نداشت. پرونده‌هایی که در آن شکست‌هایی عاطفی، با تحریف واقعیات و انتشار روایات دروغین به جای آزار جنسی‌ زده‌شده‌اند. با توجه به اینکه حق خود را برای پیگیری موضوع در دادگاه عادل قائلم، علاقه‌مندی به شکایت بردن به دادگاه‌های جمهوری اسلامی و این کار را در تعارض با ارزش‌ها و زیست سیاسی خود می‌دانم. اما در این متن، سعی کنید در مورد بخشی از حقایق پشت‌پرده که به یک کارناوال ابتذال و قتل اجتماعی من در دادگاه صحرایی می‌شود افشاگری کنم. در انتهای این متن، راهکار خود، یعنی تشکیل یک کمیته مستقل حقیقت‌یاب برای فعالان اجتماعی را خواهم داد. از ذکر آنچه در این دو ماه بر من و خانواده‌ام گذشت گذر می‌کنم و به عنوان یک شخص متعهد به جنبش راستین می‌تو که اکنون توسط یک گروه غیرشفاف و خطرناک برای شخصی شخصی و سیاسی مصادره شده است، از شما می‌خواهم این متن را تا آن‌ها بخوانید. .

متن انگیزه: سازمان‌های بی‌نام که بدون هیچ مدرکی توسط باندی سیاسی علیه من منتشر شده را به هیچ عنوان به مثابه قرار دادن خود در جایگاه تعبیر نمی‌کنم. هر گونه رابطه من با راوی دوم و سوم (راوی اول تنها مدعی آذر روانی شده‌است) آنچه مطرح شده است، نه تنها با این افراد، که با درخواست آن‌ها صورت گرفته است. مدارک این امر، در صورت عدم تشکیل کمیته، به زودی منتشر خواهد شد. هدف اصلی من از این متن اما، به صدا درآوردن هر چه بلندتر زنگ خطر نسبت به تبعات مهلک خط‌مشی صفحه «می‌تو-ایران» (که باید بر تمایز آن از جنبش افقی و ارگانیک می‌تو تأکید کرد)، بواسطه جزئیات و مدارکی است که می‌توان گفت. بودن واقعیات این صفحه را حداقل در مورد بنده اثبات می‌کند. بنا به آنچه روایت شده، روابط من با راویان، شاهدانی زنده، واقعی و موثقی است که در صورت لزوم، شهادت آن‌ها نیز بر مدارکم به رویت مخاطبان خواهد رسید. این متن تنها شروع این سلسله نقد است و تا التزام این صفحه به تغییر رویه به صورت کلامی و عملی ادامه خواهد یافت. معذرت‌خواهی در فضای عمومی توسط صفحه «می‌تو-ایران» و اعتراف به انتشار روایات دستکاری و راستی‌آزمایی‌شده و حذف پست‌های مربوط به بنده، کمترین کاری است که انتظار دارم. لازم به ذکر است که تشخیص من در مورد هویت راویان دوم و سوم، نشانه‌هایی است که در روایت‌ها وجود دارند.

راستی آزمایی: صراحتا اعلام می‌کنم که به هیچ وجه صدق و صحت روایت‌های دوم و سوم و هیچ یک از نتایج مطروحه را نمی‌پذیرم. همان‌طور که در متن‌های توضیح بعدی خواهد داد، روایت اول را نیز مانند مخاطبان، نه یک روایت آزار مربوط به می‌تو، که بخشی از یک رابطه سمی و احساسی دوطرفه می‌دانم که – بی‌خبر از دام‌گستری و برای همدلی با جنبش – بابت سهم خود را گزارش می‌کند. آن عذرخواهی کردم. طبق تحقیقات من، گردانندگان صفحه «میتو-ایران» با هیچ یک از افراد حاضر در فضاهای مورد اشاره روایات برای راستی‌آزمایی آن‌ها تماس نگرفته‌اند و مشخصاً صدق این ادعاها به چه صورت تایید شده است. طبق مدارکی که به زودی منتشر خواهد کرد، راوی سوم در حال همکاری با نهادهای اطلاعاتی داخل کشور است و خانم مینا خانی (از همکاران صفحه «می‌تو-ایران» و مسئول پروژه بنده) از این رابطه امنیتی توسط شخص بنده باخبر شده بود. خانم خانی همچنین بارها به صورت علنی راوی دوم، بابت رفتارهای ناامن و ضربات امنیتی به زندانیان سیاسی با ذکر نام موضع تند گرفته شده و حتی او را «ترول» (دلقک فضای مجازی) و «آزارگر» نامیده است. اما برای تخریب من به هر قیمت، روایت دروغینی که به هیچ وجه به صداقت آن‌ها اعتقادی ندارد را بدون راستی‌آزمایی پذیرفته‌شده است.

پرونده سازی: به جای جستجو برای راستی‌آزمایی روایات موجود، خانم خانی به مدت حداقل چهار ماه، در یک پروژه آذردهنده تجسس و به منظور پیدا کردن موارد آذر جدید، با تعداد زیادی از زنان اطراف من تماس گرفته‌شده‌اند. زنان ریتوئیت‌کننده‌هایی نوشته‌ها یا حاضر در عکس‌های استوری‌های من، سوژه‌ی این پروژه تفتیش برای قطور کردن پرونده بوده و همچنین امنیتات امنیتی نسبت به من دارند. حتی نماینده‌ی او، که به شکل سوال‌برانگیزی همان راوی سوم با روابط امنیتی است، با قرار دادن پارتنر سابقم (که سه سال با هم زندگی می‌کنند) تحت فشار برادر و همکارش، تلاشی بی‌ثمر برای اعتراف‌گیری از وی بر آزاردیدن از من. چند ماه پیش، دو جلسه تلفنی بین من و خانم خانی با موضوع راوی اول برگزار شد که بعداً از آن‌ها به عنوان جلسات «عدالت ترمیمی» یاد کرد. اما صدای این دو جلسه بدون اطلاع من توسط او ضبط شده بود و بخشی از آن را به عنوان اثبات آذرگری من و پرونده سازی بیشتر برای دوستان مشترک ارسال کرد. سازمان تجسس در گذشته افراد با چه کیفیتی با جنبش مستقل، ارگانیک و راوی‌محور می‌تو منطبق است؟

انگیزه های سیاسی: فارغ از همکاری قطعی راوی سوم و محتمل راوی دوم با نهادهای اطلاعاتی، خانم خانی و هر سه راوی ادعاهایی علی مبنی بر «حکومتی» و «ماله‌کش» بودن بنده و مجموعه سی‌یواینایران مطرح کرده‌اند. این برنامه‌ها در ادامه‌ی سیل کارایی است که قبلاً از بخشی از اپوزیسیون راست خارج از کشور است که دشمنی روشنی با عامل و فعالان چپ داخلی دارند علیه من و همکارانم گرفته‌اند. این روند دو سال پیش حتی به ممنوع‌التحصیل من و توقف نوشتن پایان‌نامه دکتری به تحریم‌های آمریکا برای دو ماه تبدیل شد. کافی است سی‌یواینایران را در توییتر سرچ کنید تا از ارتباط من با نایاک و نهادهای امنیتی بدون کوچکترین مدرکی شوکه شوید. همان‌طور که در بیانیه‌ای منتشر شده در سی‌یواین‌ایران تاکید می‌شود، مجموعه ما در تمام عمر پنج ساله خود را مستقل و به دور از وابستگی مالی و سیاسی به نهادهای داخلی یا خارج از کشور است. همه‌ی فعالیت‌های ما موجود و با هدف انتقادی به وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور و به دور از زیباسازی رنجی که در آن زندگی می‌شود گرفته می‌شود. در این متن از مدعیان دعوت می شود که اگر مجموعه ای در مورد همکاری ما با نهادهای حکومتی وجود داشته باشد، آن را منتشر می کند و تا کنون سکوت کرده است.

علنی کردن جزئیات زندگی شخصی و ساخت روایات دروغین در مورد زندگی جنسی من به منظور تخریب به هیچ وجه امری اخلاقی نیست. دور از ذهن نیست که چپ‌ستیزی خانم خانی و انکار وجود چپ در ایران بواسطه روابط باندی با اربابان راست‌گرای خود، به همراه توهم راسخ و بی‌مدرک او در رابطه با همکاری حکومتی بنده و خانواده‌ام که به صورت علنی ادعا می‌کند، انگیزه اصلی سیاسی این پروژه برای حذف است. اجتماعی من باشید. (برای اطلاع از مواضع سیاسی خانم خانی، مقاله او، «مسیح علی‌نژاد به مثابه هدف فرافکنی» را بخوانید). خیلی از نزدیکانم شکبرانگیز است. در مکالمات خانم خانی با زنان نزدیک من که به منظور پیدا کردن موارد آزار صورت گرفته، او به مثابه یک قیم، ادعا کرده است که بابت وضعیت دوست زندانی من که به باور او «کم سن‌وسال» و فاقد توان شناخت سیاسی من و تشخیص آزاری است. که در رابطه با من متحمل می شود، نگران است! همچنین، تخریب‌هایی که بعد از انتشار روایات در توییتر، در همدستی سلطنت‌طلبان و طرفداران حکومت فعالان سیاسی نزدیک من نیز از انگیزه‌های سیاسی این پرونده‌سازی و تعیین راوی دوم است.

تسویه‌حساب شخصی: با این که خانم خانی بواسطه دوستی نزدیک با را اول از یک سال و نیم پیش از رابطه سمی ما مشخص شد، تا قبل از رابطه دوستی اخیر من به این پروژه‌ی تخریب اقدام کرد. اما نه ماه پیش، جلسه‌ای با حضور راوی اول و دوست عزیز من که در مرخصی زندان بود ترتیب داد و بعد از عدم موفقیت در قطع ارتباط ما که به هیچ وجه با سیاسی و مالیش همراستا نیست، شروع به پرونده‌سازی عمیق کرد (محتوای). این جلسه موجود است). پروژه‌های برای تسویه‌حساب شخصی با من به عنوان یک دشمن فرضی که با او مجادله آنلاین را نیز داشته‌است. حتماً متوجه تفاوت روایات چهل اسلایدی، خطابیه‌ها، مقالات، تهدیدها و تعدد استوری‌ها و توئیت‌های مربوط به پرونده‌های من در مقایسه با روایات کوتاه آذرگری معروف‌ترین افراد شده‌اند. علاوه بر آن، انتشار متن دو تن از حدود چهل کارمند سی‌یواینایران است که با وجود سه سال کار در کنار من معترف، هیچ گونه آزار جنسیتی از سمت من نبوده‌اند ولی به عملکرد مدیریتی من معترضند توسط تریبون «می‌تو-ایران» (!) چه معنایی دارد. جز تسویه‌حساب شخصی دارد؟ اگر به توئیتر دسترسی پیدا کنید، باید شما را مشخص کنید که خانم خانی هنوز، بعد از سه ماه از انتشار روایات من، در حال تولید برنامه‌های جدید علیه، خانواده و اطرافیانم هستند.

صفحه «می‌تو-ایران»: عبارتی به کپشن روایت دوم در صفحه «می‌تو-ایران» اضافه شده است: «راوی از ما خواست تاکید کنیم از کلمه تجاوز که در وارنینگ جلد استفاده شده در روایتش استفاده نشده است». یعنی اغلب تجاوز حتی از نظر راوی که بندهات دروغینی را وارد کرده نیز صادق نیست، اما گردانندگان صفحه با تحریف واقعیت، آن را با این عنوان صورت‌بندی کرده‌اند. این افراد با چه اعتبار و روابط مالی و سیاسی غیرشفافی، در حین تقویت نظریه نیاز به ولایت بر زنان و عاملیت زدایی از آن‌ها در روابطشان، به مرجع انحصاری رسیدگی به دادخواهی در مورد آزار جنسی عامل تبدیل شده‌اند؟ آیا حقوقدان، روانشناس و کمیته حقیقت یابی در این جمع وجود دارد؟ این صفحه به شکل شرم‌آوری به جای توضیح و شفاف‌سازی درباره‌ی روند راستی‌آزمایی، پشت مفاهیم کلی چون «تخصص» و «پروتکل‌» پنهان‌شده‌است. خانم خانی که در موارد متعدد می‌توها نشان می‌دهد که به بی‌طرفی سیاسی، باندی و محفلی در حمایت از جنبش پایبند نیست، چگونه برای قتل اجتماعی من اعتماد قرار گرفته است؟ همچنین، اذعان کنم که هویت راویان، بواسطه شناخت عمومی از شخصیت دروغگو و ناامن آن‌ها باید یکی از شواهد من در رد روایات منتشر شده در این صفحه است.

کمیته مستقل حقیقت‌یاب: ساده‌انگار این است که گردانندگان این صفحه را به منظور آگاهی‌بخشی و به صورت داوطلبانه تولید محتوا می‌کنند. این گروه هیچ‌گونه شفافیتی در قبال منابع مالی خود ندارد. عدم موضع گیری در مقابل این صفحه و ادامه این خط مشی به این معناست که اختلاف نظر یا تعارض سیاسی با این گروه نمی تواند با اسلحه «می‌تو-ایران» به حذف مخالفان منجر شود. به باور منی که همیشه خود را به جنبش افقی، ارگانیک و راوی‌محور می‌تو متعهد می‌دانم، تنها راه حل ممکن در چنین شرایطی، تشکیل یک کمیته مستقل حقیقتیاب است. کمیته‌ای‌کل از متخصصین مربوط به متشکل از فعالان آزارگری جنسی و فعالان فمینیستی برای بررسی و راستی‌آزمایی‌هایی هستند که به فعالان اجتماعی وارد می‌شوند. این روند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امیدوارم که نهادها و فعالان مستقل فمینیستی مسئولیت خود را در مقابل مصادره جنبش می‌تو توسط این فرقه انحصارگرا باشند. اگر به باور روایات زنان، آن‌ها را در زمان انتشار پذیرفته‌ها، به زودی مثل نزدیکانم با دیدن مدارکی که در رساله‌ای که در این متن ارائه شده است، شگفت‌زده شد.

همان طور که در متن اشاره کردم، کپشن روایت دوم، چند روز بعد از انتشار آن چند بار تغییر کرد.  روایتی که همه سال اصلی علیه من بواسطه لفظ «تجاوز» در این بخش شکل گرفت.  به عنوان نمونه از رفتار غیرحرفه ای، غیرمسئولانی و غرضورزانه‌ای تیم می‌تو ایران، اسکرین‌های منتشر شده را ببینید.  اول گفتند تجاوز، بعد گفتند راوی تاکید کرد من نگفتم تجاوز، بعد گفتند تیم می‌تو تشخیص تجاوز داد، و حالا به کل بخش اول روایت و ادعای تجاوز را بدون هیچ توضیحی یا معذرت‌خواهی حذف (آرشیو) کردند.  به چه حقي وقتي خود راوي تشخيص تجاوز نكرده است اين صفحه، قيم‌مآبانه روايت او را دستكاري كرده است؟  با چه توجیهی برای این افراد برای تصمیم گیری زنان می‌گیرند که خود آن‌ها درستی را درک می‌کنند که واقعاً نمی‌توان آن‌ها را اما بهتر دانست که آیا این موضوع را می‌توان فهمید؟  بعد از اینکه به هر دلیلی متوجه اشتباه خود شدند، بدون داشتن جسارت پذیرش آن، روایت را حذف کردند؟  زندگی و اعتبار اجتماعی افراد مسخره بازی های رسانه های آن هاست؟  جالب است که در مصاحبه‌هایی که اعضای این تیم با آکادمی چراغ‌اند و بخش‌هایی از آن را منتشر کرده‌اند، خانم نوروزی و خانی، علی‌رغم تغییر و دستکاری روایت‌ها اقرار کرده‌اند!  همه اینها نشانه‌هایی برای مخاطبان برای درک گوش‌هایشان از پشت‌پرده این خط‌مشی صفحه خطرناک است، ایران که جنبش افقی و ارگانیک می‌تو را به نفع سیاسی سیاسی و تسویه‌حساب‌های شخصی مصادره کرده است.
همان طور که در متن اشاره کردم، کپشن روایت دوم، چند روز بعد از انتشار آن چند بار تغییر کرد. روایتی که همه سال اصلی علیه من بواسطه لفظ «تجاوز» در این بخش شکل گرفت. به عنوان نمونه از رفتار غیرحرفه ای، غیرمسئولانی و غرضورزانه‌ای تیم می‌تو ایران، اسکرین‌های منتشر شده را ببینید. اول گفتند تجاوز، بعد گفتند راوی تاکید کرد من نگفتم تجاوز، بعد گفتند تیم می‌تو تشخیص تجاوز داد، و حالا به کل بخش اول روایت و ادعای تجاوز را بدون هیچ توضیحی یا معذرت‌خواهی حذف (آرشیو) کردند. به چه حقي وقتي خود راوي تشخيص تجاوز نكرده است اين صفحه، قيم‌مآبانه روايت او را دستكاري كرده است؟ با چه توجیهی برای این افراد برای تصمیم گیری زنان می‌گیرند که خود آن‌ها درستی را درک می‌کنند که واقعاً نمی‌توان آن‌ها را اما بهتر دانست که آیا این موضوع را می‌توان فهمید؟ بعد از اینکه به هر دلیلی متوجه اشتباه خود شدند، بدون داشتن جسارت پذیرش آن، روایت را حذف کردند؟ زندگی و اعتبار اجتماعی افراد مسخره بازی های رسانه های آن هاست؟ جالب است که در مصاحبه‌هایی که اعضای این تیم با آکادمی چراغ‌اند و بخش‌هایی از آن را منتشر کرده‌اند، خانم نوروزی و خانی، علی‌رغم تغییر و دستکاری روایت‌ها اقرار کرده‌اند! همه اینها نشانه‌هایی برای مخاطبان است که گوش‌هایشان را از پشت پرده این خط‌مشی صفحه خطرناک می‌کنند، ایران که جنبش افقی و ارگانیک می‌تو را به نفع سیاسی سیاسی و تسویه‌حساب‌های شخصی مصادره کرده است.
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!