آیا از یک کارفرمای استرالیایی پیشنهاد کاری دارید؟ یا امیدوار هستید که یک پیشنهاد شغلی در استرالیا دریافت کنید؟ بنابراین اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید خواهد بود. اگر علاقه مند به مهاجرت به استرالیا و هر کشور دیپری مانند جاب آفر در آلمان از طریق استفاده هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. استرالیا فرصت های بی شماری را برای مهاجرت به این کشور فراهم کرده است. استرالیا یکی از آنی است که نیروهای ماهر و متخصص را از سراسر جهان در زمینه ها و صنایع مختلف جذب می کند. حتی در برخی از برنامه های مهاجرت کاری امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

درباره جاب افراسترالیا

ویزای حمایت شده توسط کارفرما به کارفرمایان استرالیایی این امکان را دارد که از نیروی کار ماهر حمایت مالی شود تا نیازهای تجاری خود را تعیین کنند. همچنین به کار ماهر در خارج از کشور اجازه می دهد تا در صورت به مهارت های خود، فرصت های نیاز به شغلی را با کارفرمایان استرالیایی کشف کنند.

مواردی که ویزای کارفرما به شما اجازه می دهد این عبارت را انجام دهید:

· شما می توانید تا چهار سال در استرالیا کار کنید.

· شما می توانید خانواده خود را برای کار یا تحصیل در استرالیا بیاورید.

· شما می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید در داخل و خارج از استرالیا سفر کنید.

از آنجایی که هدف این ویزا رفع نیروی کار ماهر است که کارفرمایان استرالیایی ممکن است در عملیات تجاری خود با آن مواجه شود. قوانین و شرایط ویزا با توجه به نیازهای تجاری تجاری تغییر می کند.

گروه‌های ویزای تحت حمایت کارفرما شامل سه دسته هستند:

· ویزای منطقه ای تحت حمایت کارفرمای باتجربه (زیر کلاس 494)

· طرح نامزدی کارفرما (ENS) (زیر کلاس 186)

· طرح مهاجرت حمایت شده منطقه ای (RSMS) (زیر کلاس 187)

ویزای کارفرمای حامی نیروی کار ماهر منطقه ای (ویزای 494 استرالیا)

این یک ویزای موقت است که به کار ماهر اجازه می دهد در یک منطقه خاص از استرالیا برای کارفرمایان کارفرما را تایید کند. برای واجد شرایط بودن برای ویزای کار ماهر منطقه ای موقت، باید توسط یک کسب و کار استرالیایی حمایت مالی داشته باشید و حداقل سه سال را به طور کامل در شغل تعیین شده خود انجام دهید. این ویزا وسیله ای برای اخذ پذیرش است که شرایط واجد شرایط بودن را دارند.

طرح نامزدی کارفرما ENS (ویزای 186 استرالیا)

این نوع ویزا برای کمک به کارفرمایان در هر نقطه از استرالیا ارائه می شود و اقامت دائم را به موفق ارائه می دهد. برنامه ویزای اسپانسر شده کارفرمای دائم به کار خارجی اجازه می دهد برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهنده. این ویزا هم در مناطق غیر استانی و هم استانی استرالیا قابل درخواست است.

در برنامه ورود مستقیم، خارج از کشور ملزم به ارزیابی مهارت های شغلی در فهرست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت (MLTSSL) و داشتن حداقل 3 سال تجربه پس از صلاحیت در آن شغل است که می تواند در هر نقطه از کشور باشد. .

طرح مهاجرت با حمایت منطقه ای RSMS (ویزای استرالیا 187)

فقط کارفرمایان در مناطق روستایی یا کم جمعیت استرالیا از این زیر طبقه استفاده می کنند. شرکت ENS، متقاضیان می تواند از طریقRSMS اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.

پیشنهاد ویزای کار استرالیا

پیشنهاد ویزاهای کار استرالیا در جدول زیر ارائه شده است.

· طرح نامزدی کارفرما (زیر کلاس 186)

· فعالیت موقت ویزا (زیر کلاس 408)

· ویزای آموزشی (زیر کلاس 407)

· ویزای منطقه ای طرح مهاجرتی حمایت شده (زیر کلاس 187)

· ویزای کار موقت (روابط بین الملل) (زیر کلاس 403)

· ویزای مالک تجاری تحت حمایت ایالتی/سرزمینی (زیر کلاس 892)

· ویزای سرمایه گذار تحت حمایت ایالتی/سرزمینی (زیر کلاس 893)

هم کاریان و هم کارگران باید روشنی از قوانین و مقررات ویزای کارفرما داشته باشند تا بتوانند با موفقیت درخواست کنند. حتی کوچکترین اشتباه در درخواست می تواند به ریجکت شدن ویزا و در نتیجه دست دادن زمان و هزینه تبدیل شود.

پس از صدور ویزا، هم کارمندان و هم کارفرمایان باید از شرایط و برنامه های ویزا آگاه شوند. به نوعی برای جلوگیری از عدم وجود شرایط ویزا کمک می کند. شما می توانید برای این ویزا همزمان با ارسال درخواست های حمایت مالی و نامزدی شغل توسط کار اقدام کنید.

چگونه پیشنهاد شغلی در استرالیا دریافت کنیم؟

سوال زیادی از متقاضیانی که می خواهم در استرالیا کار کنم که چگونه می توان در استرالیا کار کرد؟

هر ساله بسیار از متقاضیان و دانشجویان بین المللی به مهاجرت به استرالیا و یافتن کار هستند. ما لیستی از نکات مهمی را تهیه کرده ایم که می توان به خوبی برای شما در یافتن کار در استرالیا باشد.

درباره بازار کار استرالیا تحقیق کنید: برخی از مهارت‌ها و مهارت‌ها در استرالیایی‌هایی که دارند، در حالی که برخی دیگر از آنها کمتر استفاده می‌کنند. هر چه بیشتر بخوانید، بیشتر متوجه شوید که در بازار کار در چه موقعیتی قرار دارید. ابیگیل کارادیس، رئیس استعدادها و فرصت‌ها در مایکل پیج، می‌گوید: «اگر به‌دنبال مهارت‌های جهانی مانند تجارت الکترونیک و دیجیتال هستید، می‌توانید به راحتی در این زمینه کار پیدا کنید.» یا اگر در جایی دور کار کنید. و با جمعیت کم، ممکن است رقابت کمتری با سایر مناطق داشته باشد.

ویزای کار خود را آماده کنید: انتظار می رود در آگهی های شغلی استرالیا “حق کار” ذکر شود. کارادیس می گوید که اگر نامزدهای سطح بالا نتوانند فردی را در محلی پیدا کنند، کارفرمایان حمایت مالی خواهند کرد. فقط نامزدهای واقعاً با تجربه در صنایع کوتاه مدت به هر قیمتی انتظار انتقال داشته باشند. کارادیس می گوید ویزای تعطیلات کاری نیز می تواند برای بازگشت به خانه باشد. پس از آن ممکن است کارفرمای را متقاعد کند که را اسپانسر کند و ویزای کار کامل را برای او ارائه کند.

انگلیسی را روان صحبت کنید و فرهنگ استرالیا را به خوبی یاد بگیرید. این کمک بزرگی در حین کار در استرالیا خواهد بود.

رزومه و کاورلتر خود را شخصی سازی کنید: یک پاراگراف در رزومه خود بگنجانید که تجارت و وظایف را به خوبی شرح دهد. تصور کنید که آنها با کارفرمایان شما در ایران تماس خواهند گرفت. فراموش نکنید که سوالات کلیدی را در نامه خود بنویسید. پیشنهاد مراحل بعدی نیز ایده خوبی است. کارفرمای شما ممکن است هر روز با درخواستان بین المللی برخورد نکند. اما همیشه هنگام نوشتن رزومه و نامه پوششی خود برای یک شغل بین المللی به یاد داشته باشید که کارفرما بهترین نامزد را برای این شغل می خواهد، بنابراین مهم است که بر مدارک، تجربه و مهارت های شغلی خود را انجام دهید، نه محل زندگی خود را.

از فناوری و تمامی امکانات ارتباطی به خوبی استفاده کنید و حساب کاربری داشته باشید. انجام مصاحبه از طریق تلفن، اسکایپ یا سایر سیستم عامل های دیجیتال به طور فزاینده ای رایج است. اما انتظار نمی تواند کارفرمایان و استفاده کنندگان از فناوری استفاده کنند که باید برای شما مناسب باشد. اطمینان حاصل کنید که در تمام پلتفرم های ارتباطی مانند اسکایپ و Google Hangouts یک حساب کاربری دارید.

انواع ویزا برای پیشنهاد کار در استرالیا

نه تنها شما به عنوان یک درخواست یا نامزد، بلکه کارفرمای استرالیایی نیز باید الزامی را داشته باشد. هر دو طرف باید مراحل ارزیابی را طی کنند. هم شرکت و هم پیشنهاد شغلی در استرالیا ارزیابی خواهند شد. متعاقباً مشخصات پیشنهادی خواهد شد. در همه موارد، مهم است که در مقایسه با یک کارمند استرالیایی به ارزش سازمان استرالیایی اضافه کنید.

جزء ویزای skilled worker، لیستی از کارهای خاص نیز برای این دسته ویزا اعمال می شود. داشتن شغل در فهرست خدمات است. در ادامه، مروری بر ویزای اسپانسر استرالیا و الزامات اولیه آنها داشتن.

ویزای کار موقت – ویزای TSS

ویزای کار موقت سابق (برای کارگر ماهر و متخصص)، یعنی. زیر کلاس 457، اخیراً با ویزای کاری جدید به نام ویزای مهارت موقت جایگزین شده است. شرایط این ویزا به شغل شما بستگی دارد.

اگر در شغلی کار می کنید که در لیست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت گنجانده شده است، ممکن است واجد شرایط اولویت برای ویزا با اعتبار چهار ساله باشد. هر چند سه سال برای یک کارفرما کار کرده است، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای دائمی باشد، مشروط بر اینکه شرایط لازم را داشته باشید.

اگر یک پیشنهاد شغلی در این کار دارید که در لیست مشاغل مهارتی کوتاه مدت ذکر شده است، ممکن است شرایط ویزای کار دو ساله وجود داشته باشد. پس از دو سال، ویزا برای دو سال دیگر قابل تمدید است. پس از این مدت، در مجموع چهار سال، باید استرالیا را ترک کنید یا واجد شرایط دریافت ویزای دائمی باشید. در هر دو مورد، دو سال سابقه كار در سمتي كه براي آن پيشنهاد كاري انجام شده، الزامي است. علاوه بر این، مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز است.

ویزا کار دائم استرالیا

این ویزا برای افرادی که پیشنهاد شغلی در استرالیا دارند اما ممکن است ویژگی های ویزای کارگر ماهر را داشته باشند:

· ابتدا شغل شما در لیست ذکر شده است

· شما معیارهای ارزیابی مهارت و تحصیلات را دارید

· مهارت انگلیسی شما خوب است

· حداقل 18 سال سن داشته باشید اما از 45 سال سن نداشته باشید

· سابقه کیفری ندارند

· در سلامت کامل باشید

· در زمان اعطای این ویزا، شما اقامت دائم باید باشد.

ویزای کار با حمایت منطقه ای

به طور خلاصه این ویزا همان ویزا ذکر شده در بالا می باشد. بزرگترین تفاوت این است که کارفرمای استرالیایی شما در منطقه ای از واقع شده است. درست مانند ویزا که در بالا توضیح داده شد، این ویزا نیز به شما وضعیت اقامت دائم می دهد.

دسته بندی ویزای استرالیا

ویزای مستقل لی کار ماهر

با بیان اینکه شغل شما در فهرست به اصطلاح “فهرست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلندمدت” قرار دارد و شرایط ذکر شده در زیر را دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزا در این زیر کلاس باشید. این فهرست شامل مشاغلی است که در بازار کار استرالیایی دارند. این ویزا به شما اجازه می دهد تا همیشه در استرالیا زندگی کنید و کار کنید. شما همچنین به یک منطقه خاص (ایالت یا منطقه) یا کارفرما وابسته نیستید.

ویزای نامزدی نیروی کار ماهر

این ویزا در ابتدا برای صادر می شود که شغلی لیست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت دارند. اگر بر اساس عناصر اصلی (سن، مدارک تحصیلی، تجربه کاری و مهارت های زبان انگلیسی) در آزمون تعیین سطح استرالیا به اندازه کافی نمره بالا، باید امتیازات از دست رفته را جبران کنید. شما می توانید از طریق “نامزدی ایالت” امتیاز بیشتری کسب کنید. شما همچنین می توانید توسط یکی از بستگان درجه یک حمایت مالی شوید. دوم، این ویزا برای اعمالی می شود که در “لیست مهارت های کوتاه مدت” کار می کند. این شامل مشاغلی می شود که در آنها مواردی در زمینه های خاص شناسایی شده است. در این مورد، نامزدی ایالتی مورد نیاز است.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!