مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد تیم ملی فوتبال در بازی‌های پیش روی جام جهانی 2022 نتیجه بگیرد.

به گزارش طرفداری، در حال حاضر تعداد فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند از انگشتان دو دست فراتر رفته و وزارت ورزش و جوانان مدام از برگزاری مجمع انتخاباتی در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهد.

چند فدراسیون مثل اسکواش و شمشیربازی سال‌ها تحت امر یک فرد اداره شده‌اند و به دلایلی مانند قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان یا حضور در سه دوره متوالی، به سرپرست واگذار شده‌اند. فدراسیونی مانند ژیمناستیک هم به دلیل احراز صلاحیت نشدن رئیس وقت، حدود یک سال و نیم است با سرپرست اداره می‌شود. این فدراسیون به همراه دوچرخه‌سواری، فدراسیون و اتحادیه جهانی را حساس کرده‌اند و ملزم به تعیین تکلیف هرچه زودتر وضعیت ریاست فدراسیون هستند.

آرش فرهادیان، مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی وزارت ورزش برای تعیین تکلیف فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت:

در حال حاضر انتخابات چند فدراسیون باید برگزار شود. تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون اسکواش را مشخص کرده‌ایم. بخش زیادی از تایید صلاحیت‌ نامزدهای دو فدراسیون بولینگ و بیلیارد و همچنین گلف به وزارت ورزش رسیده است. طبق اساسنامه مقرر شد هیات رئیسه این فدراسیون‌ها طی برگزاری جلسه، تاریخ پیشنهادی را مشخص کنند تا انتخابات این دو فدراسیون را برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احراز صلاحیت نامزدهای فدراسیون اسکواش نهایی شد، گفت:

تنها احراز صلاحیت یکی از نامزدهای اسکواش از سوی نهادهای نظارتی به‌صورت کامل به ما اعلام نشده است. به دوستان هم اعلام کرده‌ایم و قرار شد به‌صورت کتبی به ما اعلام کنند. البته فوتبال و جام جهانی همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داده ولی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا با یاری خدا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شرایط این کاندیدا نیز تعیین تکلیف شود.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی افزود:

هیات رئیسه فدراسیون ژیمناستیک نیز امروز یا فردا زمان پیشنهادی اعضا را به ما اعلام می‌کنند تا تاریخ شروع ثبت‌نام انتخابات فدراسیون ژیمناستیک را هم داشته باشیم.

فرهادیان ادامه داد:

از مرکز حراست وزارت ورزش نیز پیگیری‌هایی در خصوص فدراسیون دوچرخه‌سواری انجام دادیم تا هرچه سریع‌تر استعلام‌ها بیاید و بتوانیم انتخابات این فدراسیون را برگزار کنیم. چون زمان پروسه انتخابات این فدراسیون مقداری طولانی شده و از طرفی بحث اداره این فدراسیون با سرپرست هم مطرح است. همان‌طور که قبلا هم اشاره شد تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا انتخابات تمام فدراسیون‌هایی که دوره ۴ ساله ریاست آنها تا پایان سال به اتمام می‌رسد یا در دوره سرپرستی هستند را برگزار کنیم. برای آغاز فرایند ثبت‌نام برخی فدراسیون‌ها نامه‌نگاری‌های لازم را از انجام داده‌ایم؛ از جمله فدراسیون هاکی. ثبت‌نام کاندیداهای برخی فدراسیون‌ها مثل جودو، هندبال و کاراته در روزهای پایانی است و سعی می‌کنیم در مهلت قانونی و مقرر، مجامع انتخاباتی این فدراسیون‌ها را برگزار کنیم.

وی به نکته‌ای درخصوص آیین‌نامه هیات‌های ورزشی هم اشاره و تصریح کرد:

آیین‌نامه هیات‌های ورزشی بعد از انجام تغییراتی، به طور شفاهی در جلسه‌ای با حضور وزیر ورزش و روسای فدراسیون‌ها ابلاغ شد و وزیر موافقت خود را با این آیین‌نامه اعلام کرد. ان‌شاءالله به‌زودی آیین‌نامه به صورت رسمی ابلاغ خواهد شد. به این ترتیب بسیاری از اشکالاتی که ادارات کل و فدراسیون‌ها با آن روبه‌رو بودند، به‌صورت تجمیعی، بررسی شده و طبق آیین‌نامه جدید انجام خواهد شد.

فرهادیان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت:

تیم ملی ایران یکی از بهترین‌ صعودها را به این دوره از جام جهانی داشت. با توجه به تغییر و تحولاتی که در حوزه کادرفنی تیم ملی پیش‌آمده، یک مربی کاربلد و یک مدیر توانمند سکان‌دار تیم ملی فوتبال کشورمان شده و مطمئنا می‌تواند مثل گذشته موفقیت‌هایی برای تیم ملی کشورمان به دست آورد.

وی افزود:

بازیکنان تیم ملی ایران بسیار باانگیزه هستند و امیدوارم با همدلی خاصی که در اردوی تیم ملی ایجاد شده، بتوانیم نتایج خوبی رقم بزنیم و با کمک خدا برای اولین بار از گروه صعود کنیم تا دل مردم با افتخارات کسب شده توسط فوتبال شاد شود.

فرهادیان در واکنش به شکست سنگین ایران مقابل انگلیس گفت:

بدترین اتفاق بازی ایران و انگلیس، مصدومیت بیرانوند بود که روی تیم بسیار تاثیر گذاشت. چون دروازه‌بان قوت قلبی است برای خط دفاع. فکر می‌کنم با مصدومیت بیرانوند و تغییراتی که پیش‌آمد، تزلزلی در خط دفاعی تیم ملی ایران ایجاد شد و نتوانستیم مهاجمان انگلیس را به خوبی کنترل کنیم. ضمن این که در یکی، دو صحنه شاید حسینی می‌توانست در دفع توپ بهتر عمل کند. به هر حال آن شکست اتفاق افتاد ولی فکر می‌کنم کادر فنی و بازیکنان ایران این همیت را دارند که در دو بازی آینده نتایج خوبی کسب کنند.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی پیش‌بینی نتایج احتمالی تیم ملی در دو بازی آتی مقابل ولز و آمریکا را سخت دانست و تصریح کرد:

ورزش قابل پیش‌بینی نیست. زمانی که مسئولیت سازمان تیم‌های ملی تکواندو را به دنبال داشتم، دوستان خبرنگار بارها سوال می‌کردند که پیش‌بینی شما از نتایج فلان مسابقه چیست که در جواب می‌گفتم پیش‌بینی در ورزش کار سختی است چون نمی‌شود اتفاقی را درخصوص یک ورزشکار یا یک تیم از قبل حدس زد. ولی همان‌طورکه قبلا هم گفتم به عملکرد تیم ملی فوتبال خوش‌بین هستم. ان‌شاءالله نتایج متفاوتی خواهیم گرفت.

منبع