همه ما می دانیم که کنکور تجربی نسبت به سایر رشته ها، شرکت های بیشتری دارد. به همین دلیل، افراد برای قبولی در آن و کسب رتبه های برتر، باید بسیار تلاش کنند. افراد برای کسب رتبه خوب در کنکور تجربی، می توانند از برنامه ریزی کنکور تجربی و تجربیات افراد برتر استفاده کنند. در واقع، بهتر است که آن را با رتبه برترها مصاحبه کرده و سوالات خود را از این طریق از آن ها بپرسند.

اگر شما هم جزیی هستید که می توانید در کنکور تجربی شرکت کنید و رتبه خوبی را به دست آورید، می توانید از طریق سایت ایران تحصیل با فردی که پس از ۸ ماه تلاش، رتبه خود را از ۴۶ هزار به ۹۶۰ انجام دهید، ارتباط برقرار کنید. . یکی از مشاوران ما با این فرد مصاحبه کرده است که برای دانستن رمز موفقیت و شیوه مطالعه اش، بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله تمام مکالمات بین آن دو را به طور کامل در اختیار شما عزیزان قرار دهید.

مصاحبه با رتبه برتر کنکور تجربی

کنکور تجربی یکی از بزرگ ترین آزمون های زندگی دانش آموزان است که قبولی در آن کمی مشکل می باشد. افراد برای قبولی در کنکور تجربی حتما باید یک برنامه منسجم و دقیق داشته باشند. علاوه بر این، آن ها باید بدانند که شیوه صحیح مطالعه چگونه است و طبق برنامه اصولی، مطالعه خوبی داشته باشد. آن ها هم می توانند برای دانستن این موارد از تجربه های رتبه های برتر استفاده کنند و هم از مشاوره های تحصیلی کمک بگیرند. به همین دلیل، مشاوره کنکور در ایران با یکی از رتبه های برتر که رتبه سه رقمی را کسب کرده است، مصاحبه کرده است که این مصاحبه را به شرح زیر می دهد:

چه زمانی برای خواندن کنکور شروع کردی؟

من همیشه در کلاس های مدرسه به درس خوب گوش می کردم و درس خوان بودم اما، به طور جدی از ۸ ماه پیش از کنکور، به صورت جدی مطالعه را آغاز کردم. در این ۸ ماه به صورت جدی برای قبولی و کسب رتبه خوب تلاش کردم و با کمک مشاورم شیوه اصولی و صحیح مطالعه را آموختم. سپس، طبق برنامه منسجم، همه دروس را به نوبت مطالعه کردم.

چه درصدهایی را در آزمون سراسری کسب کنید؟

من در کنکور سعی کردم همه سوالاتی را که به پاسخ آن ها می گویم را پاسخ دهم و سوالاتی که به آن ها شک دارم را بدون جواب باقی بگذارم. به همین دلیل، در درس ادبیات ۶۴ درصد، درس عربی ۸۲ درصد، درس دین و زندگی ۷۸ درصد، درس زبان انگلیسی ۹۱ درصد، درس زمین شناسی ۸۱ درصد، درس ریاضی ۵۶ درصد، درس زیست ۸۷ درصد، درس فیزیک ۹۳درصد و در درس. شیمی ۷۹ درصد را کسب کرده ام.

در کدام یک از دروس نام برده، عملکرد بهتری داشت؟

لازم به ذکر است تا بگویید که برای کسب رتبه خوب، نباید فقط در یک درس عملکردی خوب داشته باشید. بلکه باید در تمام دروس کنکور عملکرد خوب داشته باشیم. اما، همه افراد در طی سال های تحصیلی خود یک درس را بیشتر از بقیه دروس دوست دارند؛ من هم درس فیزیک را نسبت به بقیه دروس دوست دارم. بنابراین، این درس را بیشتر از سایرین مطالعه کردم و به صورت تخصصی تر تست های آن را تمرین می کردم. به همین دلیل، درصد کسب شده ام در درس فیزیک نسبت به سایر دروس، بالاتر است.

چگونه انتخابی تمامی دروس را به خوبی مطالعه کنید؟

من برای این که بتوانم به صورت همزمان همه دروس کنکور را بخوانم و تست های آن را بزنم، از یک برنامه اصولی استفاده کردم. در واقع، برنامه زمانی منسجم و اصولی است که این امکان را فراهم می‌کند که می‌توانید به خوبی همه دروس را مطالعه کنید و هم زمان برای استراحت و تفریح ​​داشته باشید. من برنامه تحصیلی خود را از مشاور کنکور پزشکی در مرکز مشاوره ایران تحصیل دریافت کردم. برای اطلاع بیشتر و دریافت برنامه اصولی، می‌توان با مشاوران مجموعه تحصیلی ایران از طریق شماره (۵۳۰۷ ۹۰۷ ۹۰۹) تماس بگیرید و با تعیین هدف و برنامه ریزی اصولی برای رسیدن به هدف خود تماس بگیرید. برای رزرو مشاوره برای اصول مدیریت زمان، تست زنی و برنامه ریزی درست برای مطالعه، بعد از ورود به لینک بالا از قسمت نوار آبی پایین صفحه فرم رزرو را انجام دهید.

چه منابعی را برای کنکور مطالعه می کنیم؟

من پیش از تهیه کتاب های تست، ابتدا به طور کامل همه کتاب های درسی را به خوبی و بر اساس برنامه، مطالعه می کردم. پس از مطالعه کتاب های درسی، کتاب های تستی را که مشاورم معرفی کرده بود تهیه کرده و می خواندم. این کتاب های غیر درسی، در آشنایی با نحوه سوالات کنکور خیلی به کمک من شدند.

در طی روز چند ساعت درس می خواندی؟

من در طول روز هم درس می خواندم و هم به میزان کافی استراحت و تفریح ​​می کردم. طبق تست های مشاورم از من گرفته شده بود و صحبت هایی که بین ما شده بود، تصمیم گرفتیم که در طی روز ۸ یا ۱۲ ساعت مطالعه مفیدی داشته باشم. اما، برخی اوقات از اوقات نیز بنا به امکان امکان پذیر است که نتوانم ۸ ساعت مطالعه داشته باشیم. به همین دلیل، مشاور تحصیلی در روزهای دیگر، ساعت هایی را برای جبران مطالعه ام در نظر گرفته شده بود.

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت می کردی؟

بله، من به عنوان مکرر در آزمون های آزمایشی شرکت می کردم. شرکت در این آزمون باعث شد تا هم بدانم که در چه رتبه ای قرار دارم و می توانم خودم را با سایر شرکت کنندگان مقایسه کنم و هم با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوم. لازم است بگویم که نمی توانم اعتماد کنم و در هر آزمونی شرکت کنم زیرا، آزمون های وجود دارند که هیچ شباهتی به کنکور ندارند و فقط زمان را هدر می دهند. به همین دلیل، از مشاور تحصیلی خودم کمک گرفتم و در بهترین آزمون های آزمایشی شرکت کردم.

آیا پس از شرکت در آزمون های آزمایشی، رفع اشکال و تحلیل آزمون را انجام می دهید؟

بله، من پس از هر آزمون با کمک مشاورم سوالات آن آزمون را تحلیل کرده و اشکالات خود را رفع می کنم. اوایل، این کار را انجام نمی دهد و این بزرگ ترین اشتباه من بود. زیرا، زمانی که سوالات را تحلیل می کردم به خیلی از نکات به خوبی پی می بردم. اما، لازم است بگویم که من پس از آزمون، این کار را انجام نمی دهم. اما، چند روز پس از آزمون در کنار برنامه های درسی خود این کار را انجام دادم.

آیا از مشاوره تحصیلی کمک می گیرید؟

بله، همان طور که از ابتدا مصاحبه چندین بار بیان کردم، من از یک مشاور تحصیلی خوب کمک گرفتم. مشاورم به همان ابتدا در همه زمینه های کمک های زیادی کرد و باعث شد که بتوانم از رتبه 46 هزار به رتبه سه کنکور دیجیتال دست پیدا کنم. این که رتبه ام سه رقمی به یکی از آرزوهایی بود که با برنامه ریزی های اصولی، پشتیبانی از ۲۴ ساعت مشاورم و تلاش های مکرر خودم، می توانم به آن برسم.

به همین خاطر، به دیگرانی که می‌خواهند در این کنکور شرکت کنند، توصیه می‌کنند که حتماً برای موفقیت از مشاور تحصیلی کمک بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با مشاوران تحصیلی من می توانید با مجموعه ایران تحصیل از طریق شماره ( 537 97 99 ) تماس بگیرید و با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید، به اهداف خود برسید.

سوالات متداول پیرامون کنکور تجربی

o برای موفقیت در کنکور تجربی در طی روز چند ساعت درس بخوانیم؟

برای موفقیت در این کنکور بسته به شرایط هر فرد می توان از ۸الی ۱۲ ساعت درس خواند.

o چگونه می توان در چند ماه رتبه خوبی را کسب کرد؟

با داشتن برنامه اصولی، تلاش های مکرر، شرکت در آزمون های مختلف، داشتن مشاور و…. می توان در چند ماه رتبه خوبی را کسب نمود.

o آیا داشتن مشاور امری الزامی است؟

داشتن مشاور الزامی نیست، اما افرادی که با کسب رتبه خوبی را کسب می کنند، همگی مشاور تحصیلی هستند.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما داوطلبان را با تجربه های فردی که عزیزه رتبه یک سه رقمی دریافت کند، آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که داشتن یک مشاور کسب رتبه خوب نمی شود. بلکه، شما نیز باید برای کسب رتبه برتر جستجو کنید. در واقع، مشاور می تواند شما را تضمین کند که خود شما می توانید به هدفتان برسید و بدون جستجو کنید. به یاد داشته باشید در هنگام دریافت مشاوره، حتماً افرادی را انتخاب کنید که تجربه و مهارت زیادی در این زمینه دارند. مشاوران ما در ایران تحصیل، با داشتن سال گذشته می توانند شما را در این زمینه یاری رسانند. برای ارتباط با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل از طریق شماره ( ۵۳۰۷ ۹۰۷ ۹۰۹ ) تماس بگیرید.

منبع: برنامه ریزی کنکور تجربی

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!