خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

تله پاتی چیست؟ تله پاتی پدیده‌های روانی است که در آن بین ذهن‌ها ارتباط برقرار می‌شود. چنین ارتباط روانی تلپاتیکی شامل افکار، ایده‌ها، احساسات، حس ها و حتی تصاویر ذهنی می‌شوند. در جوامع قبیله‌ای مانند Aborigines پیشرفته استرالیا، تله پاتی به عنوان باور استعدادی انسانی پذیرفته می‌شود، در حالی که در جوامع مردم مردم را می‌پذیرند که تله پاتی به این وسیله می‌شود که اصل تصوف و شخصیتی است که قدرتهای ذهنی دارند. با این که تله پاتی از نظر علمی ثابت نشده است، اما این روش روبه رو رشدی در پژوهش‌های روان شناسانه مورد مطالعه قرار می‌گیرد. از تله پاتی همچنین به عنوان خواندن هم یاد می‌شود.

تاریخچه تله پاتی

تله پاتی از عبارت یونانی، تله به معنای دور یا با فاصله و مسیر به معنای احساس یا احساس شده است. پس تله پاتی در واقع یعنی احساس از فاصله. این عبارت در سال 1882 توسط محقق و روان فرانسوی به نام Fredric WH Myers بنیانگذار انجمن تحقیقات و روانشناسی (SPR) استفاده شد. او براین باور بود که عبارت تله پاتی بهتر از اسامی‌های قبل استفاده می‌شد این پدیده را توصیف می‌کرد.تله پاتی

به تفسیر، تله پاتی ارتباطی بین 2 که با فاصله از هم جدا شده و بدون استفاده از حواس 5 است. همه ما تله پاتی را تجربه کرده ایم. آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به شخصی که ماه ها از آن خبر فکر کنید فکر کنید و آن را انجام دهید، به شما تلفن از خود را به شما می دهد؟ یا وقتی 2 نفر با هم هستند، ممکن است یک چیز را در یک لحظه با هم می گویند. این ها ارتباطات ذهن خود به خودی هستند و مثلاً معمولاً بین افرادی که بهم نزدیک هستند اتفاق می‌افتند.

تحقیقاتی به تله پاتی از هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی آغاز می شود. افرادی که هیپنوتیزم انجام می‌دادند متوجه شدند که این پدیده‌های شایع در میان افراد هیپنوتیزم شده است و در واقع آنها ذهن هیپنوتیزم کننده را می‌خوانند و دستورالعمل‌هایی را می‌دهند که او به زبان نیاورده بود را انجام می‌داد.

بیشتر بخوانید:

خیلی زود دیگر روانشناسان و روان پزشکان چنین پدیده هایی را میان بیمارانشان مشاهده کردند. زیگموند فروید آنقدر این پدیده را مشاهده می کند تا اینکه کاملاً کاملاً عادی است و پسرش به آن اشاره کرده است. پس از آن به عنوان یک استعداد پس‌رفت‌کننده که در دوره آموزشی کم‌تر می‌شود یاد می‌کند که می‌تواند شرایط خاص خودش را نشان دهد. روان پزشکی به نام Carl G.jung فکر می کنم که این موضوع مهم تر از این هاست و آنرا به عنوانی از همگام سازی در نظر گرفته شده بود. روان شناس و فیلسوفی به نام ویلیام جیمز هم آنقدر به تله پاتی آشتیاق داشت که تحقیقات بیشتری را به موضوع به کاوش در این زمینه کرد.

با توجه به اینکه انجمن تحقیقات و ورانشناسی آمریکایی (ASPR) در سال 1885 و پس از SPR در سال 1884 افتتاح شد، اولین پدیده روانی به لحاظ علمی مورد مطالعه قرار گرفت.

آزمایش ساده بود، یک فرستنده در یک اتاق سعی می کند که یک عدد 2 رقمی، یک طعم یا یک تصویر بصری را به یک گیرنده در اتاقی برای اولین بار انتقال دهد. روان شناس فرانسوی به نام Charles Richet احتمال ریاضیاتی را برای آزمایشات در نظر گرفت و همچنین کشف کرد که تله پاتی را از هیپنوتیزم اتفاق می‌افتد.

تله پاتی چیست؟  نحوه انجام تله پاتی و هر چیزی که نیاز است درباره آن بدانیدعشق به تله پاتی پس از جنگ جهانی اول افزایش یافت، چرا کسانی که عزیزی را در جنگ از دست داده بودند به معنویت روی آوردند و سعی کردند با عزیزشان ارتباط برقرار کنند. پس از آن هم آزمایشات عظیمی در زمینه تله پاتی در آمریکا و انگلستان انجام شد.

پژوهش های تجربی

تله پاتی در مواقعی که یک خویشاوند یا یک دوست آسیب دیده یا کشته شده به خودی خود می‌افتد. آن فرد از خطری که شخص را تهدید می کند از راه دور آگاه است. چنین اطلاعاتی به شیوه های مختلف مثل قطعات فکری به ذهن طرف می رسند. مثل اینکه یک چیزی درست در نمی آید، در رویاها، در توهمات، تصاویر ذهنی، صداهایی که می‌شنود، یا کلماتی که به ذهنش می‌رسند. برخی از چنین اطلاعاتی باعث می‌شوند که کاری را انجام دهند که تغییر دهد. مثلا برنامه سفارش یا زمان بندی روزانه اش را عوض کند یا به فردی که دلواپسش زنگ بزند. حوادث هم میان تله پاتیا انسان ها و حیوانات هستند.

به نظر می‌رسد که تله پاتی با وضعیت عاطفی افراد در ارتباط است. این هم برای فرستنده و هم برای گیرنده صدق می کند. زنان عموماً دریافت می‌کنند – طبق مطالعات موردی و یک دلیل احتمالی می‌توانند این باشند که زنان بیشتر با احساساتشان ارتباط برقرار کنند و بیشتر به درک شهودی خود تکیه کنند تا مردان.

تله پاتی را می‌توان در حالت رویا دیدن، حرکت و القا کرد و به نظر می‌رسد که به یک سری فاکتور بیولوژیکی مرتبط است. یک سری داروها بر تله پاتی اثر معکوس دارند، حال آن که کافئین بر روی آن تأثیر مثبت دارد.

یک آزمایش پاتیک که در طی ماموریت آپولو 14 در سال 1971 انجام شد، هم ممکن است انجام شود که مانع از آن نشود. این آزمایش توسط ناسا اشتباه نشد. فضانوردی به نام Edgar O.Mitchell این آزمایش را با 4 گیرنده روی زمین انجام داد، یعنی 150 هزار مایل فاصله. میشل روی توالی های 25 عدد تصادفی کرد. او 200 توالی یا دنباله را کامل کرد. حدس زدن 40 مورد مورد انتظار آزمایش بود اما 2 نفر از دریافت کنندگان 51 مورد را صحیح گفتند و این خیلی از انتظارات میشل فراتر بود، اما خیلی هم چشمگیر نبود!

تئوری ها درباره تله پاتی

تله پاتی چیست؟  نحوه انجام تله پاتی و هر چیزی که نیاز است درباره آن بدانید

آیا درطیون تئوری‌های موجود برای توضیخ تله پاتی بیان شده است، اما هیچ کدام قطعیت و جامعیت مناسب را ندارند و تله پاتی هم دیگر قرپدیده های روحی فراتر از زمان و مکان است. فیلسوف یونان باستان از تئوری های موج و سلولی برای توضیح آن استفاده می کند. در قرن 19 یک شیمیدان و فیزیکدان به نام William Crookes بر این باور است که تله پاتی بر پایه مغزی شبه رادیویی است. بعدتر در قرن 20 دانشمند شوروی به نام LLVasilies نظریه‌ی الکترومغناطیس را عنوان کرد. روانشناس آمریکایی به نام Lawrence Leshan اظهار داشت که هر فرد شخصیتی خودش را دارد و اصل تصوف و کارها را از دیگران متفاوت می‌کند که همین‌ها هم به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات را می‌دهند که در اختیار دیگران نیست. در جمع‌بندی، تله پاتی هم مانند دیگر شکل‌های پدیده‌های روانی پیچیده بوده و آن را به روش سیستماتیک حل می‌کند. به اندازه کافی شواهد منطقی وجود دارد که می تواند این پدیده را اثبات کند، اما اندازه گیری آن با مشکل است. این پدیده به طور خیلی نزدیک به حالات عاطفی هر دو فرد فرستنده و دریافت مرتبط است به همین دلیل تکرار نتایج تجربی در این زمینه کار آسیب است. عوامل نگرشی هم بر این پدیده تأثیرگذارند و بالاترین حد انتظار این است که در آزمایشات شرکت‌های حمایت گر و پذیرنده داشته باشند تا نتایج مشابهی را در آزمایشات انجام دهند.

تکنیک ها و نحوه انجام تله پاتی

1- فرستنده و گیرنده

ما به 2 نفر نیاز داشت؛ یک نفر فرستنده خواهد بود که سعی می‌کند افکار را انتقال دهد و دیگران را دریافت کند که سعی کند افکار ارسال شده را دریافت کند. قبل از آزمایش باید تعیین شود که چه کسی نقش را برعهده دارد وگرنه ممکن است دست هردو یا گیرنده باشد یا فرستنده. در این مقاله فرض می کنیم که شما فرستنده هستید.

2- اعتقاد

اول از همه، بسیار مهم است که هم فرستنده و هم گیرنده هر دو باور داشته باشد که تله پاتی ممکن است. حتی اگر 100 درصد هم باور ندارند اما باید ذهنی باز داشته باشند. در حقیقت بهترین حالت این است که نه تنها شرکت کنندگان باور داشته باشند، بلکه می توانند چیزی داشته باشند که همچین چیزی اتفاق بیفتد. اگر شک داشته باشید یا ذهن داشته باشید، احتمالا نتایج خوبی عایدتان نخواهد شد.تله پاتی چیست؟  نحوه انجام تله پاتی و هر چیزی که نیاز است درباره آن بدانید

3- آرامش فیزیکی

تله پاتی زمانی بسیار قابل اعتماد است که هم گیرنده و هم فرستنده از نظر بررسی ریلکس باشد. درسلامتی بودن هم باعث میشه که بهتر بتونید استفاده کنید. سعی کنید وقتی حالت خوب نیست این تمرین را انجام دهید. با هر متدی که دوست دارید خودتان را ریلکس کنید. می توانید چند نفس هم بکشید.

4- آرامش روانی

ذهنتان را از افکار ناخواسته پاک کنید. ذهنتان را آرام کنید. افکار بیایند و بروند اما به آنها وصل نشوید. روی هدفتان تمرکز کنید. از آنجایی که شما فرستنده هستید، باید روی فرستادن افکار باشید و هم باید روی دریافت کنید. حواستان باشد که هردو چیزی برای حواس پرتی اطرافتان نباشد. یک محیط آرام و راحت نتایج را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

5- تجسم

تله پاتی قبل از شروع انتقال، مهم است که مراحل قبلی به خوبی دنبال شود. آنها اساس موفقیت شما خواهید بود. با چشمانی بسته تصویری واضح از دریافت کننده را تصور کنید. تصور کنید که او قدری آن طرف دیگر شماست. او را رنگی و درست تصور کنید. کنید که او واقعا آنجاست. اگر بخواهید می توانید به عکس رنگی از او قبل از انجام آزمایش هم نگاه کنید. این به شما کمک می کند که به درستی او را تجسم کنید. تصور کنید که لوله ای نقره‌ای ذهن شما را به ذهن شما متصل می‌کند. این لوله کانالی خواهد بود که ذهن‌تان از طریقش با ذهن او ارتباط برقرار کند. تجسم کنید که لوله از انرژی است. باور داشته باشید که لوله خیلی قوی است و کار را به خوبی انجام می دهد. لطفاً توجه داشته باشید که لوله یک قانون حتمی نیست؛ فقط یک کمک خیلی مطمئن است که به شما کمک کند می کند و یک جهت تعریف شده به افکارتان بدهید. به جای لوله می توانید تصور کنید که پشت تلفن با دوستتان حرف می زنید.

6- انتقال

تصور کنید که از طریق لوله انتقال پیدا می‌کنند، از شما به ذهن او فکر کنید. اگر می‌خواهید یک تصویر ذهنی از سیب را انتقال دهید یک سیب قرمز و خوش رنگ و آبدار را که در طول لوله سفر می‌کند، بسازید. تا جایی که می شود تصویر را زنده تصور کنید. با احساس تان سیب را شارژ کنید. باور داشته باشید که تله پاتی واقعی است. داشته باشید که افکارتان به دوستتان برسد. که در حین موفقیت احساس می کنید را نشان دهید. این خیلی حیاتی است. احساسات بسیار قوی بوده و نتایج عالی می دهند. آزمایش های تله پاتی شکست می خورند چرا که شارژ احساسی نشده است. هواستان خودتان را تحت فشار قرار دهید. آرام و ریلکس باشید.

7-چه زمانی توقف کنید

وقتی افکارتان را می‌فرستید لحظه‌ای پیش خواهد آمد که درک کنید که آن فکر انتقال یافته است. این یک احساس غیر قابل شک است که نمی‌توان تلقین کرد. هر وقت چنین حسی گرفت تمام شده است. این ممکن است از چند دقیقه تا چند دقیقه طول بکشد. اگر بعد از 15 دقیقه همچین حسی پیدا کردید می توانید آزمایش را رها کرده و دوباره امتحان کنید. بیش از آن ادامه ندهید چرا که ذهنتان خسته خواهد شد.

8- گیرنده

در طی آزمایشی باید ذهنش را خالی نگه دارد و سعی کند افکاری را که شما به سمتش می فرستید بکند. او نباید خیلی به خودش فشار بیاورد. این که خودش را خیلی مجور کند تا آنچه شما فکر کنید را دریابید جستجوهای شما را از بین خواهد برد. وقتی ارام و ریلکس باشد ذهنش بهتر است می کند. او چیزهای دیگر را در ذهنش دریافت خواهد کرد و باید قلم و کاغذی برای نوشتن هر چیزی که به ذهنش می رسد. او احتمالا حس می کند که چیزها را از خودش در میاورد اما اشکالی ندارد. شیوه تله پاتی همین گونه است.تله پاتی

9- نتایج را مقایسه کنید

وقتی که آزمایشات را می‌دهید نتایج را مقایسه کنید. تمام چیزهایی که دریافت کرده اند چک کنید. آیا شامل فکری است که شما می‌دادید هم می‌شود؟ هر چه بیشتر تمرین کنید نتایج هم دقیق تر می‌شوند.

10- آزمایش را تکرار کنید

را تکرار کنید، یا باید یا بعدا. اگر کمی موفقیت داشته باشید اعتمادبنفستان بالا رفته و احتمالاً می‌خواهید که آزمایش را تکرار کنید، اما اگر موفقیتی حاصل نشد دلسرد نشد و بعداً امتحان کنید. به طور منظم تمرین کنید چرا که تداوم شما را به موفقیت و بهتر می کند.

شما هم چنین باید دریافته و فرستنده باشد بین خود را جابه جا کنید. این به شما می گوید که در کدام نقش بهتر است. فرستنده یا گیرنده.

نکات کلی در مورد تله پاتی

کوتاه باشید: آزمایشات را کوتاه نگه دارید. 15 دقیقه باید کافی باشد. این کار از جلوگیری می کند. وقتی خیلی پر انرژی هستید قدرت تله پاتی شما در حالتی است.

صبور باشید: یکی از بهترین فاکتورها در این قضیه صبر است. اگر آن ابتدا خیلی موفق نشدید ناامید نشوید. هر آزمایش ذهنی‌ از جمله تله پاتی قبل از گرفتن نتیجه به کمی تمرین نیاز دارد. وقتی چند روز امتحان کردید موفقیت خود را نشان داد.

از شک و بررسی ها آگاه باشید: هدف شک و تردید در زندگی یک چیز است. منحرف کردن که باور دارند از مسیر اصلی. از افرادی که درونتان شک دارند و چرا ایجاد می‌کنند دور باشید، که روحیه‌تان را تضعیف می‌کنند. نتایج به شما ثابت می‌شود که جواب می‌دهد. این افراد به شما کمک نخواهند کرد. به اشتراک گذاری نتایج با آنها فقط ناامیدتان کرده و مانع از آن می شود. سعی کنید نتایچ را تنها باکسانی کنید که مثل خودتان فکر می‌کنید، مثبت و انگیزه دهنده هستند که به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

کاوش‌کننده تله پاتیک یک تجربه جالب است و با این وجود سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز است، اما توسعه یک پایه قوی به زمان و نیاز دارد. هرگز در ابتدا انتظار موفقیت بیش از حد ممکن است. اما خبرخوب این است که تله پاتی را می توان به آسانی یاد گرفت و استفاده کرد. با تمرین منظم شما به متخصص تله پاتی تبدیل خواهد شد! وهمیشه در فرستادن و دریافت پیام ها با مشاهده ودقت فوق العاده صحیح، و موفق عمل نمود.

اگر تجربه ای در این زمینه دارید حتماً با ما و سایر کاربران به اشتراک گذاشته اید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!