خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

تفاوت تراکت و کاتالوگ یکی از مسائلی است که در صورت اطلاع و اشرف نسبت به آن می توانید در انجام تبلیغات موفق تر عمل کنید. در واقع دانستن تفاوت تراکت و کاتالوگ می تواند در هزینه های تبلیغاتی و نیز اثربخشی آن نیز مفید باشد. به طوری که می دانم کجا و برای چه مخاطبی می توان از تراکت با تالوگ استفاده کرد که بیشترین تأثیرگذاری و بازدهی را به همراه داشته باشد.

تفاوت تراکت و کاتالوگ را می توان در انواع تبلیغات و اثربخشی که انتظار دارید جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید کسب کنید و کارتان را به دایره وسیعی از مخاطبان معرفی کنید و در ابتدای راه، بهترین راه برای شروع چاپ و پخش تراکت است. چرا که می توانید با هزینه ای کم دایره وسیعی از مخاطبان را از فعالیت خود مشخص کنید. پس از آن می توانید برای آشنایی بیشتر با مشتریان خرید کنید.

تفاوت در کاربرد و نوع استفاده

تفاوت در کاربرد و نوع استفاده از مهم تراکت و کاتالوگ به شماره می آید. تراکت ها عملا برای معرفی یک برند و شرکت مورد استفاده است. برگه های کوچکی که به طور خلاصه و کلی مخاطب را از وجود آن مشخص می کند.این در حالی است که کاتالوگ جزیی تر و دقیق تر از کارکرد و محصولات در خود جای می دهد و مخاطب برای انتخاب محصول یا خدمات می تواند تصمیم بگیرد. .

غالبا تراکت را برای شروع تبلیغات یک برند می کنند. ارزانتر و ارائه آن آسان است. هنگامی که مشتری برای دریافت محصول یا خدمت می کند، در این مرحله می توان از تالوگ برای راهنمایی بیشتر مشتری استفاده کرد. در واقع می توان گفت کارکرد کلی تراکت معرفی یک شرکت و برند است اما کاربرد کاتالوگ معرفی خدمات و محصولات است، یعنی مشتری با برند آشناست اما برای آشنایی با محصولات از کاتالوگ استفاده می شود.

تفاوت شکل ظاهری

مهمترین تفاوت کاتالوگ و بروشور را می توان در نوع شکل ظاهری آن دانست. حتما گاهی در پیاده روها زیاد دیده اند که عده ای برگه های تبلیغاتی کوچک را به شما می دهند. این برگه ها همان تراکت های تبلیغاتی هستند. که صرفا کارایی آن را برای اطلاع از وجود یک برند یا محصول اطلاع رسانی می کند. اگر شما به مشتری آنلاین تبلیغات تبدیل شوید در مرحله بعدی دفترچه ها یا برگه های چاپی و با کیفیت در مقابل شما برای آشنایی و انتخاب محصول یا خدمات به شما ارائه می شود.

چاپ تراکت تبلیغاتی ارزان قیمت و طراحی آن ساده به شماره می آید اما کاتالوگ ها طراحی حرفه ای و با کیفیت و جذابی دارند. که وقتی شما برای خرید محصول اقدام به خرید ورق زدن می کنید در واقع شما از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل شده اید.

تفاوت تراکت و کاتالوگ در چیست؟

تفاوت در نوع پخش و توزیع

تراکتورهای تبلیغاتی روشی برای توزیع بین مخاطبین ندارد. به شکل عمومی و کلی توزیع می شود. اما کاتالوگ ها تنها در فروشگاه ها، شرکت ها یا اماکن خاص ارائه محصول و خدمات ارائه می کنند که مخاطب را به محصول یا خدمات ارائه می دهد.

از مهمترین تفاوت هایی که می توان برای تراکت و کات الوگ اشاره کرد به نحوه توزیع آن است. تراکت ها تبلیغاتی خیابانی و به صورت دستی توزیع می شوند. اما کاتالوگ ها در خیابان توزیع نمی شوند، بلکه برای دیدن کاتالوگ باید به کارخانه، شرکت یا فروشگاه مراجعه کنید.

تفاوت در سایز و اندازه

فرق تراکت و کاتالوگ در سایز و اندازه نیز از دیگر تفاوت ها در تبلیغات به شماره می آید. تراکت های شکل روز می توانند به طور مثال می توانند سایز A5 یا تراکت A6و تک برگ و بررسی یک باشد. اما کاتالوگ ها در انواع مختلف شکل دفترچه ای از جنس کاغذ و چاپ با کیفیت است.

تفاوت در تبلیغاتی

تفاوت تراکت تبلیغاتی و کاتالوگ محصولات در محتوا نیز به چشم می آید و کاملا مشخص است. تراکت های تبلیغاتی دارای متنی کوتاه، خلاصه و اطلاعات کلی درباره برند یا شرکت است. اما کاتالوگ ها به طور اختصاصی و کاملا جزیی به معرفی محصولات و خدمات اختصاصی دارند. در واقع شرح کاملی از محصولات به همراه عکس از زوایای مختلف را بیان می کند.

تفاوت در نوع جنس کاغذ

تراکتورهای تبلیغاتی برگه‌هایی در حجم کوچک دستی هستند که به صورت رنگی روی کاغذهای روغنی یا کاغذهای تبلیغاتی معمولی بسته به شرکت سازنده چاپ و پخش می‌شوند. این در حالی است که جنس کاغذ کاتالوگ از مدل های با کیفیت است. این تفاوت جنس کاغذ تاثیر زیادی بر هزینه های تبلیغاتی دارد. از آنجایی که مخاطبان کاتالوگ های تبلیغاتی خاص هستند و کمتر از تراکت از همین رو شرکت می کنند در طراحی و کیفیت کاغذ و چاپ آن و دقت بیشتر خرج کنند.

تفاوت تراکت و کاتالوگ در چیست؟

تراکت بهتر است یا بروشور؟

اگر بخواهید برای تبلیغات تراکت بهتر است یا بروشور کاملاً هدف شما برای تبلیغات است. آیا مخاطبان شما تا چه اندازه از وجود شما و زمینه های فعالیت های شما مطمئن هستند می توانید شما را به تبلیغات تراکتی نیاز داشته باشید. در عوض شما باید در این شرایط برای طراحی یک کاتالوگ با کیفیت و خلاقانه بررسی کنید. در شرایطی که فعالیت‌های خود را به تازگی آغاز کرده است، راه‌اندازی شده است که با یک تبلیغات ارزان قیمت امارات و زودبازده مانند چاپ تراکت شروع کنید.

بروشور اما برای زمانی به کارتان می‌آید که مخاطبان از فعالیت‌های شما اطلاع می‌دهند، برای خرید محصول یا دریافت خدمات به شما مراجعه می‌کنند، در این شرایط برای آشنایی و اطلاع کافی از خدمات شما بروشور خلاقانه و جذاب را ارائه می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت شما نمی‌توانید هیچ‌گاه به بهتر شدن تراکت یا بروشور پی ببرید، چرا که هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد، بلکه نوع کارایی آن را به شما کمک می‌کند که در جذب مخاطب و مشتری موفق عمل کنید. که این موضوع کاملاً به شیوه های تبلیغاتی شما می باشد. هر مرحله ای که مخاطب با خدمات و محصولات شما بیشتر آشنا باشد یک قدم در مسیر پیشرفت می کند و نیازشما به برخی روش ها رفع می شود.

اگر قصد طراحی و چاپ تراکت، بروشور یا بازاریابی تبلیغاتی را داشته باشید، لازم است با مشاوره بر اساس اصول مورد نیاز خود در این زمینه اقدام کنید. شرکت چاپ بازار از جمله شرکت های تبلیغاتی به صورت آنلاین است که می توانید با بررسی نمونه کارهای آن و همچنین دریافت مشاوره برای انجام تبلیغات اقدام کنید. چاپ بازار از جمله های معتبر و خوشنام در زمینه تبلیغات و چاپ است با بهره گیری از طراحان با تجربه و خلاق می توان شما را برای داشتن شرکت های تبلیغاتی با هزینه ای مناسب همراهی کند.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

منبع