گزارش جدیدترین گزارش درآمد خود تسلا، این شرکت 936 میلیون دلار از دارایی های بیت کوین را فروخته است. ذخایر بیت کوین تسلا در مقطع زمانی خاص ۲ میلیارد دلار ارزش داشت.

ایلان ماسک در دنیای کریپتو و ارزهای رمزنگاری شبیه یک نماد تلقی می‌شود. این موضوع تاحد زیادی به‌دلیل ارتباط او با میم‌های دوج‌کوین قلمداد می‌شود؛ اما از سویی دیگر آن می‌توان سرمایه‌گذاری بزرگ تسلا در بیت کوین باشد که این شرکت را به یکی از برجسته‌ترین سرمایه‌گذاران بیت کوین تبدیل کرده است. البته، ظاهراً دیگر این طور نیست.

آنچه که سی‌نت می‌نویسد، جدیدترین گزارش درآمدی تسلا که در روز چهارشنبه منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که بخش عظیمی از بیت کوین‌های خود را فروخته است. تسلا در گزارش خود بیان می‌کند: «ما تقریباً ۷۵ درصد از بیت‌کوین‌های خود را به پول فیات تبدیل کرده‌اند. این تبدیل در سه ماهه دوم سال (Q2) درمجموع 936 میلیون دلار پول نقد به شرکت ترازنامه‌ای اضافه شد.»

خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا در کمیسیون اسناد و بورس اوراق بهادار آمریکا در فوریه 2021 (بهمن 1399 شمسی) فاش شد که به بازار سرخوشی ارزهای رمزنگاری شده کمک کرد و باعث افزایش افزایش ارزش بیت کوین از 2000 دلار شد. دسامبر ۲۰۲۰ میلادی (آذر ۱۳۹۹ شمسی) به ۶۰۰۰۰ دلار در مارس ۲۰۲۱ میلادی (اردیبهشت ۱۴۰۰ شمسی) شد. در همین حوالی بود که ارزش ذخایر بیت کوین به ارزش ۲ میلیارد دلار رسید. تسلا در ابتدا به این دلیل بیت کوین را خریداری کرد که به‌وی خودش در کمیسیون اسناد و بورس و بهادار ایالات متحده آمریکا: «برای تنوع بیشتر و به برداشتن پول نقد گفته‌ش، بهتر پیشنهاد کند».

ایلان ماسک / ایلان ماسک

ارزش رمزارزها از زمان اوج در سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰ شمسی) به‌سرعت درحال افت بوده است.

بیت کوین از آغاز سال جاری ۴۸ درصد کاهش داشته است. از ژانویه 2222 میلادی (دی ۱۴۰۰ شمسی) به ۲۰۷ درصد کاهش یافته است.

در بین کاربرانی که به‌دلیل به‌دلیل نیاز دارند، این موضوع را می‌سازد که این نشانه‌ها از کاهش اعتماد به بیت کوین و به طور کلی رمزارزها قلمداد می‌شود. گزارش گزارش درآمدی منتشر شده، تسلا درحال‌حاضر ۶۲۱ میلیون دلار نقدی دارد، یعنی اگر ۹۳۶ میلیون دلاری بیت کوین را بفروشید، جریان نقدینگی شرکت منفی می‌شد.

اکثر ماسک توسط جوامع بیت کوین و کریپتو به‌عنوان چهره‌های قهرمانانه معرفی می‌شود. اما صحبت‌هایی را هم در تبلیغ و هم انتقاد از فناوری انجام داده است. در ماه فوریه ۲۰۲۲ میلادی (بهمن ۱۴۰۰ شمسی) گفت: «بیت کوین تقریباً به‌اندازه‌ای پول فیات مزخرف است.» کلمه‌ی «تقریباً» در اینجا نقش کلیدی دارد. به‌هرحال، در زمانی دیگر نیز گفت: «البته، وقتی پول فیات، واقعاً بهره‌ی منفی دارد، فقط یک احمق دنبال چیز دیگری نمی‌رود.»

مقاله مرتبط:

بعد از اعلام اینکه تسلا برای خرید خودروهای الکتریکی‌اش پرداخت بیت کوین را می‌پذیرد، ایلان ماسک این موضوع را رد کرد و گفت که به‌دلیل نگرانی‌های زیست محیطی و با توجه به مقدار انرژی سوخت فسیلی که مصرف آن نیاز دارد، چنین پرداخت‌هایی را می‌کند. او در اینباره چنین توییت کرد: «ارزهای رمزنگاری شده، در تمام سطوح ایده‌های عالی ارائه می‌شوند و درک می‌کنند به آینده‌ای آن امیدواریم. اما این آینده نمی تواند برای محیط زیست محیطی داشته باشد.»

شرکت تسلا هنوز به اخبار منتشر شده و علت فروش بخش عظیمی از بیت کوین های خود واکنش رسمی نشان نمی دهد.

دیدگاه شما کاربران در رابطه با فروش بیت کوین توسط تسلا بر بازار رمزارزها چیست؟اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!