اپلیکیشن اینستاگرام مدام در حال به‌روزرسانی است. از این رو می‌توان همواره از قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار استفاده کرد. افرادی که پیج کاری یا شخصی خود را با علم به انواع ترفند اینستاگرام پیش می‌برند عملکرد به‌روزتر و موفق‌تری در استفاده از این شبکه اجتماعی دارند. ما در این مقاله قصد داریم بسیاری از میانبرهای اینستاگرام را متناسب با آپدیت 2021 در این بخش ارائه کنیم. در صورتی که شما نیز تمایل دارید پیج خود را پویاتر و موفق‌تر پیش ببرید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش‌های زیرکانه اینستاگرامی در صورتی که به‌روز نباشند بی‌اثر خواهند بود. در این بخش 11 روش از جدیدترین ترفندهای اینستاگرام ارائه می‌شود که هر کاربری می‌تواند آن‌ها را به کار بگیرد.

در برخی از مواقع ما در اینستاگرام از پستی خوشمان می‌آید و آن را لایک می‌کنیم. پس از مدتی قصد داریم آن پست را دوباره ببینیم اما چون ذخیره نشده و در میان انبوهی از پست‌های اکسپلور قرار گرفته، یافتن آن غیرممکن است. در این حالت اولین ترفند اینستاگرام می‌تواند به ما در یافتن پست مورد نظر کمک کند.

برای این کار کافی است به بخش Settings اینستاگرام مراجعه کنید. در قسمت Account در پایین صفحه روی گزینه Posts You’ve Liked بزنید. با انتخاب این گزینه تمامی پست‌هایی که لایک‌ کرده‌اید نشان داده خواهند شد.

پست‌هایی که ذخیره می‌کنیم موضوعات مختلف دارند و دسته‌بندی خاصی ندارند. همین امر باعث می‌شود که برای یافتن یک پست خاص مجبور شوید زمان زیادی را در بخش سیو اینستاگرام صرف کنید. ترفند اینستاگرام برای این کار این است که سه خط بالای صفحه اصلی خود را انتخاب کنید و در بخش سیوشده‌ها روی علامت + بزنید.

پست‌های مربوط به یک موضوع را انتخاب کنید و بعد گزینه Next را بزنید. حال می‌توانید یک نام برای دسته‌بندی خود انتخاب کنید و Add را بزنید.

گاهی کاربر قصد دارد تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را حذف کند. ترفند این کار این است که وارد بخش اکسپلور اینستاگرام شوید و روی نوار جستجو ضربه بزنید. در این حالت چند مورد از اکانت‌های سرچ شده نمایش داده خواهند شد. می‌توانید روی See All بزنید و سپس Clear All را انتخاب کنید.

هنگامی که کسی ما را در عکس خود تگ می‌کند درصورتی که پیج او عمومی باشد همه افراد می‌توانند در بخش تگ پروفایل ما آن عکس را مشاهده کنند. در صورتی که ترجیح می‌‌دهید این عکس‌ها را با کمک ترفند اینستاگرام پنهان کنید لازم است ابتدا وارد صفحه پروفایل و سپس بخش Tagsشوید. پستی که قصد مخفی‌کردن آن را دارید انتخاب کنید و Edit را بزنید. حال کافی است Hide و بعد از آن Hide from People را لمس کنید تا پست تگ شده دیگر در بخش تگ‌های پروفایل نمایش داده نشود.

ارسال عکس زمان‌دار برای پیج‌های کاری بسیار کاربردی است. شما می‌توانید در دایرکت افراد عکسی با محدودیت زمانی ارسال کنید. برای استفاده از این قابلیت اینستاگرام لازم است به دایرکت شخص مورد نظر وارد شوید. هنگامی که عکس را از گالری انتخاب کردید روی View Once زده و سپس گزینه send را بزنید. به این ترتیب عکس به صورت زمان‌دار ارسال خواهد شد.

اگر تمایل دارید که روی یک عکس بیش از یک فیلتر اعمال کنید می‌توانید به کمک ترفند اینستاگرام این کار را انجام دهید: کافی است ابتدا از طریق استوری اینستاگرام یک فیلتر را اعمال کنید و ذخیره کنید. سپس دوباره عکس را در بخش استوری قرار دهید تا فیلترهای دیگر را اعمال کند.

برخی تفاوت‌های ظاهری می‌تواند برای پیج کاری یا شخصی شما فالوورهای بیشتری را به همراه بیاورد. یک ترفند اینستاگرام این است که می‌توانید با استفاده از سایت IGfonts متن بیو خود را با فونتی متفاوت بنویسید و آن را در پروفایل اینستاگرام خود کپی کنید.

بسیاری از افراد هنگام قراردادن استوری در اینستاگرام برخی از فالوورهای خود را هاید می‌کنند. شما می‌توانید به کمک ترفندهای اینستاگرام دریابید که آیا در لیست افراد هایدشده قرار دارید یا خیر. برای این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید. روش اول این است که هایلایت‌های پیج مدنظرتان را بررسی کنید. در صورتی که برخی از هایلایت‌ها برایتان ناآشنا بود احتمال اینکه هاید شده باشید وجود دارد. روش دوم این است که یک پیج فیک بسازید و مدتی با آن استوری شخص را رصد کنید.

اگر جزو افرادی هستید که هنگام کار با اینستاگرام زمان زیادی را از دست می‌دهید و از این مسئله ناراضی هستید می‌توانید از ترفند اینستاگرام برای مدیریت زمان خود استفاده کنید. برای این مسئله می‌توانید از Daily Reminder بهره بگیرید تا مدت زمانی که برای کار در اینستاگرام در نظر گرفتید مشخص باشد و در صورت عبور از آن اینستاگرام به شما اطلاع دهد.

در صورتی که قصد دارید از پست‌ها یا استوری‌ها یا لایو پیج خاصی مطلع شوید می‌توانید وارد آن پیج شده و زنگوله بالای صفحه را بزنید و موارد مدنظر را انتخاب کنید تا با هر فعالیت جدید آن پیج، برای شما نوتیفیکیشن ارسال شود.

تصاویر اینستاگرامی حجم زیادی از اینترنت را مصرف می‌کند. در صورتی که می‌خواهید اینترنت کمتری مصرف کنید با کمک میانبر اینستاگرامی می‌توانید این کار را محقق کنید. شما می‌توانید Background Data را غیرفعال کنید همچنین با غیرفعال‌ کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام مصرف اینترنت آن نیز کاهش خواهد یافت.

با جدیدترین ترفندهای اینستاگرام می‌توانید استفاده از این اپلیکیشن‌ را بهینه‌تر و مفیدتر کنید. بنابراین اگر در طول روز زمان زیادی را صرف حضور در این شبکه اجتماعی می‌کنید خوب است که با کمک این 10 روش‌ عملکرد خود را ارتقا دهید. چه بسا بتوانید با پیج کاری خود به درآمد زیادی از طریق این اپلیکیشن دست پیدا کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!