کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل است و این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که شرایط تحصیل در شهرهای مختلف این کشور متفاوت باشد.

هر فرد باید با توجه به قدرت مالی و رزومه ای که در دست دارد دریافت کند ویزای تحصیلی کانادا هر دو شاخص را در کنار همدیگر داشته باشید، می توانید بهترین شرایط را برای خود ایجاد کنید.

برای تحصیل در کانادا دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که همه آن ها شرایط عالی برای تحصیل ندارند ولی کسانی هستند که از رزومه خوب در این کشور بهره می برند، قادر خواهند بود تا در بهترین دانشگاه های کانادا به ادامه تحصیل می شوند. حال باید بررسی کرد که کدام شهرهای کانادا بهترین شرایط را برای تحصیل و مهاجرت به کانادا ایجاد می کنند.

منبع معتبری مانند QS لندن را به عنوان بهترین شهر جهان برای تحصیل معرفی کرده است و پس از آن مونیخ و سئول را در رتبه های بعدی قرار داده و برخی از شهرهای کانادا نیز در این رتبه بندی دارای موقعیت های مناسبی هستند که برخی از آن ها هستند. را مورد بررسی قرار داد.

رتبه شهرهای کانادا برای تحصیل
رتبه شهرهای کانادا برای تحصیل

مونترال بهترین شهر کانادا برای تحصیل شناخته می شود و دانشگاه های بسیار خوبی نیز در این شهر وجود دارد. دانشگاه مک گیل به عنوان بهترین دانشگاه این شهر در رتبه 27 جهان قرار گرفته است و دانشگاه مونترال نیز رتبه 111 جهان را در اختیار دارد. برای تحصیل در این دو دانشگاه نیاز به رزومه های بسیار قوی وجود دارد اما دانشگاه کونکوردیا در این شهر نیز رتبه 521-530 را در اختیار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل به حساب می آید.

مونترال یکی از زبان های فرانسوی در یک کشور انگلیسی زبان است که می تواند آن را به عنوان یک شهر چند فرهنگی یاد کرد. سبک زندگی سرزنده، خیابان های جذاب، صنایع مختلف، فرهنگ خاص استفاده از کافه و گالری های مختلف هنری موجود در این شهر باعث ایجاد تا مونترال به عنوان یکی از 10 شهر برتر جهان برای تحصیل می شود. جمعیت این شهر به حدود 4221000 نفر می رسد و هزینه های تقریبی تحصیل در این شهر در حدود 14400 دلار در سال است. از نظر دانشجویانی که در این شهر تحصیل کرده اند، مونترال دهمین شهر برتر جهان برای تحصیل است. از نظر هزینه های زندگی نیز در رتبه 52 مقرون به صرفه ترین شهرهای جهان برای تحصیل قرار گرفته است.

دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه کشور کانادا در شهر تورنتو واقع شده و رتبه 26 جهان را در اختیار دارد. دانشگاه یورک عنوان دومین دانشگاه برتر در این شهر در رتبه 494 قرار دارد و یکی دیگر از دانشگاه های مناسب برای تحصیل در این شهر است. در کنار این دو دانشگاه می توان به دانشگاه ریرسون اشاره کرد که در رتبه بندی QS در جایگاه 801 تا 1000 قرار گرفته است. جمعیت این شهر به حدود 6200000 نفر می رسد و هزینه های تحصیل در این شهر به طور متوسط ​​در حدود 27100 دلار در سال است. در دید دانشجویان، تورنتو پانزدهمین شهر برتر جهان برای تحصیل به حساب می آید اما در رتبه بندی QSدر جایگاه 13 قرار گرفته است.

یکی دیگر از شهرهای مناسب برای تحصیل در کانادا که اتفاقا به توجه ایرانیان نیز قرار دارد، شهر ونکوور است. دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین دانشگاه های جهان در این شهر واقع شده است. این دانشگاه که در رتبه بندی های جهانی رتبه 46 را در اختیار دارد، یکی از بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل است. دانشگاه سیمون فریزر نیز در همین شهر واقع شده و در رتبه بندی جهانی در جایگاه 298 جهان قرار دارد. یکی از مهم ترین امتیازاتی که تحصیل در شهر ونکوور می تواند همراه داشته باشد، شرایط مناسب ورود به بازار کار در این شهر است. بر اساس رتبه بندی های صورت گرفته، ونکوور در جایگاه 31 بهترین شهرهای جهان برای استفاده از نیروی کار تحصیلی قرار داده است. بر این اساس می توان گفت که تحصیل در ونکوور شانس بسیار بالایی برای رسیدن به کار به فرد ایجاد می کند و کارفرمایان در این شهر بسیار زیاد به استفاده از نیروی کار تحصیل کرده است.

آتاوا به عنوان پایتخت کانادا در رتبه 53 بهترین شهرهای جهان برای تحصیل قرار گرفته است. دو دانشگاه خوب در این شهر واقع شد که دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه از خود نشان دادند. دانشگاه آتاوا در رتبه 230 جهان قرار گرفته است و دانشگاه کارلتون نیز به عنوان دانشگاه برتر در این شهر در رتبه 601 تا 650 به نقل از QS قرار دارد. هزینه تحصیل تقریبی در این شهر برای دانشجویان بین المللی در حدود 22600 دلار در سال است. از نظر مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در این شهر نیز رتبه 71 جهان به شهر اتاوا رسیده است. این شهر در جمع مقرون به صرفه ترین شهرهای جهان برای تحصیل قرار ندارد ولی باید در نظر داشت که به تعداد زیادی از شهرهای دیگر آمریکای شمالی از جمله تورنتو هزینه های زندگی در این شهر به ویژه در مورد اجاره مسکن ارزان تر است.

هر تعداد زیادی برای تحصیل در کشور کانادا وجود دارد که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارد. در نظر داشت که هر فرد باید با توجه به شرایط خود اقدام به پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور داشته باشد و دانشگاهی را انتخاب کند که بالاترین سازگاری را با رزومه تحصلی داشته باشد. در شرایط فعلی توصیه می شود تا با مشاورین رسمی و بهترین وکیل مهاجرت به کانادا RCIC در تماس باشید تا با توجه به تازه ترین اطلاعات موجود در زمینه مهاجرت، امکان دستیابی شما به کانادا را به بهترین شکل ممکن میسر سازند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!