در هنگام طراحی وب‌سایت و راه اندازه‌گیری آن از مواردی است که وب‌سایت مدیران را بر آن می‌دارد تا برای داشتن وب‌سایت حرفه‌ای و ظاهری زیبا، سعی کنید این سایت را در آن جستجو کنید. در واقع سرعت وب سایت در رتبه بندی آن در گوگل تاثیر بسزایی دارد اما در کنار آن باید به این نکته توجه شود که وب سایت حتما باید سرعت وب سایت را در نظر داشته باشد.

سوالی که در این جا ایجاد می شود این است که سرعت وب سایت چه تاثیری بر بهینه و سئوی آن در گوگل دارد؟

اگر کمی واضح تر برایتان بیان کنیم این است. که سرعت وب‌ سایت تنها دلیل قرارگیری در رتبه‌های بالا در سرعت پایینی نیست که باید با تولید محتوا و روش‌های امروزی به قرارگیری وب‌سایت در رتبه بالای گوگل تبدیل شوید. هر چه سرعت وب‌سایت شما بیشتر باشد، برای شما نیز به‌راه‌هایی خواهد بود که صفحات وب سایت شما، در واقع سرعت لود سایت شما را تعیین می‌کنند. از همین ‌روسای‌که قرار است بر روی پتانسیل کامل قرار بگیرد باید حتما سرعت لود آن را در نظر داشته باشید.

رتبه گوگل

از جمله فاکتورهای اصلی که توسط الگوریتم های گوگل جهت رتبه بندی آن وب سایت در نظر گرفته شده با سرعت آن می باشد، موتورهای جستجو با توجه به ساختار صفحات خود را کمتر می کنند. درنتیجه کمتر بودن تعداد صفحات جستجو برای ایندکس شدن وب سایت شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

تاثیرات شگفت انگیز سرعت وب سایت در سئو
تاثیرات شگفت انگیز سرعت وب سایت در سئو

رضایت بازدید کننده ها

بازدیدکنندگان به فروش شما کمک زیادی می‌کنند در صورتی‌که علاقه‌مند به مخاطبان و دریافت سود بالا هستند، پیشنهاد می‌کنید وب‌سایت خود را به سرعت افزایش دهد. در واقع زمان پاسخ‌گویی به مخاطبان نیز بالا خواهد بود سفارش و خدماتی را که مخاطبان از آن بهره می‌برند با موفقیت صورت خواهد گرفت.

خشنودی رضایت و رضایت بازدیدکنندگان از بسزایی در فروش و موفقیت وب سایت شما خواهید داشت. اگر 1 نفر بیش از حد برای دیدن وب سایت شما یا حتی برای خرید خدمات و محصولات وب سایت شما معطوف به خارج شدن از وب سایت ها و دیدن سایت های رقبای دیگر نمی توانید اینجا را ببینید که شما مخاطبان را از دست داده و هم رتبه وب سایت شما را کاهش خواهد داد. یافت.

بالا بردن نرخ تبدیل

درصورتی‌که هر بازدیدکننده برای دیدن وب‌سایت شما بیش‌از حد ممکن است شما را معطل کند، نه تنها بازدیدکننده را از دست می‌دهد. بلکه ممکن است بالقوه خود را نیز از دست بدهید . در صورت پایین بودن وب‌سایت‌های پایین، مطمئناً وب‌سایت‌های پایین خواهند داشت و بر اساس تحقیقات به‌دست‌آمده می‌شوند، هر ثانیه در لود یک وب‌سایت مساوی با ۷ درصد فروش هزینه‌ها در سایت‌ها، سرعت شما افزایش می‌یابد.

۱.حذف پلاگین های غیر ضروری : پلاگین های بسیار به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفتن ازهمین ‌روموتورهای وب سایت با استفاده از این پلاگین ها می توانند درصورتی که هر پلاگین را برای اجرا نیاز به منابعی داشته باشد. ممکن است سرعت وب سایت شما را کند.

2.تنظیم‌ها قبل از آپولو کردن : درصورتی‌که شما از وردپرس و یا جوملا استفاده می‌کنید احتمالاً می‌دانید که عکس‌ها را تنظیم می‌کنید که می‌توانند روی سرعت وب‌سایت تأثیرگذاری عکس‌ها و پیاده‌سازی عکس‌های سنگین و در کاهش سرعت لود وب سایت شما تأثیر بگذارند. . برای جلوگیری از ایجاد چنین اتفاقی توصیه می‌شود سایز عکس‌های خود را تنظیم کنید تا آپلود آن‌ها تا لود شدن سرعت وب‌سایت شما نیز با مشکل امکان پذیر نباشد.

۳.به روزکردن وب‌سایت: توصیه می‌شود نرم‌افزار مدیریت محتوای وب‌سایتتان را در صورتی‌که نسخه جدید موجود در سایت را در اختیار داشته باشید حتماً آن را به‌روز کنید. در واقع این عمل باعث بالا بردن سرعت لود وب شما می شود همان طور که قبل از ذکر سرعت وب سایت شما تأثیر بسزایی در روند فروش و جذب مخاطب و قرارگیری در رتبه و گوگل خواهد داشت.

درخواست‌های تمامی وب‌سایت‌ها و مدیران آن‌ها در رتبه‌های بالای وب‌سایت می‌تواند روش‌های کاربردی برای اینکار در نظر گرفته شود که از مهم‌ترین آن‌ها استفاده شود. ممکن است در صورت پاسخگویی به سوالات آن‌ها با نظر به نظر نگرفتن سرعت لود وب‌سایت باعث تلفیق آن‌ها می‌شود که مخاطبان این آذر ناراضی باشند. دیگر مراجعه می کنند در صورتی که شما شامل فروشگاه اینترنتی هست.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!